» »

Autocad degree wheels

Autocad degree wheels

Laki_ laik ::

Fantje a bi se našla kak dobra duša da bi naredil filmček kako se izdela tak "degree wheel" v autocadu.
[url=http://shrani.si/?24/ed/41TJ8mVp/brez-n...
Vem da je malce čudna prošnja ampak ker sem šele učim v avtocadu bi to res dobrodošlo za učenje.Sem že nekaj poskušal pa mi ne uspeva ker nevem kako se sploh tega lotiti.Tako da prosim če je kdo ki do potankosti obvlada to če mi lahko to uslugo naredi in to posname.Najbrž nebi bil edini ki bi mu to bilo v pomoč pri učenju.
Hvala
Lp

Highlag ::

Link kaže nikamor...

Sicer pa v Draftsight-u gre takole: (V Acadu pa ni nič pretirano drugače)
Narišeš črto.
Izbereš črto.
Izbereš v meniju Modify / Pattern (Mogoče array v acadu)
Izbereš v oknu, ki se odpre ali hočeš linearni oz. v tem primeru circular pattern
Določiš parametre - kot sukanja v tem primeru in število črt, za cel krog pri eni stopinji rabiš 360 črt.
Izbrati moraš še točko vrtišča na primernem mestu - če je 360 delov moraš izbrati skrajno točko, če izbereš sredo bo črt 1x preveč.
In izbereš ok.
Never trust a computer you can't throw out a window

Laki_ laik ::

Sem opazil da slike od nikoder.Vedno delal isto pa je slika bila sedaj pa zadnje čase je huje in huje z slikami.
Hvala bom poskušal po tvoje.

Gagatronix ::

Za nalaganje slik se rajsi registriraj na imgur. shrani.si ze dolgo ni bil nadgrajen in je, milo receno, sranje.

bluefish ::

Slika OP:

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Highlag ::

Aha..
Za takole risbo je malo več priprav treba.
Pri risanju si pomagamo tako, da narišemo "ogrodje" ki ga potrebujemo, da se sploh lahko lotimo risanja.
V tem primeru bi začel tako, da bi narisal krogec, ki bo center vrtišča kazalca.
Potem bi narisal večji krog, ki bi očrtal najmanjšo razdaljo večjih črtic do vrtišča, ter nato še krog, ki bi očrtal najmanjšo razdaljo krajših črtic do
Narisal bi še krog, ki očrta krog na koncu črtic, ki so najdlje oddaljene od centra.
Potem sledi risanje črt.
Iz centra potegneš črto dolžino daljše od največjega kroga
@dolžina<-15
stopinj (recimo -15 stopinj)
Potem s krožnicami odrežeš viške črte. Dobiš prvo črtico na desni spodaj.
Potem lahko na način, ki sem ga opisal zgoraj narediš vse črtice. (Za vrtišče pri izdelavi vzorca moraš izbrati mesto kazalca...)
Črtice so seveda v večini predolge. Z narisanimi krožnicami prikrajšaš želene črtice na želeno dolžino.
Lahko tudi obratno. Narišeš kratke in jih z "extend" funkcijo podaljšaš, bo verjetno manj dela.
Never trust a computer you can't throw out a window

wajdujc ::

A ni bilo praktično enako vprašanje teden nazaj tu?

Autocad rabim pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

Laki_ laik ::

wajdujc je izjavil:

A ni bilo praktično enako vprašanje teden nazaj tu?

Autocad rabim pomoč

Tega nisem zasledil.Pa tudi če bi ne najdem v tej temi odgovora na moje vprašanje oziroma kake razlage kako to naredit.In če pozorno prebereš sem jaz zaprosil za kak posnetek/video kako se to dela.Tako da sem hvaležen za vsak nasvet še najraje pa bi inel kak video za izdelavo dotičnega degree wheela.

Highlag ::

Vzemi kakšno buklo v roke in jo predelaj. Tako sem se jaz naučil...
Never trust a computer you can't throw out a window

Highlag ::

Takole sem jaz risal...
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
383842 (3045) euler
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
453949 (3949) euler
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515012 (11339) Company
»

paralelogram !! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
556447 (5698) korenje_ver2
»

geometrijska naloga iz matematike

Oddelek: Znanost in tehnologija
312117 (1443) CaqKa

Več podobnih tem