» »

Vas je strah višine ?

Vas je strah višine ?

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Da vidim koliko od vas ne prenese višine / se vam zvrti ?

ena slikica kar tako:

  • zavaroval slike: Predator ()

jeti51 ::

Super! Z veseljem bi naredil base jump od tu.8-)

CirCA|PhP ::

odlična fotografija. Da, strah me je..sem stal pod telim kupom železja in nisem meu jajc it gor..pač, višina me ubija..

|CyGNUS-x ::

Ne bojim se višine, ampak ob pogledu navzdol me je zaščemelo v želodcu :D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

flipflop ::

Mogoče bi bilo bolj učinkovito,če bi prilepil sliko kakšnega plezalca. Me pa in strah,ampak se izogibam velikim višinam,če se le da.

nosferatu666 ::

Ja, mene je strah višine.
Ampak, zanimivo, samo kadar stojim na trdni podlagi (če se nagnem z balkona, vrha zgradbe) ali pa gledam kake čudne posnetke (racimo, kako so gradili empire state building in podobno).
V letalu pa niti malo - pa četudi letiva še pod tako čudnim kotom...

nojus ::

tud mene strah vishine:'( , zato ostajam bl pri tleh, ne skačem s padali, ne letim s cestnimi avioni, sploh pa ne bungie jumping.
sovražim Gargamela.

dexter_II ::

ma jest mam pa tak cuden obcutek, kot da se en del mene hoce skocit, drugi pa bremza
tko dost neprijetno

sem pa ze skakal z bungie jumping, pa s kakih grebenov v vodo...sede:)

LoneWolf ::

Ja, tule bi tudi jaz cviknil. Ne bi se toliko ustrasil visine same, ampak bolj tega, da obstaja realna moznost, da se mi zvrti in padem. Cisto nekaj drugega bi bilo, ce bi imel spredaj ograjo, potem sploh ni problema. Visine same se ne bojim, sem tudi pilot in sem vecji del zivljenja prezivel v visjem nadstropju stolpnice.

Ce koga zanimajo takele visinsko-adrenalinske zadeve, ne sme izpustit Big Shot v Las Vegasu. Na vrhu 300m visokega stolpa te izstrelijo 50m navzgor po posebnem stolpu, sledi pa 5s prostega pada, ko vidis samo hiske 300m nizje pod tvojimi bingljajocimi nogami... Sem probal in potem se pol ure hodil kot Bambi. :D
Link1
Link 2

flipflop ::

Na discovery je bilo zadnjič o tem.

DMouse ::

Hehe jeti, sva že dva :D
Sam problem je k tuki nimaš lih tolk placa za pristat kot v Lescah... pa še kakšni policaji te pričakajo spodaj ;(

undefined ::

> Da vidim koliko od vas ne prenese višine / se vam zvrti ?

Zvrti se mi ravno ne, strah me je pa vseeno in podobnega koraka, kot je tisti na sliki, ne bi upal storiti. Strah me je le robov na višini, mogoče tudi (nestabilnih) lestev... ni me pa recimo strah leta z letalom ali padalom. Mislim, da je tak strah popolnoma naraven, saj ne moreš stat na robu takšne višine popolnoma brezbrižno, kot da se ti nič ne more zgodit. En ptič se ti zaleti v hrbet, pa si pašteta. :)

McHusch ::

/me very afraid of height. Therefore stays on the ground.

pingec ::

meni se zvrti ob previsih
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Barakuda1 ::

Velike večine ljudi je višine strah. Nekaterim se tudi dobesedno "zavrti" ali dobijo omotico in podobno.
No jaz osebno se višine ne bojim, niti name nima nobenega vopliva (negativnega) Sem pač med srečniki :)

Avenger ::

Jaz se pa na višini počutim bolje kot na tleh, mir tišina in vse je pod tabo :D

Jasno pa morš bit prepričan, da se ti mesto na katerem stojiš, ne bo odlomilo, zato me je lahko strah samo tega pa sunkov vetra. Če tega ni, tud strahu ni...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ali3n ::

Višine se bojim, odkar sem se preselil iz 10. nadstropja v hišo (takrat se nisem bal). Je pa zanimivo, da se ne bojim globine - sem potapljač, ki učiva ob 40 metrskem pikiranju ob kaki lepi steni... tu lahko ponovim Avenger-jeve besede: mir, tišina in vse je pod tabo :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OrkAA ::

Če bi bil jest tisti tip na sliki bi zihr dol padu in umrl :P Me je strah višine :'(

Samo, če sm pa na nekej trdno privezan me pa ni strah...npr. vlaki smrti, prosti pad...

SkIDiver ::

Mene pa ne biti strah višine sploh. Tud vrteti se meni nič na višini. Skratka nimam nobenih težav pa ljub temu še nism poskusu bangeeja. Mam namen tud to ko bo prilka ampak prej ko bo denar in prilka grem pa na padalski tečaj. Enostavno bi rad probal>:D

Roadkill ::

Huh, tudi jaz imam občutek, da se bom vrgel dol, če bom prišel do roba - ne padel.
Pa ne, da bi imel neka samomorilska nagnenja... preprosto me vleče naprej... ful neprijetno... zato se izogibam višini, razen, če imam kaj konkretnega za kar se lahko primem... pol ni problema.

edit: en kup tipkarskih napak :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

undefined ::

Imam popolnoma isti občutek kot Roadkill! Mi je pobral besede z jezika.

Še kdo? :)

Tomi ::

Mene niti ni strah višine, posebej, če so tla ali podlaga trdna. Malo me sicer moti, če gre za kako lestev ali nestabilno vejo, drugače pa nimam težav.
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

> Malo me sicer moti, če gre za kako lestev ali nestabilno vejo, drugače pa nimam težav.

Ja, s plezanjem v češnjo jaz recimo nimam nobenih težav. S plezanjem v gore bi bila pa povsem druga stvar. ;)

BigWhale ::

Mnja, jest mam na vecjih visinah 5+ nadstropje noge k kuhane makarone... :P

Pa se skoz silim, da bi se navadil... Ampak se se nisem ;>

Ne pomagajo prosti padi in razni 'vlakci smrti' Skoz isto. Vlakcev se pa navadim. ;>

Jackal ::

Js tut priznam da me je strah višin... enkrat so me eni kolegi-planinci gnali s sabo na Krn in je blilo treba celo na enem delu plezat - to sem naredil samo trikrat - prvič, zadnjič in nikoli več :P
Mam pa tut tak podoben problem, da se mi to dogaja če stojim na trdni podlagi, medtem ko letala, vlakci smrti pa to pa ni problem.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Matek ::

Mja, mene tut ni nikol strah višine in tam kjer je odprto (prepad al kaj takega) grem tut na rob. Mam pa isti občutek kot Roadkill in IceMan, vedno se mi v misli prikrade skok :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Yohan del Sud ::

Tu isto.

Zadeva se vidi predvsem v hribih. Užitek mi je plezat po zavarovanih planinskih poteh. Se je zgodilo, da zadeva ni bila vzdrževana na posameznem odseku. Takoj rata živa mora. 8-O

R0K ::

Sam fora je v tem, da jest lohk hodim kje po kakšni škrapi, ki je 10cm od tal in je rečmo 5cm široka (alpa robnik) če bi blo pa to recimo na višini 300m in bi mogu it po takšne robniku bi blo sranje :).

Je pa hecno, da na vsak stolp kamor koli gre se mi zdi da se nenormalno fejst ziblje. Pa sm bil že na precej stolpih (tko tut okol 100m) pa mam vedno isti filing. Sej vem da morjo bit stolpi 'elastični' sam a je to normalno. Rečmo tist na boču je čist kriza. to se premika za 1m najmanj :))

pingec ::

ja sam tisto še ni taka višina tam se meni še ne zvrti
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

tx-z ::

mene je ful strah višine nad 5m, ampak po ene 5ih, 10minutah se tok prvadm da mi ni nč..tko da kritičnih je samo prvih 5-10minut da se prvadm (torej da sm šur da se ne bo podrl in da ne bom dol padu :) )
tx-z

km- ::

jst se ne bojim visine ampak je pa tisti neprijeten obcutek k te je strah da bi kr skocu dol.. isto kot roadkill pa iceman, drugace pa zivim v 4. nadstropju in se pocutim bol varno kot ce bi zivel v pritlicju oz. hisi ;)

OrkAA ::

Ja jest mam tut tak občutek, da se bom kr dol vrgel. Res smešen občutek, ko sem na kakšnem mostu in si že predstavljam kako dol skačem 8-O

km- ::

ma kdo ksno pojasnilo zakaj tko razmisljamo? ;/

Thrivial ::

> Imam popolnoma isti občutek kot Roadkill! Mi je pobral besede z jezika.

Še kdo?


Me 2. Sem ze mislil, da sem cuden... od kje taka sila, ki te 'vlece' dol? Latentno samomorilstvo? :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

mrTwelveTrees ::

še moja plat:

tudi jaz sem bojim višine; da pogledam dol iz balkona (cca 5-6 metrov) JOK ! se mi že vrti... in neprestano mislim da me bo kdo porinil dol ali pa da bom sam padu - skoču dol- pa tudi če tega nočem...

za vlak smrti naj ne bi bil problem, ker vem da sem varen in da si mi nič ne more zgodit... no ja ne zmeraj :\

enako, ne morem it na lestev ...

tudi če je slika na Tv ali slika kjer kaže velik prepad, višino... ne morem dolgo gledat :(

McHusch ::

Mi je zelo poznano. En del mene hoče skočit dol. In nekako si ne zaupam dovolj, zato se raje takšnih krajev izogibam.

Me pa res zanima, ali ima kdo kakšno razlago za to.

Tero ::

No da še jaz svojo rečem: Višine me nekak "prav zares" ni strah, vendar se seveda na kakem 100 visokem drogu ne bi isto obnašal ko če bi ta drog bil položen na tleh:D
In ja! Tudi jaz imam takšen občutek. Nekako vleče me da bi skočil. Dokaj naprijetno.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

flipflop ::

Kaj pa če kdo stoji pred vami? Vas obidejo misli,da bi ga porinili dol?0:)

LoneWolf ::

Hmm... Koliko od zgoraj nastetih, ki bi skakali dol vas je v mladih letih spilalo tiste Lemmings igrice?
:)

speed machine ::

Juuuuuuuuuuuuuuuump!!!!!!!!!:D

Na velkih visinah me niti ni strah (dokler si vsaj 10cm od roba) . Pac visina. Sam ce pa stojis na cistem robu potem pa se ze prikrade obcutek, da bi lepo poletu. Drgac z padalom bi pa skocu. Bungi pa me niti ne vlece prevec, da bi mi lepo hrbtenico nategnal. Ne hvala.

Binji ::

Se ne bojim visine - sm meu zadosti priloznosti se je navadit (precej plezal v mlajsih letih). Sicr nimam najboljsega obcutka sam se lahko gledam dol brez problema. Nimam pa kasnih nagnjenj da bi dol skakal pa sm igral Lemmingse:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

TESKAn ::

Hehe, sej je kul tist občutek v želodcu, ko pogledaš čez previs precej metrov pod sabo>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mare_ ::

Mene ni strah višine in tud če pogledam čez rob, nimam občutka, da bom skoču.

Muči me nekaj drugega: Če sem recimo na neki svari, ki je dvignjena 2 m od tal in nima preveč velike površine, se mi zvrti v trenutku, ko pogledam navzgor. Tud recimo na kakšnem previsu, dol ni problem, problem je gor:)

demoness ::

Jaz sem tisti človek, ki na raznih šolskih izletih vedno stoji najbolj kar se da na kakšnem robu, in mu vsi govorijo, naj se umakne, ker jim je že ob pogledu slabo. :-) Najboljš se počutim, če živim v 4. nadstropju ali višje - zdej se na 2. nadstropje kar ne morem navadit. Zmeraj, kadar grem v Piran, sedim na obzidju od cerkve na tisti strani, kjer je prepad, in bingljam z nogami. :)

Tudi mene "vabi globina", pa ne vem, zakaj. Mogoče podzavestna želja po letenju? Ali pa misel, da bi pravzaprav morali imet krila?

P.S.: Did the bungee. Loved it. :)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: demoness ()

CirCA|PhP ::

Če smo že pri telem obzidju. Ne vem koliko časa nazaj je nekdo, vinjen seveda, padel čezenj in ostal brez težjih poškodb, par odrgnin samo..

Tudi jaz imam ta občutek, da bi kar dol skoču..Kot da moja notranjost ne bi bila zadovoljna s tistim, kar "ima"...krneki:D

Alexius Heristalski ::

Da, strah me je..sem stal pod telim kupom železja in nisem meu jajc it gor..pač, višina me ubija..

Enako se je godilo meni. "V Parizu nisi vsak dan, pojdi gor," so mi rekli, jaz pa si vseeno nisem upal iti. Enkrat sem šel na vatikansko katedralo in me je bilo strah, že ko sem lezel gor (po stopnicah). Nekako se mi je zdelo, kot da se bo stavba pod mano porušila. Na vrhu je bilo še huje. Enako se mi zdi tudi na Ljubljanskem gradu, ampak tam veliko manj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

pivmik ::

MA vi ste fuknjeni.
Jaz se bolj bolji raznih vlakcev smrti in padal kot pa prepadov, streh stolpnic....
Ker vem da na prepadu je vse odvisno od mene, če bom padu bom sam kriv.
Pri vlakcih smrti in padalih pa če se mi ne odpre padalo ali pa kak vijako popusti bom umrl zaradi drugih nsposobnežev in nič ne bom mogu naredit da se rešim.

Te vaše vrtoglavice zaradi višine pa so zame otročarije (isto kot bruhanje ob vožnji z avtobusom po ovinkih). To je zaradi tega ker kot otroci namesto da bi plezali po drevesih ste sedeli pred Tv in računalnikom.
LP, Gregor GRE^

snow ::

Mene je strah višin nekje od 3m pa do ene 50m. No alpa kak majavi most.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Alexius Heristalski ::

Te vaše vrtoglavice

Saj meni se sploh ne zvrti. Med vožnjo s čimerkoli pa tudi še nisem bruhal.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

pingec ::

ampak cudno ej meni se vrti na trdem ob prepadu na primer ne pa na mostu ki se maja in to vrtenje je podobno temu da me vlece dol sam da se mi se vrti v glavi
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Akrofobija-Strah pred višino...

Oddelek: Loža
385928 (4929) Symantec
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015719 (12554) Saladin
»

Strah pred temo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5910032 (8176) Vajenc
»

Gardaland sest let kasneje...

Oddelek: Loža
464795 (4097) Matjazy
»

Suicide style (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515497 (4709) jRk0

Več podobnih tem