» »

Mestne četrti v Mariboru

Mestne četrti v Mariboru

1
2
»

Sc0ut ::

Kvinta je izjavil:

Miklavz ftw. Ne bi menjal za nic druzga.


Ko pa drava poplavi pa ste vsi do kolen v vodi:))

Isto je z nekaterimi predeli v Dogošah ,Malečniku in na oni strani v Kamnici in Brestrnici ,ki kao tudi veljata za neko elito lol ....stran od vode ..... Razn če si na bregu je ok :D

Lepo greš ven živet izven mesta na deželo Jurovski al pa Jakobski dol Jarenina itd dihaš lepo sveži luft do mesta ,če že moreš it je 20min froce ti sosedi čuvajo nikol več v beton :D


V miklavzu ne. Raven vasi je vse dalec od Drave.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Berserker ::

Mene zanima kakšen je kaj lajf v MB? Zadnja leta imam občutek, da dejansko celo mesto počasi stagnira. Ajde, center se ureja, ampak drugače mi deluje, kot da je mesto v celoti zaspalo. Vrjetno se motim.

Comandante ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima kakšen je kaj lajf v MB? Zadnja leta imam občutek, da dejansko celo mesto počasi stagnira. Ajde, center se ureja, ampak drugače mi deluje, kot da je mesto v celoti zaspalo. Vrjetno se motim.

Dejansko nekega hudega dogajanjà ni. Kar se tice nocnega zivljenja imas par ulic kjer je skoncentrirano vse dogajanje (Postna, Lent, okolica Stuka ko so studenti). Zdaj s korono je seveda vsega se manj. Festival Lent je sicer en tak fajn dogodek, ampak je zal vedno krajsi in slabse financiran, letos pa je sploh odpadel. Imas se par kul letnih dogodkov na Glavnem trgu (Beer&Burger ali kako ze, neki festival cokolode, ipd). Aja, pa fuzbal tekme so, takrat je dosti dogajanja, sploh ko je kak "vecni derbi" (sem zivel poleg Ljudskega vrta).

Je par beznic od nocnih klubov, ce je to tvoja scena, ampak je vse od marca dalje zaprto.

Meni je se najvec vreden Lent, za nedeljske sprehode in kaksno kavo ter zvecer pivo ob reki je super. Center so dejansko lepo porihtali. Zdaj pa cakajo da bo cudezno ozivel.

Sparkxl ::

Comandante je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jap, tukaj se odvija horror scenarij vsakega povprečnega slovenca: ne da se več parkirat pred vratmi trgovin, gostiln,... in vedno hujše bo :) Od zaprtja koroške je potrebno prevozit ene par 100m več, ko bo lent zaprt, še kak km zraven. Kot rečeno, horror scenarij :)

Tezava je, da zapirajo vse povezave vzhod/zahod, ne da ponudijo alternative. Ljudje se vozijo skozi mesto ker se morejo, ne ker jim pase. Obvoznice ni.


To je seveda en velik kup BS. Ljudje se ne vozijo tam ker se morajo, ampak ker je najkrajša pot. Alternativ je koliko hočeš med dravo in proletarskih brigad. Je pa res, da je za to potrebno prevozit kak km več.

Koliko je bilo cviljenja ob zaprtju koroške... to bo kolaps in podobno. Zgodilo se ni nič.
Ko bo lent zaprt se bo zgodilo sledeče: folk bo znorel (na FB), 1 teden bo prometni kaos, potem pa bo narod pogruntal, da obstajajo zgoraj navedene alternative. In tako bo v mesto šel samo tisti, ki je tja namenjen, tranzit vzhod-zahod pa se prestavi na drugo stran drave.
Jaz bi za še dodatno zagrenitev izkušnje prečkanja centra dodal ene 10 semaforjev, 20 ležečih policajev, hitrost pa 15 kmh.

Na moste,tunele in podobno pozabite. Tega ne bo.
Točno isto konfiguracijo ima Zagreb. Levi breg je mestno središče,brez tunelov, obvoznice in podobnega. In imaš izbiro: ali mesto prečkaš po polžje skozi center, ali pa se prestaviš na drugi breg in na hitro po dvopasovnici.

IL_DIAVOLO ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima kakšen je kaj lajf v MB? Zadnja leta imam občutek, da dejansko celo mesto počasi stagnira. Ajde, center se ureja, ampak drugače mi deluje, kot da je mesto v celoti zaspalo. Vrjetno se motim.


Ja, maribor je postala zelo lepa lokacija za umirjeno družinsko življenje.

Večini ustreza.

Comandante ::

Sparkxl je izjavil:

Comandante je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jap, tukaj se odvija horror scenarij vsakega povprečnega slovenca: ne da se več parkirat pred vratmi trgovin, gostiln,... in vedno hujše bo :) Od zaprtja koroške je potrebno prevozit ene par 100m več, ko bo lent zaprt, še kak km zraven. Kot rečeno, horror scenarij :)

Tezava je, da zapirajo vse povezave vzhod/zahod, ne da ponudijo alternative. Ljudje se vozijo skozi mesto ker se morejo, ne ker jim pase. Obvoznice ni.


To je seveda en velik kup BS. Ljudje se ne vozijo tam ker se morajo, ampak ker je najkrajša pot. Alternativ je koliko hočeš med dravo in proletarskih brigad. Je pa res, da je za to potrebno prevozit kak km več.

Koliko je bilo cviljenja ob zaprtju koroške... to bo kolaps in podobno. Zgodilo se ni nič.
Ko bo lent zaprt se bo zgodilo sledeče: folk bo znorel (na FB), 1 teden bo prometni kaos, potem pa bo narod pogruntal, da obstajajo zgoraj navedene alternative. In tako bo v mesto šel samo tisti, ki je tja namenjen, tranzit vzhod-zahod pa se prestavi na drugo stran drave.
Jaz bi za še dodatno zagrenitev izkušnje prečkanja centra dodal ene 10 semaforjev, 20 ležečih policajev, hitrost pa 15 kmh.

Na moste,tunele in podobno pozabite. Tega ne bo.
Točno isto konfiguracijo ima Zagreb. Levi breg je mestno središče,brez tunelov, obvoznice in podobnega. In imaš izbiro: ali mesto prečkaš po polžje skozi center, ali pa se prestaviš na drugi breg in na hitro po dvopasovnici.

Ja, alternativa je tudi da se peljes cez Radlpass pa Avstrijo. Pac 100km dlje je. Zakaj bi sel po najkrajsi poti, in cim manj casa delal guzvo na cesti.

Zaradi taksnih brihtnih idej je center vedno bolj prazen. Jaz sem se zaradi tega preselil, ker si ne morem privosciti, da vsak dan izgubim dodatnih 30-40 minut na cesti. Ni problem za tiste ki hodijo v mesto, problem je za tiste, ki morajo od Ljudskega vrta do avtoceste.

Avtomobili so. Lahko naredis cesto, lahko pa vtaknes glavo v zemljo in se delas da ni tezave.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Center je vedno bolj prazen? Kdo to pravi? Jaz ne opažam sprememb.
Problem je za tiste, ki se vozijo od ljudskega vrta do AC? No, to je moja dnevna relacija, ki traja med 6-10 min. Ce bo potem 15 min, me ne bo pobralo.
Tebi to vzame dodatnih 30-40 min? Z avtom, ali peš rikverc?
Meni je jasno, da če živiš v centru, je tu gost počasen promet. Vedno, v vsakem mestu. Kdo s tem ne more živet, se pač izseli.

smoke ::

Super je. Mesto je sicer dolgo stagniralo zaradi bivšega mestnega vodstva, ki je bilo nesposobno, ampak gredo stvari na bolje. Staro mestno jedro se obnavlja. Glavni trg ravno končujejo, naslednje leto pride na vrsto Lent z dravsko kolesarsko potjo, promenada v mestnem parku se bo prav tako začela kmalu obnavljati, itd.

Kar se pa tiče nočnega življenja, diskoteke so zaradi koronavirusa zaprte, tako da je trenutno največ dogajanja na Poštni in Glavnem trgu.

Berserker je izjavil:

Mene zanima kakšen je kaj lajf v MB? Zadnja leta imam občutek, da dejansko celo mesto počasi stagnira. Ajde, center se ureja, ampak drugače mi deluje, kot da je mesto v celoti zaspalo. Vrjetno se motim.

kamiKaZaA ::

Nagi Bator je izjavil:

saveconsult je izjavil:

Mi kdo razlozi kje so ta stanovanja?

https://stanovanja-elite.si/

Razmisljam o investiciji v MB, novogradnji. Hvala ;)


Na Studencih

To je tisti okey del Studencev in zelo daleč stran od Brazilcev. To je tisti blok, katerega sem že omenjal v enih od prejšnjih postov, kateri stoji v bližini Doma pod Gorco (penzionisti).

Kripto mesi ::

saveconsult je izjavil:

Mi kdo razlozi kje so ta stanovanja?

https://stanovanja-elite.si/

Razmisljam o investiciji v MB, novogradnji. Hvala ;)

A je pretežko pogledati na link, ki si ga sam prilepil, kjer je zemljevid s točno lokacijo.

Sparkxl ::

Glede "vedno bolj praznega centra": v soboto zjutraj sem se sprehodil po koroški cesti do tržnice in naletel na neverjeten prizor: ŽIVLJENJE! Tam kjer je do nedavnega bila prisotna neskončna lavina pločevine, so ljudje hodili, se vozili s kolesom, otroci brezskrbno hodili počež...ta prizor je sicer nočna mora za ljubitelje pločevine, ki morajo zaradi te grozote zdaj naredit kaki km več. Ampak, za take so na voljo vse mestne četrti na desnem bregu drave.

Sicer pa stokanje ob zapiranju centrov vedno spremlja drama in napovedi o propadu. Tako je bilo v lj in verjetno nič kaj drugače v mb, ko so pred desetletji zaprli gosposko in slovensko.

rhino ::

Ce te nesnaga, glasni druzinski prepiri in miljon frocov ne moti, so cigani najboljsi sosedi :)
Sam sem jih imel za direktne sosede (sosednji vhod) 18 let in nisem nikoli imel tezav z njimi. Tam kjer zivijo, tam ne kradejo, znajo bit prijazni, pa nasplosno zelo skup drzijo, tudi s sosedi. Mojega oceta so enkrat skoraj pretepli, ker je prisel sredi noci domu iz fure pa ni nasel kljuca in je zacel pri oknu not plazit. Ker so vedli, da je moja mama sama doma z otroki, so takoj prileteli pa ga zgrabli. Hvalabogu so zadnji moment vidli, kdo je :D
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

kamiKaZaA ::

Še moja zgodba izpred 20 let. Hodil sem v srednjo šolo in do mene sredi centra pristopita dva Brazilca, katera bi oba lahko pojedel za zajtrk. En mi reče: "Daj mi 100 tulari". Jaz ga pa odrinem in zašprintam po centru s torbo na hrbtu. Seveda so se za mano zapodili (po nekaj žvižgih malo starejši Brazilci od mene) in sem letel v trgovino not in sem bil potem v njen v bližini blagajničarke skoraj dve uri, preden so obupali in odšli.

Drugače pa jaz nebi želel imeti Brazilce za sosede, preveč slabih izkušenj:

Neverjetno uničevanje državnih stanovanj v Mariboru, stanovanjski sklad nemočen

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

To igrišče je 100 metrov od blokov, kjer živi ogromno Brazilcev in 200 metrov od Planet Tuša (Studenci):
Ustrahovanje in vandalizem na enem izmed mariborskih igrišč

Povedala je, da naj bi bila ta skupina na igrišču večkrat in da naj bi o podobnih situacijah govorili tudi drugi starši. »Ker živimo v bližini, ne le igrišča, temveč tudi blokov, kjer omenjeni Romi živijo, smo se odločili, da zadeve ne prijavimo policiji, saj z možem ne želiva, da bi imel sin še večje težave. Žalostno je, da ne bom mogla sina več pustiti na igrišče brez, da bi me skrbelo.«
https://maribor24.si/lokalno/ustrahovan...

Comandante ::

Sparkxl je izjavil:

Center je vedno bolj prazen? Kdo to pravi? Jaz ne opažam sprememb.
Problem je za tiste, ki se vozijo od ljudskega vrta do AC? No, to je moja dnevna relacija, ki traja med 6-10 min. Ce bo potem 15 min, me ne bo pobralo.
Tebi to vzame dodatnih 30-40 min? Z avtom, ali peš rikverc?
Meni je jasno, da če živiš v centru, je tu gost počasen promet. Vedno, v vsakem mestu. Kdo s tem ne more živet, se pač izseli.

Ne delaj se neumnega. Zdaj je res 10 minut ja, ko so ceste odprte.

Ko je Proleterskih brigad zabasana, potrebujes cez desni breg vsaj 30 minut do avtoceste. Vsak jebeni dan ob 16h. Tvoja resitev je kanalizirati se vec prometa na to isto cesto, kljub temu da se ljudem ob njej ze zdaj mesa od hrupa in plinov. Istocasno na koncu te ceste, proti Limbusu, gradijo se na stotine stanovanj. Ti ljudje se bodo vozili po tej isti cesti.

Taksni geniji tudi diktirajo prometno politiko. Rezultati te politike so dobro vidni dvakrat dnevno, ko vse stoji.

Ampak ja, zaprite center. Meni je vseeno, jaz sem pod Pohorjem :))

jernejl ::

Sparkxl je izjavil:

Glede "vedno bolj praznega centra": v soboto zjutraj sem se sprehodil po koroški cesti do tržnice in naletel na neverjeten prizor: ŽIVLJENJE! Tam kjer je do nedavnega bila prisotna neskončna lavina pločevine, so ljudje hodili, se vozili s kolesom, otroci brezskrbno hodili počež...ta prizor je sicer nočna mora za ljubitelje pločevine, ki morajo zaradi te grozote zdaj naredit kaki km več. Ampak, za take so na voljo vse mestne četrti na desnem bregu drave.

Če te prav razumem, je torej kul, da se pločevina iz centra odstrani in se jo porine prebivalcem kakšnega drugega dela mesta, ki si dodatne pločevine želijo in si jo zaslužijo ter ne marajo življenja, brezskrbne hoje in vožnje s kolesom? So ljudje, ki tam živijo, nižja rasa, da se lahko težave prebivalcev višje rase prevali nanje?

Meni je jasno, da če živiš v centru, je tu
Aha, vse mi je jasno. Spadaš med tiste, ki živite v centru in se vam zdi prav, da se vaše težave odpravijo tako, da se prevalijo na druge :))

Problem Maribora je v tem, da nima obvoznice vzhod-zahod, ves tranzit (recimo za celotno koroško regijo proti vzhodu) mora iti skozi mesto. Če se zapre ena pot, se tisti del tranzita pač prenese na drugo. S tem, ko se odpravi težave prebivalcev nekega dela mesta, ki živijo ob taki tranzitni poti, se težave zgolj prevali na druge.
Zapiranje centra mesta je smiselno, potem ko se uredijo ustrezne obvoznice, vse ostalo je neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Sparkxl ::

Kake obvoznice? Ki bi jih ti gradil? Je že vsaj 100 let vse pozidano na tem območju. O tunelih pa se sanja že vsaj 40 let. In pri sanjah bo ostalo.
Tako je, zapreš eno, promet se prevali na drugo. V tem primeru na 4-5 cest, ker ni proletarskih brigad edina. Če ti kaj ne paše,se odseli. Pod Pohorje. Tako se to dela.
Koliko obvoznic so v lj zgradili, ko so zaprli center? 0. Z besedo: nič.

Za vse to sicer mene zelo boli kita,ker po mestu navigiram s peciklom. Vem ja, še en horror scenarij za ljubitelje pleha.
Ko pa grem z avtom, pa se sprijaznim z dejstvom,da v mestu je pač gost promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

jernejl ::

Sparkxl je izjavil:

Če ti kaj ne paše,se odseli.
Enako velja tudi za prebivalce Centra, ki jih morebiti tamkajšnji promet moti. Aja, ne, oni so privilegirani, njihove težave je treba prevaliti na druge, slednji pa naj se preselijo, če jim nova situacija ne ustreza:))
Ko bodo prebivalci okoliških delov mesta imeli prometa dovolj in zaprli ceste tam, kjer živijo, boste pa privilegiranci iz centra gradili tunele, da boste sploh lahko šli izven mesta.

Koliko obvoznic so v lj zgradili, ko so zaprli center? 0. Z besedo: nič.
Sklepam da se še nikdar nisi vozil tam okrog Ljubljane... Ljubljančani že imajo obvoznico, če ne verjameš, poglej na zemljevid.

Sparkxl ::

Ne se trotla delat. Če pač težko razumeš: koliko obvoznic, ki so bile nadomestek tisti zaprti, so zgradili? Bo zdaj šlo?

Center mesta pa je namenjen vsem meščanom, obiskovalcem, turistom, zaposlenim tu in ne samo prebivalcem. In nek trend pač je v evropi, da se ta območja zapirajo za promet in se spodbujajo druge oblike transporta.

Malo mi je sicer čudno, da moram to razlagat, predvidevam da odrasli osebi

jernejl ::

Sparkxl je izjavil:

Ne se trotla delat. Če pač težko razumeš: koliko obvoznic, ki so bile nadomestek tisti zaprti, so zgradili?
Vse.

Center mesta pa je namenjen vsem meščanom, obiskovalcem, turistom, zaposlenim tu in ne samo prebivalcem.
Ostali deli mesta tudi.

In nek trend pač je v evropi, da se ta območja zapirajo za promet in se spodbujajo druge oblike transporta.
Ja, k čemur ne sodi prevalitev prometa/transporta/tranzita na druge prebivalce mesta. Za to pa je treba pripraviti ustrezno infrastrukturo (obvoznice, P+R) in javni prevoz, vsaj tak je trend. Razen v Mariboru, tam se samo zapre cesta, vse drugo ostane enako kot prej, določenim (privilegirancem, neizobražencem ali neumnežem) pa se to celo zdi v redu.

Malo mi je sicer čudno, da moram to razlagat, predvidevam da odrasli osebi
Razumem, da si še otrok, pa mi zato ni preveč čudno, da ti moram razlagati osnove.

Kvinta ::

Kot zgleda se še nisi zapeljal do Kamnice/Bresternice. Ker če bi tam Drava poplavljala bi bilo pol MB pod vodo ;)


Kamnica in brestrnica ni samo na bregih malo stare ludi vprašaj boš vido da bo marsikeri znal povedat ,da so se s čolni vozli tam ko so se prej z avti ..... isto je blo z Duplekom pred ene 20let nazaj kdor je mel čoln je zmagal pa če se ne motim tudi Dogoše je zalilo ene 10 let nazaj vključno z Miklavžem Ulica Kirbiševih ,Zelena ,Sončna itd čoln je zakon al pa vsaj SUP.

Glede "vedno bolj praznega centra": v soboto zjutraj sem se sprehodil po koroški cesti do tržnice in naletel na neverjeten prizor: ŽIVLJENJE! Tam kjer je do nedavnega bila prisotna neskončna lavina pločevine, so ljudje hodili, se vozili s kolesom, otroci brezskrbno hodili počež...ta prizor je sicer nočna mora za ljubitelje pločevine, ki morajo zaradi te grozote zdaj naredit kaki km več. Ampak, za take so na voljo vse mestne četrti na desnem bregu drave.


To so v Grazu nardili že 30let nazaj plus tega ,da so nardili pod trgovino KastnerOhler parking v 6 etažah pod zemljo za 600 avtov plus še par takih pa je glihtak vse pod spomeniškim varstvom ,podobno so rešli v Lj ... tu v MB je pa to znanstvena fantastika :))
A.C.A.B

Berserker ::

Comandante je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mene zanima kakšen je kaj lajf v MB? Zadnja leta imam občutek, da dejansko celo mesto počasi stagnira. Ajde, center se ureja, ampak drugače mi deluje, kot da je mesto v celoti zaspalo. Vrjetno se motim.

Dejansko nekega hudega dogajanjà ni. Kar se tice nocnega zivljenja imas par ulic kjer je skoncentrirano vse dogajanje (Postna, Lent, okolica Stuka ko so studenti). Zdaj s korono je seveda vsega se manj. Festival Lent je sicer en tak fajn dogodek, ampak je zal vedno krajsi in slabse financiran, letos pa je sploh odpadel. Imas se par kul letnih dogodkov na Glavnem trgu (Beer&Burger ali kako ze, neki festival cokolode, ipd). Aja, pa fuzbal tekme so, takrat je dosti dogajanja, sploh ko je kak "vecni derbi" (sem zivel poleg Ljudskega vrta).

Je par beznic od nocnih klubov, ce je to tvoja scena, ampak je vse od marca dalje zaprto.

Meni je se najvec vreden Lent, za nedeljske sprehode in kaksno kavo ter zvecer pivo ob reki je super. Center so dejansko lepo porihtali. Zdaj pa cakajo da bo cudezno ozivel.


Nočno sceno sem poznal, saj sem tukaj hodil v srednje šolo in faks. Bolj sem mislil, kako je kaj s službami in gospodarstvom, človek ima občutek, da v MB vse crkne.

Technics111 ::

Maribor je v kurcu v vseh pogledih..Ni sihtov, nocnega zivljenja,dobrih zensk, folk je depresiven..je pa meka za Lidl, hofer, spar in seveda Mcdonalds to laufa kot da nas je 100 miljonov.:))) Ce hoces pa kvalitetno zivet v Mariboru in si ustvarit dobro prihodnost pa te resi samo,da delas cez mejo v avstriji,to kar dela ogromno folka, ker ce nebi, bi itaak blo v mbju vec kot 70% folka na socialkah.

Comandante ::

Nočno sceno sem poznal, saj sem tukaj hodil v srednje šolo in faks. Bolj sem mislil, kako je kaj s službami in gospodarstvom, človek ima občutek, da v MB vse crkne.

Stanje glede firm je precej slabo. Ce zivis v Mariboru gres delati v Avstrijo za 2-3k mesecno neto, in v Sloveniji zivis kakovostno zivljenje.
Maribor je v kurcu v vseh pogledih..Ni sihtov, nocnega zivljenja,dobrih zensk, folk je depresiven..je pa meka za Lidl, hofer, spar in seveda Mcdonalds to laufa kot da nas je 100 miljonov.:))) Ce hoces pa kvalitetno zivet v Mariboru in si ustvarit dobro prihodnost pa te resi samo,da delas cez mejo v avstriji,to kar dela ogromno folka, ker ce nebi, bi itaak blo v mbju vec kot 70% folka na socialkah.

No ja, osebno nimam obcutka da je folk ravno depresiven, dobrih zensk pa je IMO povprecno (toliko kot drugod). Je pa dejstvo da nas avstrijski denar kar lepo gor drzi, brez Avstrije bi tu bilo stanje katastrofalno. S tremi slovenskimi povprecnimi placami na mesec je zivljenje v Mariboru cudovito :))

Sparkxl ::

Res je, tako kot se pol slovenije vozi na delo v LJ, se baje 20k mariborčanov vozi čez mejo. Ironično je, da si iz bilokaterga konca mb v 15 min čez mejo in v dodatnih 15-30 min v službi. V mb pa rabiš samo iz enega konca mesta do drugega v konici brez problema 30 min.

In eksodus delavcev čez severno mejo se je v zadnjih letih neverjetno pospešil. Življenje v mb z avstrijsko plačo je res čudovito, saj so stroški življenja tukaj dokaj nizki.

Delodajalci tukaj pa cvilijo kako ne dobijo delavcev. Ne dolgo nazaj pa so še sekali tiste brihtne parole: lahko greš, zunaj čaka kolona na tvoje delovno mesto.

IL_DIAVOLO ::

Mhm, bi rekel ja.

To kar mi doživljamo 1x na leto pri prečkanju meje, oni dozivljajo cez celo leto. Nekje sem prebral, da se nekateri vstajajo ob 3. uri zjutraj, da so ob 5. uri na delovnem mestu. Ob 15. uri se vracajo domov.

Placa je 2x, ampak vožnja je stresna, delas pa bistveno vec. Potem so tu dvojni davki, ne vem ce sploh izplacujejo potne stroske, malice vem da ne.

Mariborcan na minimalcu ima boljsi life, ob predpostavki da ima rešen stanovanjski problem.

Ni vse tako lepo kot se sliši aka "hlapec v Avstriji, v Sloveniji zivim kot kralj". Dalec od tega.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Prosim lepo, vem da si sicer znan kot trosilec dreka po forumu, ampak sem ga ne rabiš nosit, ker več ali manj je vse, kar si napisal, bullshit. Razen tega da se dela. To pa je res. Zabušavanja, kavic, klepetanja ni.
Na meji so bili problemi lansko poletje in ob začetku korone. Zdaj si preko in nazaj z max 5 min čakanja.
Dvojni davki? Obe državi sta v eu.
Namesto trošenja dreka po forumu, si kaj več preberi o tem.
Potni stroški se izplačujejo v obliki Pendlerpauschale. Spet, namesto trošenja dreka, si kaj več preberi o tem.
Malice praviloma ni.

Vsak Mariborčan pozna vsaj 3 ki delajo gori in vsak ti bo rekel za naše cigane ne delam nikoli več, ker so gori več kot zadovoljni. Seveda pa tudi obstajajo izjeme

IL_DIAVOLO ::

+ni rednega 8 urnega delavnika, marsikdo se vozi debelo uro in navzgor, v eno smer.

30 minutna voznja in podobne fore, taki so redki. Vecina nima te moznosti. Enako je v slo, eni imajo 5 minut do sihta(peš), spet drugi pa 30 min z avtom. Vsak dan srečujem zivcneze, ki grejo v Avstrijo.

Počasi lahko nehas lagat in zavajat. Delo v Avstriji je stresno, naporno in z malo prostega casa. In se najbolj pomembno, nikoli ne bos enakovreden Avstrijcu.

Zgodovina sprememb…

otago ::

Tunel bo morda zdaj izvedljiv. Naš župan Saša Arsenović je postal očka 4tič, Tarasu. Previdevam, da vsak župan želi svojim potomcem zagotoviti vsaj 1-2 stanovanji v centru ter 1-2 gostinska oz. hotelska obrata na potomca. Z miki miška prenovami se ne nabere dovolj.

IL_Diavolo, vse kar si rekel, velja za dnevno vožno v LJ. Tja se vozijo z Lendave, NM Kopra in Tolmina. Kot Štajerc nimam šans zdaj dobiti dela v LJ, torej nisem enak povprečnemu Slovencu ali Ljubljančanu. Zaposlitven bazen je večji, možna je menjava delodajalcev, pogajanje o plači, kadrovska odpiše. Delo v Avstriji za cirka 10 let je idealna, rešiš stanovanjski problem (stanovanje ali hiša odplačana), zagotoviš kriterije za avstrijsko pokojnino. Delo v rangu 2.5k neto v Avstriji je stresno enako npr. 1.3k neto v Slo. Kdor dela na akord na baušteli ali v proizvodnji ima slab položaj v Slo ali AT.

Sprejmem takoj 1k neto v MB in okolici za manj stresen šiht, ampak če ga ni ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

HotBurek ::

Sprejmem takoj 1k neto v MB in okolici za manj stresen šiht, ampak če ga ni ...?

Si že poizkusil, da bi sam ustvaril tako delovno mesto?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

otago ::

HotBurek je izjavil:

Sprejmem takoj 1k neto v MB in okolici za manj stresen šiht, ampak če ga ni ...?

Si že poizkusil, da bi sam ustvaril tako delovno mesto?


Ni vsak za podjetnistvo. Potrebuješ določene osebnostne karakteristike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

showsover ::

otago je izjavil:

Ni vsak za podjetnistvo. Potrebuješ določene osebnostne karakteristike.

Kaj potrebuješ in nimaš?
To se da vse priučiti.

otago ::

showsover je izjavil:

otago je izjavil:

Ni vsak za podjetnistvo. Potrebuješ določene osebnostne karakteristike.

Kaj potrebuješ in nimaš?
To se da vse priučiti.


Ideja?
Socialna mreza? Financno zaledje?
Zelja po podjetnistvu?
Karakterne lastnosti kot ekstravertnost, smisel za pogajanje, biti vodja (alfa), dober javni nastop.

Se mora precej stvari poklopit.

Si podjetnik?

Tema je Maribor. Ne zakaj se posameznik v Mariboru ne odloča za podjetništvo. Lahko pa nadaljujemo v smeri, zakaj je bolj obetavno biti podjetnik v Lj kot v Mb oz. drugod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Ribicija ::

showsover je izjavil:

otago je izjavil:

Ni vsak za podjetnistvo. Potrebuješ določene osebnostne karakteristike.

Kaj potrebuješ in nimaš?
To se da vse priučiti.


Ne, pa se ne da. Lahko se priučiš in naučiš svoje stroke in dela, ki ga opravljaš, če pa po naravi nisi vsaj malo skrben in natančen ti pešajo stvari kot so urejanje papirjev, davki, zaračunavanje opravljenih storitev, izterjava, ipd.. To se ne moreš kar tako priučiti, mali podjetniki pa navadni niti nimajo širine, da bi razumeli kako pomemben del podjetništva so te stvari. Zaslužijo pa premalo, da bi zadevo prepustili komu od zunaj ali koga posebej za take zadeve zaposlili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ribicija ()

ADIJOOO ::

Tisti romi v MB so cicibani če bi radi vidli divji zahod potem pridite pogledati dolenjske rome čisto druga sorta .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911171 (9417) no comment
»

Cona 30 - Center Maribor

Oddelek: Na cesti
467260 (5646) damjan1980
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623274 (19889) floyd1
»

Maribor Beda od mesta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15230660 (26072) RockyS
»

Vprašanje za tiste, ki študirate v Mariboru (tehnični faks)...

Oddelek: Loža
121095 (831) algo

Več podobnih tem