» »

Računalnik zmrzne (dela le trdi reset)

Računalnik zmrzne (dela le trdi reset)

SodVina ::

Zadeva je taka:
Računalnik mi zmrzne med delovanjem (večinoma med igrami, včasih tudi na internetu, včasih pa kar tako) Že ko je bil nov je zmrzoval med gledanjem divx filmov v WinXP, zdaj pa se obeša že v drugih sistemih (win2000) in skoraj v vsaki igri. Ni mi jasno, kaj je narobe. Mislil sem, da imam preslab napajalnik, vendar potem mi že od samega začetka ne bi delovalo, poskusil sem zamenjati napajalnik za drugega(žal imam samo 250 watne), pa se mi je problem ponavljal, isto je bilo, če sem računalnik priklopil na dva različna napajalnika.(enega na plato, drugega za disk in cdrom). Isto.
A se morda komu sanja, kaj bi lahko bilo?

imam računalnik Athlon xp 1800+ na QDI kudoz 7a(onboard 8233 audio 'ac97' codec'), 256 ddr2100, geforce2 mx-200 64mb TV-out in napajalnik MAcron 250w,hdd wd 80GB 8mb,
imam tudi cd-rom in cd-rw, vendar sem ju odklopil in dobil isti rezultat.

boštjan ::

a se ti mogoče CPU ali grafična pregrevata?

SodVina ::

cpu se mi ne pregreva, ker imam dokupljen termometer zanj, segreje se mi nekje do 50 stopinj, poleti se mi je do 60 in čez, pa nisem imel takih problemov. Tudi grafična se, mislim, ne pregreva, saj mi crkne tudi med surfanjem po internetu, ko se ne bi smela preveč obremenjevat, ali pri starih igricah(uplink), crkne včasih takoj, ko pridem v sistem, ko verjetno sploh še ni dobro segreta.

boštjan ::

maš vse najnujneše popravke za xp?

SodVina ::

Imel sem sp1a za Xp in vse popravke, ki so bili potrebni, pa ni bilo nič drugače, zdaj imam Windows 2000 Proffesional, na kateren imam service pack 4 in popravek ms03-026(blaster worm), pa tudi ni nič drugače(poskusil sem tudi sp2). poskušal sem že z različnimi verzijami driverjev za zvok in sliko (novimi in malo starejšimi), poskusil sem tudi z DirectX 8.1 in DirectX 9 pa ni razlike. Včasih se mi v windowsih 2000 brez popravkov sploh ni ustavljal, zdaj pa to pridno počne...

Grey ::

Js ti bom neki povedu kar je zeloo res...MS popravki naredijo sistem zelo nestabilen(vsaj men so ga). Po tistem nelepem dogodku s črvom MSBlaster sm si dlju vse popravke in sistem je biu počasen, šteku je ko je biu screensaver vklopljen...Dej stran vse popravke pa formatiri pa si dej nazaj Windows Xp ker so najboljši pa en firewall si ubod da te bo branu pred črvi in stvar bo delovala super. Loh si pa nabavš router kar bi blo pa še boljše. Možno je da je krivec napajalnik, ker je za današnje čase 250 wattov kar minimalka(novejši procesorji+2enote;CD+CDRW je kr precej). Dej si najnovejše driverje za Geforce, plato, DirectX9.0. Stabilnost naj bi bila s tem zagotovljena. Lahko pa je precej verjetno da je kriva plata. Predvidevam da si kupu komplet sistem pri Jae? Neki ti povem če si...ne kupuj komplet sistemov. Rajši napiši za koliko keša na forumu pa ti tuki pač modeli predlagajo kaj lahko največ iztržiš za tak denar.

SodVina ::

Sej jest sem že probov windowse zamenjat kar nekajkrat. Pa se mi na novo naloženem sistemu brez kakršnih koli popravkov in preden sem sploh šel prvič na internet, računalnik vseeno sesuje. računalnik sem kupil po delih, v več različnih trgovinah, za plato sem takrat odštel 30 tisočakov, kar pa se tiče napajalnika, sem poskusil z dvema naenkrat(enega sem imel le za plato, drugega pa za vse ostalo, poskusil sem tud brez Cd enot), pa vseeno ni delalo.
Kar se pa tiče WinXP, pa mi že od samega začetka štekajo. Divx-i so mi vedno do zdaj zmrzovali računalnik v xp-jih, tudi če sem naloži divx antifreeze, v windows2000pro pa mi je vse delovalo normalno do pred kratkim, ko se je začelo to sranje. po tem sem poskusil mnogo variant operacijskih sistemov,popravkov in driverjev, celo bios od plate sem posodobil, pa nisem s tem izboljšal rezultata.

Fora je le v tem, da je ta zadeva včasih normalno delovala,(razen divx-ov v XP-jih), zdej ga pa kar neki serje

blink_me ::

ej men se isto dogaja. največ med igrami..nato mi je začel med tem k sm film gledu...
vzrok je pomoje prefrevanje grafične al pakej podobnega.
pr strani mam režu d je vidt notranjost računalnika in sem opazil da se ne vrrti ventilator matične plošče. to je pomojem tud en razlog. računalnik ja pa star 3 mesece in ga bo neseu na popravilo kej je še u garancijo in pol upam d je razloga ta. in bo vse delal...
predlagam ti da ga neseš popravt al pa pregledat kaj je narobe kej..!;)

sry za kej narobe napisano sam sm na hitro napisu...

SodVina ::

Hm. Kaj veliko si na servisu nebi mogli pomagati. Sicer pa, kako vam uspe najti tako stare teme?
Aja, plata je bla defektna. Potem je se vanjo udarila strela, potem pa mi je nekdo se celo dal jurja zanjo. Oglas na s-t

lp,
SodVina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DirectX 11 - kako ga odstranim?

Oddelek: Igre
161578 (1213) SkyEye90
»

Zamrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
271602 (1201) R-H-O
»

directX 10 in windows xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7012316 (8726) bluefish
»

Slaba kvaliteta videa

Oddelek: Pomoč in nasveti
5891 (838) Davids84
»

xp sp1 1106 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554626 (3313) Paramedic

Več podobnih tem