» »

Kje poceni dobiti razno racunalnisko opremo za igranje in ucenje?

Kje poceni dobiti razno racunalnisko opremo za igranje in ucenje?

AnotherMe ::

Za namene igranja in mogoce na kocnu celo ucenja, bi si postavil neko domace testno okolje...

Imel bi rad loceno od omrezja in racunalnikov, ki jih dnevno uporabljam.

Zato sem razmisljal, da bi nekje "staknil" kaksno opremo, ki jo podjetja "mecejo" ven.

Imel bi kak racunalnik, kak streznik, kak switch...

Na eni masini bi si naredil nek podatkovni streznik (verjetno freenas), na strezniku pa bi si virtualiziral firewall, pihole, kak ubuntu za docker...

Ce pogledam po ebayu me to stane cca 500eur in naprej.

Je mogoce kje staknit ceneje?
Ta refurbished oprema od nekje pride - ce bi jo direkt kupil bi bilo verjetno ceneje. Ampak verjetno preprodajalci te zadeve razgrabijo, preden podjetje sploh ve, da bo kaj odprodajalo? :D

showsover ::

Za začetek, klik.
Potem pa uporabljaj virtualizacijski software.

Poldi112 ::

Najcenejši mikrotik ti bo omogočil segmentacijo omrežja, oz. cisco catalyst 2950 (20-30 EUR) če hočeš biti bližje "standardu". Za strežnik pa vzameš staro desktop mašino s podporo za virtualizacijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Baja ::

- lahko probaš vprašati na odpadu kjer zbirajo odpadno elektroniko. manjsi odpad, več možnosti da kaj dobiš.
- boljšaki
- piši firmam, če majo kaj za na odpad pa če lahko dobiš/odkupiš.

AnotherMe ::

showsover je izjavil:

Za začetek, klik.
Potem pa uporabljaj virtualizacijski software.

Bi bilo vseeno, ce nebi nic napisal...
1. cene v sloveniji niso prijazne, podobno opremo z ebaya se dobi pol ceneje. zanimalo me je, ali lahko kje dobim opremo se ceneje kot na ebayu - da bi kupil direkt pri podjetju, ki da staro opremo iz uporabe...
2. ne razumem, zakaj si mi napisal, da naj uporablj virtualizaciski sw, ce sem ze v postu napisal, da nameravam virtualizirat (in tudi kaj)

Poldi112 je izjavil:

Najcenejši mikrotik ti bo omogočil segmentacijo omrežja, oz. cisco catalyst 2950 (20-30 EUR) če hočeš biti bližje "standardu". Za strežnik pa vzameš staro desktop mašino s podporo za virtualizacijo.

trenutni ze uporabljam mikrotik, me pa dejansko tudi cisco mika. ampak ni to prioriteta...
desktop masino na kateri ze poganjam par virtualk imam - ampak je presvoh in bi zato rad sel na malo visji nivo - nabavil nek server, ki bo samo temu namenjen...

Baja je izjavil:

- lahko probaš vprašati na odpadu kjer zbirajo odpadno elektroniko. manjsi odpad, več možnosti da kaj dobiš.
- boljšaki
- piši firmam, če majo kaj za na odpad pa če lahko dobiš/odkupiš.

na odpadu se skoraj stepejo, ko pripeljes kaj elektronike - dvomim da bi uspel kaj uloviti :)
bolsnjaka dejansko nisem preiskusil
da bi firmam pisal? ideja ni najslabsa... :)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Morda za navdih. Tole je prvi video v seriji izbire refurbished in rabljenih mini PC-jev za eventuelno sestavo home lab okolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bambam20 ::

Ko podjetja menjavajo ne boš prišel zraven, razen , če kdo dela tam.

Odpordajo pa takšna večja podjetja za msešno ceno zelo solidne računalnike.

link_up ::

Kaj pa elektrika? Potrata energije, da si bos neke refurbished stare serverje navlekel. Razmisljaj o embedded, tvoja desktop masina je pa ze zdaj zadosti, ce virtualiziras na njej.
In and Out

737 ::

Poraba elektrike niti ni problem. Če je na primer moč na vtičnici 200 W, kar je za računalnik precej, bo v petih urah porabil eno kWh, kar stane dobrih 10 centov.

showsover ::

Anotherme, glede na naslov in uvod, da si novinec, ker bi se rad igral in učil, nisem niti bral vsega naprej...
Dal sem čisto splošen nasvet, se pa ni potrebno omejevati samo na Slovenijo.
Virtualizacija pa je bila v kontekstu zelo ekonomičnega refurbished sistema.
Priznam, da nisem vedel, da se obnovljenega hw menda ne splača kupovati, vsaj v Sloveniji ne, ali?
Torej, hmm, iz tvojega vprašanja sem se potem nekaj naučil jaz, čeprav me to (verjetno) ni niti zanimalo.

Gagatronix ::

V Sloveniji refurbished hardware ? Sanja svinja kukuruz. Imas Swedata, ki prodaja rabljeno racunalnisko opremo, ampak ni refurbished temvec samo preverjeno stanje. Cene pa take da te srat prime.

pegasus ::

737 je izjavil:

Poraba elektrike niti ni problem.
Drži, to ni prehud strošek, sta pa problem hrup in toplota, ki zelo hitro presežeta zmožnosti povprečne domače sobe, še posebej s staro računalniško opremo. Zato še en +1 za project tinyminimicro zgoraj.

Poldi112 ::

Gagatronix je izjavil:

V Sloveniji refurbished hardware ? Sanja svinja kukuruz. Imas Swedata, ki prodaja rabljeno racunalnisko opremo, ampak ni refurbished temvec samo preverjeno stanje. Cene pa take da te srat prime.


https://www.bbt.si
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AnotherMe ::

Pregledal sem se malo bolj v detajle in kot kaže v slo res ni mogoče dobit po kaki pametni ceni opreme. Tako da zaenkrat sem izkoristil 3P (predali, police, prijatelji) in malo nabildal mojo obstoječo mašino (sedaj je i5 3gen, 8gb ram) - ni nekaj ekstra je pa dosti bolje kot prej.

Se mi pa zelo dopadejo one male igračke, ki jih je bluefish predlagal - ampak niso poceni.

Bom malo iskal, če najdem kaj pametnega - mika me, da bi dobil vsaj 4 enake škatlice v rangu kakšnih 150-250e za kos. Pa da bi potem na njih poiskusil cluster naredit ipd...

pegasus ::

Odvisno kak cluster bi rad imel, nekatere vrste lahko sprobaš z enim šopkom rpi, obešenih na poe switch.

bluefish ::

Poleg večjih znamk, ki ciljajo predvsem na poslovna okolja, si morda oglej še manj znane ali bolj splošno potrošniško naravnane - Intel NUC, Zotac ipd. Seveda pa nekih blaznih cenovnih razlik ni. Alternativa so pa potem še kompleti iz aliexpressa in sorodnih (predvsem trgovci z evropskimi skladišči).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion TV

Oddelek: Zvok in slika
204484 (3449) Scorpy84
»

Kaj s tremi strežniki in šestimi računalniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
717024 (3896) DeeCoy
»

Vzdrževalna pogodba za strežnike in omrežje (poštena cena)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141862 (1444) darkolord
»

Poceni managed switch in router za učenje

Oddelek: Omrežja in internet
222760 (2018) He-Man
»

Fizično uničenje HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
222805 (2212) johnnyyy

Več podobnih tem