» »

Umetna sladila

Umetna sladila

«
1
2

mojsterleo ::

Vsi vemo da ima sladkor preveč kalorij in ni primeren za diabetike. Tukaj pridejo na plano umetna sladila.

Umetna sladila so nadomestilo za sladkor oz. so namenjena dodajanju sladkega okusa pijačam, pečenim jedem, sadnim kupam in drugim jedem.

Do sedaj so iznašli že kar nekaj vrst teh sladil. Pri nas se dobijo stevija, saharin ciklamat, tavmatin, sukraloza, eritritol ... dobijo se v različnih oblikah: tabletah, prahu (kot zmlet sladkor), kristalizirani (kot pravi sladkor), tekoči. Najdemo jih tudi v različnih izdelkih ‘brez sladkorja’ kot je npr. Coca Cola Zero ipd.

Žal je pa tako, da prav nobeno umetno sladilo nima takšnega okusa kot je sladkor, kar je nerodno predvsem pri pitju kakšnih kakovostnih čajev in kave.

Uporaba umetnih sladil je dokaj kontraverzna, vendar ni glavni namen te teme, da bi razpravljali o tem.

Sam precej uporabljam umetna sladila, pa me zanima kako je z vami ostalimi uporabniki foruma.
Katera uporabljate, koliko, v kakšnih jedilih....

mailer ::

Stevia je bila v tabletkih za v kavo, včasih se je dobil ene vrste sladilo v prahu, ker ga ni več zdaj uporabljamo eritritol za sladice. Saharin je bil aktualen 10+ let nazaj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

rusilec ::

Ne uporabljam ne sladil, ne sladkorja. Kavo pijem brez vsega (razen kave in vode, lol). Za žejo pijem vodo iz vodovoda.

PARTyZAN ::

Ravno pri kakovostnih čajih ni problema, ker se jih ne cukra.

avom23 ::

Večinoma ne jem oz. se izogibam sladkim jedem (razen sadja), umetna sladila pa večinoma le v žvečilnih gumijih.

Po mojem mnenju je treba najti način, da najdeš nekaj drugega kar bo zamenjalo ta "craving" po sladkorju in dvomim, da lahko umetna sladila to nadomestijo.

2dark ::

Moja uporablja za sladilo agavin sok. Sem poiizkusil in je prijetnega okusa.

Sam sem sladkor načeloma črtal iz seznama ( čaje, kave pijem brez ).. sladkor je strup. pa mleko tudi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

otago ::

Od kolega partnerka je imela nosecniski diabetes... Sta imela rastlinco Stevia na okenski polici in namakala liste/stebla v vodi, za dozo cukra.

Sem beli sladkor, razen v predelanih zivilih, izlocil. Kupi raje rjavi sladkor sladkornega trsa, ko se zalusta.

Horas ::

pijem črno z sladili v obliki tabletk.

drugače je pa pr nam bolj bogo s temi živili brez dodanega sladkorja. recimo sirupi za palačinke in podobno. to je težko nadjit.

pijem tudi pepsi in cole brez sladkorja, vsak dan največ 250ml+ en energy 250ml brez sladkorja.

vse je pa stvar navade. tk ko se navadiš tk maš. tudi pri okusih je tako. nekaj časa traja da se navadiš, ko preideš na pijače in hrano brez sladkorja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mojsterleo ::

mailer je izjavil:

Stevia je bila v tabletkih za v kavo, včasih se je dobil ene vrste sladilo v prahu, ker ga ni več zdaj uporabljamo eritritol za sladice. Saharin je bil aktualen 10+ let nazaj.
Stevija se dobi tudi v prahu. Imajo v vsaki bolje založeni trgovini, tako v vrečicah kot večje pakiranje. Je pa cena 8-O
Saharin ciklamat je meni osebno še vedno najboljše sladilo za pijače (Natreen, Huxol). Ni "presladek" in ima neke vrste okus po sladkorju.


otago je izjavil:

Od kolega partnerka je imela nosecniski diabetes... Sta imela rastlinco Stevia na okenski polici in namakala liste/stebla v vodi, za dozo cukra.

Sem beli sladkor, razen v predelanih zivilih, izlocil. Kupi raje rjavi sladkor sladkornega trsa, ko se zalusta.

Meni osebno je Stevija ogabna. Čeprav jo vsi kao priporočajo, je tako v listnati kot v tabletasti ali prah obliki presladka in ima zelo neprijeten "aftertaste" (pookus). Pa sem probal tiste najcenejše pa tudi tiste z visokim % RB-A.
Od sladkorjev je sicer zelo dober tudi kokosov sladkor. Zaradi visoke vrednosti vlaknin je sicer manj sladek kot rafinirani sladkor ali trsni, se pa počasneje absorbira v telo, zato je priporočljiv za osebe, ki morajo omejiti vnos sladkorja.

kixs ::

Vsa umetna sladila so ogabna! Takoj cutim, ce ima kaksna pijaca sladilo notri. Pred nekaj dnevi sem pil neko temno pivo z limono, po prvem pozirku sem sel gledat sestavine in se nisem motil :(

737 ::

Otago, rjavi sladkor je enak strup, kot beli. Le kaksen procent manj je rafiniran.

PrimoZ_ ::

Pojem veliko sladkorja v obliki sladoleda, čokolade in domačih sladic (navaden cukr) ter sadja.

Tolažim se da po drugi strani pijem samo vodo, nesladkan čaj in nesladkano kavo :)

Horas ::

PrimoZ pa se kaj gibaš? v eni uri hoje pokuriš 500kcal. tako da lepo na sprehod sam ali v dvoje. tk se tolažiš, drugače se ti bo nabiralo :D

kixs je izjavil:

Vsa umetna sladila so ogabna! Takoj cutim, ce ima kaksna pijaca sladilo notri. Pred nekaj dnevi sem pil neko temno pivo z limono, po prvem pozirku sem sel gledat sestavine in se nisem motil :(



preberi si moj post gor. rabiš čas da se navadiš. in ko se navadiš... ugani? ne boš jamral :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

pegasus ::

Mene stevia grozno napenja, eritrol (=sukrin) pa mi je ok. Vseeno je najbolj pametno se privaditi manj ali nič sladkani hrani in pijači.

Senior Dev ::

Jej eritritol (dobiš vsepovsod - kila 10eur) ki nima kalorij in ne obremenjuje organizma po nepotrebnem. Če se dosti gibaš pa tudi navaden ceker ne bi smel biti težava ker ga sproti kuriš. Za top formo minimalno cukra, dosti visoko intenzivnega treninga in boš v formi kot jaz z 8-10% BF. Ampak to ne more vsak doseči, da ne bo pomote. Pa ne da se hvalim tu gor po forumu. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

zasekaroza ::

Za pijače so mi umetna sladila boljša. Če se polije ni nič lepljivo, čebelam in osam pa tudi ni zanimiva.

Steinkauz ::

Jst edin tole nucam že par let:

https://www.iherb.com/pr/NuNaturals-NuS...
oziroma
https://www.iherb.com/pr/NuNaturals-NuS...

1g je več kot dovolj za 500ml tekočine.

kixs ::

Horas je izjavil:

PrimoZ pa se kaj gibaš? v eni uri hoje pokuriš 500kcal. tako da lepo na sprehod sam ali v dvoje. tk se tolažiš, drugače se ti bo nabiralo :D

kixs je izjavil:

Vsa umetna sladila so ogabna! Takoj cutim, ce ima kaksna pijaca sladilo notri. Pred nekaj dnevi sem pil neko temno pivo z limono, po prvem pozirku sem sel gledat sestavine in se nisem motil :(



preberi si moj post gor. rabiš čas da se navadiš. in ko se navadiš... ugani? ne boš jamral :D


Nic ne jamram, samo pravim, da mi niso vsec in se jih izogibam, ce se le da in seveda nimam nobenega namena se na njih navajat :lol: Old school sladkor je cisto dober zame :)

Glugy ::

Jz sladkorja ( razen v čokoladi ) že dolg nisem jedel. Bi mogoče tud probal kakšno čokolado brez sladkorja / z sladili pa mislm da tega v običajnih trgovinah kokr sm gledal praktično ni.
Drgač sm pa navajen čist običanega "natrena" ( ciklamat + saharin ) pri sladkanju čajev al pa ko si kdaj privoščim kakav brez sladkorja ( ja kupm kakav k nima sladkorja v seb ) pa morm rečt da sm čist navajn tega okusa. Pocen je pa dobr.
No frendica k je pila moj čaj se je takoj pritožila da je nagravžn ker da je sladilo not; da ni sladkor; da bi ona raj sladkor. Razvajena punca pač. Sam res ne razumem kak da je enim to taka razlika med sladkorjem pa sladilom. Sladkor ima kvečjemu še tist mini aftertaste k te zadane k mamilo; drgač je pa isto sranje. Sladilo ima mal drgačn aftertaste pa ne zadene tok. Osnova je pa ista. Nevem kaj ljudje tok lovijo tist aftertaste. Sej ko nehaš pit je tak vseen kak okus maš v ustih tisto sekundo al pa dve po pitju.

Drgač pa ne poznam kej dost drugih sladil ker vsa ostala sladila so bolj fency z bolj fency ceno.

Je pa trehaloza vsaj na papirju zlo zanimivo sladilo ker pomaga pri avtofagiji; pomembnemu celičnemu procesu ki lahko v primeru nepravilnega (ne)delovanja privede do shizofrenije / demence . ( Trehalose @ Wikipedia )
"Trehalose has long been known as an autophagy inducer that acts independently of mTOR.[26] In 2017 research was published showing that trehalose induces autophagy by activating TFEB,[27] a protein that acts as a master regulator of the autophagy-lysosome pathway.[28]"
Mislm nism biolog al pa psihiater ampak mogoče bi se s tem dal celo blažit kako duševno bolezen. Dost noro za sladilo.

se pa dobi to sladilo iz škroba:
"Extracting trehalose was once a difficult and costly process, but around 2000, the Hayashibara company (Okayama, Japan) discovered an inexpensive extraction technology from starch.[4][5] "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

energetik ::

Če že kdaj uporabim umetno sladilo, je to eritritol. Med najbolj naravnimi (fermentacija sladkorja) in ima še najbolj podoben okus.

PrimoZ_ ::

Horas je izjavil:

PrimoZ pa se kaj gibaš? v eni uri hoje pokuriš 500kcal. tako da lepo na sprehod sam ali v dvoje. tk se tolažiš, drugače se ti bo nabiralo :D

kixs je izjavil:

Vsa umetna sladila so ogabna! Takoj cutim, ce ima kaksna pijaca sladilo notri. Pred nekaj dnevi sem pil neko temno pivo z limono, po prvem pozirku sem sel gledat sestavine in se nisem motil :(



preberi si moj post gor. rabiš čas da se navadiš. in ko se navadiš... ugani? ne boš jamral :D


Gibanja je dovolj in s težo ni težav.
Skrbi me samo potencialno sladkorna :/

PrimoZ_ je izjavil:

Horas je izjavil:

PrimoZ pa se kaj gibaš? v eni uri hoje pokuriš 500kcal. tako da lepo na sprehod sam ali v dvoje. tk se tolažiš, drugače se ti bo nabiralo :D

kixs je izjavil:

Vsa umetna sladila so ogabna! Takoj cutim, ce ima kaksna pijaca sladilo notri. Pred nekaj dnevi sem pil neko temno pivo z limono, po prvem pozirku sem sel gledat sestavine in se nisem motil :(



preberi si moj post gor. rabiš čas da se navadiš. in ko se navadiš... ugani? ne boš jamral :D


Gibanja je dovolj in s težo ni težav.
Skrbi me samo potencialno sladkorna :/
Glede tega se tolažim da privarčujem precej sladkorja ker ne pijem sladkanih pijač in podobnega kjer je skrito tono sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

darkolord ::

Eritritol je res zelo podoben sladkorju po okusu, ima pa tisti "hladilni" efekt kot npr. ksilitol, pa nekatere to zelo moti.

Filip8 ::

redko kupim, imam doma skoraj neuporabljen eritritol, sem pa zadnjič z firbcanjem po eurospinu našel paket stevie v takih malih pakiranjih, kot da bi jih dobil v gostilni, kar je bilo super za sladkanje ovsenih kosmičev. Cena pa super 1 eur, paket, pa ima veliko stevie notri.

iso2000 ::

Čaja, kave in sladkih pijač ne pijem.
Za sladilo večinoma uporabljam med, ker mi je dobrega okusa in rad poizkušam različne vrste. Trenutno imam doma ene 6 načetih glažev različnih vrst medu. :D S kakšnim jogurtom, skuto, kosmiči ipd.
Za pripravo kakšnih sladic uporabimo večinoma med, ali agavin sirup. Sladkor imamo doma, se ga tudi občasno porabi kakšen ščep tu in tam. Recimo ob pripravi palačink ipd.
Edina sladkarija, ki se ji ne odpovem je 80-90% čokolada, ki pa že tako ne vsebuje veliko sladkorja.

jocoj ::

Glugy je izjavil:

Jz sladkorja ( razen v čokoladi ) že dolg nisem jedel.
Ti ješ sladkor čisto vsak dan, kot vsi ostali. Poglej si sestavo živil, ki jih konzumiraš. Isto z umetnimi sladili razen, če si presno jedec.

janezvalva ::

stevia ni umetno sladilo ampak naravna substanca iz rastline katera raste v J. Ameriki in jo uporabljajo že stoletja. dočim sakraloza in aspartam, sta.
aspartam naj bi povzročal raka,
sakraloza pa je tako novo umetno sladilo, da še niso zbrali dovolj dokazov, kako škodljiva je. verjetno zelo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

darkolord ::

aspartam naj bi povzročal raka,
ne

janezvalva ::

verjetno so pri kuhanju metamfetaminov, v mehiki, dilerji ugotovili da kot stranski produkt nastane sakraloza, pa so to potem vnovčili
:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Badwolff ::

Sam uporabljam aspartam iz hofra. Okusa skorajda ni oziroma se ga v par dneh navadiš.

x3ca ::

Yacon še ni bil omenjen, priporočam. Včasih sirup ali pa kar domač iz vrta.

Kvinta ::

Ko pade cuker grem na sladoled al pa pojem to https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v... pa ne da reklamo delam dobro mi je pač to pa sn jih probal vse kaj obstaja lol

Mam pa oma 1kg erithrolola al kaj je že ga šenkam samo onemu ne ko pol prodaja tu kar je enkanega.
A.C.A.B

elfin ::

Gojim svojo stevio. Kakega hudega priokusa nisem opazil.

Oberyn ::

iso2000 je izjavil:

Za pripravo kakšnih sladic uporabimo večinoma med, ali agavin sirup.

Lepo, med je zdrav in vse to, ampak sladek je zato, ker vsebuje sladkor. Vsebuje običajno nad 75% sladkorja, lahko tudi precej nad. Vem, različni sladkorji in veliko je raznih zdravih snovi, ampak če ne želiš jesti sladkorja zaradi slabih strani sladkorja, no, ga je v medu več kot v vsaki čokoladi. Kaj pa agavin sirup? Še veliko več sladkorja, do 90%. In to zna biti večinoma fruktoza, za katero eni pravijo, da je posebno zajeban sladkor.

Senior Dev ::

Med ima čisto preveč cukra in je premalo zdravilen da bi ga užival na dolgi rok. To bi prineslo več škode kot koristi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mojsterleo ::

Glugy je izjavil:

Jz sladkorja ( razen v čokoladi ) že dolg nisem jedel. Bi mogoče tud probal kakšno čokolado brez sladkorja / z sladili pa mislm da tega v običajnih trgovinah kokr sm gledal praktično ni.
Drgač sm pa navajen čist običanega "natrena" ( ciklamat + saharin ) pri sladkanju čajev al pa ko si kdaj privoščim kakav brez sladkorja ( ja kupm kakav k nima sladkorja v seb ) pa morm rečt da sm čist navajn tega okusa. Pocen je pa dobr.
No frendica k je pila moj čaj se je takoj pritožila da je nagravžn ker da je sladilo not; da ni sladkor; da bi ona raj sladkor. Razvajena punca pač. Sam res ne razumem kak da je enim to taka razlika med sladkorjem pa sladilom. Sladkor ima kvečjemu še tist mini aftertaste k te zadane k mamilo; drgač je pa isto sranje. Sladilo ima mal drgačn aftertaste pa ne zadene tok. Osnova je pa ista.
Čokolado brez sladkorja (s sladili) dobiš v Hoferju. Dobra je tudi Dorina s Stevijo (dobiš v Šparu, Merkatorju, E Leclercu).

Glede pookusa se ne morem povsem strinjat. Sladkor ima pač okus ki smo ga navajeni. Poleg sladkega okusa da pijači tudi nekaj prijetne gostote.
Večina sladil, še posebej v tabletkah, pa tudi prahu, tega ne more simulirati. Ponavadi se cel raztopi, ali pa se usede na dno kozarca.
Sicer ima vsako sladilo nek pookus. Sukraloza je malo trpka, stevija pa še precej bolj. Še najboljši je saharin ciklamat. Ta ima rahlo kovinski pookus, vendar ker je jakost sladila manjša, ta ne pride do izraza. Zato imam osebno raje Huxol kot pa Natreen. Natreen namreč poleg saharin-ciklamata vsebuje še tavmatin (sladki ojačevalec okusa). Eritritola (brezov sladkor) ne uporabljam za slajenje pijač. Kot je že nekdo omenil, daje stvarem neprijetno hladen pookus. Če že moram sladiti, uporabljam kokosov sladkor.

Ps: kar se tiče aspartama, ta je bolj popularen v ameriki. Delni razlog za to je dejstvo, da je saharin ciklamat tam prepovedan kot domnevno rakotvorno živilo.

Horas ::

Kvinta je izjavil:

Ko pade cuker grem na sladoled al pa pojem to https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v.../ pa ne da reklamo delam dobro mi je pač to pa sn jih probal vse kaj obstaja lol

Mam pa oma 1kg erithrolola al kaj je že ga šenkam samo onemu ne ko pol prodaja tu kar je enkanega.


škoda dnarja, v hoferju imaš 3x50g protein bars 25g protein, 175kal za pičlih 2.99eur.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

dexterboy ::

2dark je izjavil:

Moja uporablja za sladilo agavin sok. Sem poiizkusil in je prijetnega okusa.
Sam sem sladkor načeloma črtal iz seznama ( čaje, kave pijem brez ).. sladkor je strup. pa mleko tudi.

ZAKAJ je mleko strup?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

737 ::

dexterboy ::

Hvala za link, nekaj sem že pogledal, ostalo ju3.
No, bom eden od redkih, ki niso umrli zaradi Covida, ampak zaradi mleka 🤣
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

dej ne srat z takimi fake news videoti!!! eni ste še bol prtengeni ko drugi
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kvinta ::

Horas je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Ko pade cuker grem na sladoled al pa pojem to https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v.../ pa ne da reklamo delam dobro mi je pač to pa sn jih probal vse kaj obstaja lol

Mam pa oma 1kg erithrolola al kaj je že ga šenkam samo onemu ne ko pol prodaja tu kar je enkanega.


škoda dnarja, v hoferju imaš 3x50g protein bars 25g protein, 175kal za pičlih 2.99eur.


So presladke majo nekje 3x več cukra kot te moje.
A.C.A.B

Horas ::

a na pamet govoriš?

50g tablica ima samo 1g cukra od 12g oh.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kvinta ::

Sem mislo da je to https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v...
sem enkrat to v Hofer vido ...sicer pa jaz to pojem 3x na mesec tak da mi je cena nepomembna
A.C.A.B

blue ::

Že skoraj 2 leti ne uporabljam sladkor oz. jem manj kot 50g/dan ogljikovih hidratov.

Od sladil mi je najboljša mešanica erythritola in stevie. Včasih uporabim manjšo količino Xylitola za kavo ali čaj.

Če sem res izčrpan in kava ne deluje potem si naredil limonado z 10g slakorja (mogoče 1x na mesec).

c3p0 ::

Kupljene slaščice in razni "bar-i", ne glede na sladilo, so samo meni vse zelo nagravžno sladke?

janezvalva ::

dexterboy je izjavil:

2dark je izjavil:

Moja uporablja za sladilo agavin sok. Sem poiizkusil in je prijetnega okusa.
Sam sem sladkor načeloma črtal iz seznama ( čaje, kave pijem brez ).. sladkor je strup. pa mleko tudi.

ZAKAJ je mleko strup?

jaz, ko sem jemal antibiotike, mi je zdravnik rekel, da ne smem uživati mlečnih izdelkov...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Horas ::

Kvinta je izjavil:

Sem mislo da je to https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v...
sem enkrat to v Hofer vido ...sicer pa jaz to pojem 3x na mesec tak da mi je cena nepomembna


aha :)

c3p0 je izjavil:

Kupljene slaščice in razni "bar-i", ne glede na sladilo, so samo meni vse zelo nagravžno sladke?


ja odvisno od človeka do človeka. drugače pa rabiš cajt da se navadiš
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

c3p0 ::

> ja odvisno od človeka do človeka. drugače pa rabiš cajt da se navadiš

Gotovo. Enako kot na kajenje :)

starfotr ::

Izogibajte se vsem tem zadevam.

Sladkor ni nujen za življenje. Je škodljiv. Ravno tako nadomestki.

Vsi sladkorji (beli, rjavi ...) so enako škodljivi. In nobeden ni bolj zdrav od drugega.

Vsi nadomestki so točno to. Nadomestki. Vsak nadomestek je slabši kot original.

Če že, uporabite navaden sladkor, v nekih normalnih količinah. V kolikor ne morete živeti brez te droge.

cekr ::

janezvalva je izjavil:

dexterboy je izjavil:

2dark je izjavil:

Moja uporablja za sladilo agavin sok. Sem poiizkusil in je prijetnega okusa.
Sam sem sladkor načeloma črtal iz seznama ( čaje, kave pijem brez ).. sladkor je strup. pa mleko tudi.

ZAKAJ je mleko strup?

jaz, ko sem jemal antibiotike, mi je zdravnik rekel, da ne smem uživati mlečnih izdelkov...


Ni ti rekel, da je strupen.
Verjetno si bil prehlajen, angina, gripa, plučnica... ipd
Samo ni propročljivo uživat mlečnih izdelkov, ker povzročajo sluz.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestki sladkorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609740 (2762) Slopek
»

Sladilo eritritol povezano s tveganjem za srčno-žilne bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
547825 (4059) Nikec3
»

Stevia sladilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312763 (2792) mojsterleo
»

Davek na sladko, ste kaj veseli?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25136124 (29391) Raptor F16
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623233 (16900) RejZoR

Več podobnih tem