» »

A je se kdo danes cez noc (okoli 3:20 zjutraj) imel tezave z racunalnikom?

A je se kdo danes cez noc (okoli 3:20 zjutraj) imel tezave z racunalnikom?

«
1
2

Yeznick ::

Saj vem da je brez veze vprasanje, samo eni govorijo da se je nekaj zgodilo danez zjutraj ob 3:30. Ker ko se se zjutraj zbudil, je bil racunalnik popolnoma steknjen (reset ni delal, ugasniti se ga ni dalo), tako da sem ga moral samo iztakniti iz vticnice. Ali je prislo do kakega elektricnega sunka ali nihanja?
Ce kdo kaj ve oziroma je imel enake probleme danes zjutraj, naj prosim pove.

Yeznick

Rumko ::

mene je zjutri pričakal login screen
folk prav da je stroma zmanjkal ;((

Ziga Dolhar ::

Moja ura na nočni omarici in strežnik [brez UPSa], folk na ircu in kronično pomanjkanje opov na kanalih ... potrjujejo tvoje domneve ;).
https://dolhar.si/

globoko grlo ::

men se je tut enkrat sred noči ugasnu komp, sm ga dons zjutrej najdu ugasnjenga, kdaj se je ugasnu pa ne vem, če mogoče XPji delajo kkšn log bi se to dal zvedt?

Yeznick ::

Ufffff. Se sreca da jaz nisem edini, ki je imel ta problem.
Meni so pa lucke na modemu ponorele, pa komp je bil cisto friznjen 8-O
Nic jasno.

Hvala bagu, da mi ta sunek ni unicil kaksne komponente :O

bosstjann ::

men je tut čist zaštekov

sam štroma pa ni zmankal

Yeznick ::

Ali kdo ve, kaj se je sploh zgodilo?

Matty ::

Resetiran racunalnik...

Menda je bil v Italiji ponoci okoli 3h popoln elektricni mrk... Lahko, da je tudi Slovenija dozivela kaksen kratek sok...

Tomi ::

Italija je imela električni mrk zaradi izpada promete iz tujine. Mogoče je kakšna povezava.
metrodusa.blogspot.com

globoko grlo ::

pa verjetn ste bli vsi skonektani na net ane

uh, še dobr da sm mel svoje torr.. sejvane

Zgodovina sprememb…

bosstjann ::

torej nihanje v el. omrežju

bosstjann ::

update

moj srver se je pa resetiral

Yeznick ::

Mislim, da bo treba nabavit UPS, da racuanlnik ne bo trpel zaradi sunkov napetosti.

Ziga Dolhar ::

Moj se je na srečo lepo pobral in "zahvaljujoče dobremu administratorju" :\ nadaljeval svoje strežniško poslanstvo.

Mi je pa ponoči enkrat [verjetno po resetiranju] tiskalnik izpljunil vstopnice za Kolosej. [Ki bi jih moral izpljunit pred dvema dnevoma, pa jih ni hotel ;). Toliko o administratorju. ]
https://dolhar.si/

Fury ::

hahahaahahhaa @ printer :D

@ljash ::

jst sm pa discmena filou zjutrej pa je biu nenavadno hitro nafilan...:))

Jebiveter ::

:D LOL @ printer!:D

Drgac je pa pri meni zlo cudna situacija. Cez noc sem imel 2 kompa przgana, od tega le ened na net povezan in DLjal "rozice". Od vseh elektronskih naprav v bajti se je resetiral samo ta racunalnik! 8-O
Vse ostalo, ure, drugi racunalnik, budilka,... je ostalo prizgano! In ta drugi racunalnik deluje normalno naprej (no, veselo lavfa matrix screensaver). :8)

2 vprasanji:
- ali so bili reseti odvisni od OSa? (na drugem kompu je linux)
- in ali so bli reseti odvisni od tega, ali je komp povezan na inet?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MrGTO ::

Sem iz izole in sem bil takrat buden ko sem gledal izolo skoraj v temi. Luci na ulici pa so zmigale nato pa ugasnile, gledal sem TV in se je nenadoma ugansila. Na sreco nisem imel kompa przganega :)

Lp, Blaž

Ziga Dolhar ::

Še ena zanimivost,

v tem trenutku mi ura kaže 12:42, računalnikom uptime pa znaša 9hrs 5mins 5secs. Lahko sklepam, da sta bila vsaj dva potencialna izpada, prvega pa je računalo preživelo? [Zakaj lahko to trdim? Ker sem ga takrat uporabljal. :))]
https://dolhar.si/

Kotzi ::

Ja j blo po noci (zjutraj) nekaj. Sem glih prisel domov malo se pochekaril na netu kaj se okoli doagaja in tema. Komp se je kar resetnil8-O, ure na budilki pa so sotale tako kot je treba.

Aja, pa kot lahko citate je bila v italiji res tema ob tej uri :p

Zoidberg ::

Iz kje pa ste vsi? V kranju vse deluje kot je treba (vsaj men)
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boha ::

log mojega ups-a: :D

2003-09-28 03:25:17 Power Failure
2003-09-28 03:25:21 Power Restored

vasquez ::

Zjutraj je bil pri meni ADSL modem v čudnem stanju in sem ga moral resetirati. VCR, satelitska, in radioure so delovale OK, PC pa čez noč ni bil prižgan.

Dead_Eye ::

hmm, meni se je router zgubil :) reset in spet dela...
The one and only

Highlag ::

Me too.

Nemelk ::

k sm se jst zjutri zbudu, sm mel resetirn računalnik. ura je pa kazala pravi čas, sam je utripala (tako k da bi zmankalo štorma)

Weird?:\ no, just some aliens in my room! :D
Nemelk ™

largie ::

zanimivo, ja, med 3h in 4h ponoči je tudi meni resetnilo kišto, je zjutraj ko sem se še prebujal mati htela svoje forume pogledat, pa mi je prišla povedat da je na monitorju login screen, gesla pa ne ve :D

jurre ::

jz sm tud iz krana...przgana sm mu 2 kompa, un k ma XPje se je resetirov, ta k ma win 2k3 server je zacel ene errorje vn metat, pa net je nehov delat.. sm ga mogu resetirat (po 15dneh uptime-a:\ ) na TV je mal zmankal slike, luc utripnla, ena ura je sla na 0:00, videu se je tud neki zbedl. Vse to je v dnevni, drugje so ure delale normalno

flipflop ::

Ekran je bil kot da je v stand by,kišta se ni odzivala,pc link na modemu ni delal. Po resetu je pa spet vse delalo.

ganzi ::

pr men isto monitor se sploh ni hotu pržgat (klikam na miško prtiskam po tipkovnci pa se ni hotu..)
Pol pa resetiram pa je blo prec vse kul..

Yeznick ::

Hehehe :D Tukej je pa postalo pravo odlagališče jutranjih problemov. LOL
Sicer pa, ti problemi niso bili kar tako. Upam da ni koga med nami, ki mu je kišto uničilo.:\

Yeznick

Ziga Dolhar ::

Tisti se bodo oglasili jutri, ko se odprejo računalniške trgovine. >:D
https://dolhar.si/

Avenger ::

Isto kot Vasquez, modem ni delal, ping ni resolval nobenga hosta. Računalnik sem mel pa prižgan in se ni ne ugasnil ne zablokiral. Resetiral modem in je delalo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ToniT ::

Sem šel pogledat na serverje v službi in je UPS javil:
UPS on battery: Brownout 164.9 V
Še čas: 3:24:30

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

OldSkul ::

Pri meni tudi ni modem delal in sem mogel resetirati.

km- ::

jst sm se pa zdej zbudu .. pa men isto login screen.. [portoroz]
cez noc sm bil pa itak pijan v gavioliju tam pa na sreco ni nic crknlo ;))))
a majo xpji kje kaj logirano ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: km- ()

tx-z ::

ha,,neki čudnga, računalnik mam ponoč izklopln tko da nism nč opazu, moja ura pa je bla čudna

če uri zmanjka elektrike, se resetira na nič in začne spet delat normalno (ampak utripa, šteje od nule naprej), zjutri se zbudim in kaže ura 8.57 ampak utripa, pogledam na ročno uro in isto kaže, torej je elektrike po vsej verjetnosti zmankal ob polnoči
tx-z

Mercier ::

UPS rešuje družinsko življenje. Hvala mu!

Tiger ::

Men se je zgodilo ravno nasprotno kot vsem vam, ne boste verjeli ampak okrog 3:30 se mi je prižgala TV! Potem pa je z daljincem sploh nisem mogel ugasniti, je bilo treba uporabiti stikalo na podaljšku.

Wad@ ::

neki je blo ja..sm se zbudu in na kompu bi mogu laufat F@H, pa ni... Ure pa ostalo je pa normalno delalo. Čudno vse skup8-O .

Lucio ::

Če še ne veste je bla cela Italija razen otokov do popoldneva brez elektirke on 3 zjutraj, razlog pa je okvara v Švici, ki se je potem razširila v Francijo in Italijo. Slovenija pa je tudi del tega omrežja.
Italijanska televizija že cel dan sitnari s tem. Pravijo da je največji izpad po vojni.

marko321 ::

Meni je na abit nf7-s začel speaker spuščat neke čudne zvoke pol pa sem vse skupaj ugasnil. beri kabel potegnil ven iz vtičnice!

Se mi ni dalo gledat kaj je narobe sem bil preveč zaspan>:D

tx-z ::

men se je enkrat računalnik ugasnu pa začel piskat, pa sm pomislu da je elektrike zmankal k sm bil pr babici k je to normalno, enkrat pred enim tednom se mi je pa isto doma nardil, ampak pomojm k je bil kej narobe navit..k se je to zgodil samo takrat k je bil navit...
tx-z

MRtwister ::

Uh, meni se je pc ugasni in luci je zacela nihat svetilnost za 1 min al nekej takega. Kot neko nihanje napetosti.

xy! ::

Štroma je zmankal samo za delček sekunde, tok kratko, da se tud televizija ni izklopila, comp se je pa ugasnu.

Zoidberg ::

Am moji frendi parvjo da jim net ne dela več pa so probaval vse od resetiranja adsl modemov centrale ruterjev. Baje da nič ne pomaga. Ma še kdo tak problem?
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Samson ::

No problem here at Bela krajina...Se je pa zgodilo pred kaksnimi 7 dnevi, da je komp enostavno zablokiral, monitor ugasnjen, kista dela, nich na ekranu....Od tedaj ne dela onboard LAN in gre jutri plata v menjavo pod garancijo. Aja - Plata Gigabyte 8SQ800-Ultra, celeron 2.0@3.0 GHz...Ce komu kaj pomaga.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Jeebs ::

Men se sicer računalnik ni izklopil, je bil pa ADSL bridge v mal čudnem stanju. Bil je sicer prižgan, nista pa goreli lučki za hitrost povezave in da ima povezavo z ADSL.Iz varnostnih razlogov sem vse skupaj ugasnil in čez 5 minut na novo prižgal. Potem je delovalo vse OK.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

TribesMan ::

Heh tud mene je mal presenetilo ko sem uletu u sobo in vidim da sveti skoz lučka za disk... pol pržgem monitor... pa nič... pol mal pomigam z miško pa nič... pogledam temperaturo vode 11°C (mam odprto okno v sobi) in zgleda da je okol 3:20 se zadeva ugasnla... pol se je pa napajalc užgal sam računalnik pa ne... ker vsi ventilatorji so lafal, pa tud druge napetostne veje so ble ok. Čudno... Kolegu je recimo dons neki "sral" ADSL, se ni mogu connectat, pol sem pa reštartal njegovo mašino in je vse delalo OK. Lepo da nisem edini....

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fRiK0 ::

Jaz sm prsu pred par urami dam. Gledam ADSL modem nc lucke ne utripajo :D Tako da modem je blo treba resetirat, server se je pa ze sam, samo povezave zarad modema ni mogu vzpostavit (jajca, jutri klicem SiOL);((
Hvala

LP Tadej
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ne dela!!!

Oddelek: Omrežja in internet
282330 (1579) Pyr0Beast
»

je dobro imeti racunalnik prizgan 24ur na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
858491 (5714) Fizikalko
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472575 (1700) neoto
»

Informativno vprasanje o prenapetostni zasciti

Oddelek: Strojna oprema
161456 (1245) Mercier
»

Nevihta. Izklopite računalnik?

Oddelek: Loža
383141 (2563) Cokolesnik

Več podobnih tem