» »

Mestne četrti v Mariboru

Mestne četrti v Mariboru

«
1
2

ubermensch ::

Razmišljam o selitvi v Maribor, ker pa tam nisem nikoli živel, nimam neke predstave o utripu različnih mestnih četrti in značilnosti le-teh.

Mestna četrt Koroška vrata
Mestna četrt Center
Mestna četrt Ivan Cankar
Mestna četrt Studenci
Mestna četrt Magdalena
Mestna četrt Tabor
Mestna četrt Nova vas
Mestna četrt Tezno
Mestna četrt Pobrežje
Mestna četrt Brezje-Dogoše-Zrkovci
Mestna četrt Radvanje

Katere četrti veljajo za boljše, katere za slabše? Plusi in minusi vsake? Kje vi živite, kje bi živeli, kje nikoli ne bi živeli itd.? Mene osebno zanima bližina živilskih trgovin in da je naselje tiho/varno, to je pa v bistvu to.

Hvaležen bom za vsako informacijo.

smoke ::

Ne iti na Tezno ali na Studence. :D

M.B. ::

@smoke: Zakaj pa to? Trenutno se največ stanovanj gradi ravno na Studencih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

ubermensch ::

smoke je izjavil:

Ne iti na Tezno ali na Studence. :D


Zakaj pa ne? Enkrat mi je en kolega razlagal, da so v eni izmed četrti cigani, samo se ne spomnim kje. Sta to ravno ti dve četrti?

kamiKaZaA ::

smoke je izjavil:

Ne iti na Tezno ali na Studence. :D

Točno ti dve četrti sta na najslabšem glasu. Zaradi mariborskih Brazilcev (Studenci) in Tezno zaradi priseljencev. Ampak Tezno več ni to, kar je včasih bilo in je sedaj že na malo boljšem glasu.

Če želiš bližino trgovskih centrov je najboljša opcija ali Tabor ali Nova Vas. Radvanje je najdražje, ker je to lokacija pod Pohorjem. Želiš imeti mir? Hmmm, težko bi ti priporočil. Košaki? Te četrti nisi niti omenil. Jaz ne bi bil v Košakih, ker gre blizu železniška proga, je pa to drugače umirjen predel in ni tako dosti hrupa s strani ostalih stanovalcev, cestnega prometa kot pa v Novi Vasi ali pa Teznem (glazba tudi ponoči).

Moj predlog po vrsti kje živeti v Mariboru:
1. Radvanje
2. Tabor
3. Nova Vas
4. Pobrežje

ostalo bi jaz osebno črtal. Nebi pa živel za nič na Svetu na Studencih okoli Planet Tuša. Tisti predel Studencev v bližini Doma Pod Gorco (penzionisti), pa je ok, čeprav tudi tam ne bi bil, ker je znan po penzionistih in oni želijo imeti svoj mir. Se pa gradi ravno na tistem predelu kompleks novih blokov in še lahko zraven vzameš usluge doma upokojencev (da ti prinesejo hrano, zdravnik od doma na tvojem domu,...)

ubermensch ::

kamiKaZaA je izjavil:

smoke je izjavil:

Ne iti na Tezno ali na Studence. :D

Točno ti dve četrti sta na najslabšem glasu. Zaradi mariborskih Brazilcev (Studenci) in Tezno zaradi priseljencev. Ampak Tezno več ni to, kar je včasih bilo in je sedaj že na malo boljšem glasu.

Če želiš bližino trgovskih centrov je najboljša opcija ali Tabor ali Nova Vas. Radvanje je najdražje, ker je to lokacija pod Pohorjem. Želiš imeti mir? Hmmm, težko bi ti priporočil. Košaki? Te četrti nisi niti omenil. Jaz ne bi bil v Košakih, ker gre blizu železniška proga, je pa to drugače umirjen predel in ni tako dosti hrupa s strani ostalih stanovalcev, cestnega prometa kot pa v Novi Vasi ali pa Teznem (glazba tudi ponoči).

Moj predlog po vrsti kje živeti v Mariboru:
1. Radvanje
2. Tabor
3. Nova Vas
4. Pobrežje

ostalo bi jaz osebno črtal. Nebi pa živel za nič na Svetu na Studencih okoli Planet Tuša. Tisti predel Studencev v bližini Doma Pod Gorco (penzionisti), pa je ok, čeprav tudi tam ne bi bil, ker je znan po penzionistih in oni želijo imeti svoj mir. Se pa gradi ravno na tistem predelu kompleks novih blokov in še lahko zraven vzameš usluge doma upokojencev (da ti prinesejo hrano, zdravnik od doma na tvojem domu,...)


Mariborski Brazilci? Za kaj se gre tu?

Prav tako me zanima, ali so Radvanje = Hoče? Ker mi na Radvanjah ne najde nepremičnin, obstajajo samo RaZvanje. Ko pa googlam radvanje mi pa vedno kaže Spodnje in Zgornje Hoče. Edit: sem našel tudi Spodnje Radvanje.

Kaj pa soseska Studenci?

Hvala za izčrpno analizo! Bom upošteval tvoje napotke.

Zgodovina sprememb…

koko7181 ::

Jaz in še eni znanci živimo v četrti Koroška vrata. Mi je ok, vse imaš blizu center, trgovine, park za rekreacijo. Zna pa biti problem parkiranje, sploh če nimaš svoje garaže zaradi študentov itd. Pa tudi je odvisno kje delaš, če delaš izven Maribora ti vzame pot iz/v center kar nekaj časa in cijazenja.

Še eni znanci živijo v bližini Dogoš/Tezna že cca 40 let in so tudi zadovoljni pa nimajo mobenih težav s ljudmi, ki jih omenjajo osebe pred mano.

Meni so osebno všeč tudi Zgornje/Spodnje Hoče ravno zaradi bližine avtoceste.

kamiKaZaA ::

ubermensch je izjavil:


Mariborski Brazilci? Za kaj se gre tu?

To je malo lepši izraz oz. se kar pogosto uporablja pri nas namesto, da rečeš direkt "cigani".

Drugače pa še ena slabost Nove Vase, čeprav bi tam tudi živel. Največ avtov pokradejo ravno v tej četrti, ker so pred bloki masovna prosta parkirišča. Če nimaš keyless Go si varen, ker na stari način s pajseri se skoraj da več ne krade. Krade se še izključno preko software-a, ko ti prestrežejo signal katerega oddaja avto in tvoj daljinec. Sam živim v Radvanju, a zelo blizu Nove Vase (mi temu predelu rečemo Spodnje Radvanje, čeprav uradno to ne obstaja -> je pa dosti cenejše kot Zgornje Radvanje, katero je zelo blizu Pohorske Arene) in imam avto z keyless Go, a ga imam izključenega in vstopam v avto s pritiskom na gumb na daljincu. Vsako leto z našega parkirišča v ulici kjer živim izginejo 1-3 avti. V celotnem Mariboru pa 50-100 avtov. Največ na Novi Vasi.

mtosev ::

Jaz sem živel na teznem in sedaj sem v hiši na Pobrežju. Iz pobrežja ti je blizu Europark in tudi center mesta. Blizu je tudi hofer, Mercator, McDonald's, tudi stražunski gozd je velik in dober za sprehode.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kamiKaZaA ::

ubermensch je izjavil:


Prav tako me zanima, ali so Radvanje = Hoče? Ker mi na Radvanjah ne najde nepremičnin, obstajajo samo RaZvanje. Ko pa googlam radvanje mi pa vedno kaže Spodnje in Zgornje Hoče. Edit: sem našel tudi Spodnje Radvanje.

Kaj pa soseska Studenci?

Hvala za izčrpno analizo! Bom upošteval tvoje napotke.

Radvanje = Mestna četrt v Mariboru
Razvanje = naselje zraven Maribora in spada pod mestno občino Maribor
Hoče = naselje zraven Maribora in spada pod mestno občino Hoče/Slivnica

Studenci - bejži stran vse kar je v radiusu 500 metrov od Planet Tuša in celotno območje kjer imaš do 150 metrov do reke Drave. Ogromno mariborskih Brazilcev živi na tem območju in samo gnjavijo, če srečajo kogarkoli se sprehajat po tistem območju. Nadležni so. Tam kjer živijo je ogromno hrupa in umazanije. Emper vode zlit čez balkon je vsakdanja praksa. Se še niso integrirali in ne vedo, da obstaja za to wc-školjka. Najbližje kjer hočeš živeti na Studencih so tisti novi grajeni bloki "Novi Vrtovi" - tisto je že varno. Ali pa na drugem koncu Studencev v bližini doma pod Gorco (penzionisti). Ostalo s Studencev črtaj. Je pa tam možno najceneje najeti ali kupiti stanovanje.

Tezno je tudi ok - kot je že en omenil.

Razvanje je super, če imaš avto, če pa želiš uporabljati avtobus, pa je kjerkoli drugje v Mariboru boljše, ker vozijo avtobusi zelo pogosto, skozi Razvanje pa bolj poredko. In Razvanje ima le eno ali dve manjši trgovini, če ti to tudi ni ovira in se vsedeš v avto, narediš 3 kilometre in si že v trgovsekm centru. Imajo svoj vrtec in tudi nekaj gostiln.

Hoče - so tudi lepe, umirjene in imajo več trgovin na kupu kot recimo Razvanje. Avtobusi Hoče - Maribor vozijo redkeje kot pa po samem Mariboru. Imajo vrtec, šolo, igrišča, prostor za športne aktivnosti. Če bi izbiral, da bi živel zraven Maribora in imel na izbiro Razvanje (bližje Mariboru) ali Hoče (sosednje naselje) bi izbral Hoče. Zelo lepo urejeno naselje.

Radvanje - Spodnje (cenejše) - Zgornje (najdražje v Mariboru): plusi bližina Pohorja in svežega zraka, imajo svoj vrtec (zgornje) in šolo (spodnje), vozi pa en avtobus najbogosteje v Mariboru (6 Vzpenjača) (relacija Center - pod Pohorje), ker je to tudi turistični predel in je čez zimo dosti potnikov na tem avtobusu. Radvanje velja za največji prestiž v Mariboru in je cenovno dražji kot Center. V centru pa ne bi živel, ker bi preveč časa izgubljal do službe, ker ko je gužva res dolgo potrebuješ, da se prebiješ skozi center.Sam imam sedaj z avtom do službe manj kot 10 minut. Druga slabost Centra pa so stare stavbe, večina grajenih okoli leta 1900. Jaz v taki stavbi ne bi živel že zaradi potresne varnosti in na drugi strani zaradi slabše izolacije, ter posledice večje vlažnosti.

IL_DIAVOLO ::

Tabor in Nova Vas bi rekel, da sta kar top lokaciji, malo odmakjeni od vsega direndaja. Tezno je pa res poden.

Pobrezje pa je malo prevec blizu mestnemu vrvezu.

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tabor in Nova Vas bi rekel, da sta kar top lokaciji, malo odmakjeni od vsega direndaja. Tezno je pa res poden.

Pobrezje pa je malo prevec blizu mestnemu vrvezu.

Napiši še kakšno je tvoje mnenje o Studencih? OP se zanima tudi za to lokacijo.

Vazelin ::

Radvanje je za Maribor to, kar je za Los Angeles Beverly hills.
Ali kar je za Ljubljano Rožna dolina
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

smoke ::

Na to sem ciljal, ko sem rekel ne na Studence ali na Tezno, ja. :) Sicer pa, Koroška vrata, Pobrežje, Radvanje, vse to je okej. Jaz recimo živim v hiši na Pobrežju in je super. Center se pa pod novim županom tudi počasi lepo zapira za promet, tako, da bo v bližnji prihodnosti tudi prijeten za živet. Poglej mogoče tudi po okoliških vaseh kot so: Razvanje, Kamnica, Rošpoh, Pekre, ipd.

kamiKaZaA je izjavil:

smoke je izjavil:

Ne iti na Tezno ali na Studence. :D

Točno ti dve četrti sta na najslabšem glasu. Zaradi mariborskih Brazilcev (Studenci) in Tezno zaradi priseljencev. Ampak Tezno več ni to, kar je včasih bilo in je sedaj že na malo boljšem glasu.

Če želiš bližino trgovskih centrov je najboljša opcija ali Tabor ali Nova Vas. Radvanje je najdražje, ker je to lokacija pod Pohorjem. Želiš imeti mir? Hmmm, težko bi ti priporočil. Košaki? Te četrti nisi niti omenil. Jaz ne bi bil v Košakih, ker gre blizu železniška proga, je pa to drugače umirjen predel in ni tako dosti hrupa s strani ostalih stanovalcev, cestnega prometa kot pa v Novi Vasi ali pa Teznem (glazba tudi ponoči).

Moj predlog po vrsti kje živeti v Mariboru:
1. Radvanje
2. Tabor
3. Nova Vas
4. Pobrežje

ostalo bi jaz osebno črtal. Nebi pa živel za nič na Svetu na Studencih okoli Planet Tuša. Tisti predel Studencev v bližini Doma Pod Gorco (penzionisti), pa je ok, čeprav tudi tam ne bi bil, ker je znan po penzionistih in oni želijo imeti svoj mir. Se pa gradi ravno na tistem predelu kompleks novih blokov in še lahko zraven vzameš usluge doma upokojencev (da ti prinesejo hrano, zdravnik od doma na tvojem domu,...)

Kvinta ::

V MB je še Bronx tja ni blo dobro hodit pred 35 in več leti sploh v tistih cajtih ,ko je bil jože Rep takozvani Joe na vrhuncu svoje slave hahaha kake jajce so to ble ..... zanimivo je da Maribor , Ljubljano in vsa ostala mesta lahko prehodiš podolgem in počez ob bilokateri uri pa se ti ne bo zgodlo nič kaj omembe vrednega tega ecimo v LA ali NYC ne moreš pri belem dnevu :))
A.C.A.B

Horas ::

malo ven je bistrica ob dravi, je lepo in mirno
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

;-) ::

Mestna četrt Koroška vrata DA
Mestna četrt Center DA
Mestna četrt Ivan Cankar Ne poznam
Mestna četrt Studenci Cigansko naselje, to je predel kjer te je strah da ti avto crkne ker če boš šel vstran bo razgrajen
Mestna četrt Magdalena Narkomanska četrt
Mestna četrt Tabor še najbolje
Mestna četrt Nova vas tudi najbolje
Mestna četrt Tezno Romska četrt
Mestna četrt Pobrežje 35% posesti imajo romi
Mestna četrt Brezje-Dogoše-Zrkovci Nerazvito območje
Mestna četrt Radvanje Ok

njyngs ::

;-) je izjavil:

Mestna četrt Koroška vrata DA
Mestna četrt Center DA
Mestna četrt Ivan Cankar Ne poznam
Mestna četrt Studenci Cigansko naselje, to je predel kjer te je strah da ti avto crkne ker če boš šel vstran bo razgrajen
Mestna četrt Magdalena Narkomanska četrt
Mestna četrt Tabor še najbolje
Mestna četrt Nova vas tudi najbolje
Mestna četrt Tezno Romska četrt
Mestna četrt Pobrežje 35% posesti imajo romi
Mestna četrt Brezje-Dogoše-Zrkovci Nerazvito območje
Mestna četrt Radvanje Ok

+1

dela ::

Sem bil 15 let skoraj vsakodnevno na Studencih, pa nisem opažal kakšnih posebnosti, samo enkrat mi je ena skupina mulcev težila, ampak nič resnega. Pa sem veliko hodil ob tistih podrtijah ob Dravi, kjer je veliko revnejših ljudi. Verjetno tudi pomaga, da tam ni ravno velika gostota prebivalstva oz. veliko blokov.

Kar sem poznal enih mariborskih ragrajačev, so skoraj vsi bili iz Nove Vasi. Nova Vas me sicer tudi vizualno rahlo spominja na Fužine. Pa še malo folklore o tem predelu:



Ampak se mi zdijo vse govorice dost pretirane, mislim, da se ni treba nobenemu predelu ravno izogibat.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Najprej, da si bomo (boste) lažje predstavljali, o čem je govora:

Ta slika je malo premajhna:


Tale je pa malo večja, samo nima vrisanih ulic...


Sam sem rojen Mariborčan, živim pa v mestni četrti Ivan Cankar, o kateri še ni bilo govora. V bistvu je to predel Maribora, ki meji na center, mestni park, Šentiljsko in občino Pesnica (glavnina področja je poznana po imenu Košaki). Se pravi obsega praktično del čistega mestnega jedra, na drugi strani pa ima čisto vaško okolje. Rekel bi, da je "najelitnejši del" te četrti Tomšičev drevored, kjer pa stanovanja praktično ne moreš dobiti (se ne prodajajo...), lahko pa, če imaš ravno kakšna dva milijončka pri roki, kupiš kakšno staro meščansko vilo :P. Od tukaj imaš do vsega (železniški in avtobusni kolodvor, zdravstveni dom, City center, Europark, trg Leona Štuklja, Lent, univerzitetna in mestna knjižnica...) kakšnih pet do deset minut peš hoje. Če pa se naseliš na drugem koncu četrti, na primer nekje "globoko" v Počehovi, boš pa do najbližje postaje mestnega avtobusa imel pol ure peš...

Takih četrti je v Mariboru kar nekaj...

Skratka, lahko imaš čisti urbani življenjski stil, lahko pa dejansko kmetuješ, odvisno od lokacije, kjer boš prebival...

Lp

Jože

JCD ::

Dve leti nazaj sem nekaj časa živel na Taboru - Celjska ulica.

Meni je bila lokacija super - do centra greš lahko peš, blizu je tudi Mercator center. Relativno blizu je tudi en fitness.

Okolica je bila mirna, nobenega direndaja.

Edino za parkirat je bila malce krize, če si prišel pozno zvečer - ampak na koncu se je vedno nekaj našlo :-).

KriptoKekec ::

Sicer verjetno ne več aktualno, je blo pa par let nazaj moje mnenje takšno:

Mestna četrt Koroška vrata - Ok, cene dovolj visoke, romov skoraj ni. Slaba AC povezava.
Mestna četrt Center - Ok, cene dovolj visoke, romov skoraj ni. Odvisna mikrolokacija. Tak tak AC povezava.
Mestna četrt Ivan Cankar - Delno ok, cene dovolj visoke, romov skoraj ni. Ok AC povezava.
Mestna četrt Studenci - Mariborski geto, romska kolonija.
Mestna četrt Magdalena - Delna romska kolonija, južnjaki, delavska kolonija.
Mestna četrt Tabor - Manj romov, veliko blokov in južnjakov. Veliko trgovin.
Mestna četrt Nova vas - Južnjaki.
Mestna četrt Tezno - Mariborski geto v2.
Mestna četrt Pobrežje - Lepo pokopališče, drugače ne poznam drugih specifik.
Mestna četrt Brezje-Dogoše-Zrkovci - To je prej Duplek kot Maribor.
Mestna četrt Radvanje - Lep pogled na Pohorje, cene nabite, kao "elitni" del - isto kot Pekre. Povezava do mesta in AC je šit. Nedavno so baje zjebali še avtobusno linijo.

Najbolj elitni del Maribora je vedno bil Center/Koroška vrata/Ivan Cankar s Tomišičevim drevoredom (vprašaj Arsenoviča).

Drugače še imaš Kamnico, ki je načeloma OK, cene so malenkost visoke in AC povezava je za en drek .

Ceste so en drek ne glede na lokacijo znotraj mesta. Sosedska kultura je verjetno povprečna glede na Slovenijo.

Kvinta ::

To si tak napisal ,ko da so v Mb sami cigani :))

Kaj v prestolnici jih ni :O
A.C.A.B

KriptoKekec ::

Številčno so dokaj majhen delež. Njihovo obnašanje in kultura pripomore k temu, da so veliko bolj vpadljivi, kot preostali delež prebivalstva. Že eno romsko gospodinstvo ti v naselju 50 hiš lahko naredi dovolj štale, da si jih še kako zapomniš.

Po uradnih podatkih bi jih naj bilo okoli 5000. Jaz mislim, da jih je vsaj 2 krat toliko. Kar je že skoraj 10% Maribora.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Tudi jaz sem presenečen nad tem, kako moraš v Mariboru pazit na delež ciganov, ko iščeš svoj košček zemlje. V Ljubljani še bisme slišal za to je to realno ali samo posebnost teh nekaj posterjev?

Sloveniji po podatkih Inštituta RS za socialno varstvo iz leta 2014 živi 11.700 Romov, od tega največ na območjih centrov za socialno delo Maribor in Murska Sobota (skupno 3000). Takoj zatem sledijo Novo mesto, Črnomelj in Kočevje.

Na območju novomeškega centra za socialno delo živi 1500 Romov, na območju črnomaljskega centra 780 Romov, na območju centra za socialno delo Kočevje pa 550 Romov.


Tukaj so precej manjše številke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

KriptoKekec ::

Mea culpa, številke so manjše. Imel sem v spominu večje število.

Je pa tudi tukaj problematika, kdo se sam obravana za roma in kdo ne. Nekaj besed o romih je bilo pred kratkim v Večeru.
Vir: https://www.vecer.com/romi-v-mariboru-s...

TheBlueOne ::

Jaz bi sel korak iz Maribora, nekje v dosegu javnega prometa in E-Picikla. Ce ne nonstop festas ti center MB nudi bolj malo na vsakodnevni ravni. Sem pa videl kar nekaj lepih his in stanovanj prakticno povsod po Mariboru.

Sparkxl ::

MB se že v štartu deli na 2 dela: levi in desni breg. Levi ima 30% višje cene nepremičnin.
Levi breg je prometno bolj obremenjen, ker je center mesta, večje trgovine so na robu. Tu ni delavske klase, priseljencev iz juga in brazilcev.
Kar se desnega brega tiče je vse boljše dostopno z avtom, šoping centri vsepovsod.
Že od nekdaj velja tezno za mariborski podn. Še posebej predel okrog panonske ulice. Ostali mestni predeli se po sebi ne razlikujejo kaj dosti, razen brazilski geto na studencih. Ampak tu je prisotnih veliko stereotipov in strahov iz preteklosti. Sem živel 1 leto tam med njimi in ni neke groze.

Vazelin ::

Ko človek to bere misli, da je Maribor milijonsko mesto, ne pa da je velik samo za dva Celja in pol:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Baja ::

Na studencih mam v najem flet že 5+ let in morem rečti da z brazilci ni nekih težav. znajo biti glasni, to pa je to. aja, pa mulci radi avte turirajo pred bajto, stare bemfe, valda :) ja, prejšnji avto sem celo puščal odklenjen, ker je crknilo daljinsko in sem len. ne samo, da je avto vedno bil tam, tudi nikoli ni nič zmanjkalo z njega. sumim, da v svojem rajonu ne delajo sranja, hehe.

Kvinta ::

Sem v Lj tudi živel tam pri Šuštarskem mostu pa so bli soedi cigani pa na Fužinah jih je tud blo pa za Bežigradom tudi skratka kamorkoli sem v Lj šel so bli tak da ne nabijat da jih je v Mb 10% v Lj je več bakra.
A.C.A.B

mit3k ::

Magdalena je super, novo urejen park in podvoz, do centra imaš 5-10 min peš, s kolesom pa 2-3 min.

Comandante ::

Z dravskimi brazilci v MB dejansko ni nekih hudih tezav. Tu pa tam kaksna pizdarija, vandalizem, izgine kolo, drugace pa ni sile. Obnasat se ne znajo in zato so vpadljivi, oz. izgleda da jih je vec kot jih je v resnici. Izven Studencev in Tezna jih je minimalno, v mojem delu Radvanja dalec okoli noben ne zivi, niti ne hodijo sem.

Bolj se boj levega dela Drave in mariborskih prometnih resitev. Te za razliko od brazilcev povzrocajo resno skodo in slabo voljo.

Sparkxl ::

Jap, tukaj se odvija horror scenarij vsakega povprečnega slovenca: ne da se več parkirat pred vratmi trgovin, gostiln,... in vedno hujše bo :) Od zaprtja koroške je potrebno prevozit ene par 100m več, ko bo lent zaprt, še kak km zraven. Kot rečeno, horror scenarij :)

folfy333 ::

Sem živel na Studencih (sicer na delu proti Limbušu) od 2018 do 2020, in Brazilci so bili celo bližnji sosedi, vendar ni bilo nikoli problemov. Nekajkrat sem tudi ponoči peš šel čez študensko brvo ter nato velik del studenc, pa nikoli težav. Nebi pa želel živeti v tistih blokih pred Petrolom pri Planetu tuš :)

Bo pa še zanimivo okoli pekerske gorce ko bodo vsi bloki vseljeni, to bo nora gneča. Me zanima kako bo s parkirišči

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: folfy333 ()

Comandante ::

Sparkxl je izjavil:

Jap, tukaj se odvija horror scenarij vsakega povprečnega slovenca: ne da se več parkirat pred vratmi trgovin, gostiln,... in vedno hujše bo :) Od zaprtja koroške je potrebno prevozit ene par 100m več, ko bo lent zaprt, še kak km zraven. Kot rečeno, horror scenarij :)

Tezava je, da zapirajo vse povezave vzhod/zahod, ne da ponudijo alternative. Ljudje se vozijo skozi mesto ker se morejo, ne ker jim pase. Obvoznice ni. Glavna prometnica skozi mesto na desnem bregu (Proleterskih brigad) je ze zdaj mocno preobremenjena, in vedno huje bo (nova stanovanja, zapiranje centra).

Zaradi te pizdarije sem se preselil iz centra v Radvanje. Tu imamo vsaj promet zaenkrat kolikor toliko ok, oziroma je zupanu za nas vseeno in nam da mir. Za razliko od centra tukaj nima osebnih interesov.

fikus_ ::

Kaj "Brazilci" še vedno prodajajo opeko na studenškem mostu?

To se je zgodilo v mojih študentskih časih enemu kolegu. Najprej mi opeko ponujal en brazilski mulc, ker je ni hotel kupiti, sta ga pa obstopila se dva večja Brazilca, tako da jo je na koncu kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

smoke ::

Joj.. še en s to mantro o osebnih interesih župana. ;(( Ne more iti magistrala skozi center mesta čez Glavni trg, no. Na rešitvi povezave vzhod-zahod trenutna oblast dela. Kolikor spremljam, se nekaj govori o tunelu pod Slovensko ulico od Gosposvetske pa do Partizanske ceste. Ampak do obnove Glavnega trga in Koroške ceste je pa moralo zaradi EU sredstev priti zdaj. V idealnem svetu bi se seveda morala povezava vzhod-zahod rešiti najprej, ampak na žalost je tako kot je. Stvari se premikajo naprej, ampak vsega se ne da rešiti iz danes na jutri.

Comandante je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jap, tukaj se odvija horror scenarij vsakega povprečnega slovenca: ne da se več parkirat pred vratmi trgovin, gostiln,... in vedno hujše bo :) Od zaprtja koroške je potrebno prevozit ene par 100m več, ko bo lent zaprt, še kak km zraven. Kot rečeno, horror scenarij :)

Tezava je, da zapirajo vse povezave vzhod/zahod, ne da ponudijo alternative. Ljudje se vozijo skozi mesto ker se morejo, ne ker jim pase. Obvoznice ni. Glavna prometnica skozi mesto na desnem bregu (Proleterskih brigad) je ze zdaj mocno preobremenjena, in vedno huje bo (nova stanovanja, zapiranje centra).

Zaradi te pizdarije sem se preselil iz centra v Radvanje. Tu imamo vsaj promet zaenkrat kolikor toliko ok, oziroma je zupanu za nas vseeno in nam da mir. Za razliko od centra tukaj nima osebnih interesov.

Comandante ::

Na rešitvi povezave vzhod-zahod trenutna oblast dela.

V kolikor je to res je seveda plus. Tezava je, da se v Mariboru ze 20 let dela tako na severni kot na juzni obvoznici, naredilo pa se ni se absolutno nic, razen zaprlo par ulic.

Itak da podpiram zaprtje centra, ampak sele ko bo omogocen tranzit po smiselni alternativi, ne po obvozu ki ti zjutraj vzame 30 minut.

-valvoline- ::

Miklavz ftw. Ne bi menjal za nic druzga.

kingsix ::

Bil 2 leti na Pobrežju, 3 leta na Taboru in sedaj 2nleti Koroška vrata/Center.. Ravno tu ko je nekako meja.... Tukaj mi je tudi najboljše.

pirat ::

Comandante je izjavil:

Z dravskimi brazilci v MB dejansko ni nekih hudih tezav. Tu pa tam kaksna pizdarija, vandalizem, izgine kolo, drugace pa ni sile. Obnasat se ne znajo in zato so vpadljivi.

Zakaj za vraga pa bi bilo to sprejemljivo v strnjenem naselju oz. ni sile? Ko je govora o ‘belem moskem srednjega razreda brez neposrednih sorodstvenih vezi juzno od schengna’ je vsaka 30 minutna kosnja trave enkrat na 14 dni razlog za klicanje policije in vsaj 14 strani dolgo temo na slo-tech, ko pa ti ‘dravski brazilec’ ukrade kolo, razbije sipo (vandalizem) in generalno vsake tolk naredi pizdarijo, je pa vse cool??

Comandante ::

pirat je izjavil:

Comandante je izjavil:

Z dravskimi brazilci v MB dejansko ni nekih hudih tezav. Tu pa tam kaksna pizdarija, vandalizem, izgine kolo, drugace pa ni sile. Obnasat se ne znajo in zato so vpadljivi.

Zakaj za vraga pa bi bilo to sprejemljivo v strnjenem naselju oz. ni sile? Ko je govora o ‘belem moskem srednjega razreda brez neposrednih sorodstvenih vezi juzno od schengna’ je vsaka 30 minutna kosnja trave enkrat na 14 dni razlog za klicanje policije in vsaj 14 strani dolgo temo na slo-tech, ko pa ti ‘dravski brazilec’ ukrade kolo, razbije sipo (vandalizem) in generalno vsake tolk naredi pizdarijo, je pa vse cool??

Seveda ni cool, ampak dogaja se hudo redko. Tako, zanemarljivo redko. So recimo bistveno večji problem pijane viole, ali pa tisti kekec ki kraca chemtrails po vseh fasadah.

Kvinta ::

Miklavz ftw. Ne bi menjal za nic druzga.


Ko pa drava poplavi pa ste vsi do kolen v vodi:))

Isto je z nekaterimi predeli v Dogošah ,Malečniku in na oni strani v Kamnici in Brestrnici ,ki kao tudi veljata za neko elito lol ....stran od vode ..... Razn če si na bregu je ok :D

Lepo greš ven živet izven mesta na deželo Jurovski al pa Jakobski dol Jarenina itd dihaš lepo sveži luft do mesta ,če že moreš it je 20min froce ti sosedi čuvajo nikol več v beton :D
A.C.A.B

folfy333 ::

Kvinta je izjavil:

Miklavz ftw. Ne bi menjal za nic druzga.


Ko pa drava poplavi pa ste vsi do kolen v vodi:))

Isto je z nekaterimi predeli v Dogošah ,Malečniku in na oni strani v Kamnici in Brestrnici ,ki kao tudi veljata za neko elito lol ....stran od vode ..... Razn če si na bregu je ok :D

Lepo greš ven živet izven mesta na deželo Jurovski al pa Jakobski dol Jarenina itd dihaš lepo sveži luft do mesta ,če že moreš it je 20min froce ti sosedi čuvajo nikol več v beton :D


Kot zgleda se še nisi zapeljal do Kamnice/Bresternice. Ker če bi tam Drava poplavljala bi bilo pol MB pod vodo ;)

m0LN4r ::

Soboski brazilci so za faktor 10 bolj kulturni od Mariborskih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

saveconsult ::

Mi kdo razlozi kje so ta stanovanja?

https://stanovanja-elite.si/

Razmisljam o investiciji v MB, novogradnji. Hvala ;)

Nagi Bator ::

saveconsult je izjavil:

Mi kdo razlozi kje so ta stanovanja?

https://stanovanja-elite.si/

Razmisljam o investiciji v MB, novogradnji. Hvala ;)


Na Studencih

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Soboski brazilci so za faktor 10 bolj kulturni od Mariborskih.


Tak fejst so te tepli?

RockyS ::

Vstran od SH Global, pred leti so zgradili naselje hiš, no leto kasneje so odkrili da jih niso priklopili na kanalizacijo, seveda jim je vso nesnago porinilo nazaj v hiše. No sedaj se pravdajo.

Ob pekrski gorci so pred dvema letoma izgradili celotno naselje hišk, kao višjega standarda, rampa za dostop do naselja itd. Pač, na papirju dost ok zadeva, če ceniš zasebnost. No, sedaj so okrog zgradili dva bloka, ravno ta "elite" tako, da imata dva bloka (in to ne majhna) sedaj razgled na to super duper, elitno,zasebno, nadstandardno naselje :D
Aja, gradijo še tretji blok, ki bo onemogočil pogled na pekrsko gorco (in Pohorje) večini teh hišk.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911166 (9412) no comment
»

Cona 30 - Center Maribor

Oddelek: Na cesti
467255 (5641) damjan1980
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623247 (19862) floyd1
»

Maribor Beda od mesta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15230636 (26048) RockyS
»

Vprašanje za tiste, ki študirate v Mariboru (tehnični faks)...

Oddelek: Loža
121095 (831) algo

Več podobnih tem