» »

Zvočna izolacija

Zvočna izolacija

MaticKregar ::

Zdravo. Sem pred izolacijo mansarde, izbral sem urso 32, me pa zanima, imam en napušč (podaljšana streha), ki visi na skupno dvorišče. Se pravi, tukaj bi rad dodal na zunanji strani neko zvočno izolacijo. Naredil bom iz lesa pregrado, notri bo ursa, na zunaj pa...
Rabim predloge, ali je boljše navadni stiropor, 15 cm, ali je boljša kakšna zvočna pena, kot prilagam link.
Tega napušča je cca. 10m2, problem je, ker bo to na zunanji strani, se pravi možne kakšne mravlje, sicer še vedno v sklopu strehe, ampak z leti lahko razpade?
Prosim za kakšno pomoč ;)
https://www.gumitehna.si/pena/pena-zvoc...

Če bi izbral zvočno peno, ali je 7 cm dovolj?

Furbo ::

Če bo notri steklena volna, potem je za dušenje zvoka optimalno, da je zunaj kak drug tip (stiropor,..), tako zadušiš več različnih frekvenc.
Če daš stirodur, ga mravlje ne marajo, je pa drag.
Te pence so pa bolj za izboljšanje zvoka v studiu (da ne odmeva), kot zvočno izolacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

MaticKregar ::

Super, hvala za odgovor...

phys ::

Ne, po mojih izkušnjah so stiropor, stirodur ipd. izjemno slabi zvočni izolatorji, saj so to relativno togi materiali, ki dobro prenašajo zvok v frekvenčnem območju, kjer ljudje slišimo. Steklena volna pa ima premalo gostoto, da bi karkoli efektivno dušila, zato se nanjo sploh ne zanašaj in je ne upoštevaj pri trenutnem izzivu. Predlagam knaufov Sound supreme board (https://www.oem.knaufinsulation.com/new..., ki ima po mojem mnenju vse potrebne karakteristike za tvoj problem.

Likalnik ::

Zdravo, se opravičujemo OP-ju ker mu kradem temo...ampak je kot nalašč tudi za mojo težavo.....imam stanovanje dvojček....v zadnji sobi me loči od soseda samo ena stena....skozi katero se pa vse sliši...še navadni človeški pogovor....kako lahko steno zvočno optimalno izoliram in seveda, da mi zavzame čim manj debeline oziroma prostora....debelejša kot bo izolacija manjša bo soba.

Predstavljam si na način....na trenutno steno pritrdim dobro izolativno peno...čez pa knauf.

Kaj predlagate...tudi, če je malo dražje samo, da je čim tanjše in čim bolj izolativno kar se tiče zvoka in ne toplote

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

atubbuta ::

Likalnik je izjavil:

Zdravo, se opravičujemo OP-ju ker mu kradem temo...ampak je kot nalašč tudi za mojo težavo.....imam stanovanje dvojček....v zadnji sobi me loči od soseda samo ena stena....skozi katero se pa vse sliši...še navadni človeški pogovor....kako lahko steno zvočno optimalno izoliram in seveda, da mi zavzame čim manj debeline oziroma prostora....debelejša kot bo izolacija manjša bo soba.

Predstavljam si na način....na trenutno steno pritrdim dobro izolativno peno...čez pa knauf.

Kaj predlagate...tudi, če je malo dražje samo, da je čim tanjše in čim bolj izolativno kar se tiče zvoka in ne toplote


Bolje je, da narediš samonosno oblogo, katero napolniš z mehko mineralno volno. Zelo bodi pozoren tudi na vse možne reže in luknje ob straneh, ki jih moraš pred tem zapolniti. Pomemben pa je tudi prekinjen stik s tlemi. Tla rada prenašajo vibracije in obloga jih nikakor ne sme prevzemati. Če slučajno ta poseg ne učinkuje dobro, je brez dvoma krivec neizolirana medetažna konstrukcija.
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fasada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13130152 (1713) zpza
»

Izolacija stene

Oddelek: Loža
81312 (1075) Magic1
»

zvočna izolacija sobe

Oddelek: Zvok in slika
127139 (5789) 66ales
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018182 (17250) madmitch
»

Kako narediti KINO doma? Gradnja, instalacija...

Oddelek: Zvok in slika
73337 (3037) Stepni Volk

Več podobnih tem