» »

Cvileč zvok

Cvileč zvok

lolipop2 ::

Hej!

Mogoče kdo ve, kaj bi lahko bil ta zvok: video ---> https://streamable.com/0cnqtm

Pojavlja se, ko zavijam v desno ali občasno naravnost, verjetno tudi bolj kot nbe, ko je malenkost v desno volan. Mehanik je pogledalč in ni našel nič. Diski so baje OK, guma tudi....
A je možno, da je ležaj? Se to ne vidi, če ga mehanik pogleda?

Hvala za info

Siddh ::

Sliši se kot da pločevina drgne ob disk ali kaj takega. Mogoče je ščit diska zvit. Pelji k boljšemu mehaniku.


b3D_950 ::

Se to pojavi potem, ko prej nekajkrat pohodiš zavorni pedal?
Probaj dvignit avto pa zavrti kolo, če začne spuščat kakšn zvok.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TheBlueOne ::

Meni so pri podobnem zvoku stekale pakne. Ko sem jih menjal nisem lepo scistil in se niso lepo vracale nazaj. Naceloma ni kaj narobe, samo gre na jetra. Lahko odstranis pakne in z "drotpirsno" pocistis lezisca.

lolipop2 ::

b3D_950 je izjavil:

Se to pojavi potem, ko prej nekajkrat pohodiš zavorni pedal?
Probaj dvignit avto pa zavrti kolo, če začne spuščat kakšn zvok.


Ko se začnem peljati, po 100 m vožnje začne. Ko v desno zavijam, skoz cvili, ko sem naravnost občasno, če pa levo, pa nič. Bom moral malo bolje / namensko posneti, da mehaniku razložimn, da nekaj RES ni vredu.

HappyPills ::

A je avto dolgo časa stal?

lolipop2 ::

HappyPills je izjavil:

A je avto dolgo časa stal?


Avto kar veliko stoji. 8 let, 40K km. Mogoče je kaka rja na ležajih? Če je to sploh možno? Ampak to bi verjetno "pobrusilo", če bi šel na daljšo furo. Pa je kljub temu še vedno zvok

TheBlueOne ::

Pocisti prvo okoli ploscic, potem glej naprej. Mehanik tega ne vidi kot napako, ker samo cvili....

raufnk ::

Ja, ploščice stalno tiščijo ob disk.
Ena od možnosti je tudi, da je "zaribal" bat v čeljusti in ne popusti dovolj.
lp raufnk

val46 ::

A z mehanikom se pa ne da zmenit, da bi se peljal kak km, da sliši to cviljenje? Če bo potem še vedno trdil, da ni nič, pač vsaj veš, da si s takim mehanikom nimaš kaj dosti pomagat in greš k drugemu. Je pa po moje tudi kaj v zvezi z ploščicami krivo.

Mavrik ::

Na mojem starem Peugeotu 307 sem mel podoben problem, kjer se je zvok pojavljal samo ko sem zavijal proti desni - kriv je bil ležaj v enem od prednjih koles.

Je pa res da ni bilo cviljenje ampak je bil zvok bolj podoben regljanju žab ;P
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

raufnk je izjavil:

Ja, ploščice stalno tiščijo ob disk.
Ena od možnosti je tudi, da je "zaribal" bat v čeljusti in ne popusti dovolj.


Potem pocusti celjusti. Jaz sem takrat vzel tisto krtaco z droti. Ampak moras odstrani ploscice iz lezisc. Mehaniki znajo ta problem resit tako, da zamnjajo ploscice, pocistijo in zakljucijo, da so bile krive ploscice, ceprav bi pomagalo samo ciscenje.

lolipop2 ::

Včeraj sem peljal 150 km in ni niti enkrat cvililo. Pojma nimam, kaj se dogaja. Mehanik ima zelo zasedeno te dni, jaz pa ne morem biti brez avta. Kaj mislite, se lahko normalno vozim, dokler ne najdem frej termina pri mehaniku? Lahko gre kaj naraobe? Če je npr ležaj ali pa neočiščene ploščice?

TheBlueOne ::

Ce se ploscice na vracajo lepo ne bo nic, samo cvili. Zna biti, da ne cvili, ce so zavore mokre, ni pa nujno. Posebej ce se zmoci iz ceste, kjer je se minimalno masti.

Ce je kaj drugega tezko recem, ampak glede na to, da si bil pri mehaniku verjetno ni neke velike nevarnosti.

raufnk ::

Po daljši vožnji (sploh če ti bo spet cvililo) preveri vsa 4 kolesa (platišča), če je katero od njih opazno bolj vroče od ostalih in če je mogoče kaj vonja po varjenju.
Če je, potem so 99% krivec zavore.
lp raufnk

janezvalva ::

TheBlueOne je izjavil:

raufnk je izjavil:

Ja, ploščice stalno tiščijo ob disk.
Ena od možnosti je tudi, da je "zaribal" bat v čeljusti in ne popusti dovolj.


Potem pocusti celjusti. Jaz sem takrat vzel tisto krtaco z droti. Ampak moras odstrani ploscice iz lezisc. Mehaniki znajo ta problem resit tako, da zamnjajo ploscice, pocistijo in zakljucijo, da so bile krive ploscice, ceprav bi pomagalo samo ciscenje.

ja, sej ti ne bo delal popravila za 5€, če lahko z istim delom zaračuna 25€.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

TheBlueOne ::

Pac ena ura dela za eno os, ce ni vse totalno zapacano. Sicer pa niti ne boli, ce se zamenjas ploscice, da ni slucajno res cvilec material. :) Ce ti proda se ploscice niti ne zasluzi ne vem kaj vec, jih je le traba kupit...

kremenko1 ::

Če nebi bilo nič napisanega in bi samo čul ta zvok, bi najprej pogledal okoli mikro jermena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620034 (13088) WizzardOfOZ
»

Zanič kolesni ležaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5014107 (8844) 2dark
»

Menjava zavorne čeljusti

Oddelek: Na cesti
164685 (4293) kremenko1
»

Megane - Piskanje med zavijanjem

Oddelek: Na cesti
255652 (4082) smacker
»

Pregrete zavore (dim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6014449 (12501) zk_eu

Več podobnih tem