» »

Drsna dvoriščna vrata

Drsna dvoriščna vrata

Temo vidijo: vsi
1
2
3

nekikr ::

Super, čestitam. Odpri s.p. in pojdi sem.

Zstiller ::

miko22 je izjavil:

Tisti, kateri ste bili pametni pa rekli da je 2 jurja spremljiva cena.
Na sliki vidite vrata, ki sem jih sam naredil.
Sosed je zašvasal okvir v nekaj urah, vse ostalo sem naredil sam.
material: 430€



Če želite, pa vam sedaj naredim vrata za 1200€. Ni problema. Sedaj znam.:)


Bravo, pa ne poslušaj gobezdal na tem forumu, ki imajo vsi dve levi roki ali so pa tako imenovani super podjetniki, ki morejo vsepovsod upravičevat svoje cene, ker so precenjeni v tri p..... materne. Drugi del so pa kvazi super uspešni programerji z bajnimi plačami in ogromno časa, da lahko skoz visijo na forumu.

nekikr je izjavil:

Super, čestitam. Odpri s.p. in pojdi sem.



Bravo, kar delaj se norca iz človeka, ki ni hotel biti nategnjen minimalno za 1000€. Kreten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zstiller ()

JaVonTech ::

OP se je izkazal. Sicer ni videti ali je motorizirano ali ne. Če je, bi tudi moralo biti svetlobno opozarjanje med premikanjem vrat po zakonu kakor vem. Povrhu vsega pa je OP to naredil v enem mesecu in ni s tem odlašal 2 leti kakor bi večina.

Zimonem ::

Motorja še ni je pa tak nek kabel. Pocinkano tudi ni. Je pa ceneje saj smo ti na začetku povedal.

miko22 ::

Motorja še ni. To še iščem. Se mi ne mudi. Naredil sem pa v 10 dneh, vsak dan malo poleg službe. Pocinkano ni, ker nisem hotel -delam zase, ne za 3 generacije. Moram pa še 1x pobarvat. Sem naredil nekaj napak, ki sem jih popravil. Vseeno sem to prvič počel. Za 1200€ napak ne bo :)

feryz ::

Motor je okrog 200 evrov, renomiran. Skupaj z zobniškimi letvami, lučko, dvemi daljinci, bla, bla. Montaža pa super enostavna.

Zimonem ::

miko22 je izjavil:

Motorja še ni. To še iščem. Se mi ne mudi. Naredil sem pa v 10 dneh, vsak dan malo poleg službe. Pocinkano ni, ker nisem hotel -delam zase, ne za 3 generacije. Moram pa še 1x pobarvat. Sem naredil nekaj napak, ki sem jih popravil. Vseeno sem to prvič počel. Za 1200€ napak ne bo :)

Cinkanje je fajn, če je pri soljenih cesti. Sicer zna hitro zacvet. Saj se pofarba, ampak sčasoma te mine. Je pa prav , da si se sam lotil. Sedaj pa še biznis. S sosedom si se že pogovoril o urni postavki?

nekikr ::

Bravo, kar delaj se norca iz človeka, ki ni hotel biti nategnjen minimalno za 1000€. Kreten.

Saj se ne delam norca, pravim bravo. Če odpre s.p. bo pa zares lahko naročil tisti avto tam na linku. Samo ne bo 1200€ razlike, ker je to z DDV, se pravi samo še 1000€, pa minus prašno barvanje, 300€ je takoj, pa še dva prevoza sta tu, potem je motor, ki je cca. 200€. Ostane 500€. Aja, treba je plačati še enega, da pomaga prijeti, zašvasati. No, pa plačati prispevke od zaslužka.
A je ceneje, če narediš sam? Zelo, če narediš pol slabše in pol manj kot je v predračunu. Pa tudi sicer je seveda ceneje, ampak zato, ker svojo uro šteješ po 0€, sosedovo tudi, pa prispevkov ti ni treba plačati. Če imaš čas, voljo, soseda in ti je vseeno če je malo slabše, potem je to super domači projekt.

Jure14 ::

miko22 je izjavil:


Če želite, pa vam sedaj naredim vrata za 1200€. Ni problema. Sedaj znam.:)

A sosed bo vsem zastonj švasal?

Er333 ::

Tle se pa prav vidi, da je to forum računalničarjev.
Najbolš da ti ograjo firma naredi za 200€, ti pa jim zbiješ ceno še za 5%, za plačilo z gotovino. Ajde, pa še 5% ti spustijo, če jim celoten predračun plačaš v naprej.
Delo ni zastonj, vmes je še milijon mikro stroškov, ki jih ne vidiš.
Pa tudi ura mojstra je nekaj vredna, odkar je zadnjih 20 let največja želja mladine postati gimnazijski maturant in se posledično sposobnih ljudi v tehničnih poklicih ne dobi več.
Pravijo da če nimaš faksa nimaš nič. Ja prav, boste pa vrli izobraženci za neumne varilce, keramičarje in vodovodarje kredite najemali :D

MadMax ::

Če znaš, narediš sam.
Če znaš in si podjeten, iz tega narediš posel.

Če ne znaš in vseeno želiš imet, plačaš.
Če ne znaš in nočeš plačat pa jokcaš po forumih (saj vem da bi raje za šankom, pa so zaprti :D )
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

floyd1 ::

OP vsekakor si dokazal, da se da, če se hoče. Čestitke za opravljeno delo.

Ampak, kot ti je zgoraj že nekaj ljudi povedalo, s tem nisi dokazal nekih "nerazumno visokih" cen mojstrov. On ti s ceno v nobenem primeru ne more priti blizu. Verjetno bi stvar naredil tudi precej bolj profesionalno (zg. omenjeno prašno barvanje, itd), dal bi ti neko garancijo, računal bi svoje delo, davek (ki si ga ti nisi)... Vse nekaj stane.

Pri hiši sem naredil sam ogromno stvari. Velikokrat izključno zaradi denarja, ki ga med gradnjo ni nikoli dovolj. Včasih ker sem hotel vedeti, da bo stvar sigurno OK narejena in ker sem tekom mesecev spoznaval nekatere "šlampaste" mojstre, ki pridejo, zmečejo skupaj na "horuk", pokasirajo in gredo dalje. Včasih spet zato, ker je stvar morala biti končana "jutri" in nisem dobil mojstra. Sploh to velja za malenkosti.

Na ta način pa lahko kar nekaj "prišparaš" - seveda ne šteješ svojih delovnih ur. In navadno si pri končnem rezultatu so sebe bolj popustljiv kot bi bil do (dragega) mojstra.

feryz ::

Ker sem blizu tega foha in ker govorite o cenah, vam lahko iz prve roke povem kalkulacijo.
Monter dobi cca. 7,5 evra/uro na račun (all included). Podjetje košta 22 evrov na uro, preračunano na letnem nivoju. Vse kar je pod tem, je čista zguba. Pa še je verjetno kaka stvar izpuščena iz stroškov. Ali kakšen izredni dogodek.
Na koncu koncev, švicarska minimalna urna postavka, tudi 22 evrov, niti ne zgleda tako visoka. Ne vem pa, kakšni so davki tam.

Raptor F16 ::



feryz je izjavil:

Ker sem blizu tega foha in ker govorite o cenah, vam lahko iz prve roke povem kalkulacijo.
Monter dobi cca. 7,5 evra/uro na račun (all included). Podjetje košta 22 evrov na uro, preračunano na letnem nivoju. Vse kar je pod tem, je čista zguba. Pa še je verjetno kaka stvar izpuščena iz stroškov. Ali kakšen izredni dogodek.
Na koncu koncev, švicarska minimalna urna postavka, tudi 22 evrov, niti ne zgleda tako visoka. Ne vem pa, kakšni so davki tam.


Davki so v primerjavi z našimi skoraj neobstoječi je pa vse ostalo drago za popizdit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

mancini ::

Koliko pa je vredno 10 porabljenih popoldnevov?
Pa je projekt še vedno nedokončan :)

nobenih vodil ni spodaj, koleščkov, me prav zanima kako se vrata vozijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Dimnik ::

Kakšna vodila in koleščki spodaj?

borut_p ::

feryz je izjavil:

Ker sem blizu tega foha in ker govorite o cenah, vam lahko iz prve roke povem kalkulacijo.
Monter dobi cca. 7,5 evra/uro na račun (all included). Podjetje košta 22 evrov na uro, preračunano na letnem nivoju. Vse kar je pod tem, je čista zguba. Pa še je verjetno kaka stvar izpuščena iz stroškov. Ali kakšen izredni dogodek.
Na koncu koncev, švicarska minimalna urna postavka, tudi 22 evrov, niti ne zgleda tako visoka. Ne vem pa, kakšni so davki tam.


Koliko pa potem se za režijo, opremo, delavnico, davke, riziko neplacila, oglasevanje ....

mancini je izjavil:

Koliko pa je vredno 10 porabljenih popoldnevov?
Pa je projekt še vedno nedokončan :)

nobenih vodil ni spodaj, koleščkov, me prav zanima kako se vrata vozijo


Vrata delujejo samonosna, samo protiutez se mi zdi nekoliko kratka.

Verjetno so cevi bolj tanke izvedbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

gruntfürmich ::

po slikah sodeč bi znal dečko imeti dvojne stroške; sedaj s svojim izdelkom, ter čez par let z mojstrovim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Kaj pravite na tole?
https://www.aliexpress.com/item/3288502...

Pri nas je cena >300€, tu pa cca 130€. Če pa bo kaj narobe pa bo jeba.

Furbo ::

Pač kupi dva, pa je še vedno ceneje. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

aiko ::

miko22 je izjavil:

Kaj pravite na tole?
https://www.aliexpress.com/item/3288502...

Pri nas je cena >300€, tu pa cca 130€. Če pa bo kaj narobe pa bo jeba.


Če bo ta kitajski motor vlekel 500kg vrata eno leto, sem papež.
Med pogoni so velike razlike kljub podobni specifikaciji. Dober pogon (tak ki bo delal leta, ne le mesece) je cca 500€ +. Been there, done that.
Poleg tega 2000€ za 4m portona z montažo je ugodno.

mancini ::

5 mesecev pa se ni koncano, kot reklama za mastercard, neprecenljivo

Zimonem ::

mancini je izjavil:

5 mesecev pa se ni koncano, kot reklama za mastercard, neprecenljivo

Bo pa spravil stvar bistveno ceneje skupaj. Pa še veliko se bo naučil.

miko22 ::

Vrata so lažja od 200kg, tako da smatram, da bi vleklo.
Kar se pa tiče končanja je načrtovano od vsega začetka, da spomladi naredim pogon.
In namesto 2 jurja od najcenejše ponudbe me bo stalo 600€. Neprecenljivo!

BuDi79 ::

Spominja me na hiše, ki so 30+ let nedokončane pa brez fasade... ker bo prišlo ceneje če vsake toliko časa nekaj naredimo in se kaj naučimo.

gruntfürmich ::

imho...
malo smo se tudi preveč razvadili, da mora biti vse takoj in tipitop. zato pa so današnje novogradnje praktično nedosegljive sleherniku, čeprav je to samo zaščita pred vremenom. ampak brez kuhne za 20k in kopalnice za 15k in vsega tipitopi ne se da vseliti niti živeti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

barakus ::

Meni se zdi odlično in pohvalno, da si sam naredil, prosim pokaži še kakšno sliko, ker originalna meni ne deluje...

Takšno znanje je potrebno deliti in se skupaj učiti, za vse tiste, ki ne moremo ali nočemo plačati profesionalce...

miko22 ::

Sem tvegal in kupil za dobrih 120€ s popustom.
https://www.aliexpress.com/item/3288502...

Če bo delalo sem zmagal, če crkne sem popušil.
Kdor ne tvega ne profitira :D

Zimonem ::

Še vedno imaš 1400 lufta.

floyd1 ::

Ti poceni pogoni za drsna vrata menda niso ful kritični (če ga ob tapravem minusu in veliki vročini ravno ne prisiliš), medtem ko pa tisti za krilna vrata baje precej bolj crkujejo in se tam še kako splača dati malo več. Besede mojstrov.

barakus ::

A pozna kdo kak sistem kjer se vrata, ko se odprejo, nekak zložijo ali da laho naredijo 90 stopinj ovinka, ko se odmikajo? Imam stisko s prostorom...

floyd1 ::

Imaš precej tega. Poguglaj za "drsna dvoriščna vrata na ovinek" ali kaj podobnega.

miko22 ::

Včeraj sem dobil motor. Danes električar preizkusil. Dela brezhibno. Dobrih 120€. Zmaga!
Celotna vrata cena: cca 650€

Klamzi ::

Super! Daj malo poslikaj zadevo

Vetrpiha ::

aiko je izjavil:

miko22 je izjavil:

Kaj pravite na tole?
https://www.aliexpress.com/item/3288502...

Pri nas je cena >300€, tu pa cca 130€. Če pa bo kaj narobe pa bo jeba.


Če bo ta kitajski motor vlekel 500kg vrata eno leto, sem papež.
Med pogoni so velike razlike kljub podobni specifikaciji. Dober pogon (tak ki bo delal leta, ne le mesece) je cca 500€ +. Been there, done that.
Poleg tega 2000€ za 4m portona z montažo je ugodno.

Ne se hecat.
Industrija fura z motorji za 500eur 24/7/365.

miko22 ::

Klamzi je izjavil:

Super! Daj malo poslikaj zadevo


ni kaj poslikat, nimam se zmontirano. Moram vrt prej uredit :D

je pa tole:
https://www.aliexpress.com/item/3288502...

edino kaj še moram nabavit so vijaki za letvico, ter motor moram malo dvignit, do letvice. cca 7 cm.
Videl sem da podlagajo neko trdo plastiko, ne vem pa kje to dobit. Mogoče bom pa kar beton vlil na višino, malo pa podložim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Magic1 ::

Upam, da boš na koncu pošten in povedal, koliko si časa zagonil. Potem pa bomo šli računat stroške skupaj z državnimi dajatvami, pedatnimi strankami, ki te kličejo za vsako malenkost, rizikom garancije. Je vprašanje če bo na koncu še vedno kaj dosti ceneje.
Je res da se da veliko stvari pri hiši dosti ceneje naredit, samo ponavadi svoj čas ne zaračunaš, kot tudi je velik prihranek na državnemu deležu (ki jo pa itak mati terezija financira).
Bolj ko greš pa v fancy razred, večje so marže. Samo na višjem nivoju pa je tudi težje naredit, oziroma rabiš bolj profi orodje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

floyd1 ::

Samo, da bo na koncu dobro delalo. Ker lahko ti tudi "profiči" naredijo, zmontirajo, fajn pokasirajo in potem sledi tole.

Magic1 ::

To pa itak. Jaz sem se večino stvari lotil ravno zato, da sem vedel kako je narejeno. Samo čas/volja na koncu odloča. Po šihtu imaš otroke in časa za neki paretirano mučkanja novih projektov ni. Že za planiranje, kaj naj ti nekdo naredi ni časa.
Magic

Zimonem ::

U bistvu je za otroke to ponavadi precej zanimivo. Jih je pa spet treba vhtat, da se kaj ne naredi. Ampak kje naj se pa naučijo, če ne doma na dvorišču.

Magic1 ::

Seveda odvisno od starosti, todlerja boš težko učil takih del.
Magic

Zimonem ::

Niti ne zanimalo ga bo, pa zapomni se da ograje ne rastejo na kitajskih drevesih.

feryz ::

Uuu, tudi na tem forumu so osebe, ki bi ovrednotile popoldansko domače delo in ga prištele k vrednosti DIY projektov.
Ker če se ne bi ljudje lotili zadev v samogradnji, bi lahko ta čas izkoristili za buljenje v zid, ali kavčanje, ter buljenje fuzbala s pirom v roki in tako zaslužili denar, s katerim bi plačali obrtnike.
Nekako tako si predstavljajo.

Magic1 ::

Vse je treba ovrednotit. To da nekaj konkrtno delaš na bajti, pomeni da ne moreš biti z otroki, imeti hobi, ali v službi delat +50% plačanih nadur. Zdaj lahko vsak pri sebi oceni, kaj mu več pomeni(se bolj splača). Praskat se po jajcih pri gledanju fuzbala in žulit pir?!? Kaj je že sploh to...
Magic

darkolord ::

... imeti hobi ...

Lahko ti je to čisto dober hobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

miko22 ::

Hehe, nekateri res imate "zanimiva stališča".
Ja, imam otroka, ki z veseljem gleda, kako ati dela. Ne boste verjeli, celo ponosen je, da vidi kaj vse ati zna sam naret. Pa velikokrat mi "pomaga" ko mora kaj prinest. Druženje z otrokom, ki se uči sam veščin, namesto da je pred tv ali tablico - neprecenljivo.

Poleg tega sem prihranil toliko, da še lahko dvojna vrata naredim. Naučil ogromno. Priznam, tudi tvegal ogromno, saj sem se moral veliko naučit. Tudi z nakupom kitajskega pogona.

Kar se pa časa tiče. Ja, skorja pol ga je šlo za iskanje po netu kako in kaj moram narediti. Za vrata sem napisal, da sem delal slabih 14 dni po šihtu. Ampak, delo okoli hiše mi je v veselje. Če mi ne bi bilo bi ostal v bloku na kavču.

Vsak ve kaj njemu odgovarja. Ljudje smo različni. In prav je tako. Jaz, ker sem različen od nekaterih od vas sem prihranil cca 1400€, kar pa je en lep dopust z družino. Če bomo lahko letos sploh šli :)
Prav pa je, da nekateri naročite zadevo. Drugače bi privatniki propadli, če bi vsi vse sami delali.

gruntfürmich ::

nekaj si zapomnite za vse večne čase:
če imaš službo drugje in ne fušaš, je tvoj prosti čas vreden točno 0 ali pa še gre v -, ker bi takrat zapravljal denar za hobije.
vključevati otroka v dela je eden izmed najbolje porabljen čas z otrokom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WhiteAngel ::

thumbs up!

Zgodovina sprememb…

feryz ::

No, treba je dodati še to.
Če delaš dvoriščna vrata zunaj, na zraku, otrok pa zraven s kladivom nažiga po plehu ter razvija ročne spretnosti, potem to pomeni, da nisi z otroci.
Kvalitetno preživljanje časa z otroci namreč pomeni, da se počita oba na kavč in potem vsak bulji v svoj ekran. To je tisto pravo.

Magic1 ::

Sami biseri očetovstva, še najbolje da otroka kar v službo peljte. Mlajši ko je bolje, super bondanje se dogaja med intenzivnim delom. Sem odraščal tako, da je oče vedno nekaj delal na bajti. Sem zelo treniral na motoriki, vendar brez pomoči odraslih.
Kar hočem povedat je, da je treba njti neko ravnotežje glede na okoliščine. Pri zelo majhnih otrocih nimaš kaj bluzit, pri malo večjih se da skupaj delat na kakšnih manjših projektih pa še to boš zelo na pol delal. Šele pri starejših jih lahko intenzivno vključiš v nek konkreten projekt. Torej imaš vsaj tri popolnoma različne okoliščine, samo za vas je vse enako.
Magic
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436059 (903) Hudobec82
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7626005 (20863) UganiKdo
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19823794 (15815) hipertija
»

Delo na črno se ne bo več splačalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817620 (14953) imagodei

Več podobnih tem