Prijavi se z GoogleID

» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

strani: 1 ... 53 54 55 »

PrimozR ::

Za FreeNAS je povsem priporočeno, da je nameščen na USB ključek. Še več, priporoča se inštalacijo na dva. Obenem je dejstvo, da se na 16 GB ključek shrani par kopij inštalacije (predhodne verzije, ki jih lahko restoraš).

Ne preveč na pamet. M.2, sploh pa NVME disk je za FreeNAS povsem nesmiselen.

Sam imam FreeNAS kopiran med dva Sandiskova Ultra Fit ključka, eden je vtaknjen v matično v ohišju (ima full size USB socket), eden pa na zadnji I/O. Jasno v mirror. Zadeva je povsem brez težav že dve leti.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

pomaga sicer, da uporabljas koker tok kvaliteten kjuc. kaksen cungalunga, pa jih bos menjaval vsake par mescov, ce bo gor sistem...
#teamred
BigBox: Asus P8Z77-V, i5 3570K, 16GB DDR3, 1TB HDD & 480GB SSD, GTX 970, W10
MediaBox: AMD 2200G, 8GB DDR4 3000MT, 128GB SSD, Vega 8, B450M-DS3H, W10

Nekega hudega pisanja pri tem sistemu po sistemskem disku ni. Trenutno imam na njem 12 inštalacij, vse od prve izdaje 11.1 skupaj z updejti 1, 2, 4, 5 in 6, potem pa 11.2 z updejti 2, 3, 4.1 in 5. Ob naslednjem zagonu lahko aktiviram katerokoli izmed njih. Zasedenih je 8,8 GB.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: PrimozR ()

Wazzock ::

njyngs je izjavil:

Kako razliko mu pa naredi, če da na SSD? V delovanju 0 (zagon bo hitrejši, ampak NAS laufa 24/7). Razen, da ga usb stane par evričev, SSD pa par deset evričev. OS pa itak pobere celi drive.

Soliden USB stane okoli 10€, močno se priporoča imeti mirror, dodaš še 10€ za 32gb SSD in imaš best of both worlds. Še posebi če ima matična to opcijo...

njyngs ::

Koliko vem imaš lahko na Freenas mirror le z USBji, s ssd tega naj ne bi mogel naredit.

Zakaj za boga milega bi imel mirror SSD-ja in USB-ja? Če pa misliš da dodaš 10 € na ceno dveh USB-jev in imaš SSD, potem imaš en SSD. Torej nimaš best of both worlds, ampak nekaj precej slabšega. Dobil si performance, ki pa ga _NE_ potrebuješ. Izgubil pa redundanco.

njyngs ::

Pogovarjamo se o usb+usb vs ssd in govorimo, da je usb+usb najboljša opcija za freeenas.

Ne vem sicer kaj se ti razburjaš zdaj.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: njyngs ()

mahoni ::

Dejte mi raj povedat katere komande naj vkucam, da vidim stanje tega diska. Ni mi jasno kaj ga skoz jebe. Vcer sem gledal en film direktno iz NAS-a, danes zjutraj NAS ne dela. Prikaze samo 2 diska. Ugasnem, prizgem nazaj spet dela. Koji mu je k... se sprasujem.

Naj dam disk komplet ven in ga priklopim na eno windows masino, pa da preverim s kaksnim orodjem, ker to na FreeNAS je pol luleka vredno. Ob prvi priliki gre ta sistem ven, ker je administracija sistema obup.

njyngs je izjavil:

Pogovarjamo se o usb+usb vs ssd in govorimo, da je usb+usb najboljša opcija za freeenas.

Ne vem sicer kaj se ti razburjaš zdaj.

Jah Wazzock pravi, da je za 10 € več 32 GB SSD, ki je 'best of both worlds' 2 USB-jev v mirrorju. Pa ne vidim kako.

flameir ::

Imam DS918+. Zanima me, ali obstaja način, da prekopiram podatke iz par diskov tako, da jih samo vstavim v prazen slot in bi potem prekopiral podatke dol? Sem probal zdele z enim na hitro, pa ne najdem te opcije, da bi nekako dostopal do njega, razen če ga resetiram...

womb ::

So diski NTFS ?

Mislim da ja.

womb ::

1.SSH v Synology
2.spremenis filter za zaznavo diskov
https://community.synology.com/enu/foru...
3.preveris kater label majo tvoji diski - "sudo -i fdisk -l",
4.nato kreiras mount folder v /mnt recimo
5.mountas gor ta disk
6.preko rsynca ali obican cp kopiras fajle na disk, ki je ze inicializiran v Synologyju.

Sem su predkratkim cez identicno proceduro na Xpenologyju

Zgodovina sprememb…

• spremenil: womb ()

Hvala, tole sem rešil.

Imam pa še eno težavo. Rad bi ustvaril arhiv slik (da izgleda tako kot google photos oz. izgled photo stationa je tudi ok) neke prostovoljne organizacije, v katero sem vključen, seveda tako, da bi imeli dostop tudi ostali člani organizacije. V Photo stationu ugotavljam, da se ne da nastaviti, da bi imeli ti ljudje dostop samo do določenega albuma in bi tja lahko tudi nalagali slike. Problem je v tem, ker imam na photo stationu tudi družinske slike, pa sej ne da bi bilo kaj takega, ampak malo zasebnosti bi pa vseeno obdržal...

Obstaja kakšna druga "galerija arhiv" aplikacija ali se da karkoli nastavit? Sicer sem že precej googlal in se mi zdi, da rešitve za to žal ni in da je edina opcija, če želim tak arhiv deliti z drugimi, da vsi lahko dostopajo do slik, ki se nahajajo povsod...

EDIT: Vsak album posebaj lahko zakleneš. Mal maju neumno narjen. Ampak je ratal. :)
strani: 1 ... 53 54 55 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523999 (2567) krneki0001
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

19336204 (24635) levaky
»

NAS ali "domačo rešitev"?

203054 (2155) levaky
»

NAS ali DAS ali ... za eksterno shranjevanje podatkov

71675 (1575) levaky
»

NAS(raid 5)+diski