» »

Digitalne slike so problem.

Digitalne slike so problem.

«
1
2

BorutO ::

Ko/če izginejo, izginejo za vedno.s
Slike v albumu lahko pospraviš nekam v omaro, med tem, ko slike na računalniku danes so, jutri jih več ni.

Leto dni nazaj mi je zaradi kapi umrl brat, poročen s tremi otroki. Na svojem računalniku je imel v onedriveu ogromno njihovih skupnih slik. Njegov tamali mu je tik pred njegovo smrtjo uničil računalnik. Ona ne ve gesla za onedrive, isto ne mail na katerega je microsoftov račun registriran. V glavnem, slike so se po vsej verjetnosti izgubile za vedno, še posebej, ker je Microsoft pred leti rekel, da bo brisal vse iz računa, če bo račun neaktiven par let - oz. nekaj v takem smislu. Probal sem kaj rešiti iz računalnika, ampak sem opazil, da je disk zanič. Probal sem ga nesti tudi na servis, kjer isto niso ničesar mogli najti.

Tudi jaz sem poročen in imam otroka. Vse skupne slike se tudi pri meni shranjujejo na OneDrive, z ženo si deliva račun, da so vse slike na enem računu in ne malo tu, malo tam. Zdaj gledam bratov primer. Če se kar koli zgodi, da naenkrat več ne bova imela dostopa do OneDrivea ali če se nama kaj zgodi, kako bodo recimo najini otroci imel slike od samega začetka pa vse do najine smrti, ko pa imava te slike samo midva. Ko bodo nekoč ti otroci odraseli, po vsej verjetnosti ne bodo imeli nobenega spomina na svoje otroštvo, ker se bo ogromno slik do takrat izgubilo oz. bodo izginile za vedno. Pri mojih starših imam par albumov s slikami iz otroštva, še ko sem bil dojenček. Danes dvomim, da bi te slike še kdaj videl, če bi bile v digitalni obliki.
Recimo, slike iz porodnišnice prvi dan taprve, so nekako izginile za vedno, če tudi sem jih imel shranjene na parih mapah v računalniku ravno zato, da jih ne izgubim. Če bi bile na papirju in v albumu, bi jih zagotovo še imel.

Da bi jih sprintal na foto papir pa še pomislim ne, saj jih skupaj včasih pogledamo na računalniku.

shadeX ::

Leto dni nazaj mi je zaradi kapi umrl brat, poročen s tremi otroki


Iskreno sožalje.

kako bodo recimo najini otroci imel slike od samega začetka pa vse do najine smrti, ko pa imava te slike samo midva.


Family sharing opcija na one driveu ne obstaja? Sicer vem da ni to to, ampak ja se strinjam, da je digitalizacija prinesla nove probleme. Kaj pa backup vseh slik na nek večji domači disk, kjer bi vsi imeli dostop?

Lonsarg ::

Digitalna shramba dandanes zahteva kar nekaj časa in organiziranosti in za povrh vsega še precej dobro znanje za delo z računalniki. Recimo jaz to vse troje imam in imam digitalne zadeve bolj varne kot bi kadarkoli lahko imel analogne, večina ljudem pa manjka vsaj ena izmed treh naštetih kar vodi v potencialne izgube.

Software rešitve bo treba še precej izboljšati da bo stvar bolj prijazna in avtomatska, tudi funkcijo dedovanja in podobno, to bi vse moralo biti inutiativno. Morda za hobi projekt probam kaj na tem naredit:)

vostok_1 ::

Se strninjam. Digitalne fotografije so problem. Večina ljudi ki poznam jih ima razmetane vsepovsot, pogosto jih tudi ne najdejo več.
Kar je je večinoma na socialnih omrežjih, v cloudu.

Prilepljat svoje osebne fotografije Zuckebergu na disk...pa počnite na lastno odgovornost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pac-Man ::

Razmisli o peki izbora na optične medije, imam 20+ let stare CDR-je ki delajo BP.
Tudi spravljanje v fizično obliko ni tak problem. UL gre po spletu, ko sem pred leti delal je bilo 10-15 centov po fotki, odvisno od dimenzije. Ni nobene potrebe, da imaš ovekovečenih po 50 slik z vsakega dogodka.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

blackbfm ::

Razmisli o peki izbora na optične medije, imam 20+ let stare CDR-je ki delajo BP.


Bedarija ker:

- cez 20 let ne bos imel opreme ali pa jo ne bos mel kam priklopit

- cdji nekateri so neuničljivi, drugi v predalu sami od sebe propadejo.. Loterija

- Enostavno je prepocasen in premajhen medij.. Ljudje so pozabili da so najvišje hitrosti joke v primerjavi z danasno tehnologijo

Pomoje je Sd kartica boljsa alternativa, ze zato ker je hitrejs. Z nekim redundancnim / recovery zapisom datotek bi moglo špilat

harvey ::

Lonsarg je izjavil:

Digitalna shramba dandanes zahteva kar nekaj časa in organiziranosti in za povrh vsega še precej dobro znanje za delo z računalniki. Recimo jaz to vse troje imam in imam digitalne zadeve bolj varne kot bi kadarkoli lahko imel analogne, večina ljudem pa manjka vsaj ena izmed treh naštetih kar vodi v potencialne izgube.

Software rešitve bo treba še precej izboljšati da bo stvar bolj prijazna in avtomatska, tudi funkcijo dedovanja in podobno, to bi vse moralo biti inutiativno. Morda za hobi projekt probam kaj na tem naredit:)

Lahko kakšen hiter ABC nasvet kaj je potrebno, da so digitalne zadeve bolj varne kot kdajkoli prej. Hvala.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tody ::

Google ima posmrtni triger na računu. Ce je vklopljen mislim sam da iz tistega emaila ki je nastiman posljes email ali mogoče certifikat o smrti pa ti dajo dostop do racuna. Nisem prepričan kako deluje. Ma pa FB podobno, vrjetno tudi MS ampak bi bilo treba vsaj email vedit

Machete ::

Jaz se držim disicpline, da že na telefonu takoj, ko nastanejo posnetki (tudi video) ali še isti dan pobrišem balast. To pomeni, da pustim minimalno minimalno slik. Če se da samo najboljšo na sceno (recimo 1 od 6). Vsake tri mesece se dam vse skupaj backupat na pc. Vzame kar kako uro do dve ponavadi.
Pri tem še takrat malo zreduciram število in pustim res najboljše. Ni slabšega od imeti gore slik, ponavadi enih in istih scen, ali slabih.
Uredim po dogodkih z mapami datumsko, otroci imajo svoj sklop.
Slike iz pc potem backam ročno v cloud in na zunanji disk (torej so na treh medijih).
Sinhronizacije v cloud nimam, ker se mi ne da ukvarjati z brisanjem vsega, kar bi padlo gor.
V neki bližnji prihodnosti imam namen sestaviti navodila, neke vrste oporoko, kjer bodo tudi vsa gesla (finanči servisi, crypto, cloud backup, steam itd..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

hurikhan ::

Naredi si foto knjige. Vsako leto eno, recimo. Saj ne rabiš od vseh dogodkov 100 slik. Rabiš 3. Jaz ponavadi zdaj na dogodkih naredim eno skupinsko sliko in še kakšno zraven. Na koncu leta pa eno foto knjigo od celega leta. Imam pa vseeno backup na disku in v oblaku.

sass628 ::

OP kot prvo..

iskreno sožalje.

kot drugo..

Res je, digitalizacija je pustila tudi negativne učinke na samo dojemanje fotografije. Danes vse hranimo na računalniku in trdih diskih, nekateri še to ne...slike držijo ves čas na telefonu. Poleg tega vsaj 70% fotografij, ki jih imajo ljudje niso "dobre"(ne v tehničnem smislu) ampak ima neke snapshote
lih toliko da se je objavilo na socialna omrežja.

Dejansko namen fotografije je ta da ujameš trenutek in dobra fotografija je tista, k v tebi zbudi čustva ko jo vidiš.

OP predlagam, da skupaj s svojo boljšo polovico greta skozi celotno zbirko fotografij, ki jih imata in razvijeta tiste,ki so vama najbolj pri srcu.Skupaj jih zložita v albume in na ta način nadaljujeta tudi v bodoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

jonystar ::

Ni ga čez fizično sliko. Ne vem kako se ostali počutite ampak jaz, ko prelistavam album s slikami, dogodke bolj podoživljam in me nostalgija bolj "zadane" kot, da pritiskam tipko levo/desno na tipkovnici. Tako, da moj predlog je da čim več slik daš razviti, pa še lepi trenutki so ko s svojo boljšo polovico te slike zlagaš v album in skupaj podoživljata trenutke.

shadeX ::

Sam fora je ker niso samo slike. Imaš tudi videje, ki so lahko še bolj vredni ogleda, teh pa seveda ne moreš dat v album. Torej se zagotovo potrebuje neka digitalna rešitev na dolgi rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

klemenSLO ::

hurikhan je izjavil:

Naredi si foto knjige. Vsako leto eno, recimo. Saj ne rabiš od vseh dogodkov 100 slik. Rabiš 3. Jaz ponavadi zdaj na dogodkih naredim eno skupinsko sliko in še kakšno zraven. Na koncu leta pa eno foto knjigo od celega leta. Imam pa vseeno backup na disku in v oblaku.


+1 za to .

Edina težava je najti si čas in ob vseh poplavah slik izbrati najboljše .
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

gruntfürmich ::

še en glas za foto knjigo. zdaj sva se spravila z mojo jih delati, najprej eno iz potovanja.
je pa morda fino, kot si predlagal, narediti eno na leto, da ovekovečiš dogodke, in lahko gostom kaj daš v roke za pogledat.
vse ostalo pa na računalniku.
pa še na računalniku jih na veliko brisati in ne ohranjevati 10 variacij na en kader, pač pa samo par najboljših na dogodek.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sass628 ::

shadeX je izjavil:

Sam fora je ker niso samo slike. Imaš tudi videje, ki so lahko še bolj vredni ogleda, teh pa seveda ne moreš dat v album. Torej se zagotovo potrebuje neka digitalna rešitev na dolgi rok.


Naredi skupni gmail account do katerega imate dostop vsi. Narediš zaprt YouTube profil in si naložiš video posnetke(lahko tudi po albumu zložiš) Velika verjetnost da ta platforma še dolgo ne bo propadla :))

Machete ::

YT je slaba ideja, tudi iz vidika kompresije.
V bistvu nepotrebna, saj ima vsak cloud možnost predvajanja video fajlov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

UganiKdo ::

harvey je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Digitalna shramba dandanes zahteva kar nekaj časa in organiziranosti in za povrh vsega še precej dobro znanje za delo z računalniki. Recimo jaz to vse troje imam in imam digitalne zadeve bolj varne kot bi kadarkoli lahko imel analogne, večina ljudem pa manjka vsaj ena izmed treh naštetih kar vodi v potencialne izgube.

Software rešitve bo treba še precej izboljšati da bo stvar bolj prijazna in avtomatska, tudi funkcijo dedovanja in podobno, to bi vse moralo biti inutiativno. Morda za hobi projekt probam kaj na tem naredit:)

Lahko kakšen hiter ABC nasvet kaj je potrebno, da so digitalne zadeve bolj varne kot kdajkoli prej. Hvala.


Klasičen 3-2-1 pristop je še vedno najbolj učinkovit in cenovno dostopen. In sicer vsaj tri kopije podatkov, na vsaj dveh različnih medijih in vsaj 1 off-site lokacija.

Minimalno kar bi imel je centralen NAS doma (dovolj je 2 bay enota) in potem offsite sinhronizacija za primere, ko pride do kataklizmičnih dogodkov. Recimo amazon s3 deep storage je smešno poceni. 95% zadev pa rešiš že z tem da si postaviš NAS in avtomatiziraš back up.

Razni ključki, CD-ji itd so blažev žegen.

Glede konkretnega primera, pa se v takih primerih kontaktira ponudnika storitve (v tem primeru MS) in se ponavadi da zadevo rešit, ker so digitalne vsebine pokojnika prav tako stvar dedovanja in se prenesejo na njegove potomce.

še en glas za foto knjigo. zdaj sva se spravila z mojo jih delati, najprej eno iz potovanja.

Fotoknige so top zadeva zato, da iz mase digitalnih slik narediš nek izdelek, ki ga lahko komu pokažeš. Pri ans jih imamo za vsako leto + s kakšnih potovanj ločeno. Samo to ni nadomestilo za backup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Lonsarg ::

harvey je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Digitalna shramba dandanes zahteva kar nekaj časa in organiziranosti in za povrh vsega še precej dobro znanje za delo z računalniki. Recimo jaz to vse troje imam in imam digitalne zadeve bolj varne kot bi kadarkoli lahko imel analogne, večina ljudem pa manjka vsaj ena izmed treh naštetih kar vodi v potencialne izgube.

Software rešitve bo treba še precej izboljšati da bo stvar bolj prijazna in avtomatska, tudi funkcijo dedovanja in podobno, to bi vse moralo biti inutiativno. Morda za hobi projekt probam kaj na tem naredit:)

Lahko kakšen hiter ABC nasvet kaj je potrebno, da so digitalne zadeve bolj varne kot kdajkoli prej. Hvala.

- no prvi in glavni in najpomembnejši je seveda backup, kar pa se ne bi tle ponavljal ker je bilo veliko že povedanega v temi "NAS za domačo uporabo", sicer za večino ljudi je ravno ta najtežji
- drugi nasvet je seveda imeti neke bližnje z katerimi si dovolj blizu da imaš skupne mape za backup, to je možno tako v primeru domačega NAS kot tudi če imaš kakega cloud ponudnika kjer pač sharaš neko mapo ki je za skupne spomine v familiji
- še organizacijski vidik je pomemben torej urejanje fotk v albume. Brez urejanje so fotke neuporabne, rabiš albume in vsak album rabi nek mini izbor ki se ga da nahitro preleteti, čez maso fotk ne bo noben hodil. Če ti ni do brisanja je opcija razdelit album na "izbor" in "ostalo", čeprav vsaj minimalno brisanje je skoraj nujno potrebno drugače malo rpeveč prostora vse zasede. Za večje sklope in potovanja svoj album, za "razne" fotke ki ne spadajo nikamor morda en album per letnico, pač po smislu.
- aja pa še to, digitalizirajte svoje analogne fotke, pride prav ko lahko nahitro pobrskaš po kompu po fotkah ko si bil mali ali ko je tvoja žene bila mala, res luštno. Obični skener od multifunkcijske naprave doma je čisto dovolj ker gre za ohranitev spominov in malenkostna izguba kvalitete nima pomena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Glugy ::

Sožalje. Sicer pa načeloma se da dostop do podatkov preminulega če preko ustreznih kanalov kot družinski član zaprosiš za dostop. Predpogoj za to je seveda da ima korporacija ključe pri sebi ( da ni end to end encryption v pravem pomenu besede ). Če te skrbi lahko tudi geslo napišeš na listek na svoji denarnici. Potem tudi če umreš sorodniki vedo tvoje geslo.

Sicer je pa bistveno da karkoli zbereš se ne zanašaš samo na eno rešitev ampak vsaj na dve še bolje tri. Npr da shranjuješ sproti na ključek, trdi disk in oblačno storitev za katero imaš napisano geslo v predalu/denarnici.

FiReFTW ::

Kaj pa ce nalozis na net? Nekaj takega kot dropbox

UganiKdo ::

načeloma deluje. Pomisleki so pač z vidika varnosti in seveda z večjo količino postane drago.

Dodatno moraš zagotovit da potem do dropboxa nekdo pride (če ostanemo v gabaritih teme). Osebno imam gesla za tiste servise do katerih želim, da imajo svojci po smrti dostop deponirane skupaj z oporoko.

3p ::

Tody je izjavil:

Google ima posmrtni triger na računu. Ce je vklopljen mislim sam da iz tistega emaila ki je nastiman posljes email ali mogoče certifikat o smrti pa ti dajo dostop do racuna. Nisem prepričan kako deluje. Ma pa FB podobno, vrjetno tudi MS ampak bi bilo treba vsaj email vedit


---
To, ja.

Slike ostanejo na karticah, ki jih nikoli ne brišem. (Trajnost je sicer omejena.)

Potem pa backup, pa backup od backupa, pa google photos.

Potem pa "inactive account manager" (link), kjer sem nastavil, kaj se zgodi, če se N mesecev ne prijavim.
---
Če brat tega ni imel nastavljenega, poskušajte kontaktirati MS. Verjetno imajo kak postopek, da pridete do podatkov.

;-) ::

huh, jaz vsakega pol leta ko se fotografije zberejo s telefonov skupaj fliknem na cewe in mi domov pošljejo pokl razvitih. te shranjujemo v star sef da so na temnem in suhem.

eno kopijo pa imam na posebaj trdem disku-vem nezanesljivo.

mahoni ::

Ne potrebujes tono slik, da obudis spomine. Koliko slik imas od starih starsev oziroma njihovih starsev? Najbrz ne prav veliko.

Slikajte po pameti in ne bo problemov. Sam imam telefon za slikat bedarije in fotica sem si spet vzel, da imam slike za v album in ostalo.

perci ::

Jaz imam NAS na katerega odlagam vse fotke in ostalo dato. Potem enkrat na mesec backupiram na zunanji disk. Simpl in poceni.

fuck_it_ ::

perci je izjavil:

Jaz imam NAS na katerega odlagam vse fotke in ostalo dato. Potem enkrat na mesec backupiram na zunanji disk. Simpl in poceni.


to je edin način za varno hrambo slik ja.

BorutO je izjavil:

Ona ne ve gesla za onedrive, isto ne mail na katerega je microsoftov račun registriran.


Žena bi mogla vedeti vsaj možev email, če že ne gesla za mail.
Ali pa vsaj bi mogla bit njena telefonska številka navedna kot možnost za resetiranje gesla, če so že vsi dokumenti in vse slike tam pospravljeni.

BorutO je izjavil:

Njegov tamali mu je tik pred njegovo smrtjo uničil računalnik.



Pa saj isto bi bilo če bi strela udarila v bajto in skurila računalnik ali pa bi disk crknil zaradi hardwarskega defekta. Slik ne bi bilo več. Backupi so absolutno nujni.


Ljudje se pa tega ne bodo nikdar zavedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

mahoni ::

perci je izjavil:

Jaz imam NAS na katerega odlagam vse fotke in ostalo dato. Potem enkrat na mesec backupiram na zunanji disk. Simpl in poceni.

Ki je skupaj z NAS-om v tvoji sobi?

fuck_it_ ::

BorutO je izjavil:


Da bi jih sprintal na foto papir pa še pomislim ne, saj jih skupaj včasih pogledamo na računalniku.


mislim da je pametno 1x letno pomembne fotke tistega leta sprintati na papir. Recimo sprintaš 10-20 najpomembnejših fotk tistega leta in jih daš v album. Naj vam to postane božična aktivnost.

mahoni je izjavil:

perci je izjavil:

Jaz imam NAS na katerega odlagam vse fotke in ostalo dato. Potem enkrat na mesec backupiram na zunanji disk. Simpl in poceni.

Ki je skupaj z NAS-om v tvoji sobi?


Ja če zgori bajta mu bo zjebalo vse. Če udari strela pa diska ki je v predalu ne bo uničila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

perci ::

Ki je skupaj z NAS-om v tvoji sobi?

Hehe, ja. Kolokacije nimam :). Imam pa večino zadev tudi v cloudu.

fuck_it_ ::

perci je izjavil:

Ki je skupaj z NAS-om v tvoji sobi?

Hehe, ja. Kolokacije nimam :). Imam pa večino zadev tudi v cloudu.


Katerem?

Sem že razmišljal da bi slike bekapiral v cloud pa nobenemu ne zaupam sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

perci ::

Guglovem.

fuck_it_ ::

perci je izjavil:

Guglovem.


Ah škoda. Google pictures je absurdno bedasta aplikacija.
Google drive je še relativno logično razporejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

perci ::

Žena pa v applovem.

Google pictures je absurdno bedasta aplikacija.

Kaj točno ti je bedastega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

fuck_it_ ::

To, da slike ureja po svoje in jih je nemogoče vse na enkrat na nek smiseln način downloadat.

Jaz imam nekaj 100 gb fotografij in videov. Sem jih probal uploadat v google photos in nato nazaj downloadat...nazaj sem dobil nerazpoznavno sranje razporejeno po neki googlovi logiki. Drevesna struktura downloadanih datotek je bila absurdno nelogična.

Raje vidim da mi zgori vse kot da bi se moral mučit in urejat znova sranje ki ga dobim iz google photos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

perci ::

Aja, tega sploh še nisem počel, načeloma bi moralo iti res vse narobe, da bi potreboval restore iz gugla. Iz Iclouda sem pa to že prakticiral in ni blo luštno.

fuck_it_ ::

Verjemi, ni možno.

Slike ti bo razporedilo v mape po nekih številkah in videoposnetke bo razporedilo v neke ločene mape. Vso srečo pri urejanju tega nazaj v smiselne sklope.

NAS + kopija na še en zunanji disk je edina pametna opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

perci ::

Ja, sej verjamem. Meni je gugl zakon zaradi AI searcha. No, sicer pa lahko slike backupiraš po svoje v Drive, samo moraš pač ročno.

matobeli ::

fuck_it_ je izjavil:

Google pictures je absurdno bedasta aplikacija


Ne rabiš uporabljat Google Photo aplikacije da ti dela backup slik.

Btw, google ima neomejen prostor za backup slik v njihovi "high quality" (do 16MP).

fuck_it_ ::

matobeli je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Google pictures je absurdno bedasta aplikacija


Ne rabiš uporabljat Google Photo aplikacije da ti dela backup slik.

Btw, google ima neomejen prostor za backup slik v njihovi "high quality" (do 16MP).


backup slik vedno naredi v google photo aplikacijo (spletno verzijo). Backup ne dela v google drive mapo. Slik ki jih backupiraš ne boš našel v google drivu ampak v google photos.

matobeli je izjavil:


Btw, google ima neomejen prostor za backup slik v njihovi "high quality" (do 16MP).


jebeš to, hočem 100% kvaliteto ne nek downscale.

Hramba pa je zastonj ker najbrž google s temi slikami potem kaj počne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

Normalno, če ne plačuješ nisi stranka ampak si ti produkt. As simple as that.

Zato imaš pa 1001 drugo rešitev, če ti to ni všeč.

Predvsem pa nima smila za cold storage, ki ga boš mogoče rabil enkrat v življenju uporabljat google photos/dropbox... gre za prvo silo, sploh če je slik malo, samo glede na to da smo na slo-tech, se da stvari bolj elegantno rešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mahoni ::

fuck_it_ je izjavil:


Slike ti bo razporedilo v mape po nekih številkah in videoposnetke bo razporedilo v neke ločene mape. Vso srečo pri urejanju tega nazaj v smiselne sklope.

Das na gugl drajv in imas mape tako kot si jih ti dal. Ne rabis nic posebnega imet online, razen da ti lepo shranjuje.

fuck_it_ ::

mahoni je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:


Slike ti bo razporedilo v mape po nekih številkah in videoposnetke bo razporedilo v neke ločene mape. Vso srečo pri urejanju tega nazaj v smiselne sklope.

Das na gugl drajv in imas mape tako kot si jih ti dal. Ne rabis nic posebnega imet online, razen da ti lepo shranjuje.


Rešitve ki so dobre za tech navdušence me ne zanimajo. Taki itak ne bomo niti dajali reči na internet.

Zanimajo me rešitve ki so tako enostavne da jih lahko starši in stari starši uporabljajo brez da bi me klicarili vsak dan.
To, da imaš ti sinhronizirano mapo lokalno in če lokalno nekaj zbrišeš se zbriše tud na cloudu je crap rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

mahoni ::

fuck_it_ je izjavil:


Zanimajo me rešitve ki so tako enostavne da jih lahko starši in stari starši uporabljajo brez da bi me klicarili vsak dan.
To, da imaš ti sinhronizirano mapo lokalno in če lokalno nekaj zbrišeš se zbriše tud na cloudu je crap rešitev.

Ni ti potrebno imeti avtomatske sinhronizacije vkljucene. Lahko das, da ti dela sncy enkrat mesecno. Ce ti tudi to ne ustreza, pa pac naredis sam rocno.

In to je najbolj enostavna resitev. Se loginas preko browserja, vidis mape in zlovdas slike ali se lepse instaliras si app na kompjuter in vidis vse v explorerju. Resitev za starcke dejansko.

fuck_it_ ::

Nisi še imel opravka s človekom ki se računalnika boji.

Se mu pojavi opozorilno okno kjer piše "za nadaljevanje pritisnite da" in pokliče sina na pomoč kaj naj klikne.

to je cca 90% starejše populacije. Preostalih 10 bo kliknilo "nadaljuj" tudi če jih bo pojavno okno vprašalo če naj formatira cel računalnik ker ne bodo niti prebrali kaj piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

fuck_it_ je izjavil:

mahoni je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:


Slike ti bo razporedilo v mape po nekih številkah in videoposnetke bo razporedilo v neke ločene mape. Vso srečo pri urejanju tega nazaj v smiselne sklope.

Das na gugl drajv in imas mape tako kot si jih ti dal. Ne rabis nic posebnega imet online, razen da ti lepo shranjuje.


Rešitve ki so dobre za tech navdušence me ne zanimajo. Taki itak ne bomo niti dajali reči na internet.

Zanimajo me rešitve ki so tako enostavne da jih lahko starši in stari starši uporabljajo brez da bi me klicarili vsak dan.
To, da imaš ti sinhronizirano mapo lokalno in če lokalno nekaj zbrišeš se zbriše tud na cloudu je crap rešitev.


Eno je vprašanje kako zahtevna je rešitev za uporabnika, drugo pa je kako zahtevna je rešitev za postavit. Slednje pač ni tako samoumevno, če hočeš karkoli več od bazične sihronizacije, ki dela ko vpišeš google account.

Osebno sem že napisal. Uporabljam Synology in cloud sync na katerga so povezani telefoni/računalniki itd... Potem pa amazonov S3 deep storage, za apokaliptične scenarije. Za uporabnika je zadeva povsem enostavna, ker se ve izvaja v ozadju, pa tudi za postavit vse skupaj rabiš en večer.

fuck_it_ je izjavil:

Nisi še imel opravka s človekom ki se računalnika boji.

Se mu pojavi opozorilno okno kjer piše "za nadaljevanje pritisnite da" in pokliče sina na pomoč kaj naj klikne.

to je cca 90% starejše populacije. Preostalih 10 bo kliknilo "nadaljuj" tudi če jih bo pojavno okno vprašalo če naj formatira cel računalnik ker ne bodo niti prebrali kaj piše.


Za takega ni rešitve, ki bi jo bil sposoben sam vzpostavit in iz katere bi tudi sam znal obnoviti podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mailer ::

Do zdaj sem imel slike na disku, kopijo na prenosnem disku in še kopije na dvd medijih. Slike na disku bodo šle počasi dol, ker bo naslednji računalnik izključno ssd mašina. Tako bodo urejene slike na prenosnem disku in kopije na bluraj medijih. Seveda slike ostanejo na sd kartici v fotoaparatu dokler niso posnete na bd-ju. Ko so bili še fizični filmi na klasičnih aparatih so bili posnetki skrbno izbrani, zdaj pa v dnevu lahko narediš tudi 300 slik od katerih je tistih, ki jih obdržiš 25% od teh bi jih dal razvit na papir pa 10%. Že v štartu pomaga stroga selekcija pa ni problema z backupom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

WhiteAngel ::

BorutO je izjavil:

Ko/če izginejo, izginejo za vedno.s
Leto dni nazaj mi je zaradi kapi umrl brat, poročen s tremi otroki. Na svojem računalniku je imel v onedriveu ogromno njihovih skupnih slik. Njegov tamali mu je tik pred njegovo smrtjo uničil računalnik. Ona ne ve gesla za onedrive, isto ne mail na katerega je microsoftov račun registriran. V glavnem, slike so se po vsej verjetnosti izgubile za vedno, še posebej, ker je Microsoft pred leti rekel, da bo brisal vse iz računa, če bo račun neaktiven par let - oz. nekaj v takem smislu. Probal sem kaj rešiti iz računalnika, ampak sem opazil, da je disk zanič. Probal sem ga nesti tudi na servis, kjer isto niso ničesar mogli najti.


Žena bi z mrliškim listom kot dedinja lahko dostopala do pokojnikovega onedriva. Isto je z maili, dostopom do kripto menjalnic itd.

mailer je izjavil:

Do zdaj sem imel slike na disku, kopijo na prenosnem disku in še kopije na dvd medijih. Slike na disku bodo šle počasi dol, ker bo naslednji računalnik izključno ssd mašina. Tako bodo urejene slike na prenosnem disku in kopije na bluraj medijih. Seveda slike ostanejo na sd kartici v fotoaparatu dokler niso posnete na bd-ju. Ko so bili še fizični filmi na klasičnih aparatih so bili posnetki skrbno izbrani, zdaj pa v dnevu lahko narediš tudi 300 slik od katerih je tistih, ki jih obdržiš 25% od teh bi jih dal razvit na papir pa 10%. Že v štartu pomaga stroga selekcija pa ni problema z backupom.


+1

Glej da bodo ploščki v temi in na čim bolj konstantni vlagi in temperaturi.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Kaksni problemi OMG. Dejte slikat normalno. Kot bi imeli film. Najbrz govorimo tu o family fotkah?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slike in videoposnetki v veliki količini - organizacija v Win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
101112 (928) solatko
»

Myspace izgubil za 12 let glasbe, videa in fotografij

Oddelek: Novice / Varnost
428092 (5005) FrRoSt
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789150 (6338) Jst
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326660 (21129) Lonsarg
»

Bi rajši profi slike ali vam zadošča DM, Hofer...

Oddelek: Loža
4910596 (8999) jype

Več podobnih tem