» »

Iščem normalen "majhen" telefon

Iščem normalen "majhen" telefon

zumbaples ::

Ne morem verjeti kam smo prišli s temi veliki telefoni ali drugače rečeno "cegli" in še večje in večje delajo proizvajalci. In, da ne dolgovezim se sprašujem tako, kot najbrž veliko ljudi tukaj gor kaj se za splača kupit in da bo zdržalo še 2 leti. Sem službeno veliko na poti in pretežno uporabljam aplikacije za družabna omrežja(facebook, youtube...) , google maps, mi home, banko... igric ne igram.

1. Ekran do max 6.1 amoled ali lcd
2. Fotoaparata, ki dela slike med povprečno in odlično
3. Baterija, ki bi držala od jutra do večera
4. Cena do 400€

*V ožji izbor je padel Samsung A41 za slabe 300€ in ljudje ga sicer kar hvalijo po testih, razen velike pritožbe so čez Mediatek Helio P65 procesor. Je res tako slab?
*Huawei-a sem imela prej P9 lite in zdaj imam P20lite in me nekako P30lite ne prepriča, da bi šla spet v nakup.

Če še malo prespim bi mogoče v nakup padel .. ja Iphone in sicer XR, ampak me malo skrbi delovanje aplikacij, sploh Mi home in smart life s katerimi upravljam doma Xiaomi kamero itd.

Pomagajte mi, ker telefon potrebujem v roku dveh tednov.

Bellzmet ::

Aja pod 400 eur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

shadeX ::

Samsung A41,. IPhone XR? Pa sej to so cegli.

Kar rabiš je iPhone SE 2020, maš za 5 let fix.

martincek1 ::

Pixel 3A definitivno

Han ::

Galaxy A41 bi za naveden namen uporabe moral zadoščat.

Za 2 leti bo dober tudi Galaxy S9. Ebay.de cena zanj je okrog 400 eur.

mahoni ::

Apple iPhone 8 Plus

FTad ::

Mavrik ::

Galaxy S9 ima grozljivo zanič baterijo, ne ga kupovati.

Pixel 3a (če ga še dobiš) je tudi odlična opcija.
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

S10e

Han ::

Mavrik je izjavil:

Galaxy S9 ima grozljivo zanič baterijo, ne ga kupovati.
Vir? Telefon je na trgu 2 leti, baterija je solidna, danes ga poganja Android 10.

puda ::

S9 je super telefon vendar pa je baterija porazna jaz imam S9+ pa je 1:45h screen on time...

Mavrik ::

Han je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Galaxy S9 ima grozljivo zanič baterijo, ne ga kupovati.
Vir? Telefon je na trgu 2 leti, baterija je solidna, danes ga poganja Android 10.


Mel sem ga skor eno leto. Exynos baterija je porazna, telefon ko je bil prazen ob 7mih zvečer. Za primerjavo - Pixel 4 drži dlje, vsaj do desetih. 3a komot drži dan in pol v istih pogojih. S10 zdrži do jutra.
The truth is rarely pure and never simple.

martincek1 ::

Mavrik je izjavil:



Pixel 3a (če ga še dobiš) je tudi odlična opcija.


Namški mediamarkt 291eur.. recimo če naročiš preko posrednika (Mailboxde) je to lih čez 300e.
- Top velikost ekrana
- Slike zelo dobre
- Baterija zlahka zdrži cel dan ob precejšnji uporabi

https://www.mediamarkt.de/de/product/_g...

otago ::

Imel sluzben S9, ne priporocam, predvsem ker ima ukrivljeno steklo. Bixby je nadlezen kot hudic. Baterija je ok (tudi po 2 letih zmerne uporabe), fotoaparat tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

zumbaples ::

Iphona sem omenila bolj tako, ker pravijo, ko iphona kupiš ga imaš dolgo in deluje hitro kot prvi dan. Vredu pustimo to.

S tujine nebi naročevala ravno zaradi slabe izkušnje pri P20 lite. Kupim in pridem domov in se ne vklopi tudi, če si ga dal polnit. Grem nazaj v Bigbang in sem enostavno dobila drugega. Kakšne kolobocije bi bile, če bi ga naročila s tujine si ne predstavljam.

Nekdo je zgoraj omenil, da je 6" ekran že opeka. Zanima niti ne, ker dokler ga lahko uporabljam z eno roko je kul.

Samsung s10e je res super, ampak predrag v Sloveniji in edine pritožbe so ravno čez baterijo:( Spet potem pridemo na A41

MajorM ::

Še en glas za Pixel 3a.

dukedl ::

Tudi jaz dam še en glas za Pixel 3a...ga imam zdele 14 mesecev in je še vedno top...malenkost, ampak res malenkost se pozna utrujenost baterije, drugače pa super telefon....pure android, brez bloatwarea, dela ko šus.
lp dukedl

zumbaples ::

dukedl ::

zumbaples je izjavil:

Tole: https://mobitrgovina.com/izdelek/google... ?


Da...uau, se ga da dobiti v Slo očitno...jaz sem ga kupil preko google storea, naročil k frendu v Nemčijo, ki mi ga je potem poslal
lp dukedl

N0t0ri0us ::

še en glas za pixla. Če se ti ne mudi, mogoče lahko počakaš na pixla 4a. Kdaj pride pa ne vemo. Prestavljajo ga že par mesecev.

-valvoline- ::

mi a3. Brez konkurence.

JaVonTech ::

Tudi jaz predlagam Pixel 3a, ga imam sam, kmalu bo eno leto odkar ga imam. Super baterija, ob zahtevni uporabi zdrži cel dan, če pa dejansko delaš v službi, bi pa znal zdržati tudi dva delovna dneva. Edina pomanjkljivost je nanešena plastika na zadnji strani za oprijem - ker nimam ovitka je začelo počasi odpadati. Mobitel tudi nima notification lighta, ampak ni problem, ker ima always on display. Izdelava je drugace super.

Steinkauz ::

Jst sm kupil kak mesec nazaj A41. Sm precej zadovoljen. Prej sm imel 4 leta Honor 7.

Baterija drži super, 2 dni zlahka. Ko sm šel na morje je bil screen on max svetlost + GPS 4 ure pa je porabil manj kot 50%.
Kamera je ok (vsekakor boljša kot je bla na Honor), verjetno ma pixel boljšo.
CPU pomoje sam v špilih opaziš, drugače dela telefon čist lepo hitro.
Je precej lahek, ker je s plastike, kar mam jst za +.
Ekran ma super, pač samsung super amoled.

Men osebno zaenkrat je edini minus figerprint odklepanje.
Honor je men posebi zadi in je delal super.
Tale ima on screen in doskrat reče no match. Sicer sm se menil s folkom in imajo podobne probleme tudi na drugih telefonih z onscreen skenerjem.


Sam sem ga kupil z nemškega amazona za 250eur skupej s poštino.
So pa zdej še nižje cene:
https://geizhals.at/samsung-galaxy-a41-...

Torej je precej cenejši kot pixel.

hopsy ::

LG g6-g8, vsi so ekstra za tvoje pogoje + waterproof so

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

TheBlueOne ::

Jaz imam XZ2 Compact. Je super za cas, ko je bil narejen, sedaj pa ni vreden kolikor se hocejo zanj. Je pa verjetno se vedno najbolsi kolikortoliko kompakten telefon.

Morda malo pocakaj na Pixel 4a. Zna biti kolikortoliko kompakten.

-valvoline- ::

xiaomi mi6 tudi (pa mi5,je pa mal slabsi z baterijo) , zakon telefon, odlschool 16/9, ampak teh ni vec v prodaji, edino kakega rabljenega.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ima pa moja s10e. Je zelo OK, tu in tam je na Amazonu akcija za ca. 450€.

-valvoline- ::

s10e je top, ampak je fajn zasoljen pa ima svoh baterijo.

TheBlueOne ::

Ko so akcije za tam okoli 450€ se mi niti ne zdi tako grozno. Bo pa Pixel 4a verejtno nekje tam, kot je s10e.

blackbfm ::

Prek malih oglasov se je s10e dobilo tut za 400, original zapakiran.Iz svojga dobim povprecno 6 ur 40 min screen on time.. Kar ni lih presezek, ni pa "svoh" glede na zmogljivost ki jo nudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

zumbaples ::

A bi vi počakali na Pixla 4a? Kakšna bo cena v Sloveniji?

https://www.phonearena.com/news/Google-...

martincek1 ::

A nas zajebavaš? Praviš, da nujno rabiš v dveh tednih.
Definitivno ne bo pod 400e, prej 450 ali 500. Prav tako ga ne bo takoj v Slovenijo. Naroči Pixel 3A, pa je to to.

zumbaples ::

Sem mislila, da bo prej na voljo v Slo. Ok potem je res zmagovalec Pixel 3a. Hvala

VrtniPalcek ::

Pixel 4a bo v ZDA 350$, v EU verjetno 400€, mogoče malo manj. Jutri ga uradno predstavijo. Pomoje je 4a boljša izbira kot 3a.

martincek1 ::

Tako, Pixel 4A res že predstavljen. Se posipam s pepelom glede cene, take cene nisem pričakoval niti pod razno. Tole bi se prodajalo za med, če bi bil telefon mesovno poizvajan in bi ga bilo mogoče dobiti po trgovinah.. Tako pa kdo ve, kdaj bo sploh dobavljiv v Sloveniji.

damirj79 ::

Huawei p30. Majhen, lahek, dobre slike in baterija tudi kar dolgo drzi. Bi reku mogoce se xiaomi mi 10 note, le da je pac malo vecji ali pa mi 10 lite, ki je se malo vecji.

mahoni ::

Ne vem kaj norite za tem pixel sranjem?
500€ za telefon, cigar tehnologija v njem je stara 3 leta. Ne hvala.

Boobiz ::

kakih 500€? 340€ je v nemčiji. Dejansko je dober buy za to ceno. Vsaj ne poganja tolk bloata zraven ko razni Samsungi (dva app stora, samsungova lastna iteracija popolnoma vsakega android appa, FAKIN REALLY?) in se bo definitivno postaral bolje kot konkurenca.

Najbrž ne bo podprt 5 let, ziher pa ne bo podprt krajši čas kot konkurenca, to je dejstvo.
I'm drunk, what's your excuse?

VrtniPalcek ::

mahoni je izjavil:

Ne vem kaj norite za tem pixel sranjem?
500€ za telefon, cigar tehnologija v njem je stara 3 leta. Ne hvala.


Napiše nekdo, ki predlaga nakup iPhone 8 iz leta 2017, ki ima napreden LCD zaslon resolucije 1334*750.

CPU v pixlu je star dobro leto, kamera je enaka glavni kameri lanskega pixel 4, cena je pa 340€ v Nemčiji.

Black Dragon ::

Imam Samsung Galaxy S10E in sem zelo zadovoljen :)
Time will tell.

cesnja ::

Joj, kam smo prisli. 6-colski zaslon niti slucajno ne more biti na majhnem telefonu.

Sparkxl ::

Jaz bi ob takih zahtevah takoj vzel novega pixla. Podporo ima zagotovljeno za 3 leta, fotoaparat pa je po prvih testih sodeč več kot odličen v tej kategoriji

buttcrack ::

3a trenutno celo samo 262€...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455683342 (1247) johanblond
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850202 (34925) MrStein
»

Nakup novega telefona srednjega razreda

Oddelek: Mobilne tehnologije
365845 (4869) Stikalo

Več podobnih tem