» »

AMDjevi procesorji Ryzen 5000 pridejo po Intelov skalp 5. novembra

1 2
3
4

Horas ::

saj bo. sem zasledil članek na guru3d
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Telbanc ::

Horas je izjavil:

saj bo. sem zasledil članek na guru3d


Pol smo vsi zmagali, če razumete. Amd tud mal pretirava. Z cenami.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Jarno ::

Cene so Ok. Za najboljše prihajajoče procesorje trenutno. ;)
Sicer pa bo zen2 IMO še nekaj časa na trgu in bo čisto dovolj za marsikoga.
#65W!

tikitoki ::

nevone je izjavil:

Dejstvo je, da je gamerjev neprimerno vec, kot je programerjev.


Seveda, ker en skupina programerjev lahko naredi igro, za veliko več gamerjev, kot je bilo programrjev, ki so igro delali. Lepote virtualnega sveta, kjer en original zagotavlja ogromno kopij. (to zadnje je v resnici dvo-smerno in ima sinergijski učinek)

o+ nevone


Kaj ima to veze s pomembnostjo dolocenga tipa stranke za podjetje, ki prodaja racunalnisko opremo?

FlyingBee ::

Fps je pri cpu testih v igrah itak najpomembnejši podatek, ko pride nova generacija kartic kot je 3080, je celo na 1440p cpu bottleneck.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.


Neverjetno, kaj vse vi izpeljete.

Jaz pravim, da so FPS drkađije zanemarljiv del trga (vseskozi govorimo o CPU segmentu) a so glasni (tudi na slo-tech) in zato dajejo vtis, da jih je veliko. Pa jih ni. Kar je pravzaprav logično. OEM partnerji prodajo daleč največ računalnikov.

Če vse ostale seštejemo niso tako glasni, kot so FPS drkađije.

Omenil sem tudi, da sta Intel in AMD omenila, da so zanemarljiv del trga. A ga zaradi "halo efekta" ne morejo zanemariti.
Na brzino sem poskušal poiskati članek, a ga ne najdem več.


Nekateri operiramo z dejstvi, drugi pa radi bluzite in nekriticno servirate nesmiselne izjave.
Ti je Jarno lepo opisal realnost, sam ocitno je nisi sposoben sprejeti in raje zivis v iluzijah.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Se boš pač sprijaznil, da to in naslednjo sezono bo pač rdeča in.

Srečno kekc. :)

Miško, 5800x je 449usd, kolikokrat po 50 je to več od 3800x oziroma primerljivega 3700x?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Hudič je, ker je "trenutna" razlika v ceni med 3700X in 5800X 270€ vs 450€. 67% višja cena za 20-25% višjo zmogljivost.

Po drugi strani pa imaš pri grafičnih "trenutno" 2080S vs 3080 ceno ~600€ vs ~750€.. ~25% višja cena za 56% višjo zmogljivost.

See the huge diference? Takole površno pri procesorjih za vsak dodaten odstotek zmogljivosti doplačaš 3% več denarja, medtem ko pri grafah zgolj ~0.44% več denarja za vsak dodaten odstotek zmogljivosti.

In da so stvari še veliko hujše, redkokateri desktop user sploh potrebuje to nekaj višjo zmogljivost procesorja.. Po drugi strani pa pri grafah nikoli ne teče prek, a ne.. Če ne druga, kupiš kak poceni monitor s hudo resolucijo ali osveževanjem.

Eni bi temu rekli nateg.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

5600 za 220eur bo edino brez natega.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Zen1 pricing je bil nekaj podobnega, cene pa so padle.
Če bi malce spremljal AMD-jeve prihodke, bi videl, da je pretežno zen2 pridelal 500 milijonov dobička za leto nazaj, kar pa ni tako veliko.
TSMC je ogromno investiral v nove tehnologije, nekako se to mora amortizirati.
Nateg je kvečjemu kak R7 3800XT, ki se pri nas prodaja za 415EUR, torej 450EUR za R7 5800X sploh ni toliko.
Ne moreš primerjat "odslužen" 3700x s še ne izdanim 5800x, doh.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

DarwiN ::

Jah, sej cene bo padle in procesorji so bomba, ampak jaz gledam iz stališča potrošnika in današnjega stanja okrog cen. In iz tega vidika bo ZEN3 vsaj do januarja-marca totalna oslarija.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Fantje gledat morate MSRP med modeli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Silici ::

Malo je zmeda:
- konzole 8/16 in igre delane za tak CPU
- intlov 6/12 na 5-7nm bo hiter

Bi bilo dobro vedeti kam pes taco moli.

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Fantje gledat morate MSRP med modeli.


V tem pogledu se strinjam z Darwinom. Vazna je zgolj trenutna cena v trgovini. Imaginarne cene so nepomembne.

FlyingBee ::

iMSRP

Silici je izjavil:

Malo je zmeda:
- konzole 8/16 in igre delane za tak CPU
- intlov 6/12 na 5-7nm bo hiter

Bi bilo dobro vedeti kam pes taco moli.

Pa je vseh 8/16 v konzoli samo za igro?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Silici ::

FlyingBee je izjavil:

iMSRP

Silici je izjavil:

Malo je zmeda:
- konzole 8/16 in igre delane za tak CPU
- intlov 6/12 na 5-7nm bo hiter

Bi bilo dobro vedeti kam pes taco moli.

Pa je vseh 8/16 v konzoli samo za igro?


Ja no, da malo zatrese in popiha s kontorlerja se ne rabi dodatno 2/4 cpu.

FireSnake ::

Telbanc je izjavil:

Horas je izjavil:

saj bo. sem zasledil članek na guru3d


Pol smo vsi zmagali, če razumete. Amd tud mal pretirava. Z cenami.


Z cenami???

Pretirava?

Intel je prodajal najhitrejši procesor za 2000USD.
https://venturebeat.com/2017/08/08/here...

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.


Neverjetno, kaj vse vi izpeljete.

Jaz pravim, da so FPS drkađije zanemarljiv del trga (vseskozi govorimo o CPU segmentu) a so glasni (tudi na slo-tech) in zato dajejo vtis, da jih je veliko. Pa jih ni. Kar je pravzaprav logično. OEM partnerji prodajo daleč največ računalnikov.

Če vse ostale seštejemo niso tako glasni, kot so FPS drkađije.

Omenil sem tudi, da sta Intel in AMD omenila, da so zanemarljiv del trga. A ga zaradi "halo efekta" ne morejo zanemariti.
Na brzino sem poskušal poiskati članek, a ga ne najdem več.


Nekateri operiramo z dejstvi, drugi pa radi bluzite in nekriticno servirate nesmiselne izjave.
Ti je Jarno lepo opisal realnost, sam ocitno je nisi sposoben sprejeti in raje zivis v iluzijah.


Lahko izustiš še večjo floskulo?
Ti tak vseskozi trajbaš svoje. Pa ima smisel ali ne.
In ti bi o iluzijah? :)):))

DarwiN je izjavil:

Hudič je, ker je "trenutna" razlika v ceni med 3700X in 5800X 270€ vs 450€. 67% višja cena za 20-25% višjo zmogljivost.


KAr je smešna primerjava.
Kdaj, v zgodovi, je to šlo linearno skozi celoten spekter (od najmanj do največ)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

Ce ti tako preprosto dejstvo, kot je pomembnost dolocenga segmenta populacije, dela tezave, imas itak hude probleme v dojemanju stvari in tvoja ocena ni vredna pocenga grosa.

Dojemi, da je gamerjev za vsaj en velikostni razred, ce ne dva, vec. Isto velja za kupno moc segmenta, kot celote. Ce ti to predstavlja tezave, ti ne morem pomagati. Priporocam, da se ne blamiras naprej.

FireSnake ::

Jarno je izjavil:

Zen1 pricing je bil nekaj podobnega, cene pa so padle.
Če bi malce spremljal AMD-jeve prihodke, bi videl, da je pretežno zen2 pridelal 500 milijonov dobička za leto nazaj, kar pa ni tako veliko.
TSMC je ogromno investiral v nove tehnologije, nekako se to mora amortizirati.
Nateg je kvečjemu kak R7 3800XT, ki se pri nas prodaja za 415EUR, torej 450EUR za R7 5800X sploh ni toliko.
Ne moreš primerjat "odslužen" 3700x s še ne izdanim 5800x, doh.


Bi se strinjal.
Cene serije 3000 so dodobra padle zadnje čase. 5000 je/bo pa vroča roba.

tikitoki je izjavil:


1) Ce ti tako preprosto dejstvo, kot je pomembnost dolocenga segmenta populacije, dela tezave, imas itak hude probleme v dojemanju stvari in tvoja ocena ni vredna pocenga grosa.

2) Dojemi, da je gamerjev za vsaj en velikostni razred, ce ne dva, vec. Isto velja za kupno moc segmenta, kot celote. Ce ti to predstavlja tezave, ti ne morem pomagati. Priporocam, da se ne blamiras naprej.


1) za tole ti ne bo tezko poiskati citata, ne? Pa dodajmo to, da ocena NIKOLI ni bila moja. Ampak sm povzel to, kar sta omenila Intel in AMD. No, toliko o bralnem razumevanju.

2) Zdaj pa že kvasiš neumnosti.

Dojemi, da je gamerjev za vsaj en velikostni razred, ce ne dva, vec.

Vec od cesa? Si se ti že zbudil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Jarno je izjavil:

Zen1 pricing je bil nekaj podobnega, cene pa so padle.
Če bi malce spremljal AMD-jeve prihodke, bi videl, da je pretežno zen2 pridelal 500 milijonov dobička za leto nazaj, kar pa ni tako veliko.
TSMC je ogromno investiral v nove tehnologije, nekako se to mora amortizirati.
Nateg je kvečjemu kak R7 3800XT, ki se pri nas prodaja za 415EUR, torej 450EUR za R7 5800X sploh ni toliko.
Ne moreš primerjat "odslužen" 3700x s še ne izdanim 5800x, doh.


Bi se strinjal.
Cene serije 3000 so dodobra padle zadnje čase. 5000 je/bo pa vroča roba.


Krasen primer kratkega stika z realnostjo. Ryzen 3600 se je konkretno podrazil. Le zakaj bi realnost omejila nase bluzenje, a ne:)?

Vir: https://geizhals.eu

FireSnake je izjavil:

Jarno je izjavil:

Zen1 pricing je bil nekaj podobnega, cene pa so padle.
Če bi malce spremljal AMD-jeve prihodke, bi videl, da je pretežno zen2 pridelal 500 milijonov dobička za leto nazaj, kar pa ni tako veliko.
TSMC je ogromno investiral v nove tehnologije, nekako se to mora amortizirati.
Nateg je kvečjemu kak R7 3800XT, ki se pri nas prodaja za 415EUR, torej 450EUR za R7 5800X sploh ni toliko.
Ne moreš primerjat "odslužen" 3700x s še ne izdanim 5800x, doh.


Bi se strinjal.
Cene serije 3000 so dodobra padle zadnje čase. 5000 je/bo pa vroča roba.

tikitoki je izjavil:


1) Ce ti tako preprosto dejstvo, kot je pomembnost dolocenga segmenta populacije, dela tezave, imas itak hude probleme v dojemanju stvari in tvoja ocena ni vredna pocenga grosa.

2) Dojemi, da je gamerjev za vsaj en velikostni razred, ce ne dva, vec. Isto velja za kupno moc segmenta, kot celote. Ce ti to predstavlja tezave, ti ne morem pomagati. Priporocam, da se ne blamiras naprej.


1) za tole ti ne bo tezko poiskati citata, ne? Pa dodajmo to, da ocena NIKOLI ni bila moja. Ampak sm povzel to, kar sta omenila Intel in AMD. No, toliko o bralnem razumevanju.

2) Zdaj pa že kvasiš neumnosti.

Dojemi, da je gamerjev za vsaj en velikostni razred, ce ne dva, vec.

Vec od cesa? Si se ti že zbudil?


Torej je problem v tem, da sploh ne ves kaj komentiras? Ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnake ::

Zdajšnje cene so večje, kot tiste ob izidu?
Informacije iz tvojega vira.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Zdajšnje cene so večje, kot tiste ob izidu?
Informacije iz tvojega vira.


Tvoja trditev je v zadnjem casu in je absolutno napacna.

Lahko bi napisal od zacetka prodfaje, v katerem primeru bi bila pravilna.

Te je treba spet citirati?

Skoda casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnake ::

Aha, da trosiš bedarije ni škoda časa, ko te nekdo postavi pred dejstvo je pa kar naenkrat škoda časa?
Že videno: čebela sindrom!

tikitoki je izjavil:


Torej je problem v tem, da sploh ne ves kaj komentiras? Ok.



Nope, to je pa tvoj problem. Ne projeciraj svojih problemov na druge.

Iz tega, ko sem govoril, da sta AMD in Intel rekla, da je delež FPS drkađij (iz stališča tržnega deleža in posledično zaslužka) zanemarljiv, si izpeljal blodnje v katere si vključil tudi nVidio (!!!).
K zgornjemu sem dodla le še, da so oemili, da pa jih ne morejo ignorirati, ker so "glasni" in zato dajejo vtis, da jih je več.

No, iz tega si ti napletel Boga in pol (kot omenjeno, vpletel celo nVidio, ki nima nobene veze z rdečo nitjo).

Dober si samo v eni stvari: vtikanju besed v usta ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

dexterboy ::

Khm.... ko je imel Intel cene za zjokat pa prodajat notranje organe, je bilo pa v redu al kako?
AMD-ju privoščim zaslužek. In dobiček.
Lahko smo veseli, da dobimo tako veliko jeder za tako malo denarja.
In če komu ni kaj všeč... naj kupi Intel ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FireSnake ::

Bi se strinjal.
Top linija serije 5000 pač ni (ne bo) za tiste na socialni.
Zdaj pa jok in stok.

Tistim, ki jim je to kruh, je pa strojni del drobiž, ker licence so drage.
FPS pač ne plača položnic.

S tem, da najbolj jokajo taki, ki tako ali tako nič ne kupijo in sedijo na zastareli strojni opremi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Aha, da trosiš bedarije ni škoda časa, ko te nekdo postavi pred dejstvo je pa kar naenkrat škoda časa?
Že videno: čebela sindrom!

tikitoki je izjavil:


Torej je problem v tem, da sploh ne ves kaj komentiras? Ok.



Nope, to je pa tvoj problem. Ne projeciraj svojih problemov na druge.

Iz tega, ko sem govoril, da sta AMD in Intel rekla, da je delež FPS drkađij (iz stališča tržnega deleža in posledično zaslužka) zanemarljiv, si izpeljal blodnje v katere si vključil tudi nVidio (!!!).
K zgornjemu sem dodla le še, da so oemili, da pa jih ne morejo ignorirati, ker so "glasni" in zato dajejo vtis, da jih je več.

No, iz tega si ti napletel Boga in pol (kot omenjeno, vpletel celo nVidio, ki nima nobene veze z rdečo nitjo).

Dober si samo v eni stvari: vtikanju besed v usta ;)


Nope, casa nima, ker imam pametnejse opravke. Citiranje tvojih nebuloz bi terjala prevec casa.

Kot prvo, si se vtaknil v razpravo o pomembnosti dveh segmentov za proizvajalce PC opreme.

Kot drugo. AMDjev pristop trenutno kaze, da se zavedajo pomebnosti trga.

nVidija zasluzi samo z gaming sektorjem, priblizno polovico tega, kar AMD zasluzi z vsem skupaj. Trditev, da je za AMD gaming sektor nepomemben je debilizem brez primere, ker bi jim vecji uspeh zgolj v tem sektorju lahko mocno zvisal prihodke. Za povprecnega uporabnika je gaming en pomembnejsih razlogov za nakup nove opreme. Vse ostalo lahko opravi z deset leto staro kisto.

In mene ne zanima njihova propaganda izpred let. Je treba zgolj pogledati njihovo trenutno propagando, ki je PC gaming mocno izpostavila. Delno zaradi marketinga, delno pa tudi, ker v tem sektorju vidijo priloznost za rast. Ce je ti ne vidis, si pac slep.

FireSnake ::

Spet nVidia :))
OK, ti pač ne potegne kaj pomeni segment trga CPUjev.
O tem je bilo vseskozi govora. Samo tebe bralno razumevanje daje.
Nič zato ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Vse ok dokler je AMD. D3m sindrom.

FireSnakeu je AMD celo predstavitev 5000 serije o fps govoril, kot največji fps drkađija, pa se mu je odpeljalo, ker od 2017 že trobi, da nima veze. Kako ironično.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Od vseh vas tukaj kje ste mene našli?
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

A bi lohka admini naredil eno otroško sobo in preselil tale gobcala tja not, pa še ključ stran vržte!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Horas ::

FlyingBee je izjavil:

5600 za 220eur bo edino brez natega.


bomo še videli, odvisno koliko bo hitrejši od 3600 in 104-5-600.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zmaugy ::

Ima kdo kakšen info/izkustveni insight kdaj bi Ryzeni 5000 lahko bili na voljo v prenosnikih tukaj?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

D3m ::

Enkrat naslednje leto.

Za enkrat so samo 4000 serija, ki so komaj prišla na trg.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ryzen 5000 mobile series showing a mix of Zen 2 and Zen 3 processors. The leaked processors include the AMD Ryzen 3 5300U (Zen 2), Ryzen 3 5400U (Zen 3), Ryzen 5 5500U (Zen 2), Ryzen 5 5600U (Zen 3), Ryzen 7 5700U (Zen 2), and the Ryzen 7 5800U (Zen 3).
https://www.techpowerup.com/273521/leak...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

zmaugy ::

Hvala obema, torej enkrat do poletja drugo leto bo tole prikapljalo do nas. Trenutno razmišljam o novem prenosniku, s tem da je obstoječi star manj kot dve leti, ampak deluje posrano počasi - počasneje kot 8 let stara prenosna delovna postaja z ločeno grafično kartico. Je pa trenutni proc i7-8550U, 16 Gb rama in 512 Gb SSD. In seveda zelo tanek in majhen - 8 let star prenosnik je pa malo bolj konkretna škatla, ki tehta preko 2,5 kg.
Če bom kupil novo, potem sem malo v dvomih, če bo brez ločene grafične kartice kaj boljše.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m ::

i7-8550U bi moral leteti.

Kaj pa delaš, da se ti zdi, da bremza?
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

D3m je izjavil:

i7-8550U bi moral leteti.

Kaj pa delaš, da se ti zdi, da bremza?


Outlook, ko se odpre in gre na osnovni zaslon, so za trenutek vsa polja črna. Potem traja da se napolnejo... Še screensaver ne prime takoj, več kot sekundo potem, ko se vklopi, je možno še zmeraj z miško/tipkami/ploščico priti nazaj brez gesla.
Precej slabo v primerjavi s prej. Je pa lažji in manjši.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m ::

Je kak nov BIOS update? Driver update? Windows update?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ssd in moderni i7 pa res ne bi smelo štekat, nekaj drugega je krivo
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Moj Ryzen 3500U je včasih zabremzal kak Win10 update, kot pa driverji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheBlueOne ::

Morda kdo lahko predvideva kdaj bo 5600 po napovedanih cenah sub 300EUR? Meni moj PC pocasi umira 5 5600 pa je nov na 400EUR, 3600 pa na 220EUR. Skoraj 2x 3600 pa verjetno ni vreden. Kdo z izkusnjami kako se gibljejo cene.

Govorilo pa se je:
"AMD's upcoming Zen 3 architecture will power the unannounced Ryzen 5 5600, which should be a 6C/12T chip for just $220 in 2021.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

v DE je že padel pod 400, mindfactory ima pod 350, computeruniverse nad 350 in še krat 1,0517 moraš pomnožiti.

Seveda pa vprašanje na kakšni resoluciji boš igral in katero grafično misliš, mogoče niti ne bo 5600 do izraza prišel, če nimaš dovolj zmogljive grafične, recimo Buggy je kupil ta proc in na 1080ti niti ne opazi višjih fps.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

FlyingBee je izjavil:

Ssd in moderni i7 pa res ne bi smelo štekat, nekaj drugega je krivo

Zamenjal to HP Elitebook sranje in imam zdaj Lenovo Thinkpad z Ryzen 4750. Stvar leti v primerjavi s HP jajcom z Intelom i7.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Horas ::

saj na funtechu je že 350eur. po novmu letu bi znala cena padit ali pa tudi ne če se bo 3600še prodajal in ko splovijo še non x verzije
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

Pa res, očitno bo zaloge 5600x vse več in cene nižje. Dobro, dobro, b450 plošče bodo podpirale.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ssd in moderni i7 pa res ne bi smelo štekat, nekaj drugega je krivo

Zamenjal to HP Elitebook sranje in imam zdaj Lenovo Thinkpad z Ryzen 4750. Stvar leti v primerjavi s HP jajcom z Intelom i7.
V cem razen 3D rendriranja leti, saj smo na tehnicnem forumu kolko tolko? Ker mene je 4900H v premierju tako razocaral, da ga vec niti ne vklopim, pa to proti sistemu z dvemi jedri manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::


i5 je v acerju za 700eur, v single core pa dvomim da opazis razliko.


Zaenkrat 4900H neuporabno sranje, celo scrubbing steka nenormalno.

Za 3D rendering pa roke dol. 2x hitreje kot 6 jedrni predlanski intel; skoraj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Kaj pa pravi support pri Premier?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Kaj pa pravi support pri Premier?
Da so z verzijo 14.3 Ryzne in Vege podprli. Saj imas v videu levo zgoraj 14.0 vs. 14.3.2.
V 14.0 Hardware acceleration pri ryzen niti vklopit ne mores.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ssd in moderni i7 pa res ne bi smelo štekat, nekaj drugega je krivo

Zamenjal to HP Elitebook sranje in imam zdaj Lenovo Thinkpad z Ryzen 4750. Stvar leti v primerjavi s HP jajcom z Intelom i7.
V cem razen 3D rendriranja leti, saj smo na tehnicnem forumu kolko tolko? Ker mene je 4900H v premierju tako razocaral, da ga vec niti ne vklopim, pa to proti sistemu z dvemi jedri manj.


V vsakdanji uporabi, veliki Outlook file na primer. Ne dogaja se to, kar sem opisoval predhodno. Računalnik enostavno deluje hitreje. Razen procesorja je vse primerljivo (velikost rama, diska itd.).
Vsekakor dopuščam možnost, da bi bil Thinkpad boljši od Elitebooka tudi če bi bila procesorja enaka.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD lansiral mobilne procesorje Ryzen Mobile 4000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10021905 (12488) Mr.B
»

AMDjevi procesorji Ryzen 5000 pridejo po Intelov skalp 5. novembra (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15027083 (17388) m0LN4r
»

Naslednji mesec dobimo Ryzene 3000XT

Oddelek: Novice / Procesorji
268069 (4989) Wrop
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633366 (26953) Predator X

Več podobnih tem