» »

Microsoft predstavil prenosnike Surface Laptop Go

Microsoft predstavil prenosnike Surface Laptop Go

Surface Laptop Go

vir: The Windows Blog

Surface Pro X

vir: The Windows Blog
The Windows Blog - Letošnja Microsoftova jesenska predstavitev je bila v primerjavi z lansko precej manjša; ob posodobljenem hibridu Surface Pro X in nekaj kosih periferije je bila poglavitna najava linija cenejših prenosnikov Surface Laptop Go ... ki pa vseeno niso tako zelo cenejši.

V koronakrizi je postal širši dostop do spodobnih prenosnih računalnikov še prav posebna vrednota in v Microsoftu so se očitno zavedli, da je večina modelov njihove znamke Surface za študentarijo in šolarje preprosto predraga. 13. oktobra tako v trgovine pošiljajo prenosnike Surface Laptop Go, ki naj bi bili cenejša alternativa - vsaj če upoštevamo vstopno inačico, ki bo pri nas na voljo za okoli 600 evrov. Zadevo poganja Intelov štirijedrni procesor Core i5-1035G1, zatakne pa se že pri pomnilniku, ki ga je v najcenejšem modelu zgolj 4 GB, in podatkovni shrambi eMMC velikosti 64 GB. Takšna naprava je precej neuporabna, zato je bolje vstopno točko postaviti bližje 800 evrom, kjer dobimo 8 GB Rama in 128 GB pogon SSD. Zaslon je 12,4-palčni dotikabilni, z ločljivostjo 1536×1024. Naprava vsebuje tudi Wi-Fi 6, medtem ko naj bi baterija zdržala kar 13 ur. V nasprotju z drugimi Surfaci se je ne bo dalo odklepati z obrazom, imajo pa vsi modeli razen vstopnega (!) vgrajen čitalnik prstnih odtisov.

Poglavitna nadgradnja dvoživke Surface Pro X z Okni na Armu je zmogljivejši sistemski čip SQ2, o katerem pa dosti niso povedali. Po govoricah sodeč naj bi bil precej blizu nedavno najavljenemu Snapdragonu 8cx Gen 2. Razen tega naj bi baterijo pognali do 15-urnega trajanja in dodali platinasto barvo, začuda pa še vedno vztrajajo pri LTE modemu. Nova zmogljivejša različica s čipom SQ2 bo stala poldrugega tisočaka dolarjev (brez davka), morebitna dobavljivost pri nas pa še ni znana. Bolj zanimiva najava za uporabnike PCjev na Armu se tako vrti okoli dodajanja emulacije za 64-bitno x86 programje. Doslej je Microsoftov emulator namreč lahko nativno poganjal zgolj 32-biten softver. Nova zmogljivost prihaja novembra skozi Windows Insider Program v beta testiranje.

24 komentarjev

mrTwelveTrees ::

Škoda, ker so tako dragi. Meni so drugače všeč.

crystal ::

se strinjam. zelo predragi. Charger je sramotno za kacami. Vsi imamo usb-c prenosnike/telefone oni pa se vedno svoj charger furajo :O

Lonsarg ::

No, vsi ti zadnji modeli imajo USB-C polnjenje tak da je poljenje preko njihovega posebnega priključkazgolj dodatek, težko to šteješ v minus.

Pomoje je cena kar edini minus ja:)

nekikr ::

Za 800€ dobiš 128GB SSD? Facepalm.

mtosev ::

Drugače izgledajo fajn samo rajše vzamem Dell, ker dobim boljši hardware za manj €.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

Ne vem no, najti dober 13" laptop za dobro ceno je kar umetnost in glede tega Go niti ni tako slaba izbira.

cekr ::

13" prenosnik z rodovnikom, ki je na nekem nivoju, danes ne dobiš nižje kot 1.5k€. Dell-ov pa raje več kot 2k€.
Sem poleti iskal cenejšo varianto, pa je nisem našel. Sem moral kar odštet toliko cekinov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Škoda, ker so tako dragi. Meni so drugače všeč.

Dobiš drugje ceneje? Problem solved.

Če ne, pa niso tako dragi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WhiteAngel ::

Zame je 13" premalo. 15" Asusa za pol manj denarja in to je to. Jurja pa pol za shitty armov surface? Ne hvala. Za to priklopim telefon na tv in bt tipkovnico.

mtosev ::

Se videli, da se dobi že 13inch in pod 1kg? LG ima enega takega pa mogoče še kdo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dexterboy ::

Tisti, ki ga imate, oz. ga uporabljate; v čem je boljši, če ga primerjamo z 17 palčnim običajnim prenosnikom? Vem, slednji je VEČJI in TEŽJI? Kaj odtehta nakup? Vzdržljivost baterije?
Dodatek; raje bi imel, če bi MS to seveda še fural, pa na žalost ne, flagship od win telefona pa tipkovnico in ekran priklopljen na telefon...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

A ni dovolj da je slednji večji in težji?

techfreak :) ::

cekr je izjavil:

13" prenosnik z rodovnikom, ki je na nekem nivoju, danes ne dobiš nižje kot 1.5kEUR.
Acer Swift 3 je 700 EUR: https://geizhals.at/acer-swift-3-sf314-...
Glede na prvi review, ki sem ga nasel, je na nivoju MacBook Pro. Sicer je 14", kar je ocitno trend trenutno, saj imas tudi Asus Zenbook 14" za podobno ceno.

dexterboy je izjavil:

Vem, slednji je VEČJI in TEŽJI? Kaj odtehta nakup? Vzdržljivost baterije?
Ne bom sploh komentiral glede velikosti/teze, ampak kolikor sem jaz primerjal, imajo vecji prenosniki ponavadi boljsi baterijo ter daljso avtonomijo.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Microsoft glavni kandidat za nakup Nokie:

https://www.forbes.com/sites/barrycolli...

mtosev ::

Meni je okay, ker trenutno nima Nokia nič za pokazati proti samsungu, applu, Huaweiju etc. Ms pa je šel na android vmes.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cekr ::

techfreak :) je izjavil:

cekr je izjavil:

13" prenosnik z rodovnikom, ki je na nekem nivoju, danes ne dobiš nižje kot 1.5kEUR.
Acer Swift 3 je 700 EUR: https://geizhals.at/acer-swift-3-sf314-...
Glede na prvi review, ki sem ga nasel, je na nivoju MacBook Pro. Sicer je 14", kar je ocitno trend trenutno, saj imas tudi Asus Zenbook 14" za podobno ceno.

dexterboy je izjavil:

Vem, slednji je VEČJI in TEŽJI? Kaj odtehta nakup? Vzdržljivost baterije?
Ne bom sploh komentiral glede velikosti/teze, ampak kolikor sem jaz primerjal, imajo vecji prenosniki ponavadi boljsi baterijo ter daljso avtonomijo.


Prenosnik na nekem nivoju je recimo Dell xps13. Predlagani Acer je ločljivostno na nivoju izpred 15 leti. HDFull bi moral biti danes že preživet. Vsaj v višjem razredu. To je eno, drugo pa je, da se spodobi, da ima touch screen. Sam sem iskal 2in1 in je bil xps13 krepko čez 2k€. Sem pa seveda zadovoljen z njim. Edino baterija bi bila lahko malo boljša.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

boolsheat je izjavil:

Microsoft glavni kandidat za nakup Nokie:

https://www.forbes.com/sites/barrycolli...



To je tisto, ko ne vejo kam z vsem denarjem. Predvsem s tistim, ki ga privarčujejo z izogibanjem davkov.
Zdej je zgleda tarča cela Nokia. Raje bi prvi poskus speljali do konca in ne obupali na pol poti. Ponovno jim ne bo dovolj 15% trga. Oni hočejo biti prvi. To je proč vržen denar ali pa samo obramba, da ne bi tega storil kdo drug.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

rdecaluc ::

A ni nokia prekratkim dobila pogodbo za 5G v Združenem kraljestvu? Menda že vedo kaj počno.
Est modus in rebus. ,typos

Karen ::

Res je, 13palčni če so za kaj (touch, nek core i5 ali več), kar stane. Jaz imam sicer x280 od Lenovo-ta, ki je 12,5 palcev, pa lahko povem kako je s tem (imam tudi x1 extreme 15palčnega). Če grem na sestanek potem mi extreme guzne baterija po 3. urah običajnega tipkanja, x280 pa mirno dela tam nekih 8 ur (oboje core i7, pa vsaj 16rama in ssd, pa touch). To je glavna razlika, poleg teže, na 13 oz 12,5 palčnem se še vedno čisto normalno tipka oz. je za vsakdanjo rabo, lahko si cel dan iz pisarne na bateriji pa boš ok, pa kilco nosiš okoli; za portability je 12,5-13col to to, vse ostalo je nek kompromis (imel praktično vse zaslone kar so jih delali že: 7, 8, 10, 11, 12, 12.5, 13.3, 14, 15, 17col). Če je manjši od 12-13 je tipkovnica uboga, pa zaradi majhnosti baterija gre počasi proti 4-5 uram, če je 12-13 je avtonomija dobra pa udobnost dela in prenašaš naokoli za šalo, če je več pa spet avtonomija baterije trpi in teža naredi svoje. Drugače pa odvisno od tega kaj kdo rabi. Tako da trgovci imajo naštudirano točno ta 13palčni segment kupcev:D.

opeter ::

600 evrov za 4 GB RAMa in 64 GB prostora za shrambo. Absurd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Saj tudi apple MacBook za 800 EUR je absurd
Skoraj 6 let star dual core, HD TN zaslon, zalotan ram...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

Saj tudi apple MacBook za 800 EUR je absurd
Skoraj 6 let star dual core, HD TN zaslon, zalotan ram...


Pokaži mi prosim nov Apple Macbook za 800 evrov.
Najcenejši Air (če gledam nemške/avstrijske cene) je okoli 1000 evrov.
https://geizhals.at/?fs=macbook+air&hlo...

Pro varianta pa ene dodatnih 300 evrov (13" model). Pri nas so cene še višje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

Na Mimovrste je bil pred časom za 800 ali 900 EUR. Več jih ni očitno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Saj tudi apple MacBook za 800 EUR je absurd
Skoraj 6 let star dual core, HD TN zaslon, zalotan ram...


Whataboutsist, dvomim, da jih Apple prodaja. Lokalni švercerji ne štejejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411845 (9954) Mavrik
»

Microsoftov Surface Laptop se ne da odpreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
7121416 (16864) BivšiUser2
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16448074 (36805) Lonsarg
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819592 (16187) Lonsarg

Več podobnih tem