» »

AMDjevi procesorji Ryzen 5000 pridejo po Intelov skalp 5. novembra

1
2
3 4

filip007 ::

Nevem, vprašaj tistega, ki kaj dela gor, rabi 100% zanesljivost, podporo tega in onega.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

B34ST ::

FireSnake je izjavil:

Dobro si denar stran vrgel (oziroma slabo zastavil nakup).
Če bi vzel AM4 platformo bi to lahko nadgradil. DDR5 se čez 2 leti ne bo tako usidral, kot ti misliš. Za budget o katerem govoriš boš moral čakati dlje.

In tudi, ko bi prodajal, bi dobil več. Tako pa si že danes kupil mrtvo platformo, kaj bo šele čez 3 leta.
AM4 bo čez 3 leta tudi mrtva platforma, a boš v ta socket lahko dal Ryzen 5950X (ki ga boš takrat dobil za drobiž).

Zakaj le potem nisem sedaj nikol menjal na 3770K? Ta menjava procesorja se malokrat uresnici. V glavnem, ce bo 10600K v igrah tam tam s 5600X je to to. Ce gledas tako dam jaz tudi lahko noter 10 jedrni 10900K (verjetno no no zaradi porabe) ali 8 jedrni 11700K ali karkoli bo ze.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

FireSnake ::

filip007 je izjavil:

tisti ki kodirajo bilo kaj že, bodo verjetno vzeli Intel.


Za tole ti ne bo težko poiskati vira, kajne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

filip007 je izjavil:

Nevem, vprašaj tistega, ki kaj dela gor, rabi 100% zanesljivost, podporo tega in onega.


100% zanesljivost...wtf

filip007 ::

Kristalna krogla ne gre tako daleč, je trenutno na R1.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Buggy ::

a ti mislis Ryzen proc mal tako za hec crasha? Stabilnost ni vprasljiva in to sam ves. Ce se ze gremo lovit malenkosti lahko prej oporekas varnostne probleme v arhitekturi Intel prepakiranega proca zadnjih ar let. Varnostno je AMD v tem pogledu boljsi. Energetsko isto. Z vec jedri pa ves da je tudi opravilno bolj zmogljiv ravno na neigrackarskem podrocju.

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Nvidiji igrackarji predstavljajo velik del prihodka. Sam slabo informirani lahko trdijo, da to ni pomemben segment.

Je pa amd nesposoben zajeti večji tržni delež, ki bi se jih močno poznal.

Verjetno FireSnake ni skapiral zakaj predvsem gaming v zen3 predstavitvi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Nvidiji igrackarji predstavljajo velik del prihodka. Sam slabo informirani lahko trdijo, da to ni pomemben segment.

Je pa amd nesposoben zajeti večji tržni delež, ki bi se jih močno poznal.


Govoril sem za igračarje na CPU segmentu. Ni bilo dovolj jasno napisano?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bbbbbb2015 ::

Buggy je izjavil:

a ti mislis Ryzen proc mal tako za hec crasha? Stabilnost ni vprasljiva in to sam ves. Ce se ze gremo lovit malenkosti lahko prej oporekas varnostne probleme v arhitekturi Intel prepakiranega proca zadnjih ar let. Varnostno je AMD v tem pogledu boljsi. Energetsko isto. Z vec jedri pa ves da je tudi opravilno bolj zmogljiv ravno na neigrackarskem podrocju.


Veš, jaz ne bi bil tako siguren. Meni je roka že trzala po AMD procesorju, pa sem rekel, da še malo počakam.
Ne vem če veš, ampak AMDjev Athlon X2 je leta 2010 zmrzoval at random.
Tu imaš tak en report:
https://www.cyberpowerpc.com/forum/rand...

Problem je bil v kombinaciji CPUja, motherboarda in kartice, ki je morala prenašati dosti podatkov po PCI vodilu. Jaz sem takrat kupil top kombinacijo, pa mi je od dodajanju raid kontrolerja začela zmrzovati.

AMD je sicer delal neko menjavo CPUjev, samo jaz te menjave v Sloveniji nisem mogel narediti.

Tako da ja, lockupi so sicer redki ampak so možni. Ne trdim pa, da novi AMD Zen 2/3 CPU zmrzujejo.

Buggy ::

to je sicer res, samo casi so dozoreli. Konkretno sam vem za probleme s prvimi ryzen procesorji v navezi z VmWare ESXi. Pa ni bil problem proc kot tak, temvec chipset driver zaradi disk kontrolerja. To se cez kaksne par dni tudi uredili in od takrat zadeva spila kot se sika.
Mislim da je to ista ama kot se drzi Oplov da bojo zgnil med tem ko se vozis in Vw, da bo vecen za zmeraj. Pac ljudje smo podvrzeni dolocenim predsodkom in to ni ok. Ne znamo pogledat izven okvirjev, ki nam jih gradi druzba ter sami sebi.
Nihce ne zeli probat kaj izven mainstreama...kar me zalost. Postali smo zombiji in owce :))

FlyingBee ::

Bomo videli pri 600 chipsetu in zen3 pri čem smo, zaenkrat še ni RLRT testov.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

teste pac delas na svojih specific aplikacijah. Za nas, ki zelimo p/p tudi v firmi so stvari dost jasne. Nov chipset in njegove prednosti so za produkcijo no-go, za test okolje pa vedno dobrodosel gost ;)

pirlo ::

filip007 je izjavil:

Ja že samo AMDju ne preostane drugega kot, da se obešajo na to, tisti ki kodirajo bilo kaj že, bodo verjetno vzeli Intel.

No ja, na Intelu kodira večina predvsem zaradi tega, ker je na mac-u. Če pa nabavljaš win/linux mašino pa ne vem zakaj bi karkoli druga kot ryzen nabavo... ni tak pomemben single thread performance kot paralelnost.

filip007 ::

Ryzen 1 sesuva Linux, za 30€ več bi lahko dobil 9100F, ampak ne rabim več in mi je vseeno kaj sem vzel, samo da je bilo ceneje.
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blackbfm ::

filip007 je izjavil:

Ryzen 1 sesuva Linux, za 30€ več bi lahko dobil 9100F, ampak ne rabim več in mi je vseeno kaj sem vzel, samo da je bilo ceneje.
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php...


Probaj z drugim ramom. Sem mel en podoben primer sicer ryzen 2 + gskill ram, sesuvanje. Isti ram na intel sistemu spila bp..

filip007 ::

Polkna delajo, še nisem imel CPU napake od nove inštalacije, zdaj bo tri dni, zaenkrat dela oboje Win/Linux.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mr.B ::

filip007 je izjavil:

Ryzen 1 sesuva Linux, za 30€ več bi lahko dobil 9100F, ampak ne rabim več in mi je vseeno kaj sem vzel, samo da je bilo ceneje.
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php...


Why did you wait two years to investigate this?

Laziness and because everytime I tried to investigate, the error didn't occur... This time I lost 2h of work and was angry about it smile
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

filip007 ::

UEFI podpora je nekaj uredila, diski so bili še s prejšnjega sistema. Ja vem SSD, samo ni denar, da bi menjal celo floto, imam 3 diske.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MrDelight ::

AMD bo imel čez slab mesec najboljši desktop CPU na trgu, s katerim bo uničil i9-10900k v vseh pogledih - v porabi, efektivnosti in v zmogljivosti - hitrejši do 60% v 'content creation' in celo v igrah do 20% in glede na to je razumljivo, da so si lahko privoščili dvig cen.

D3m ::

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

AMDju vse oprostimo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Vsaj teh $50 jim oprosti. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

AMDju vse oprostimo.

Saj bi i9 10900k na papirju cenejsi. go for it.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Če kdo dela preskok iz 2000 serije na 5000 serijo bo imel cca. 40% IPC uplift.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

pirlo je izjavil:


No ja, na Intelu kodira večina predvsem zaradi tega, ker je na mac-u.

Vir za tole je? Ali si vir sam?

Iz industrijskih krogov se meni tole zdi rahlo smešno.
Se pa pustim prepričati v nasprotno.

FlyingBee je izjavil:

AMDju vse oprostimo.


Kaj mu je sploh za oprostiti? Po tvoje?

To, da bodo plasirali najboljšo robo kar jo je moč dobiti?
In to napol zastonj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Točno to sem mislil, razen na pol zastonj ne.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Kaj pa bi radi?!
Dobra roba se placa in je logicno drazja od slabse. Enako kot pri grafah, ki je Nvidia drazja z razlogom, za sedaj.
i7 za 500€+ vam ni sel v nos, ali 9900K za 700-800€?
Neumni bi bli, ce ne bi vsaj to malo navili cen za top robo. Sicer pa imate cenejse izbire kolko hocete v 3xxx druzini ;)

Horas ::

klinker je izjavil:

Kaj pa bi radi?!
Dobra roba se placa in je logicno drazja od slabse. Enako kot pri grafah, ki je Nvidia drazja z razlogom, za sedaj.
i7 za 500€+ vam ni sel v nos, ali 9900K za 700-800€?
Neumni bi bli, ce ne bi vsaj to malo navili cen za top robo. Sicer pa imate cenejse izbire kolko hocete v 3xxx druzini ;)


dobra roba :D počakmo reviewe z jutuba + tech strani pa bomo vidl km pes taco moli.

n konc bo vrjetn spet overhype. 5600x na ravni 10600k
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Mr.B ::

Horas je izjavil:

klinker je izjavil:

Kaj pa bi radi?!
Dobra roba se placa in je logicno drazja od slabse. Enako kot pri grafah, ki je Nvidia drazja z razlogom, za sedaj.
i7 za 500€+ vam ni sel v nos, ali 9900K za 700-800€?
Neumni bi bli, ce ne bi vsaj to malo navili cen za top robo. Sicer pa imate cenejse izbire kolko hocete v 3xxx druzini ;)


dobra roba :D počakmo reviewe z jutuba + tech strani pa bomo vidl km pes taco moli.

n konc bo vrjetn spet overhype. 5600x na ravni 10600k

Ti kar za 10 fps-jev raje investiram teh 80€ razlike v boljso graficno... razlika bo v prid po tvoje slabse izbire cca 30 FPS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

AMD Ryzen 5000 (Zen3) series' European pricing spotted

5600X: 313 - 320€ (3600X zdaj 200€, ob predstavitvi 265€), 56% dvig
5800X: 470 - 480€ (3800X zdaj 300€, ob predstavitvi 430€), 57% dvig
5900X: 570 - 580€ (3900X zdaj 400€, ob predstavitvi 530€), 42.5% dvig
5950X: 830 - 850€ (3950X zdaj 680€, ob predstavitvi 830€), enaka cena

Cene Zen 3 ne zgledajo tako povišane, če jih primerjaš s cenami Zen 2 ob splavitvi julija lansko leto. A v letu so šle cene krepko dol, in price / performance se gleda na trenutne cene, saj procesor kupuješ zdaj. Dvig zmogljivosti bomo videli šele ob neodvisnih testih, v AMDjevih izbranih benchmarkih je povprečen dvig v igrah 26% - precej manjši od dviga cen, razen za najdražji procesor, ki je imel v EU zaradi nedobavljivosti takoj povišano ceno.

Seveda pa so to predstavitvene cene, po kakšni bodo v prihodnjih mesecih procesorji dejansko dobavljivi, je še neznano. 3900X je bil najprej dolgo sicer 530€, a nedobavljiv. Ko so trgovine začele dobivati procesorje, je cena skočila na 550, za kratek čas celo 580€, pod začetno ceno pa se je spustil šele po 5 mesecih od predstavitve.

tikitoki ::

Izlgeda, da bo Ryzen 3600 ostal best buy. Enako je bilo z Ryzen 2600 in drugega ni bilo za pricakovati.

klinker ::

Horas je izjavil:

klinker je izjavil:

Kaj pa bi radi?!
Dobra roba se placa in je logicno drazja od slabse. Enako kot pri grafah, ki je Nvidia drazja z razlogom, za sedaj.
i7 za 500€+ vam ni sel v nos, ali 9900K za 700-800€?
Neumni bi bli, ce ne bi vsaj to malo navili cen za top robo. Sicer pa imate cenejse izbire kolko hocete v 3xxx druzini ;)


dobra roba :D počakmo reviewe z jutuba + tech strani pa bomo vidl km pes taco moli.

n konc bo vrjetn spet overhype. 5600x na ravni 10600k


Jup. Dobra roba :)
Ze 3xxx mu posteno diha za vratom in marsikje tudi scije po njih, ni za pricakovat drugo, kot da jih se na zadnjem podrocju povozijo.
Kar se mene tice, so pa itak Ryzeni ze od 2xxx serije dalje boljsi buy od Intel luknjastih peck.

pirlo ::

FireSnake je izjavil:

pirlo je izjavil:


No ja, na Intelu kodira večina predvsem zaradi tega, ker je na mac-u.

Vir za tole je? Ali si vir sam?

Iz industrijskih krogov se meni tole zdi rahlo smešno.
Se pa pustim prepričati v nasprotno.

Po moje večina ne .net programerjev je na macu. Dolgo so veljali za zelo zanesljivo platformo za ok ceno. V zadnjem času pa dvigujejo ceno nenormalno. Se pa mi zdi da (bo) večina, tako kot sem jaz lani, počasi migrirala na win/linux, sploh zdaj ko so ryzeni povozili intel.

dexterboy ::

Navkljub novici o 5000 seriji bi povprašal, ali se kaj ve, kdaj pridejo (če sploh), oz. se vrnejo na police 3300X procesorji?
Nikjer jih ni, 3100 pa na vsakem voglu..
Ne igram igric, ampak dnevno furam Wonderhare Filmora programje in imam 3400G, ki navkljub 8 jedrom ne sprocesira filmčka kaj hitreje kot i5 devete serije, ki ga imam v službi. Razlika je v L3 spominu in navkljub temu, da sem testno vstavil še GTX1060 grafično, mi ne kreira videoposnetka kaj hitreje. Zato sumim na keš na procu in bi rad probal 3300X, če bo kaj razlike. Ta proc dela z mojo B450 plato, pa še kompatibilen je z B550 plato, kar ne morem reči za 2600 proc, ki bi ga lahko fural samo na obstoječi plati... In ja, 2600 je na vsakem voglu :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

blackbfm ::

imam 3400G, ki navkljub 8 jedrom


4 pa res

Jarno ::

Ni realistično nabaviti 3300X, če lahko r5 3600 dobiš poceni, ker je v MT precej hitrejši.
Finta 3300X je cena na papirju, v praksi pa tako, kot si omenil, ga ni za dobit in je malce podražan.
#65W!

tikitoki ::

Res je. Ryzen 3600 si dobil ze za 155 EUR. Tak, da je bilo pomankanje 3300X prakticno brezpredmetno.

D3m ::

Kaj pa če bi vzel 4650G?

Če se ne motim je isto monoliten čip, kot 3300X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

rdecaluc ::

Res je, edino L3 keša ima občutno manj če ti je to pomembno. Pa verjetno prvi PCIE dela samo v 8x načinu.
Est modus in rebus. ,typos

dexterboy ::

hvala vsem za odgovore.
če bi kje dobil 3600 za 160 ojrov, ne bi nič razmišljal.
ker pa imam B450 čipset, ne morem dati 4650G, ker ga ne sprejme, pa ni nič zmogljivejši od trenutnega.
edino, kar mi je pomembno, je to, da bi v čim krajšem času pretvori posnet video v gledljiv video.
ampak tudi to ni življenjskega pomena, da ne bi mogel živeti s tem :)
če se cene pri nas kaj spustijo, pa seveda pade 3600 za svobodo :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Looooooka ::

FireSnake je izjavil:

filip007 je izjavil:

tisti ki kodirajo bilo kaj že, bodo verjetno vzeli Intel.


Za tole ti ne bo težko poiskati vira, kajne?

Žal to ne drži več. če gledaš ceno per core/thread...AMD zmaga. In to tipkam z Intelove mašine :)
https://www.tomshardware.com/features/a...

Dr_M ::

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.

nevone ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.


Kako pa to sklepaš? Zagotovo tiščijo razvoj strojne in programske opreme naprej, a vseeno jih z sredstvi za delo futrajo programerji. Pa sploh nočem rečt, da zdej so pa programerji bolj pomemben del trga, ker to sploh ni važno, ker je važno samo, da sodelujejo. In ker sodelujejo gre razvoj naprej, čeprav se komu zdi, da so igrice brez veze. Stranski učinki igranja imajo prav tako sinergijske učinke.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Jarno ::

To sklepa po tem, da se recimo s PC-jem igračka skoraj 10% populacije, medtem ko je programerjev, ki se ne igračkajo in dejansko potrebujejo arhitekturno prenovljen procesor s poudarkom na single-threaded performansom, procent od procenta.
Dejansko neka firma oz. freelanser ne bo nadgradil svojega leto dni starega workstationa.
#65W!

D3m ::


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Se boš pač sprijaznil, da to in naslednjo sezono bo pač rdeča in.

Srečno kekc. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

nevone je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.


Kako pa to sklepaš? Zagotovo tiščijo razvoj strojne in programske opreme naprej, a vseeno jih z sredstvi za delo futrajo programerji. Pa sploh nočem rečt, da zdej so pa programerji bolj pomemben del trga, ker to sploh ni važno, ker je važno samo, da sodelujejo. In ker sodelujejo gre razvoj naprej, čeprav se komu zdi, da so igrice brez veze. Stranski učinki igranja imajo prav tako sinergijske učinke.

o+ nevone


Dejstvo je, da je gamerjev neprimerno vec, kot je programerjev. Ceprav so tu nekateri zelo glasni. Tak, kot so sirili bedarije, da je gaming sektor za nVidijo nepomemben. Lahko bi prilepil link, kjer trdijo, da je gamerjev 2,5 miljarde (pustimo sedaj interpretacijo te stevilke ob strani). Lahko ti najdes link, kjer si kdo upa trditi, da je toliko programerjev?

nevone ::

Dejstvo je, da je gamerjev neprimerno vec, kot je programerjev.


Seveda, ker en skupina programerjev lahko naredi igro, za veliko več gamerjev, kot je bilo programrjev, ki so igro delali. Lepote virtualnega sveta, kjer en original zagotavlja ogromno kopij. (to zadnje je v resnici dvo-smerno in ima sinergijski učinek)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPS drkađije so zanemarljiv del marketa. Glasni pa zelo, to je pa res.


Tako nepomembni in zanemarljivi kot programerji, oblikovalci, editorji ipd. Pa se morajo kljub temu vsem prilagoditi.

D3m je izjavil:

Za fucking $50. :)

Kok so vik in krik zagnali.....sem potihem celo pričakoval opravičilo s strani AMD zaradi dviga. :D


8 jedrni precej vec kot $50. Ampak zate vemo, da si pripravljen ritko nastavit amdju tudi na suho.


Sem preprican, da so gamerji bistveno bolj pomemben del trga, kot programerji.


Neverjetno, kaj vse vi izpeljete.

Jaz pravim, da so FPS drkađije zanemarljiv del trga (vseskozi govorimo o CPU segmentu) a so glasni (tudi na slo-tech) in zato dajejo vtis, da jih je veliko. Pa jih ni. Kar je pravzaprav logično. OEM partnerji prodajo daleč največ računalnikov.

Če vse ostale seštejemo niso tako glasni, kot so FPS drkađije.

Omenil sem tudi, da sta Intel in AMD omenila, da so zanemarljiv del trga. A ga zaradi "halo efekta" ne morejo zanemariti.
Na brzino sem poskušal poiskati članek, a ga ne najdem več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Telbanc ::

V bistvu je situacija taka, da bi lah intel počasi lahko malo spustil cene.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD lansiral mobilne procesorje Ryzen Mobile 4000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10021693 (12276) Mr.B
»

AMDjevi procesorji Ryzen 5000 pridejo po Intelov skalp 5. novembra (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15026758 (17063) m0LN4r
»

Naslednji mesec dobimo Ryzene 3000XT

Oddelek: Novice / Procesorji
267998 (4918) Wrop
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633063 (26650) Predator X

Več podobnih tem