» »

Življensko zavarovanje

Življensko zavarovanje

novak-t ::

Pozdravljeni,
Z mojo sva pravkar kupila hišo. Vzel sem kredit za 200k eur na 30 let. Star sem 26 let. Sedaj pa bi rad sklenil življenjsko zavarovanje, da če do česa pride, da ne ostane sama z otroci in kreditom. Sedaj teh zavarovanj je malo morje, z mnogo zankami. Zanima me, kaj priporočate in kje? Ter do kakšnih zneskov se splača? Ni nujno, da se pokrije celotni kredit.

fikus_ ::

Mogoče razmišljas v smeri za primer smrti, da otroci dobijo nekaksno rento do polnoletnosti, da se pokrije nekaj let plačevanja kredita in za primer invalidnost se dodatna odškodnina.

Pojdi od zavarovalnice do zavarovalnice oz. zastopnika, ti bodo radi ponudili zavarovanje.

MIHAc27 ::

Jaz sem se odločil, da 20€ mesečno pa že lahko pogrešam. V primeru smrti dobi žena 75k. Za nekaj časa bo.

Se pa itak to splača samo, če umrem :P
Ok, neka dodana vrednost je mir, ko veš da bo za ženo in otroke, vsaj za nekaj časa poskrbljeno.

Na tvojem mestu bi se tudi zavaroval za smrt, znesek tam 100k bo verjetno prišel še manj na mesec, ker si mlad.
Lahko pa vprašaš tudi za 200k in se potem odločiš.

(Verjetno te ne bo pobralo takoj, in bo kredit vsaj delno odplačan. Tako bi bilo po moje 100k dovolj)

;-) ::

ŽZ za 200.000€ z možnostjo vinkulacije na kredit in brez padajoče vrednosti kot ti da banka-torej tudi če leto pred koncem kredita umreš jenzav.vsota še vedno 200.000€ te stane 17,67€ na mesec, ali 200€ na leto če imaš letni obrok.

Potrebno pa bo dostavit zdravniško dokumentacijo od zdravnika ker je ZV nad 150.000€.

Mislim da je tole najugodnejse kajnse dobibglede na to da ZV ni padajoca.

Lonsarg ::

Vinkulacija nima sicer neke dodatne vrednosti (ponavadi so banke k to hočejo, če že).

Jaz sem pri 75k kredita in moji takratni starosti 30 let vzel:
- 50k zivljensko za 55EUR na leto (15 letna pogodba za fiksno premijo, s starostjo tole precej raste)
- 75k nezgodno invalidno (zgolj za invalidnost, brez raznih paketov) za 44EUR na leto (10 let)

Dejansko se mi tole invalidno zdi še bolj pomembno kot za smrt, še bolj trpijo finance kot pri smrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WhiteAngel ::

Kaj pa, če žena proda nepremičnino in gre v kaj manjšega z otroki? Jaz zavarovalnicam ne zaupam.

svecka ::

Zavarovalnicam ne gre nikdar zaupati. Če si preberete pogoje kdaj se upošteva smrt, moraš bit dobesedno doma in umret naravne poti ali pa da te nekdo z avtom zbije ali ubije. Bolje je invalidnina.

Lonsarg ::

Ravno življensko zavarovanje za primer smrti ima najmanj drobnega tiska niti slučajno ne drži kaj si napisal, izvzete so zgolj kake profesionalne adrenalinske zadeve drugače pa je vse krito, tudi smrt na smučanju, zaradi raka, itd.

Podobno je z invalidskim, tam tut zavarovalnica nima kaj mutit ker je v pogodbi da se upošteva to kar določi invalidska komisija.

Skratka ta dva tipa zavarovanja imata najbolj straightforward pogoje. Mutni posli se dogajajo pri bolezninah in zavarovanjih premoženja, tam pa je treba kar precej na drobne tiske pazit.

zobnik ::

Kako vam uspe dobit 70000 evrov kredita ali celo 100.000 evrov. Za enga brata red 10 leti so mu ponujal 12.000 evrov, palča mal nad min. Mi na kmetiji vrednih vsaj 600.000 evrov so nam na deželni ponujal kakih 20-30.000 evrov...ni pa lastnik nikjer zaposlen, in ni dopolnilne dejavnsoti, upošteval so le okvirni mesečni dogodek od prodanega lesa, drva, živali.....

;-) ::

svecka je izjavil:

Zavarovalnicam ne gre nikdar zaupati. Če si preberete pogoje kdaj se upošteva smrt, moraš bit dobesedno doma in umret naravne poti ali pa da te nekdo z avtom zbije ali ubije. Bolje je invalidnina.

Ne jokaj. Smrt je smrt po dveh letih placevanja se lahko tudi obesiš ali počiš, če le zadeva ne izvira iz kriminalnega dejanjabali predhodnjih duševnih motenj, kritje je.

svecka ::

Lonsarg je izjavil:

Ravno življensko zavarovanje za primer smrti ima najmanj drobnega tiska niti slučajno ne drži kaj si napisal, izvzete so zgolj kake profesionalne adrenalinske zadeve drugače pa je vse krito, tudi smrt na smučanju, zaradi raka, itd.

Podobno je z invalidskim, tam tut zavarovalnica nima kaj mutit ker je v pogodbi da se upošteva to kar določi invalidska komisija.

Skratka ta dva tipa zavarovanja imata najbolj straightforward pogoje. Mutni posli se dogajajo pri bolezninah in zavarovanjih premoženja, tam pa je treba kar precej na drobne tiske pazit.



Triglav je katastrofa recimo:

3. člen - IZKLJUČITEV KRITJA SMRTI ZARADI NEZGODE(1) Po teh pogojih niso kriti primeri smrti zaradi nezgode.(2) Za nezgodo se šteje nenaden, nepredviden in od zavarovančeve volje neodvisen dogodek, ki od zunaj in naglo deluje na zavarovančevo telo ter povzroči njegovo smrt.(3) Nezgodo v smislu prejšnjega odstavka pomenijo zlasti: povoženje, trčenje,udarec s predmetom ali ob kakšen predmet, udar električnega toka ali strele, padec, zdrs, ranitev z orožjem, drugimi predmeti ali eksplozivnimi snovmi, vbod s kakšnim predmetom, udarec ali ugriz živali.(4) Za nezgodo se štejejo tudi naslednji nenadni, nepredvideni in od zavarovančeve volje neodvisni dogodki:1) zastrupitev zaradi zaužitja strupa v hrani ali kemičnih sredstev;2) zastrupitev zaradi vdihavanja plinov ali strupenih par, razen poklicnih obolenj;3) okužba rane, ki je nastala zaradi nezgode;4) opekline z ognjem ali elektriko, vročimi predmeti, tekočinami ali paro, kislinami in lužinami;5) zadavitev in utopitev;6) dušitev ali zadušitev zaradi zasipanja (z zemljo, peskom in podobno), kakor tudi zaradi vdihavanja pare ali plinov razen poklicnih obolenj;7) čezmerni telesni napori in nagle telesne kretnje, do katerih pride brez zunanjega dogodka, vendar le, če povzročijo najmanj pretrganjemišic, izpah sklepa in pretrganje sklepnih vezi, ki so ugotovljeni z UZ- preiskavo, artroskopijo ali MRI, prelom zdravih kosti in zlom stalnih, zdravih zob (zob, ki še niso bili zdravljeni), ki sta bila neposredno po poškodbi ugotovljena v bolnišnici ali zdravstveni ustanovi;8) delovanje svetlobe, sončnih žarkov ali temperature, če je bil zavarovanectemu izpostavljen zaradi nezgode, ki se je zgodila neposredno pred tem, ali zaradi reševanja človeškega življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

Kako vam uspe dobit 70000 evrov kredita ali celo 100.000 evrov. Za enga brata red 10 leti so mu ponujal 12.000 evrov, palča mal nad min. Mi na kmetiji vrednih vsaj 600.000 evrov so nam na deželni ponujal kakih 20-30.000 evrov...ni pa lastnik nikjer zaposlen, in ni dopolnilne dejavnsoti, upošteval so le okvirni mesečni dogodek od prodanega lesa, drva, živali.....


To pa res ni tak bav bav no. Programiraš v Lj in nosiš 2000 eur neto po nekaj menjavah služb in 5 let izkušenj. Najbolj pri kreditu šteje, koliko nosiš kot zaposlen. Z obstoječim imetjem se nihče noče ukvarjat na banki, ker je preveč dela.

novak-t ::

fikus_ je izjavil:

Mogoče razmišljas v smeri za primer smrti, da otroci dobijo nekaksno rento do polnoletnosti, da se pokrije nekaj let plačevanja kredita in za primer invalidnost se dodatna odškodnina.

Pojdi od zavarovalnice do zavarovalnice oz. zastopnika, ti bodo radi ponudili zavarovanje.

Ne vem kaj vse ponujajo, sem se hotel naprej obrniti na ta forum, da vem kaj se mi splača in kakšne so možnosti. Šele nato bi šel do zavarovalničarjev, opremljen z informacijami, namreč se zelo rado zgodi, da ti vsilijo najbolj neučinkovito zavarovanje.

;-) je izjavil:

ŽZ za 200.000€ z možnostjo vinkulacije na kredit in brez padajoče vrednosti kot ti da banka-torej tudi če leto pred koncem kredita umreš jenzav.vsota še vedno 200.000€ te stane 17,67€ na mesec, ali 200€ na leto če imaš letni obrok.

Potrebno pa bo dostavit zdravniško dokumentacijo od zdravnika ker je ZV nad 150.000€.

Mislim da je tole najugodnejse kajnse dobibglede na to da ZV ni padajoca.

Pri kateri zavarovalnici? zdaj bolj razmišljam za vsoto 150000€, da ne rabim zdr. dokumentacije dostavljat

WhiteAngel je izjavil:

Kaj pa, če žena proda nepremičnino in gre v kaj manjšega z otroki? Jaz zavarovalnicam ne zaupam.

Če proda nepremičnino, ji ostane bore malo, gre bolj kot ne vse v poplačilo. Sicer odvisno kdaj bi me "pobralo", kasneje ko bi me, več ji bo ostalo. Ampak predstavljajva si en scenarij: Nenadno umrem čez cca 3 leta. Kredita ostane še vedno cca 170k€. Ker brez mene usihne en del prihodka, sama z otroci zelo težko zbere za obrok kredita, zato mora nujno prodati nepremičnino. Recimo da ji uspe prodati za 200k€. Ostane ji 30k€. Kaj pa potem? kredita verjetno ne dobi zaradi otrok, z 30k eur si ne more kupiti niti garsonjere, zato mora v najem za cca 500 eur (2 sobno stanovanje).

Bi ti pustil svojo partnerko z tvojimi otroci v taki situaciji? ker ne zaupaš zavarovalnicam?


V glavnem, sedaj kar sem izvedel je to, da se splača zavarovat do 150keur. Z rentami in tako nebi kompliciral, raje vidim, da se dobi zavarovan znesek, da se lahko hiša odplača in je mir.
Kar se tiče zavarovalnic, vidim da triglav odpade, ker so izključujejo skoraj vse vzroke smrti. Katera ima neke človeške pogoje?

avani ::

Jaz sem pri Merkur,so bolj normalni kot pri Triglav. Edini pogoj je, da ne umrem v vojaški uniformi

fikus_ ::

"zdaj bolj razmišljam za vsoto 150000€, da ne rabim zdr. dokumentacije dostavljat"

Življenjskih/nezgodnih zavarovanj imaš lahko več sklenjenih, je pa vprašanje koliko se splača.

novak-t ::

fikus_ je izjavil:

"zdaj bolj razmišljam za vsoto 150000€, da ne rabim zdr. dokumentacije dostavljat"

Življenjskih/nezgodnih zavarovanj imaš lahko več sklenjenih, je pa vprašanje koliko se splača.


Pa saj ne rabim za večji znesek, je dovolj že, da za toliko zmanjšam količino kredita, ostalo se že da rekonstrukcijo kredita naredit itd.

kaj pa življenjski kasko od generalija? je ql zadeva? kot sem videl, je neka kombinacija življenjskega, nezgodnega in invalidskega zavarovanja. Je pa res, da ne vem kakšna bi bila premija.

RockyS ::

svecka je izjavil:


Triglav je katastrofa recimo:

3. člen - IZKLJUČITEV KRITJA SMRTI ZARADI NEZGODE(1) Po teh pogojih niso kriti primeri smrti zaradi nezgode.(2) Za nezgodo se šteje nenaden, nepredviden in od zavarovančeve volje neodvisen dogodek, ki od zunaj in naglo deluje na zavarovančevo telo ter povzroči njegovo smrt.(3) Nezgodo v smislu prejšnjega odstavka pomenijo zlasti: povoženje, trčenje,udarec s predmetom ali ob kakšen predmet, udar električnega toka ali strele, padec, zdrs, ranitev z orožjem, drugimi predmeti ali eksplozivnimi snovmi, vbod s kakšnim predmetom, udarec ali ugriz živali.(4) Za nezgodo se štejejo tudi naslednji nenadni, nepredvideni in od zavarovančeve volje neodvisni dogodki:1) zastrupitev zaradi zaužitja strupa v hrani ali kemičnih sredstev;2) zastrupitev zaradi vdihavanja plinov ali strupenih par, razen poklicnih obolenj;3) okužba rane, ki je nastala zaradi nezgode;4) opekline z ognjem ali elektriko, vročimi predmeti, tekočinami ali paro, kislinami in lužinami;5) zadavitev in utopitev;6) dušitev ali zadušitev zaradi zasipanja (z zemljo, peskom in podobno), kakor tudi zaradi vdihavanja pare ali plinov razen poklicnih obolenj;7) čezmerni telesni napori in nagle telesne kretnje, do katerih pride brez zunanjega dogodka, vendar le, če povzročijo najmanj pretrganjemišic, izpah sklepa in pretrganje sklepnih vezi, ki so ugotovljeni z UZ- preiskavo, artroskopijo ali MRI, prelom zdravih kosti in zlom stalnih, zdravih zob (zob, ki še niso bili zdravljeni), ki sta bila neposredno po poškodbi ugotovljena v bolnišnici ali zdravstveni ustanovi;8) delovanje svetlobe, sončnih žarkov ali temperature, če je bil zavarovanectemu izpostavljen zaradi nezgode, ki se je zgodila neposredno pred tem, ali zaradi reševanja človeškega življenja.


;-) je izjavil:

svecka je izjavil:

Zavarovalnicam ne gre nikdar zaupati. Če si preberete pogoje kdaj se upošteva smrt, moraš bit dobesedno doma in umret naravne poti ali pa da te nekdo z avtom zbije ali ubije. Bolje je invalidnina.

Ne jokaj. Smrt je smrt po dveh letih placevanja se lahko tudi obesiš ali počiš, če le zadeva ne izvira iz kriminalnega dejanjabali predhodnjih duševnih motenj, kritje je.


Kaj pa sedaj smajli, smrt je smrt a ne? Se vidi da prodajaš meglo.

joze67 ::

svecka je izjavil:


Triglav je katastrofa recimo:

3. člen - IZKLJUČITEV KRITJA SMRTI ZARADI NEZGODE ...

Kateri pogoji in katero zavarovanje? Gledam tekoče splošne pogoje za življensko zavarovanje za primer smrti (PG-Z-ZZS/18-6) in takih izključitev ni. Edino, kar jih malce spravi v slabo volje je, če zavarovanca naklepno v zavarovani primer spravi upravičenec.

svecka ::

ogromna razlika je med življenskim zavarovanjem za smrt in življenskim zavarovanjem kredita (smrt, brezposelnost) ali kreditojemalca.

joze67 ::

Ok. Gledam dolument z naslovom Splošni pogoji za Življenjsko
zavarovanje kreditojemalcev
(PG-Z-ZZK/19-7) in spet ne vidim teh izključitev.
Glavna razlika je (v priključenem zavarovanju za primer brezposlenosti in) v padajoči zavarovani vsoti, ker je zavarovanje pač namesnko za kredit in tega je vedno manj.

Likalnik ::

Tudi sam imam kredit (dva..cca 90kEUR skupaj) ampak sem se zavaroval v primeru smrti na banki preko zavarovalnice....kar v praksi pomeni, da mesecno placujem cca dodatno 10EUR (ne celo obdobje odplacevanja kredita) v primeru smrti ves kredit pokrije zavarovalnica...tako mojim bliznjim ne ostane nic kredita za odplacati...obdrzijo pa nepremicnino....res pa je, da po moji smrti ne dobijo nic denarnih sredstev...ampak sem mnenja, da ce nimajo stroskov kredita in obdrzijo nepremicnino je ze to veliko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

;-) ::

To je to in v tem zavarovanju nimas zgoraj navedenih izkljucitev smrt je smrt ce le ni naklepa ali prejsnih tezav. Zgornji pogoji pa so za mesano zivljensko zav. Z varcevanjem, kjer tudi nekaj dobis ven cez cas-najslabsa mozna kombinacija ki ti jo lahko proda zastopnik je pa res da jen provizija velika.

Edina stvar zakaj se pri vanki "ne splaca" tega sklepat je ker ZV pada, pri zavarovalnici pa ne je do zadnjega meseca ista npr zavarujes se za 90k€, zadnji obrok umres dobijo se vedno 85,500€ (ce je 500 obrok). Sladkokisla loterija bi rekli, ampak jaz svojim če že gre kaj narobe privoščik dobiten listek ;)

Kvatebrigic ::

Sem v podobni situaciji kot OP, se tudi priporočam za kakšen predlog, kje imajo ok pogoje za normalno premijo če ima kdo izkušnje.
do sedaj sem najslabše mnenja slišal o raznih zavarovanjih z varčevanjem, ker so na koncu ven dobili manj, kot so vplačali..

Mato989 ::

Najboljse ce ze nujno morate je sklenit zavarovanje za promer smrti in invalidno za neko doloceno cifro...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

novak-t je izjavil:

Pozdravljeni,
Z mojo sva pravkar kupila hišo. Vzel sem kredit za 200k eur na 30 let. Star sem 26 let. Sedaj pa bi rad sklenil življenjsko zavarovanje, da če do česa pride, da ne ostane sama z otroci in kreditom. Sedaj teh zavarovanj je malo morje, z mnogo zankami. Zanima me, kaj priporočate in kje? Ter do kakšnih zneskov se splača? Ni nujno, da se pokrije celotni kredit.


Ker smo v družini imeli en tak primer, da je imela sorodnica z možem zavarovanje za primer, če kateri od njuju umre, da se kredit poplača, da ne ostane preostali zakonec brez strehe in otroci tud ne....

Umrl je on, ter to že po kakšnih treh letih. Imel je raka, zelo agresivno vrsto. Kljub kemoterapijam je umrl.
Zavarovalnica ni hotela plačati nič. V grobem zato ne, ker bi naj on zamolčal, da je imel njegov oče raka, ter da je dedek tudi umrl v nekih takih okoliščinah.

Kako se je končalo, ne vem, ker se nisem hotel vmešavati, videl pa sem, da so v hudi stiski. Zdaj, 10 let kasneje, gospa (sorodnica) ne živi več v tej nepremičnini (izselili so se že eno 8 let nazaj), sorodnica je živela z enim sinom, drugi je živel pri babici. Bili so definicija disfunkcionalne družine.

Zato, preden razmišljate o tem, kako bi se zavarovali zoper to tveganje, razmislite o tem, da se hudo ne zapufate, ter da ste v življenju bolj previdni. Ter da imate neko denarno rezervo, da lahko nekaj (kredit) plačujete še leto ali dve, preden je rezerve konec. Zavarovalnica je samo finančna ustanova in dejstvo, da vplačaš recimo 1200EUR zavarovanja, oni pa morajo plačati 75.000EUR jim ni všeč. Take hude škode gredo skozi 10 rok na zavarovalnici in pogosto vas "dobijo", da niste pravilno izpolnili vprašalnika.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Mato989 je izjavil:

Najboljse ce ze nujno morate je sklenit zavarovanje za promer smrti in invalidno za neko doloceno cifro...

Tako je. Za primer smrti naredis ekstra polico npr za 30let starega stane to 10€ za cca 100.000€ in invalidno (nezgoda) progresija nad 50% cca 6eur na mesec in imas res dobro kritje.

Aktualna akcija pri grawe je sedaj 45% popusta na nezgodno npr.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

novak-t je izjavil:

Pozdravljeni,
Z mojo sva pravkar kupila hišo. Vzel sem kredit za 200k eur na 30 let. Star sem 26 let. Sedaj pa bi rad sklenil življenjsko zavarovanje, da če do česa pride, da ne ostane sama z otroci in kreditom. Sedaj teh zavarovanj je malo morje, z mnogo zankami. Zanima me, kaj priporočate in kje? Ter do kakšnih zneskov se splača? Ni nujno, da se pokrije celotni kredit.


Ker smo v družini imeli en tak primer, da je imela sorodnica z možem zavarovanje za primer, če kateri od njuju umre, da se kredit poplača, da ne ostane preostali zakonec brez strehe in otroci tud ne....

Umrl je on, ter to že po kakšnih treh letih. Imel je raka, zelo agresivno vrsto. Kljub kemoterapijam je umrl.
Zavarovalnica ni hotela plačati nič. V grobem zato ne, ker bi naj on zamolčal, da je imel njegov oče raka, ter da je dedek tudi umrl v nekih takih okoliščinah.

Kako se je končalo, ne vem, ker se nisem hotel vmešavati, videl pa sem, da so v hudi stiski. Zdaj, 10 let kasneje, gospa (sorodnica) ne živi več v tej nepremičnini (izselili so se že eno 8 let nazaj), sorodnica je živela z enim sinom, drugi je živel pri babici. Bili so definicija disfunkcionalne družine.

Zato, preden razmišljate o tem, kako bi se zavarovali zoper to tveganje, razmislite o tem, da se hudo ne zapufate, ter da ste v življenju bolj previdni. Ter da imate neko denarno rezervo, da lahko nekaj (kredit) plačujete še leto ali dve, preden je rezerve konec. Zavarovalnica je samo finančna ustanova in dejstvo, da vplačaš recimo 1200EUR zavarovanja, oni pa morajo plačati 75.000EUR jim ni všeč. Take hude škode gredo skozi 10 rok na zavarovalnici in pogosto vas "dobijo", da niste pravilno izpolnili vprašalnika.



Seveda... Zato pa najbolje je ce nimas nic sklenjeno vsi radi jemljejo nihce noce placat kot zmeraj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Zavarovalnica ni hotela plačati nič. V grobem zato ne, ker bi naj on zamolčal, da je imel njegov oče raka, ter da je dedek tudi umrl v nekih takih okoliščinah.

Pa je bilo to v Sloveniji?

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Zavarovalnica ni hotela plačati nič. V grobem zato ne, ker bi naj on zamolčal, da je imel njegov oče raka, ter da je dedek tudi umrl v nekih takih okoliščinah.

Pa je bilo to v Sloveniji?


Ja. Bilo mi je rečeno, da so pogledali vprašalnik, da tam pri vprašanju, če je kdo od sorodnikov zbolel za rakom, je bil odgovor ne.
Oče od njega je umrl mlad, moja sorodnica je trdila, da nihče (od njuju dveh) ni vedel, da je umrl za rakom, njena mama je trdila, da je sicer oče od njega bil iz Bosne, pokopan je bil v Sloveniji, da pa je "nekako" bilo znano, od česa je umrl. Moja tašča je recimo trdila, da je vedela, od česa je oče od moža umrl, moja žena in jaz recimo, nisva imela pojma.

Mimogrede, tako zavarovanje sem imel sklenjeno tudi jaz in moja žena, pač plačevala sva vsak nekih 20EUR na mesec. Tisti vprašalnik sem izpolnil po svojih najboljših močeh.

A če bi jemal kredit še enkrat, bi zavarovanja ne sklenil.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kako je pa zavarovalnica to izvedela?

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Kako je pa zavarovalnica to izvedela?


Če sem odkrit, ne vem. Mislim si kako, samo to je morda preveč špekulativno za forum.

Vem pa, da je minilo sigurno šest mesecev od zahtevka, pa še ta ni bil dan takoj, ampak morda po kakem mesecu od smrti. Po eno 6-7 mesecih so odklonili zahtevek.

Tako da če si kdo misli, da bo smrt v družini, pol pa puf kar zavarovalnina - se krepko moti.

Zgodovina sprememb…

Dosan ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako je pa zavarovalnica to izvedela?


Če sem odkrit, ne vem. Mislim si kako, samo to je morda preveč špekulativno za forum.

Vem pa, da je minilo sigurno šest mesecev od zahtevka, pa še ta ni bil dan takoj, ampak morda po kakem mesecu od smrti. Po eno 6-7 mesecih so odklonili zahtevek.

Tako da če si kdo misli, da bo smrt v družini, pol pa puf kar zavarovalnina - se krepko moti.


Pri nas je šlo tako čez. Dostavljen mrliški list, izplačilo v roku enega tedna na računu. Je pa res da je šlo za manjšo vsoto denarja.

bbbbbb2015 ::

Dosan je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako je pa zavarovalnica to izvedela?


Če sem odkrit, ne vem. Mislim si kako, samo to je morda preveč špekulativno za forum.

Vem pa, da je minilo sigurno šest mesecev od zahtevka, pa še ta ni bil dan takoj, ampak morda po kakem mesecu od smrti. Po eno 6-7 mesecih so odklonili zahtevek.

Tako da če si kdo misli, da bo smrt v družini, pol pa puf kar zavarovalnina - se krepko moti.


Pri nas je šlo tako čez. Dostavljen mrliški list, izplačilo v roku enega tedna na računu. Je pa res da je šlo za manjšo vsoto denarja.


Jah, sorodnica in njen pokojni mož sta imela 150.000€ kredita, ter če sem prav razumel še vsak 15.000€ gotovinskega, ki sta ga imela za urejanje v bistvu zgrajenega prizidka k prvotni hiši. Skratka, jaz ne plačujem takih zavarovanj več in tak nasvet sem dal tudi sinovoma.

bbbbbb2015 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jah, sorodnica in njen pokojni mož sta imela 150.000€ kredita, ter če sem prav razumel še vsak 15.000€ gotovinskega, ki sta ga imela za urejanje v bistvu zgrajenega prizidka k prvotni hiši. Skratka, jaz ne plačujem takih zavarovanj več in tak nasvet sem dal tudi sinovoma.


Upam, da niste zgrešili pointa pri tem, kar sem povedal. Menim, da je v življenju treba imeti stvari zavarovane, jaz imam kar nekaj polic, v glavnem za premoženje, za osnovne rizike.

Ter avtomobilsko AO. Svojčas sem imel dosti kaska, za nove avte, sedaj tudi tega ne delam več, razen če to zahteva npr. banka, oz. lizing hiša (trenutno nimamo takih avtov).

Če mislite, da je prav, da plačujete 20€ oz. tu nekje na mesec, ter imate 200k ali več kredita, v redu. Moje mnenje je, da je boljša "polica", da imate vsaj za 10, 12 ali še najbolje za 24 obrokov kredita rezerve, če je to pač mogoče. In da se ogibate "parazitskim" stroškom.

Moja žena, recimo, vseeno misli, da je bolje 20€ na mesec plačevati. Ve za ta primer sorodnice in meni, da pač sorodnika nista povedala po pravici. Tako je to. Naredite, kot mislite, samo ne zanašajte se na zavarovalnice, da vam bodo pa kar življenje reševale.

pero50 ::

Zavarovalnice niso dobrodelne ustanove. Rajši se tožarijo do onemoglosti in zavrnejo večja izplačila in posledično izgubijo par strank, kot pa da imajo neposredno 100.000€ škode.

Dokler ste vi tisti, ki plačujete so vsi osladni in vam obljublajo vse mogoče, ko se pa stvar obrne pa dobite prst v rit. od 5ih poznanih primerov nad 30.000€ je šlo samo pri enemu - avtomobilskemu kasmu skozi brez težav, vsi drugi se po x letih še vedno vlačijo po sodiščih in upajo na poplačilo škode, ali pa so se obrisali pod nosom.

Vsekakor je v primeru takega kredita pametno razmišljati o zavarovanju, ampak kaj ko to zavarovanje večinokart izgleda lepo samo v teoriji..

;-) ::

Vse skupaj zgleda kot da je zastopnik poznal vašo situacijo in se je bal tako velike "škode" na svojem kontu zato je na oddelek zblebletal tele neumnosti. Sama zavarovalnica ni prisla do podatkov par kolen nazaj, niti enega. Po možnosti je bil ta zastopnik vaš prijatelj ;) druge razlage praktično ni.

Pa tile zahtevki so rešeni v parih dneh...razen če jih daš v roke "dobremu" zastopniku ki ti je prijatelj in ti tole naredi, zato pa vse škode tudi od avtov se rešujejo na zavarovalnici in ne preko zastopnikov, ker vsaka "luč" ki ti jo zrihta te lahko kdaj vdari po žepu.

bbbbbb2015 ::

;-) je izjavil:

Vse skupaj zgleda kot da je zastopnik poznal vašo situacijo in se je bal tako velike "škode" na svojem kontu zato je na oddelek zblebletal tele neumnosti. Sama zavarovalnica ni prisla do podatkov par kolen nazaj, niti enega. Po možnosti je bil ta zastopnik vaš prijatelj ;) druge razlage praktično ni.

Pa tile zahtevki so rešeni v parih dneh...razen če jih daš v roke "dobremu" zastopniku ki ti je prijatelj in ti tole naredi, zato pa vse škode tudi od avtov se rešujejo na zavarovalnici in ne preko zastopnikov, ker vsaka "luč" ki ti jo zrihta te lahko kdaj vdari po žepu.


Meni je čisto zares vseeno, čeprav se mi včasih ljudje smilijo, kako zaupajo "sistemu". Ni sistema in vsak mora svoje odločitve sprejemati sam in na lastno odgovornost. Predvsem pa je pomembno, da (poskušaš!) imaš nek plan B za težje dizasterje.

Utk ::

Ja, zavarovalnice so bolj takšne kot tista baba, ki ji daš 100 evrov, da se sekira namesto tebe. Dokler verjameš, da nimaš se več kaj sekirat, deluje. Ko gre kaj narobe, si pa spet sam.

svecka ::

joze67 je izjavil:

Ok. Gledam dolument z naslovom Splošni pogoji za Življenjsko
zavarovanje kreditojemalcev
(PG-Z-ZZK/19-7) in spet ne vidim teh izključitev.
Glavna razlika je (v priključenem zavarovanju za primer brezposlenosti in) v padajoči zavarovani vsoti, ker je zavarovanje pač namesnko za kredit in tega je vedno manj.


https://www.triglav.si/wps/wcm/connect/...

WhiteAngel ::

bbbbbb2015 je izjavil:

novak-t je izjavil:

Pozdravljeni,
Z mojo sva pravkar kupila hišo. Vzel sem kredit za 200k eur na 30 let. Star sem 26 let. Sedaj pa bi rad sklenil življenjsko zavarovanje, da če do česa pride, da ne ostane sama z otroci in kreditom. Sedaj teh zavarovanj je malo morje, z mnogo zankami. Zanima me, kaj priporočate in kje? Ter do kakšnih zneskov se splača? Ni nujno, da se pokrije celotni kredit.


Ker smo v družini imeli en tak primer, da je imela sorodnica z možem zavarovanje za primer, če kateri od njuju umre, da se kredit poplača, da ne ostane preostali zakonec brez strehe in otroci tud ne....

Umrl je on, ter to že po kakšnih treh letih. Imel je raka, zelo agresivno vrsto. Kljub kemoterapijam je umrl.
Zavarovalnica ni hotela plačati nič. V grobem zato ne, ker bi naj on zamolčal, da je imel njegov oče raka, ter da je dedek tudi umrl v nekih takih okoliščinah.

Kako se je končalo, ne vem, ker se nisem hotel vmešavati, videl pa sem, da so v hudi stiski. Zdaj, 10 let kasneje, gospa (sorodnica) ne živi več v tej nepremičnini (izselili so se že eno 8 let nazaj), sorodnica je živela z enim sinom, drugi je živel pri babici. Bili so definicija disfunkcionalne družine.

Zato, preden razmišljate o tem, kako bi se zavarovali zoper to tveganje, razmislite o tem, da se hudo ne zapufate, ter da ste v življenju bolj previdni. Ter da imate neko denarno rezervo, da lahko nekaj (kredit) plačujete še leto ali dve, preden je rezerve konec. Zavarovalnica je samo finančna ustanova in dejstvo, da vplačaš recimo 1200EUR zavarovanja, oni pa morajo plačati 75.000EUR jim ni všeč. Take hude škode gredo skozi 10 rok na zavarovalnici in pogosto vas "dobijo", da niste pravilno izpolnili vprašalnika.


^^ OPu tale zapis polagam na srce. Pa s čim vse se obremenjuješ?! Saj menda tvoja žena ni mutav disfunkcionalen predmet z dvemi levimi rokami? Torej 30k keša, ki bi ji hipotetično ostalo, če ji banka zarubi nepremičnino in jo proda za 200k po nekaj letih, tudi ni tako malo - če je 500 EUR najemnine, ji to pokrije 5 let. Lahko se pa zmeni z banko, da ji reprogramirajo kredit - banke so lene in iti na teren rubit in prodajat je naporno za vse. Lahko da bo kmalu spoznala novega partnerja in ima še en priliv. Lahko se pa zavaruješ za 100 EUR na mesec, ko ti bo pa smreka padla na pukel, bo pa zavarovalnica skliznila, žena se bo z zavarovalnico pravdala še 5 let, dokler ne bo zbolela in jo bodo živci pobrali. Daj nehaj.

bbbbbb2015 je izjavil:


Če mislite, da je prav, da plačujete 20EUR oz. tu nekje na mesec, ter imate 200k ali več kredita, v redu. Moje mnenje je, da je boljša "polica", da imate vsaj za 10, 12 ali še najbolje za 24 obrokov kredita rezerve, če je to pač mogoče. In da se ogibate "parazitskim" stroškom.


^^ in to. Imeti vsaj za pol leta življenja v štunfu (zlatu?) ni slaba ideja. Tega načela se držim že od študentskih let naprej. Če razbiješ avto, pač voziš eno kanto za par jurjev. Če bajta pogori, zamenjaš ostrešje, saniraš podne. Bivalno je kmalu. Za primer smrti, brezposelnosti itd. imaš nekaj "špeha" v štunfu, da ne gavzneš.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10025149 (4249) lolipop2
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513596 (6987) energetik
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457064 (5457) ;-)
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630466 (27809) Struklio
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166888 (6471) jernejl

Več podobnih tem