» »

HR merilni pas

HR merilni pas

krefi ::

Zdravo
Sem pred nakupom merilnega pasu za merjenje utripa. Pa me zanima kaj priporocate oz.kaj vi uporabljate in mnenje. Rad bi da ima pas moznost povezave s telefonom, ker sem videl da nekateri delajo samo preko ure... Gledal sem nekaj takega: https://eu.wahoofitness.com/devices/hea...
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

mchaber ::

Za katere aktivnosti imas namen to uporabljati in aplikacijo trenutno uporabljas? Imam ta senzor, in dela preko Wahoo aplikacije. Po koncani aktivnosti pa lahko rocno ali avtomatsko poslje aktivnost v druge aplikacije, recimo Strava.

Spomnim se casa, ko so se HR senzorji lahko direktno povezal s Stravo, vendar tega ne podpira vec. Menda je bil problem zagotoviti in podpirati zanesljivo delovenje vsakega HR-ja senzorja in sedaj lahko samo 'uvozis' te podatke od zunaj. Nevem pa, kako je z drugimi aplikacijami.

Mi je pa kul, da se Tickr lahko poveze tudi z kolesarskimi racunalniki, recimo Element Bold/Roam.
.

DamijanD ::

IpBike aplikacija podpira zunanje senzorje (tudi HR) in na koncu omogoča upload na Stravo (in še xx drugih portalov).

dominuspro ::

Tisti od Wahoo je OK, sam imam sicer Garmin HRM-DUAL in sem super zadovoljen. Če bi kupoval še enkrat, bi vzel istega. Prej sem imel kitajski Magene, ki je poceni na Aliju, ampak sem imel z njim probleme(za razliko od Magene senzorja obratov/kadence, ki je OK). Včasih je nehal delati sredi workouta...

zee ::

Spomnim se casa, ko so se HR senzorji lahko direktno povezal s Stravo, vendar tega ne podpira vec. Menda je bil problem zagotoviti in podpirati zanesljivo delovenje vsakega HR-ja senzorja in sedaj lahko samo 'uvozis' te podatke od zunaj. Nevem pa, kako je z drugimi aplikacijami.


Apple Watch in Suunto teh tezav nimata, verjetno imas v mislih HR merilni pas.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krefi ::

Uporabljal bi za fitnes, kolesarjenje ter tek. Gledam tudi garmin saj imam v prihodnje namen zamenjati mojo uro samsung galaxy za garminovo fenix in bi zelel da lahko te podatke zdruzim nekako pac utrip iz pasa ter gps podatke ter cas iz ure.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

mchaber ::

krefi je izjavil:

Uporabljal bi za fitnes, kolesarjenje ter tek. Gledam tudi garmin saj imam v prihodnje namen zamenjati mojo uro samsung galaxy za garminovo fenix in bi zelel da lahko te podatke zdruzim nekako pac utrip iz pasa ter gps podatke ter cas iz ure.

Ce mislis investirat v Garminovo uro je potem bolje da sedaj nabavis Garminov pas, bo bolj 'ziher' glede zdruzljivosti in povezljivosti. Je pa res, da ima Garminov fenix ura verjetno HR tudi vgrajen in ti bo pas obvec.
.

Invictus ::

Ure, ki merijo utrip na zapestju, so manj natančne od pasu.

Za plavalce pa druge alternative sploh ni. Merjenja utripa na roki preko ure ne dela v vodi...

Imajo pa novejše ure poleg merjenja utripa še meritev O2 v krvi... Preko zapestja seveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanquish ::

krefi je izjavil:

Uporabljal bi za fitnes, kolesarjenje ter tek. Gledam tudi garmin saj imam v prihodnje namen zamenjati mojo uro samsung galaxy za garminovo fenix in bi zelel da lahko te podatke zdruzim nekako pac utrip iz pasa ter gps podatke ter cas iz ure.


ce bos presedlal na garmin potem je edina logicna izbira: Garmin TRI HRM, saj ima ogromno meritev pri teku, ni pa toliko drazja od ostalih.

sunshine403 ::

Jaz imam se en cisto nov (zapakiran) Sportstracker/Suunto pas z oddajnikom (Smart sensor)) za prodat. Dela tudi s telefonom (ali katerokoli uro, ki podpira BT oddajnike... naceloma vse moderne). Ugodno ;)

jocoj ::

Polar H10 ali H9, če ne rabiš dodatnih funkcij, ki jih ponuja H10. Najbolj natančna prsna merilca na trgu.

JeBelaCesta ::

jaz za kolesarjenje imam tega kitajca, dela bp:
https://www.aliexpress.com/item/3282674...

na telefonu je pa app Wahoo, ki mi nato sinhr. aktivnosti na Stravo/Komoot/Relive/...
lep pozdrav iz višav ;-)

;-) ::

Invictus je izjavil:

Ure, ki merijo utrip na zapestju, so manj natančne od pasu.

Za plavalce pa druge alternative sploh ni. Merjenja utripa na roki preko ure ne dela v vodi...

Imajo pa novejše ure poleg merjenja utripa še meritev O2 v krvi... Preko zapestja seveda...


Merjenje hr na roki v vodi mislis da sploh ne dela ali dela nenatancno? Meni na huawei gt2e dela, samo pas zapnem na trdno in uro pomaknem malce navzgor. Koliko je natancno nisem preverjal na prvo zogo zgleda da je ok.

SmeskoSnezak ::

A lahko kdo sploh poda mal vec informacij, glede teh pasov?


Je Garmin tukaj top za ugodno ceni ali ne?
So kaksne novosti na to temo?
@ Pusti soncu v srce... @

Assass1n ::

Kaj te pa zanima. Imam takšnega, prišel zraven Garmin 820 števca.
Dela, kaže pulz. Koliko točen je ne vem :) glede na napore pomoje kar natančen :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

jotunn2 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Je Garmin tukaj top za ugodno ceni ali ne?

Ni, niti nikoli ni bil, ampak par fanboyev tu tako ali tako vedno spljuva vse ki karkoli recejo cez Garmin tako da ti le kupi, zihr je top :))

SmeskoSnezak ::

Assass1n je izjavil:

Kaj te pa zanima. Imam takšnega, prišel zraven Garmin 820 števca.
Dela, kaže pulz. Koliko točen je ne vem :) glede na napore pomoje kar natančen :)

Samo mal vec info. Kaj zdravniki porecejo? Kaj priporocajo? Recejo, da ze najcenejsi merilnik je dovolj ali so pristranski, bilokaj? Je kaksen tehnoloski napredek, razen tisti ANT+ posodobitev? Itd.
@ Pusti soncu v srce... @

UkrFTW! ::

Zdravniki uporabljajo 12 kanalni EKG.
Za nas je dober vsak pas - wahoo, polar, garmin itd. Itak te najbrž zanima število utripov, ne pa EKG meritev, s katero itak ne bi vedel kaj početi. Tako kot da daš prst na žilo in šteješ utripe...

jonystar ::

Jaz imam Polar H10 in sem zadovoljen. Po reviewih, ki sem jih bral 2 leti nazaj ko sem kupoval HR pas so ga hvalili.

darkolord ::

Jaz imam kitajskega Magene, ima ANT+ in BT, baterija drži dolgo (prvič sem jo menjal po letu in pol). Deluje 100% - osvežuje hitro, nikoli ne izgubi pulza. Paše na standardne "trakove" s knofki.

Cca. 20€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Kaj kupiti
1135184181 (453) Twixz
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15144782 (1881) Moivre
»

GPS kolesarski računalnik

Oddelek: Šport
205144 (2997) GupeM
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410563 (6347) Machete

Več podobnih tem