» »

Fizično uničenje HDD

Fizično uničenje HDD

dosy ::

Ali je možno v Sloveniji uradno izvesti fizično uničenje HDD z mletjem (ang: shred) ?

npr:

Invictus ::

Včasih so to delali nekje na Vrhniki.

Moja bivša firma je tja znosila cel kup diskov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

To dela tudi pchand v Trzinu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

111111111111 ::

Firma vozi v http://www.blok.si/index.php/kontakt.ht...

Sicer nimajo takega kot v posnetku, ampak ti da v navaden drobilec na rob in ti ga preseka na polovico. :) Nam zadostuje.

Engineer_ ::

ne razumem.

a macola pa ne zadostuje?!

111111111111 ::

Engineer_ je izjavil:

ne razumem.

a macola pa ne zadostuje?!



Žal ne. :) Pri nas ne odloča zdrava pamet, ampak pravniki, ki povedo, da ti mora firma, ki ima certifikate, garantirat da so diski uničeni in da moraš biti prisoten ko se uničujejo. :)

jonystar ::

S fleksarco ga prežagj na koščke pa bo.

Invictus ::

Kar je seveda prav. Preveč rabljene robe se preproda naprej, ne pa zares uniči.

Zato morajo biti zadeve komisijsko uničene s pravimi papirji.

Sploh če se uničujejo diski, kjer so gor kaki finančni podatki.

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Kar je seveda prav. Preveč rabljene robe se preproda naprej, ne pa zares uniči.

Zato morajo biti zadeve komisijsko uničene s pravimi papirji.

Sploh če se uničujejo diski, kjer so gor kaki finančni podatki.

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...


Hja takle mamo. Se strinjam, za domačo uporabo pa fleksarca in macola. :)

dosy ::

V resnici že degaussing naredi toliko škode, da je zadeva neuporabna. Tudi proces, ki ga izvaja PC-HAND in BLOK je več kot zadovoljiv.
Ampak kot je že nekdo omenjal, obstajajo standardi in različne stopnje (paranoje) le-teh .

Da bi zadovoljili vsem, je pač potrebno narediti domačo nalogo. Sej če v sloveniji ni certificiranega HDD mlinčka, ga pač ni in bodo tudi drugi postopki zadostovali. Želim samo preverit, da res ni uradnega HDD mlinčka v sloveniji (google ga tuni ne najde :) )

Malajlo ::

Jaz sem vzel bormašino, osmico (za železo), pa po par lukenj nagonil v diske. Čist zadovoljen (samo magnete sem pozabil ven pobrati...)

Engineer_ ::

Invictus je izjavil:

Kar je seveda prav. Preveč rabljene robe se preproda naprej, ne pa zares uniči.

Zato morajo biti zadeve komisijsko uničene s pravimi papirji.

Sploh če se uničujejo diski, kjer so gor kaki finančni podatki.

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...


seveda razumem. 1 pošten udarec z macolo in disk ne bo niti več podoben disku, kaj da bi se šele kaj prebralo dol.

Zanimivo da ne obstaja uraden servis ki bi se s tem ukvarjal sicer, me kar malo preseneča

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Če se prav spomnim, so naši vozili diske na odpad na Vrhniko, kjer imajo mlin za mletje kovinskih delov.

In dobili so papir da je šla zadeva v uničenje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Pri nas naložim diske v škatlo, pravnik pregleda serijske številke, mi podpiše obrazec in potem se usedeva v avto, se odpeljeva do Blok d.o.o. in tam pred nama uničijo vse diske. Pod papir se podpišem, jaz, pravnik in zaposlen, ki je diske uničeval.

noraguta ::

z bormašino zvrtaš luknjo čez disk poslikaš pa daš na surovino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dosy ::

Vse predlagane rešitve so zame več kot zadovoljive. Tudi sam sme predlagal podoben način.
Seveda bo to tudi izvedeno, če ni drugih možnosti :)

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...

Roko na srce... jim/nam niti ni treba. Za "home userja" format/prepis načeloma zadostuje. 'Načeloma' pa zato ker je možnost, da bo točno tisti disk, v roke dobil nekdo z dovolj znanja (in volje se s tem jajcat) relativno majhna.
Life is as complicated as we make it...

alexa-lol ::

Pithlit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...

Roko na srce... jim/nam niti ni treba. Za "home userja" format/prepis načeloma zadostuje. 'Načeloma' pa zato ker je možnost, da bo točno tisti disk, v roke dobil nekdo z dovolj znanja (in volje se s tem jajcat) relativno majhna.


V oddaji ClickOnline na BBC so pred leti sledili enemu disku iz "uničenja" v Afriko. Tam so ga uzeli iz kontejnejra ga dali računalniškemu strokovnjaku, ki je povrnil podatke o kreditnih karticah in tudi naslov. Potem so ga šli obiskat.

Isotropic ::

enkrat so pa kupili vse diske pri lokalcih v nigeriji (oz. keniji al kje že) in so dobili ene podatke od lockheed martina, raytheona al enega podobnega.

Jupito ::

alexa-lol je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ampak "home userji" tako tega ne bodo nikoli razumeli ...

Roko na srce... jim/nam niti ni treba. Za "home userja" format/prepis načeloma zadostuje. 'Načeloma' pa zato ker je možnost, da bo točno tisti disk, v roke dobil nekdo z dovolj znanja (in volje se s tem jajcat) relativno majhna.


V oddaji ClickOnline na BBC so pred leti sledili enemu disku iz "uničenja" v Afriko. Tam so ga uzeli iz kontejnejra ga dali računalniškemu strokovnjaku, ki je povrnil podatke o kreditnih karticah in tudi naslov. Potem so ga šli obiskat.


"Refurbished diski", ki jih v velikih količinah in za smešne cene prodajajo na Ebayu so tudi zanimivi s tega vidika. Veliko, če ne kar večina teh je samo resetiranih rabljenih diskov (smart statistika in logi, low level format), ki so šli skozi roke parih prekupčevalcev z "odpadom" v JV Aziji. Jaz bi se na njihovem mestu resno vprašal, kaj se mi bolj splača: nahitro stestirat, resetirat in prodat naprej, ali pa morda še prej... huehehehe... ampak to sem pač samo jezt. >:D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Pithlit ::

alexa-lol je izjavil:

V oddaji ClickOnline na BBC so pred leti sledili enemu disku iz "uničenja" v Afriko. Tam so ga uzeli iz kontejnejra ga dali računalniškemu strokovnjaku, ki je povrnil podatke o kreditnih karticah in tudi naslov. Potem so ga šli obiskat.

Mhm. To je ena čist taka... vsakdanja situacija. Ljudje ki hočejo dokazat en point vzamejo disk, ga peljejo na drugi konec sveta kjer ga oddajo v roke strokovnjaku ki ima znanje ter ga nekako (the green stuff) prepričajo naj nekje najde tudi voljo.

Res, čist običajna situacija.
Life is as complicated as we make it...

xxxul ::

Kokr jst razumem so dal disk firmi v unicenje, ki pa ga je nato poslala v afrriko namesto na unicenje...

Sicer pa jst osebno ko je kej tazga to rastavm na prafaktorje, je prou zabavno kolk so blink plate, letijo pa tud hudo...

johnnyyy ::

Najbolj elegantno je da imaš celoten disk šifriran, potem ti diska načeloma ni potrebno uničiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacija/upgrade iz Windows 7 na Windows 10

Oddelek: Operacijski sistemi
231784 (1290) jukoz
»

Nova nadgradnja Windows 10 marca

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4416925 (13830) solatko
»

Zelo (pre)dolg zagon oken v prenosniku ASUS X550JK

Oddelek: Pomoč in nasveti
141811 (1489) [D]emon
»

64 ali 32 bitni system

Oddelek: Pomoč in nasveti
162355 (1696) jype
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241791 (1558) Invictus

Več podobnih tem