» »

Kateri router?

Kateri router?

sundance ::

Zdravo.

Rabil bi pomoč pri izbiri routerja za manjše podjetje. Večino časa se hkrati povezanih cca. 4-5 uporabnikov (laptop) + še nekaj naprav (mobilci, tiskalniki). Občasno pa se potrebuje tudi omrežje za goste, kjer se poveže max 10 gostov za bolj požrešne zadeve (laptopi) + max 40 gostov, manj požrešne zadeve (mobilci - fb, brskalnik ipd.)

Lp

Voluharr ::

Število naprav pri normalnih routerjih in dostopnih točkah ni problem.
Preden se vsuje cel kup neuporabnih predlogov, bi predlagal, da sporočiš kolikšna je površina, in ali je predvidena tudi kakšna širitev.

profii ::

A ni dovolj namenska tema za to?

sundance ::

Voluharr je izjavil:

Število naprav pri normalnih routerjih in dostopnih točkah ni problem.
Preden se vsuje cel kup neuporabnih predlogov, bi predlagal, da sporočiš kolikšna je površina, in ali je predvidena tudi kakšna širitev.


Gre za hišo cca. 10x10, 2 nadstropja. Širitev po potrebi, zaenkrat smo z starim routerjem načeloma bp lovili - je pa res da so bile zahteve včasih tudi manjše.

SeMiNeSanja ::

Osnovno vprašanje je razlog menjave/nadgradnje.

Če je razlog brezžično omrežje, ki ni več doraslo potrebam, potem bi to reševal samostojno z malo boljšimi dostopnimi točkami, katere se lahko po potrebi dodaja na različne konce zgradbe in tako doseže optimalno pokrivanje tudi z 5GHz signalom, kjer je ta potreben.

Router pa bi ločeno obravnaval in ga zamenjal za spodobno UTM rešitev, ki bo varovala omrežje po današnjih standardih.

Vprašanje je na koncu le kolikšen je razpoložljivi proračun. Nimaš kaj sanjati o Poršeju, če imaš denarja komaj za Fičota...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Voluharr ::

Glede na to, da je trenutno ena dovolj bi predlagal tole: https://mikrotik.com/product/hap_ac3
Z razmislekom za vnaprej pa bi priporočal nekaj v stilu https://mikrotik.com/product/hex_s + https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-pr... ali nek drug model.

SeMiNeSanja ::

Voluharr je izjavil:

Glede na to, da je trenutno ena dovolj bi predlagal tole: https://mikrotik.com/product/hap_ac3
Z razmislekom za vnaprej pa bi priporočal nekaj v stilu https://mikrotik.com/product/hex_s + https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-pr... ali nek drug model.

Glede na to, da smo v mesecu kibernetske varnosti, bi bilo potrebno poudariti, da je Mikrotik KOMUNIKACIJSKA naprava, katere namen NI zagotavljanje varnosti omrežja.

Usmerjevalnike, v vlogi naprednih komunikacijskih naprav, najdemo tudi v največjih poslovnih omrežjih. Vendar tam opravljajo naloge specializiranih komunikacijskih naprav, medtem ko za varnost omrežja skrbijo požarne pregrade, katere stojijo za njimi.

V malih poslovnih omrežjih običajno ne potrebujemo najbolj naprednih / specializiranih komunikacijskih naprav, temveč nam večinoma (ne vedno!) zadoščajo zmožnosti, katere nudijo varnostne rešitve - požarne pregrade.

Dolgo se je Mikrotik usmerjevalnike ponujalo kot "Poor man's firewall", kar pa je precej grdo sprenevedanje - ali pa nepoznavanje tematike sodobnih požarnih pregrad in varovanja poslovnih omrežij v letu 2020.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

vrtn4r ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Glede na to, da smo v mesecu kibernetske varnosti, bi bilo potrebno poudariti, da je Mikrotik KOMUNIKACIJSKA naprava, katere namen NI zagotavljanje varnosti omrežja.......


O moj bog, spet?

SeMiNeSanja ::

vrtn4r je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Glede na to, da smo v mesecu kibernetske varnosti, bi bilo potrebno poudariti, da je Mikrotik KOMUNIKACIJSKA naprava, katere namen NI zagotavljanje varnosti omrežja.......


O moj bog, spet?

Dejstva so dejstva.

Kdor jih zanika je enak tistim, ki trdijo da koronavirus ne obstaja, da maske niso potrebne, itd. itd.

Vsi vemo, da taki osebki obstajajo. Pa zato njihovo stališče še zdaleč ni pravilno, tisti, ki težijo z maskami, pa kvazi neki bedaki, ki živijo za luno.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Voluharr ::

Je treba povsod smetit?

SeMiNeSanja ::

Voluharr je izjavil:

Je treba povsod smetit?

Sorry - SMETIL si ti! Jaz sem SVETOVAL.

Če razlike ne poznaš, potem se raje ne oglašaj!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

TheBlueOne ::

Morda lahko kdo priporoca kaksen 5g router. S 5g mislim, da lahko v njega das simko in furas internet preko 5g mobilnega omrezja.

Tnx!

Vuli ::

5G router? jaz bi na tvojem mestu "malo" počakal, cene teh zadev so opasne.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mzakelj ::

sundance je izjavil:

Zdravo.

Rabil bi pomoč pri izbiri routerja za manjše podjetje. Večino časa se hkrati povezanih cca. 4-5 uporabnikov (laptop) + še nekaj naprav (mobilci, tiskalniki). Občasno pa se potrebuje tudi omrežje za goste, kjer se poveže max 10 gostov za bolj požrešne zadeve (laptopi) + max 40 gostov, manj požrešne zadeve (mobilci - fb, brskalnik ipd.)

Lp


Svetujem ti da si omisliš Mikrotik 4011 serijo in narediš Vlan za goste ter ga ločiš od ostalega omrežja ( za goste ) z pravilom na firewalu. Ta vlan potem spelji na en Ubiquiti dostopno točko za goste. Drugo Ubiquiti dostopno točko pa daj za ostale uporabnike.
Vse skupaj te bo stalo okrog 400-600€ boš pa imel urejeno kot se zagre.

damirj79 ::

Zakaj tocno bi ze locil ubiquiti dostopne tocke za guest in normal use? Ubiquiti oprema zna delat z vlani in lahko imas samo eno tocko za obe omrezji, lahko pa seveda z dvemi boljse pokrijes.

mzakelj ::

damirj79 je izjavil:

Zakaj tocno bi ze locil ubiquiti dostopne tocke za guest in normal use? Ubiquiti oprema zna delat z vlani in lahko imas samo eno tocko za obe omrezji, lahko pa seveda z dvemi boljse pokrijes.


Svetoval sem mu dve točki zaradi obremenjenosti vsak točke. Vem da sprejema ubiquiti tudi Vlan-e.Seveda pa lahko poskusi z eno točko pa če bo premalo se doda še eno.

XS!D3 ::

Pomoje je bolj smiselno z večimi točkami zagotoviti boljšo pokritost, omrežja se pa loči z različnimi VLANi in SSIDji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187471 (927) Zvezdica27
»

Nasvet pri domači mreži (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
869084 (4939) seminal
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
494956 (3305) tiborrr
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818842 (5820) rdecaluc
»

Kako "prevladati" z svojim WIFI omrežjem čez sosedove? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
759172 (6699) djabi

Več podobnih tem