» »

Reševanje nalog podjetja na razgovorih?

Reševanje nalog podjetja na razgovorih?

1
2
3

Simon22 ::

Zanima me glede tega kakšne izkušnje imate z temi nalogami?
sam sem imel pred leti isto foro in so samo iskali kader in še vedno iščejo kader tudi sedaj tu pa tam za isto delovno mesto in se mi zdi da iščejo samo dobre ideje od posameznikov zaposlijo pa itak nobenega ne.

Ali pa promovirajo svojo firmo skozi te navidezne razgovore inp.

Ali je imel kdo kdaj situacijo ko so te povabli češ na razgovor in so ti pokazali proizvodnjo ter so hoteli da malo debatiraš kaj bi izboljšal?

To mi je malo preveč za razgovor in vse skupaj. Jaz pravim ko me zaposlijo tako ali drugače pa se lahko pogovarjamo o izboljšavah in podobnem.

Torej če dobiš neko nalogo za narest mora bit čist osnova, takrat bi še jaz vrjel da je nebodo ponucali za kaj drugega. Recimmo pri programiranju da te vprašajo osnove, ne da rešuješ njihove naloge, ki si jih sami ne znajo rešit ali pa iščejo boljso varjanto za rešitev.

lp

avtek ::

Za moje pojme bi bilo pravilno da rešiš (vsaj tako je bilo pri meni) takšen tip naloge, kot jo opravljajo ostali zaposleni na dnevnem oz. tedenskem nivoju.

Kot si rekel glede izboljšav in inovacij pa nima smisla debatirati na razgovoru. Jaz (če mi ne bi voda v grlo tekla), bi rekel da izboljšave vidim (če bi jih res), ampak jih bom predstavil ob primernem času.
In potem bi verjeno nastal majhen cmok v grlu.

Simon22 ::

Tako ja rešiš neko čist osnovno stvar in to je to. Recimo kaj so vhodi in izhodi na PLCju, če gremo na to da programiram PLC. Ali pa napiši program ki bo zagnal motor glede na vhod. Ali pa kaj podobnega da vidijo če imaš pojma kaj so vhodi in izhodi in podobno. Da bi pa reševal naloge, ki presegajo to mejo pa nebi in nebom, pa če te zaposlijo ali ne.

Tako kot si reko bi jim bil to cmok v grlu glede inovacij...

Tako da tace stran kjer iščejo nekaj kaj presega naloge ki se rešijo v minuti ali dveh, vsaj jaz pravim tak.
Za vse ostalo pa sem navoljo ob zaposlitvi ali pa ob neki pogodbi ki veze stranko in izvajalca del.

Kaj pa podcenjevanje stroke, kaj pravite na to, da greš na razgovor in ti rečejo da recimo Faks ne nudi dovolj znanja za takojšen pričetek dela. Mislim, da sem ze naletel na enih par takih, ki so to rekli. Sam pri sebi pa sem si mislil, samo na to, da ta ki je to rekel je šolanje prešprical in mi sedaj teži tukaj z tem, da itak nimamo izkušenj. Sebi primerno ocenjuje znanje drugih in kaj so odnesli od šolanja. Pa seveda to da bi zbil ceno zaposlenega, koliko mu lahko da na uro kot začetnika, ki bo itak moral delati to kar delajo drugi in še več, da se bo dokazal. Recimo....

krho ::

Simon22 je izjavil:

Zanima me glede tega kakšne izkušnje imate z temi nalogami?
sam sem imel pred leti isto foro in so samo iskali kader in še vedno iščejo kader tudi sedaj tu pa tam za isto delovno mesto in se mi zdi da iščejo samo dobre ideje od posameznikov zaposlijo pa itak nobenega ne.

Ali pa promovirajo svojo firmo skozi te navidezne razgovore inp.

Ali je imel kdo kdaj situacijo ko so te povabli češ na razgovor in so ti pokazali proizvodnjo ter so hoteli da malo debatiraš kaj bi izboljšal?

To mi je malo preveč za razgovor in vse skupaj. Jaz pravim ko me zaposlijo tako ali drugače pa se lahko pogovarjamo o izboljšavah in podobnem.

Torej če dobiš neko nalogo za narest mora bit čist osnova, takrat bi še jaz vrjel da je nebodo ponucali za kaj drugega. Recimmo pri programiranju da te vprašajo osnove, ne da rešuješ njihove naloge, ki si jih sami ne znajo rešit ali pa iščejo boljso varjanto za rešitev.

lp

Jest sem bil na enem takšnem razgovoru letos. Sicer naloga je bila čist osnovna.. sam pol v 3jem krogu sem ven padel.. pa vem, da iščejo že eno leto in za mano še vedno iščejo... Je pa to mal tečno.. k maš ene 4, 5 razgovorov, pa na vsakem moraš pol nalogo delat.. pa nobeden noče pogledat naloge, ki si jo naredil na prejšnjem razgovoru.. tako, da gre spet popoldan ali dva...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Karen ::

Mi smo zadnjič iskali nekoga (programiranje frontenda). Vsi top shit kao po CV-jih (da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D, pa nima ene stvari ki bi kjerkoli delala za pokazat - skratka precej se je precenil, če bi vsaj neko realno cifro ven vrgel bi še rekel ok, se je vsaj pripravljen naučit). Kandidati dobili nalogo, ki jo je naš CTO naredil v slabih 30 minutah (basic, praktičen primer, nič "inovativnega", za domov, rok izvedbe 2 dni, vsi podatki dostopni, nobene inovativnosti zahtevane, samo sprogramiraj tole da bo delalo takole). Dobili nazaj eno nalogo od petih ki kao obvladajo vse, pa še ta je bila na pol narejena (beri nedelujoča). Da bi zahtevali nekaj inovativnega lahko samo sanjamo na razgovorih, razen če je kdo od junakov mislil da nam je reševal (že rešene) probleme - ki to sploh niso - obična basic naloga je lahko "problem" samo za nekoga ki to prvič vidi, ne pa resen tehnološki problem firme - tudi dvomim da kaka (sploh IT) firma da v reševanje neke "probleme", ker si s tistim kar dobiš nazaj v realnosti nimaš kaj pomagat, niti ne moreš vključit v neko obstoječo rešitev (četudi bi delovalo) - to je pač perspektiva "zahtevnosti" tistega ki rešuje. Tudi verjamem, da kakšen od intervjujancev mislil, da je to kar je dobil, naloga za cel teden (kot rečeno, CTO je sprogramiral v manj kot pol ure), ampak takega žal ne potrebujemo, ker do trenutka ko bo zaključil nalogo bo programski jezik, ki ga je uporabil, že nekje v statusu Cobol-a>:D. To je žal realnost današnjega trga - bralci tega foruma so izvzeti, samo ti imajo že vsi dobro plačane programerske službe. Realno sta možnosti IT firme danes dve: 1. ukradeš kader drugje, pa še tukaj tvegaš da so se ga znebili ker ni sposoben (pa mu seveda ponudiš bajno plačilo), ali 2. vzameš novinca, za katerega oceniš da je vsaj iznajdljiv, učljiv, vložiš vanj čas in upaš, da si ga dosti plačal da ne pride do točke 1 s strani druge firme.

Facebook dev ::

Sure, potem ti pa za intervju nalogo dam, da imam 15 lokacij in razdalje med posameznimi lokacijami in mi najdi najboljšo pot po kateri obiščem vse?

Pa damo tej nalogi še kakšen twist in se že vprašaš, ali direktno rešuješ kako njihovo nalogo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sc0ut ::

Facebook dev je izjavil:

Sure, potem ti pa za intervju nalogo dam, da imam 15 lokacij in razdalje med posameznimi lokacijami in mi najdi najboljšo pot po kateri obiščem vse?

Pa damo tej nalogi še kakšen twist in se že vprašaš, ali direktno rešuješ kako njihovo nalogo.

Travelling salesman pa ja ni za razgovore. Če iščeš specifično za reševanje podobnih stvari ne iščeš preko razpisa, če pa hočeš met to za neko sito, pa sam ne veš kaj iščeš.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

thramos ::

Karen je izjavil:

(da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D ... To je žal realnost današnjega trga


Heh, jebiga, bo pa treba ponudit več.

spam321 ::

Karen je izjavil:

(da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D,


Hahahhahahhahaha bwahahhahahah ta bo pristal na tabletih, ko bo spoznal, da je IT realnost svetlobna leta stran od njegovih pričakovanj in prepričanj, ki jih je imel do sedaj hahahahha 2500EUR neto ahahhahahahaha za crknt majkemi hahahhahah pa za ta keš ti štirje indijci kucajo kodo.. al pa vsaj 2 izobražena brača sa juga (remote)... in to z izkušnjami!

Al pa je mogoče to kakšen izmed tipov, ki na slo-tech bere o "rdečih preprograh" samo mu noben še ni povedal, da so to pravljice za lahko noč 🤣 oh ja, dobr perejo možgane folku na račnalniških faksih...

thramos je izjavil:

Karen je izjavil:

(da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D ... To je žal realnost današnjega trga


Heh, jebiga, bo pa treba ponudit več.


Ne bi pomagal. Vsak, ki ima nekaj v glavi, se izogne oz. opusti programiranje/kucanje kode. Pa če si to priznaš ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

kuall ::

Ko sem jaz hodil na razgovore je bilo z nalogami takole:

Na eni firmi najprej dolg razgovor, potem so mi drugi dan dali eno teoretično nalogo, ki je nisem dobro opravil, ker nisem ravno za teorije (piflanje), tako da sem odpadel.

Na dveh firmah niso dali nobene naloge. Samo posedli so me k enemu drugemu programerju in me opazovali, kako se razumeva. Seveda tudi tu izpadel. :D

Na eni firmi je bilo pa vse prav: najprej 1-dnevno reševanje nalog. Šele potem razgovor. Naloge pa take, kot jih rešuje človek na delovnem mestu, praktične, realne, ne pretežke, ne prelahke, lahko uporabljal internet. Njihova značilnost je bila ta, da jih je bilo veliko in da si moral cel dan trdo delati, da si jih vse opravil. S tem so pametno hkrati opravili še test lenobe/delavnosti in vztrajnosti, pri čemer sem jaz izvrsten.

thramos ::

p6895866g naj bi izjavil:

Ne bi pomagal. Vsak, ki ima nekaj v glavi, se izogne oz. opusti programiranje/kucanje kode. Pa če si to priznaš ali ne.


Kaj zdej, a za 2.5k neto dobis sposobnega juniorja al ne?

korenje3 ::

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav


Če gre za majhno podjetje se na tvojem mestu nebi ukvarjal z njimi. Preprosto zavrneš in greš dalje. Ali pa rečeš za plačilo 60€/h in to je to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

styrian ::

Temu se reče bulšit job. Ekstreme imajo v Indiji, kjer dajo "novincu" spogramirat klon Youtuba.

oemdzi ::

winterriver je izjavil:

Ves stos resevanja nalog ali se bolje, resevanja nalog na razgovorih je nesposobnost njihovega kadra, da oceni sposobnost kandidata in se potem probajo cimbolj tehnicisticno lotiti vsega skupaj, kar je neumnost in s tem obremenjujejo kandidate. Je pa sicer res, da se na razpise javi vse od hisnikov, snazilk in copy/paste javascriptasev dalje in je KRATKA naloga dober nacin, da se znebis plevela. Ampak, ce je dela vec kot za uro, sluzba pa ni krepko nadstandardna, se ne izplaca, meji na zajebavanje in v kolikor se to zacne ze na razgovoru, lahko podvomis o kadru v firmi (lep slovenski primer je outfoot (izmisljeno ime, naj si vsak sam misli za koga gre) , kjer so kandidati hitro ugotovili, da so padli v gnojno jamo s terorjem nadrejenih).


"Outfoot" je tudi meni šel pred kakšnim letom dni pošteno na živce. Junior pozicija QA inženirja, v nalogah pa si obsežno opisoval kaj bi naredil, če bi bil vodja v različnih "ekstremnih" situacijah. Tehnične naloge pa so bile spet takšne, da sem za njih porabil par ur. Take obsežne naloge bi pričakoval v res najbolj ožjem krogu kandidatov, ne pa kot prva oz. druga stopnička. Jasno, če si priložnosti res želiš se boš ekstra potrudil, ampak, če bi to vsi počeli, bi moral prvo odpoved dat, da potem lahko v miru iščeš službo.

Je pa res, da, če firmo "Outfoot" bolj podrobno pogledaš oz. njihove kadre, vidiš kam pes, pardon --> maček taco moli.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

spam321 ::

Kot da je v drugih IT firmah kaj bolje... 90% IT firm je gnojna jama. Sploh programerska dela. Na koncu garaš za šefa, ki v lajfu ni napisal vrstice kode in se ukvarjaš z zblojenimi projektnimi vodji (z btw višjo plačo od programerčka), ki so ponavadi isti psihiči kot so šefi in o tehničnih zadevah nimajo pojma. Oh ja, IT je res "super".

showsover ::

Spam321, torej, rešitev je potem na dlani, zaposli se v 10% preostalih IT firm. Ali pa menjaj panogo.

Raptor F16 ::

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav


Če ti naloga oz. točneje preizkus znanja vzame več kot uro, je to navadna izguba časa.

Ni težava v kratki "probi" da vidijo če bluziš. Če pa zahtevajo samostojen izdelek "da se dokažeš" kljub temu da imaš verjetno že kake reference je treba pa res za razmislit koliko cenijo tvoj čas.

Facebook dev je izjavil:

Sure, potem ti pa za intervju nalogo dam, da imam 15 lokacij in razdalje med posameznimi lokacijami in mi najdi najboljšo pot po kateri obiščem vse?

Pa damo tej nalogi še kakšen twist in se že vprašaš, ali direktno rešuješ kako njihovo nalogo.


Praktična aplikacija SPF algoritma ?

As said, če naloga ne zahteva več kot uro dela skupaj z razmislekom in oddajo ni nič takega. Test kot test.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Če nisi pripravljen žrtovat enega dneva za reševanje nalog za eno firmo, v kateri boš potencialno celo življenje potem nisi ok kandidat. Če so firme pametne dajo za 8 ur realnih nalog, pol se vidi, kdo je len in kdo ne. Lenuhov ne maramo. Saj teh razgovorov v življenju človek nima več kot 10. Če pa menjavaš firme vsake pol leta je pa tvoj problem.

styrian ::

spam321 je izjavil:

Kot da je v drugih IT firmah kaj bolje... 90% IT firm je gnojna jama. Sploh programerska dela. Na koncu garaš za šefa, ki v lajfu ni napisal vrstice kode in se ukvarjaš z zblojenimi projektnimi vodji (z btw višjo plačo od programerčka), ki so ponavadi isti psihiči kot so šefi in o tehničnih zadevah nimajo pojma. Oh ja, IT je res "super".


To je živa resnica.

spam321 ::

kuall je izjavil:

Če nisi pripravljen žrtovat enega dneva za reševanje nalog za eno firmo, v kateri boš potencialno celo življenje potem nisi ok kandidat. Če so firme pametne dajo za 8 ur realnih nalog, pol se vidi, kdo je len in kdo ne. Lenuhov ne maramo. Saj teh razgovorov v življenju človek nima več kot 10. Če pa menjavaš firme vsake pol leta je pa tvoj problem.


Se strinjam. Reševanje nalog je še najmanjši "problem". Težave pri programerskih delovnih mestih so čisto drugje.

A110 ::

Koliko pa se na razgovorih daje povdarek na znanje algoritmov oz. podatkovnih struktur? torej hitrega resevanja dolocenega problema

kuall ::

Kjer sem bil jaz znanje algoritmov ni bilo potrebno. To je dobro, ker to je nasprotni bedni extrem od znanja teorij. Teorije in algoritmi so neživjenski problemi, slabo filtrirajo kandidate. Torej vse kar dobiš v šolskem testu je za en drek. Realni problemi morajo bit pa je ok test.

Zimonem ::

kot nalogo njihovega problema ne boš rešil, pa tudi če ga boš ne bodo vedli kaj z rešitvijo. Zato je pa poizkusna doba. Če pa kdo misli , da je treba oddati končni izdelek potem pa vsi srečo iz katere koli smeri.

tikitoki ::

vres.ales je izjavil:

Pri nas v laboratoriju dobi vsak en test, ki ga reši kar na razgovoru, da vidijo, če ima sploh primerno znanje


Kaksnem laboratoriju?

Raptor F16 ::

kuall je izjavil:

Če nisi pripravljen žrtovat enega dneva za reševanje nalog za eno firmo, v kateri boš potencialno celo življenje potem nisi ok kandidat. Če so firme pametne dajo za 8 ur realnih nalog, pol se vidi, kdo je len in kdo ne. Lenuhov ne maramo. Saj teh razgovorov v življenju človek nima več kot 10. Če pa menjavaš firme vsake pol leta je pa tvoj problem.


Jaz pa tovrstnega zajebavanja za "dokazovanjem" na podlagi samožrtvovanja ne prebavljam.

Če hočeš preveriti znanje daš test ali set vprašanj ki kandidatu poberejo največ uro. Celodnevno razbijanje glave za neko službo kjer sploh ne veš če to bodo na koncu vzeli... kdo tu koga jebe ? To je kot da se delodajalec dela norca iz človeka, ki aktivno išče zaposlitev.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Zakaj bi kdo koga jebal?

V eni uri težko ugotoviš, če je nekdo pravi za (potencialno) večletno sodelovanje.

korenje3 ::

kuall je izjavil:

Če nisi pripravljen žrtovat enega dneva za reševanje nalog za eno firmo, v kateri boš potencialno celo življenje potem nisi ok kandidat. Če so firme pametne dajo za 8 ur realnih nalog, pol se vidi, kdo je len in kdo ne. Lenuhov ne maramo. Saj teh razgovorov v življenju človek nima več kot 10. Če pa menjavaš firme vsake pol leta je pa tvoj problem.


Nekdo, ki ne čaka da mu drugi dajo delo, je proaktiven in zaposlen čez cel dan in vrednosti vsako uro.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrimoZ_ ::

oemdzi je izjavil:



"Outfoot" je tudi meni šel pred kakšnim letom dni pošteno na živce. Junior pozicija QA inženirja, v nalogah pa si obsežno opisoval kaj bi naredil, če bi bil vodja v različnih "ekstremnih" situacijah. Tehnične naloge pa so bile spet takšne, da sem za njih porabil par ur. Take obsežne naloge bi pričakoval v res najbolj ožjem krogu kandidatov, ne pa kot prva oz. druga stopnička. Jasno, če si priložnosti res želiš se boš ekstra potrudil, ampak, če bi to vsi počeli, bi moral prvo odpoved dat, da potem lahko v miru iščeš službo.

Je pa res, da, če firmo "Outfoot" bolj podrobno pogledaš oz. njihove kadre, vidiš kam pes, pardon --> maček taco moli.


Verjetno odvisno od točne ekipe.
Kolega se je tam zaposlil kot razvijalec par let nazaj in naloga ki jo je dobil je bila implementirat nek rest api, dela za par uric.
Sicer pa za to podjetje slišim zelo črno bele komentarje.

thramos ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi kdo koga jebal?

V eni uri težko ugotoviš, če je nekdo pravi za (potencialno) večletno sodelovanje.


Za praktično vsa bolj zahtevna delovna mesta to težko ugotoviš tudi v enem dnevu (ali pa tednu). Ker se z delom pač ne rešuje problemov, ki bi bili rešljivi v enem dopoldnevu. Nekaj sicer lahko potegneš iz načina pristopa k nalogi, ampak neka dejanska slika človeka se lahko naredi šele v daljšem obdobju. Čemur je načeloma namenjena preizkuska doba.

svecka ::

Ne vem zakaj potem sploh obstaja preizkusna doba 3 mesece?!? sigurno za hec kle v IT, kjer rabijo folk nategovat z večdnevnimi nalogami.

Raptor F16 ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi kdo koga jebal?

V eni uri težko ugotoviš, če je nekdo pravi za (potencialno) večletno sodelovanje.


Ker je običajna praksa v normalnih firmah nekajmesečno preizkusno obdobje, ki je plačano in se tam tudi pokaže dejanski output novega sodelavca.

Če pa ti razgovor zavlečejo za brezveze, ker se jim niti CV-ja ni dalo pogledat je pa to navadno zajebavanje. Če hočeš preveriti ali oseba na razgovoru blefira je dovolj par kratkih nalog ne pa celodnevni projekt. Bluzatorje hitro izvohaš. Če mu npr. v CV ju piše da obvlada nemško se z njim naslednjih 5 minut pogovarjaš v nemščini kjer ga vprašaš kje se je nemško učil itd. in nato dalje v slovenščini.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi kdo koga jebal?

V eni uri težko ugotoviš, če je nekdo pravi za (potencialno) večletno sodelovanje.

Temu se reče poiskusna doba.

Namenjena tako delodajalcu, kot delojemalcu. Enotedenski odpovedni rok.

Če si delodajalec iz CVja ne zna ustvariti neke slike in vprašati kaj pametnega, pa je mogoče delodajalec malo out...

Tudi loto srečke ne izpolniš samo takrat, ko zadaneš...

Raptor F16 je izjavil:


Če pa ti razgovor zavlečejo za brezveze, ker se jim niti CV-ja ni dalo pogledat je pa to navadno zajebavanje.

Se mi je že zgodilo, da me je kadrovnica najprej vprašala kdaj sem rojen. Popizdil, ji napel nekaj litanij in odšel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

Resnici na ljubo je 3 mesece preizkušanja ne ravno zamemarljiv strošek (za eno stran bolj kot drugo). Tako da je smiselno, da poizkušajo delodajalci čim več sfiltrirat čim prej.

Ampak naloga, ki jo rešiš v parih urah težko pokaže primernost za delovno mesto, kjer že samo uvajanje oziroma spoznavanje sistemov traja tedne oziroma mesece.

darkolord ::

Jaz bi sicer rekel, da je preizkusno obdobje bolj namenjeno za primer, da se ugotovi, če delavec ne ustreza delodajalcu.

Se mi zdi precej neučinkovito, da bi delodajalec zaposlil kup ljudi (in uredil vse papirje, zavarovanje itd.), da bi potem izbral nekoga, ki mu ustreza, ostalim pa prekinil pogodbo.

Ta druga opcija se mi zdi malo tako, kot da bi online naročil 5 štedilnikov, 4 od njih (ali pa tudi vseh 5) pa potem v roku 14 dni vrnil, ker ti ne ustrezajo.

Ne vem zakaj nekateri takoj razmišljajo o neki lopovščini ali čimerkoli, se mi zdi, da nikomur ne škodi, če se predhodno naredi due diligence. Tudi za delavca je fino, da vidi, če mu delo ustreza, česar iz razgovora ob kavici ne bo videl niti približno.

Invictus ::

Dostikrat je tako, da se zaposli brez nekega uvajanja. Potem je težko priti hitro v korak z ostalimi.

V večini firm je pa tudi planiranje slabo, zato je tudi novozaposlenemu težko določiti neke realne taske in cilje...

Eni se znajdejo, marsikdo tako, tako, precej je pa čisto zbeganih.

In ker je v večini firm dokumentacija v čisto podnu in neuporabna, imajo tudi samo iniciativcni seniorji probleme. Ampak izgovor v firmi pa je, glej ga, ne znajde se...

Jasno, da taska ne moreš hitro rešiti, če pa nihče v firmi niti nima enega seznama vseh stržnikov kamor naj bi se priklopil...

Zakaj pa bi poiskusna doba bila namenjena samo delodajalcu, pa mi ni jasno. Če firma deluje na čuden način, potem ima tudi novozaposleni pravico, da jim reče - hvala lepa in nasvidenje. Zaposlenim tudi ni potrebno požreti vsega sranja svojih nadrejenih samo za službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

Zakaj pa bi poiskusna doba bila namenjena samo delodajalcu, pa mi ni jasno. Če firma deluje na čuden način, potem ima tudi novozaposleni pravico, da jim reče - hvala lepa in nasvidenje.
No, seveda, ampak to je samoumevno - delavec lahko to reče tudi kadarkoli kasneje. Lahko celo samo vstane in gre.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pravzaprav ne more, zato je tudi kar nekaj tožb za poslovno škodo. In na konci so delavci plačali škodo podjetju...

Oddelati mora svoje, ponavadi je pa še zajebancija glede odpovednega roka.

Pač oddelaš tiste 3 mesece z minimalnim efortom in je to to. Če se to firmi splača, ne vem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Ni nobene zajebancije. Odpovedni rok v preizkusnem obdobju je ponavadi en teden, za obe strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Invictus ::

Sem mislil zajebancijo kasneje, že v redni službi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hendriks ::

V podjetju kjer delam, imamo precejšnje težave dobiti kader v razvojni oddelek, pa gre za tehnologije kjer bi se moglo treti kandidatov (.NET Core, Angular, MSSQL). Ponavadi gre kandidat skozi prvi razgovor z vodjo razvoja, potem mu damo enostavno domačo nalogo (katera vzame nekomu, ki zna malo poguglat in razume koncepte api-jev in frontend programiranja, maksimalno 1 dan) z rokom izdelave 1 teden, nato pa ima še 2 razgovora (vodstvo in prodaja). Razpon plač za medium seniority je od 2500€ do 4000€ bruto. Junior pa dobi 1800€ bruto in lahko v enem letu pride čez 2000€ bruto. Trenutno iščemo 3 programerje in ne vem kako jih bomo dobili..

Gregor P ::

Če delaš že nekje, moraš pač to nalogo izdelovati v prostem času (poleg družinskih in ostalih obveznosti). Tako da to najbrž vzame svoj čas.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

hendriks je izjavil:

V podjetju kjer delam, imamo precejšnje težave dobiti kader v razvojni oddelek, pa gre za tehnologije kjer bi se moglo treti kandidatov (.NET Core, Angular, MSSQL). Ponavadi gre kandidat skozi prvi razgovor z vodjo razvoja, potem mu damo enostavno domačo nalogo (katera vzame nekomu, ki zna malo poguglat in razume koncepte api-jev in frontend programiranja, maksimalno 1 dan) z rokom izdelave 1 teden, nato pa ima še 2 razgovora (vodstvo in prodaja). Razpon plač za medium seniority je od 2500€ do 4000€ bruto. Junior pa dobi 1800€ bruto in lahko v enem letu pride čez 2000€ bruto. Trenutno iščemo 3 programerje in ne vem kako jih bomo dobili..

Boste morali več ponudit... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

hendriks je izjavil:

V podjetju kjer delam, imamo precejšnje težave dobiti kader v razvojni oddelek, pa gre za tehnologije kjer bi se moglo treti kandidatov (.NET Core, Angular, MSSQL). Ponavadi gre kandidat skozi prvi razgovor z vodjo razvoja, potem mu damo enostavno domačo nalogo (katera vzame nekomu, ki zna malo poguglat in razume koncepte api-jev in frontend programiranja, maksimalno 1 dan) z rokom izdelave 1 teden, nato pa ima še 2 razgovora (vodstvo in prodaja). Razpon plač za medium seniority je od 2500€ do 4000€ bruto. Junior pa dobi 1800€ bruto in lahko v enem letu pride čez 2000€ bruto. Trenutno iščemo 3 programerje in ne vem kako jih bomo dobili..


Kje pa je težava? Če zavrnejo ponudbe, ko se prebijejo čez sito, potem ponujate premalo. Če sploh ne pridejo na razgovor, potem ponujate premalo. Če pridejo na razgovor pa obupajo nad nalogami, ponujate premalo.

Smurf ::

Tezko komentiram, zakaj ne morete dobiti zaposlenih, ker ne poznam podrobnosti. Pri nas se je v zadnje pol leta stevilo intervjujev in kandidatov kar mocno povecalo. Bi rekel, da je sedaj neko tako obdobje, ko je po dolgem casu spet nekoliko lazje koga dobiti.

mojca ::

Pri nas dobis nekaj kratkih nalog oz. vprasanj na razgovoru, ki praviloma ne traja bistveno dlje od ene ure.
Ce prides skozi to sito, dobis mentorja in nalogo.

Ta naloga tipicno traja vec dni ali tednov, gre skozi code review in QA (testiranje), podjetje kodo uporabi v svojem produktu, za kar dobis placano, in na koncu opravljene naloge te zaposlijo. Ce od kandidata oz. naloge ni nic uporabnega, te jasno niti ne zaposlijo niti ne placajo. Meni se zdi to kar OK pristop, cas za resevanje ni vrzen stran, in ko dobis nalogo, tocno ves, da je samo se od tebe odvisno, ali te bodo zaposlili.

111111111111 ::

hendriks je izjavil:

V podjetju kjer delam, imamo precejšnje težave dobiti kader v razvojni oddelek, pa gre za tehnologije kjer bi se moglo treti kandidatov (.NET Core, Angular, MSSQL). Ponavadi gre kandidat skozi prvi razgovor z vodjo razvoja, potem mu damo enostavno domačo nalogo (katera vzame nekomu, ki zna malo poguglat in razume koncepte api-jev in frontend programiranja, maksimalno 1 dan) z rokom izdelave 1 teden, nato pa ima še 2 razgovora (vodstvo in prodaja). Razpon plač za medium seniority je od 2500€ do 4000€ bruto. Junior pa dobi 1800€ bruto in lahko v enem letu pride čez 2000€ bruto. Trenutno iščemo 3 programerje in ne vem kako jih bomo dobili..

Glejte dolgoročno in zaposlite juniorja za 1400 bruto, čez pol leta mu dodajte 400 bruto, v pol leta pa naj se nauči programirat za potrebe firme.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

link_up ::

kuall je izjavil:

Če nisi pripravljen žrtovat enega dneva za reševanje nalog za eno firmo, v kateri boš potencialno celo življenje potem nisi ok kandidat. Če so firme pametne dajo za 8 ur realnih nalog, pol se vidi, kdo je len in kdo ne. Lenuhov ne maramo. Saj teh razgovorov v življenju človek nima več kot 10. Če pa menjavaš firme vsake pol leta je pa tvoj problem.



Hja, len in pameten je kar ok kombinacija za IT. :) Sploh za Emergency task force...
In and Out

111111111111 ::

:D Predvsem lenoba je zaželjena pri sistemskem adminu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Raptor F16 ::

hendriks je izjavil:

V podjetju kjer delam, imamo precejšnje težave dobiti kader v razvojni oddelek, pa gre za tehnologije kjer bi se moglo treti kandidatov (.NET Core, Angular, MSSQL). Ponavadi gre kandidat skozi prvi razgovor z vodjo razvoja, potem mu damo enostavno domačo nalogo (katera vzame nekomu, ki zna malo poguglat in razume koncepte api-jev in frontend programiranja, maksimalno 1 dan) z rokom izdelave 1 teden, nato pa ima še 2 razgovora (vodstvo in prodaja). Razpon plač za medium seniority je od 2500€ do 4000€ bruto. Junior pa dobi 1800€ bruto in lahko v enem letu pride čez 2000€ bruto. Trenutno iščemo 3 programerje in ne vem kako jih bomo dobili..


Koliko je to podjetje znano ?

Ste dovolj izpostavljeni ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MasterKiD ::

spam321 je izjavil:

Karen je izjavil:

(da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D,


Hahahhahahhahaha bwahahhahahah ta bo pristal na tabletih, ko bo spoznal, da je IT realnost svetlobna leta stran od njegovih pričakovanj in prepričanj, ki jih je imel do sedaj hahahahha 2500EUR neto ahahhahahahaha za crknt majkemi hahahhahah pa za ta keš ti štirje indijci kucajo kodo.. al pa vsaj 2 izobražena brača sa juga (remote)... in to z izkušnjami!

Al pa je mogoče to kakšen izmed tipov, ki na slo-tech bere o "rdečih preprograh" samo mu noben še ni povedal, da so to pravljice za lahko noč 🤣 oh ja, dobr perejo možgane folku na račnalniških faksih...

thramos je izjavil:

Karen je izjavil:

(da ne govorim da je model s faksa z 0 izkušenj na čemerkoli praktičnem prijavil da pričakuje 2,5 jurja neto :D ... To je žal realnost današnjega trga


Heh, jebiga, bo pa treba ponudit več.


Ne bi pomagal. Vsak, ki ima nekaj v glavi, se izogne oz. opusti programiranje/kucanje kode. Pa če si to priznaš ali ne.


Nedvomno, da na teh računalniških faksih perejo možgane - kako dobre službe boste imeli, kakšne bajne plače in podobno. Nič od tega ni res.

Če bo imel srečo bo delal za 1100€ neto plače in ga bo vsak dan en projektni vodja jeb■■ v glavo. In ta vodja bo po možnosti kak ekonomist, ki ne zna kaj več kot HTML kode.

Tisti, ki pa vzklikajo, da se naj v osnovne šole uvede predmet programiranja pa itak nimajo niti pojma kaj to je.

Definitivno se je pametno izogniti programiranju, saj je daleč od sanjske službe, plače dobre v parih firmah v LJ, dlje greš od LJ, slabše je. Na nekaterih koncih programirajo celo za 800€ neto.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112089 (8413) Invictus
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354103 (36218) Trubar
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6111870 (8236) Isotropic
»

HERMES SoftLab - razgovor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14427403 (13900) Tr0n

Več podobnih tem