» »

Delitev startup podjetja

Delitev startup podjetja

1
2
»

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

Potem bi lahko vedel, da imaš tudi projekte, ki so 100% (ali 90%, ali 75%) financirani iz EU sredstev. Pa cel kup projektov, ki so recimo sofinancirani 50%, ampak ti ni treba vnaprej vložiti svoje polovice, ampak to počneš sproti, s svojim delom.

Brez finančne konstrukcije če gre komercialno ostane samo cost projekt. Kjer pa želijo da predložiš rezultate raziskave še preden se je ta začela.

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

Potem bi lahko vedel, da imaš tudi projekte, ki so 100% (ali 90%, ali 75%) financirani iz EU sredstev. Pa cel kup projektov, ki so recimo sofinancirani 50%, ampak ti ni treba vnaprej vložiti svoje polovice, ampak to počneš sproti, s svojim delom.


Kar sem jaz imel opravka, ter imaš DOO, moraš pokazati ali keš na računu, kreditno linijo od banke ali nek drug način, po katerem lahko nekdo presodi, da res imaš ta denar. Da imaš denar, ni potrebno pokazati samo firmam ali institucijam, ki so v lasti države, so javne ali so recimo v lasti občine.

Da ne govorim, kako strogi so Belgijci. Oni ne samo da moraš imeti denar, ampak mora biti denar na "blocking" računu, da ga ne moreš nenamensko porabljati.

Okapi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Potem bi lahko vedel, da imaš tudi projekte, ki so 100% (ali 90%, ali 75%) financirani iz EU sredstev. Pa cel kup projektov, ki so recimo sofinancirani 50%, ampak ti ni treba vnaprej vložiti svoje polovice, ampak to počneš sproti, s svojim delom.


Prosim daj link na razpis. 100% so plačani ponavadi samo Horizon 2020 projekti za fakse. Ali SMEje v določeni fazi. Ki ponavadi vse skupaj ne presega 100k€. Zato pa so 100% financirani. Ali pa so financirani "in-kind", torej ne dobiš denarja, ampak dostop do mreže, laba ipd.

Glej, tega sem dal skozi XXX in ti iz prakse povem 100% tako financiranje.... Zelo redko, zelo omejeno. Tako za en DOO, tega skoraj ni. Oziroma daj mi link.
:)) Kakšne linke naj ti dam, saj si ti ravnokar potrdil, da imam prav in da taki 100% financirani projekti obstajajo.

Poleg tega pa obstaja ogromno projektov, kjer dobiš recimo 50% predvidenih stroškov, ampak svojih 50% ti ni treba vložiti na začetku projekta v denarju, ampak v obliki vloženega dela tekom trajanja projekta.

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Potem bi lahko vedel, da imaš tudi projekte, ki so 100% (ali 90%, ali 75%) financirani iz EU sredstev. Pa cel kup projektov, ki so recimo sofinancirani 50%, ampak ti ni treba vnaprej vložiti svoje polovice, ampak to počneš sproti, s svojim delom.


Prosim daj link na razpis. 100% so plačani ponavadi samo Horizon 2020 projekti za fakse. Ali SMEje v določeni fazi. Ki ponavadi vse skupaj ne presega 100k€. Zato pa so 100% financirani. Ali pa so financirani "in-kind", torej ne dobiš denarja, ampak dostop do mreže, laba ipd.

Glej, tega sem dal skozi XXX in ti iz prakse povem 100% tako financiranje.... Zelo redko, zelo omejeno. Tako za en DOO, tega skoraj ni. Oziroma daj mi link.
:)) Kakšne linke naj ti dam, saj si ti ravnokar potrdil, da imam prav in da taki 100% financirani projekti obstajajo.

Poleg tega pa obstaja ogromno projektov, kjer dobiš recimo 50% predvidenih stroškov, ampak svojih 50% ti ni treba vložiti na začetku projekta v denarju, ampak v obliki vloženega dela tekom trajanja projekta.

Eno so zmenjeni razpisi z vezami, drugo pa čist startup.

Okapi ::

Sploh je pa tu samo vprašanje, ali bi raje v projekt, katerega uspeh ni 100% zagotovljen, vložil vse svoje prihranke, ali zastavil nepremičnino za posojilo, ali pa bi raje vložil samo pol prihrankov in nekomu ponudil 15% podjetja, da vloži preostanek v obliki svojega dela.

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Potem bi lahko vedel, da imaš tudi projekte, ki so 100% (ali 90%, ali 75%) financirani iz EU sredstev. Pa cel kup projektov, ki so recimo sofinancirani 50%, ampak ti ni treba vnaprej vložiti svoje polovice, ampak to počneš sproti, s svojim delom.


Prosim daj link na razpis. 100% so plačani ponavadi samo Horizon 2020 projekti za fakse. Ali SMEje v določeni fazi. Ki ponavadi vse skupaj ne presega 100k€. Zato pa so 100% financirani. Ali pa so financirani "in-kind", torej ne dobiš denarja, ampak dostop do mreže, laba ipd.

Glej, tega sem dal skozi XXX in ti iz prakse povem 100% tako financiranje.... Zelo redko, zelo omejeno. Tako za en DOO, tega skoraj ni. Oziroma daj mi link.
:)) Kakšne linke naj ti dam, saj si ti ravnokar potrdil, da imam prav in da taki 100% financirani projekti obstajajo.

Poleg tega pa obstaja ogromno projektov, kjer dobiš recimo 50% predvidenih stroškov, ampak svojih 50% ti ni treba vložiti na začetku projekta v denarju, ampak v obliki vloženega dela tekom trajanja projekta.


A daj daj. 100% keš, tega ni. Pa da se razumemo, sem v Bruslju prisoten z lastno firmo. Kar so nazadnje ponujali je 100% "financiran" dostop do wireless laba/mreže v vrednosti 30k€ in svetovalne storitve v višini 30k€. In temu oni rečejo 100% financiranje. Vedno sem se čudil, kdo pri zdravi pameti pa bi kaj takega vzel. To te oni kekci pokradejo kot psa, idejo, eksekucijo, vse.

Sem bil na enem takem meetingu in ugotvil, da so to vse eni startup-i na faksu, ki delajo promet lastnemu faksu (ki je dobil denar zapostavitev demo laba).

Tako da.... Ni 100% financiranja, razen teh, Trump bi rekel "fake" 100% financiranih razpisov.

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

Sploh je pa tu samo vprašanje, ali bi raje v projekt, katerega uspeh ni 100% zagotovljen, vložil vse svoje prihranke, ali zastavil nepremičnino za posojilo, ali pa bi raje vložil samo pol prihrankov in nekomu ponudil 15% podjetja, da vloži preostanek v obliki svojega dela.

Zakaj bi to počel pri vsem natiskane denarju. Moraš pa ponuditi zadosti dober produkt. Ampak propadlih startupov je več kot uspešnih.

Superboyy ::

Si ne predstavljam najbolje kaj konkretno je tehnična dokumentacija.

Recimo B ima generalno idejo za nov e-skiro. Nariše dizajnerjske risbe itd.
Oseba A, ki dela "tehnično dokumentacijo" pa sprojektira celo stvar tako, da bo tehnično in stroškovno izvedljiva in imela primerne fizične lastnosti?

Pomoje "ideja" ni nič vredna, dokler je nekdo ne sprocesira do te mere, da je realno izvedljiva.

Kako ovrednotiti? Težko rečt. Oseba B cel čas plačuje osebi A plačo/honorar za delo na "tehnični dokumentaciji"? In financira celoten R&D, testne kose, koncepte itd?

Potem je oseba B 100% lastnik.

Če oseba A dela zastonj - torej investira svoj čas - se je pa treba drugače zmenit - kako? Težko rečt - odvisno od projekta.

korenje3 ::

Smo potem prišli do tega da "vsi delamo, bodo delali"... pa ali je inženirska ura 18€, 60€ ali 80€ nima veze očitno. Pa potem "moja ideja", "jaz imam vizijo"... v glavnem ni konca.
Tako da so deleži samo po finančnih vložkih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

showsover ::

Ja, tako je običajno, najlaže merljivo. Kaj bolj konkretno pa mislite delati, lahko na zs
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za investicije - brainstorming (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9311943 (9318) Gavran
»

Startupi in to

Oddelek: Loža
462598 (1434) TheBlueOne
»

Prepis hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214883 (12572) GregiB
»

Evropski mobilni operaterji bi se združevali, dvigovali cene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5728474 (25038) 71GA
»

Neumne ponudbe za delo, prilepite svoje najdbe in vire

Oddelek: Loža
354462 (2992) CaqKa

Več podobnih tem