» »

Klic iz UK

Klic iz UK

lgn26 ::

Prejel klic iz +442080899236, kjer obljubljajo brezplačen trgovalni račun za delnice. Povedal je firmo, a ni mi ostala v spominu, ni želel poslati pisno na email. Je to poskus prevare? Google na najde nič če iščem +442080899236.

avtek ::

Pokliči nazaj.

Dag ::

rokp ::

Ma kaksna prevara, dnar ti hocjo dat.

eric_cartman ::

Sem se pogovarjal z njimi zadnjič kakih par minutk :D So me klicali že 100krat.. Pa sem rekel, da se jim javim..

Če se gre za isto, potem so oni kot neki online brokerji.. Ki ti v kriptovodah povejo kam daš denar.. In kako čim več dobit iz tega.. Samo zakupit moraš njihov paket, ki je bil na začetku najprej 99$.

Potem sem jim pa rekel, da je to nora cena.. Da pač če pričakujejo, da bom vložil 99$ v nekaj kar tako brez kakšne garancije, da se motijo.. Pa mi je rekel, da lahko zame naredijo popust in paket spustijo na ceno 50$ oz. ne lažem 49.99 $. :D

Pa sem jim rekel, da če se jim še vedno ne zdi mal predrago.. In potem je začel, da v kakšni državi pa potem živimo, če je to drago.. Da to je res poceni paket.. Sem se začel smejat.. In sem rekel, naj me ne kličejo več in da se gre več kot očitno za obiranje ljudi..

Potem sem imel 3 mesece mir.. Predvčerajšnjim pa spet klic.. :D Ne da se njih, ker si itak kupujejo virtualne telefonske številke in jih ne moreš vseh blokirat..

lgn26 ::

Dag je izjavil:

Glej https://slo-tech.com/forum/t696382/konec


Hvala za to, na linku https://www.shouldianswer.co.uk/phone-n... je navedeno, da kličejo večkrat. Me pa zanima od kje dobijo številko? Kako se jim splača delat mednarodne klice?

eric_cartman ::

lgn26 je izjavil:

Dag je izjavil:

Glej https://slo-tech.com/forum/t696382/konec


Hvala za to, na linku https://www.shouldianswer.co.uk/phone-n... je navedeno, da kličejo večkrat. Me pa zanima od kje dobijo številko? Kako se jim splača delat mednarodne klice?


Več variant je.. Ali jim je kakšna firma/spletna stran prodala cifre.. Ali probavajo na random pisat notri kombinacije.. Ali pa so ukradene s kakšne spletne strani..

techfreak :) ::

Verjetno si lahko glede na kolicino klicev uredijo popust pri VoIP providerju, stevilke pa mogoce da tudi kar vse preizkusijo?

TheBlueOne ::

To z delniskimi racuni je najnovejsa prevara. To je nekje na nivoju "Microsoft podpora", "Razna tehnicna pomoc", "Povracila denarja od x zadeve" itn.

Praviloma ti kvazi nudijo pomoc, zelijo, da jih pustis na svoj comp, praviloma TeamViewer, potem pa ti "pomagajo" naprej. Imas na YT fante, ki jih hackajo nazaj, nekaj tudi od Anonymous.

lebang1 ::

mene je v zadnjem mesecu neprestano klicala številka +442038077559 oz. podobna, zadnje 3 cifre so se spreminjale.
Zadnji teden so se pa posodobil zgleda kot klic iz Slovenije iz številke 064 (T2).

V ozadju nek WDCmarkets, obljubljajo milijone...
Dvakrat sem se javil, enkrat me ogovorili v angleščini, drugič v hrvaščini. Sem jim rekel naj zbrišejo mojo številko iz sistema, upam, da so jo.
Pa ne vem od kje jim, ker vedo tudi moje ime.

eric_cartman ::

lebang1 je izjavil:

mene je v zadnjem mesecu neprestano klicala številka +442038077559 oz. podobna, zadnje 3 cifre so se spreminjale.
Zadnji teden so se pa posodobil zgleda kot klic iz Slovenije iz številke 064 (T2).

V ozadju nek WDCmarkets, obljubljajo milijone...
Dvakrat sem se javil, enkrat me ogovorili v angleščini, drugič v hrvaščini. Sem jim rekel naj zbrišejo mojo številko iz sistema, upam, da so jo.
Pa ne vem od kje jim, ker vedo tudi moje ime.


So pa zihr od kakšne "zaupanja vredne" spletne strani kupili podatke. Kar mi je blo sumljivo, vem da sem si že kar nekaj časa nazaj naredil nek račun na crypto borzi.. Mislim, da coinbase..

Od tam pa verjetno tudi ime.. Tako predvidevam.. Ker drugo pa je bolj kot ne samo spletne štacune Amazon etc. in Paypal, ki pač mislim da bi lahko bili zaupanja vredni in ne bi prodajali podatkov naprej :D Vsaj upam, da je temu tako...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577485789 (3233) Robert73
»

Je dobil kdo ta klic?

Oddelek: Loža
387411 (4092) lolipop2
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5016052 (15180) zmaugy
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85110 (4436) MrStein
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613580 (11045) dottor

Več podobnih tem