» »

Koliko kilometrov prekolesarite / pretečete na mesec?

Koliko kilometrov prekolesarite / pretečete na mesec?

1
2
»

2dark ::

pirat je izjavil:

2dark je izjavil:

pirat je izjavil:


Kolesarjenje in tek sta zdrava,



Vidimo, kako zjebana kolena in noge imajo tekači.

Mhm, couch potato s 150kg, pritiskom 165/120 in abonmajem v bliznjem McDonaldsu je bolj zdrav.


To si sebe mislu. Je pa res, da te zdvignem in te vržem v najbližnjo kanto za organske odpadke.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

pirat ::

2dark je izjavil:

pirat je izjavil:

2dark je izjavil:

pirat je izjavil:


Kolesarjenje in tek sta zdrava,



Vidimo, kako zjebana kolena in noge imajo tekači.

Mhm, couch potato s 150kg, pritiskom 165/120 in abonmajem v bliznjem McDonaldsu je bolj zdrav.


To si sebe mislu. Je pa res, da te zdvignem in te vržem v najbližnjo kanto za organske odpadke.

Hecen tipček.

2f4u ::

Prisel do zrelih let.

Na teden:
Hoja 8 do 9 ur. Tut v trgovino pa ruzak. Zraven Stopnice v 4 stuk blok obvezne. Sluzba 3 stuk stopnice. Tek nula.
Kolo, na dan nekje 40km, vsak drug dan recimo. Problem je veter pr karavankah. Jezersko velikokrat.

Pozim pa povecam hribe, turna, 1x na 14dni cel dan.
Regeneracija 2 dni. Pulsar nujno uporabljam.

Da bo jasn, svojo sem na biciklu od zadaj spoznal. Se dones me tera da je ne dohajam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Glugy ::

2km na dan pa praktično vsak dan tko da nekje 50-60 km na mesec pretečem. Lažje se držim dnevnega teka če imam cilj skromen; mislim da je to zame bolj smiselno. Vem da idealno bi bilo če bi imel voljo in čas vsak dan 10km pretečt ampak 2 km vsak dan je ravno perfektno zame. Se držim tega že kakšno leto zdej.

WhiteAngel ::

pirat je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

pirat je izjavil:

prosti čas je vse bolj redka dobrina v modernem času


bullshit

močan argument!


Če se v preteklosti nisi poslušal in izboril časa zase, si ga ne boš nadoknadil z egotripanjem, koliko sedaj prekolesariš. Gibaš se zase, za svoje telo in um. Zdaj pa razmisli, kaj počneš danes, da ti ne bo čez 10 let spet žal (če boš sploh še živ?).

;-) ::

Glugy je izjavil:

2km na dan pa praktično vsak dan tko da nekje 50-60 km na mesec pretečem. Lažje se držim dnevnega teka če imam cilj skromen; mislim da je to zame bolj smiselno. Vem da idealno bi bilo če bi imel voljo in čas vsak dan 10km pretečt ampak 2 km vsak dan je ravno perfektno zame. Se držim tega že kakšno leto zdej.

Isto jaz. Le da je 3,6km krog okoli mojega kraja katerega stiscim se v tako natrpan dan.

Gledam le da nimam izgovorov kot so: dež, tema, danes je prevroče, danes je prehladno itd.

2x na mesec se odlocim za kaj več. Ta teden je bilo kolesarjenje 60km na vikend, kaka celodnevna hoja po okoliskih hribih.

Pred par leti sem dosti kolesaril, hodil, tekel pa skoraj nic, zdaj vidim kaj sem zamujal, ceprav bi mi glede na poskodbo kolena kolo vrjetno bolje delo.

Black Dragon ::

Okoli 300-400km na teden. Za enkrat 7.5k km letos, s tem, da je bila januarja 0km zaradi poškodbe kolena - tek (nehal).
Time will tell.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ni lepšega se te dni vstat tam ob 5-5:30 in it na tek v naravo, ob sončnem vzhodu. Skoraj nikogar nikjer, redno srečujem le enega rekreativca kolesarja.

Machete ::

Ni šans. Samo na morju vstanem ob 5:30.. :)
Za sonce sem si nabavil ono puščavsko kapico, ki jo ima Dušan Mravlje - da ni glavobola Ker če grem razoglav po soncu tečt, mi absolutno po pravilu razibje glavo zvečer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dedekmraz ::

17 cm.
(Aja, vidim, da merite nekaj drugega. ;)

D3m ::

Black Dragon je izjavil:

Okoli 300-400km na teden. Za enkrat 7.5k km letos, s tem, da je bila januarja 0km zaradi poškodbe kolena - tek (nehal).


To delaš kombinatorni tek?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jocoj ::

Glugy je izjavil:

2km na dan pa praktično vsak dan tko da nekje 50-60 km na mesec pretečem. Lažje se držim dnevnega teka če imam cilj skromen; mislim da je to zame bolj smiselno. Vem da idealno bi bilo če bi imel voljo in čas vsak dan 10km pretečt ampak 2 km vsak dan je ravno perfektno zame. Se držim tega že kakšno leto zdej.
Za 2 km se ne splača pripravjat in tekaško opremo vlačit nase vsak dan. Če bi pretekel recimo nek ležeren tempo 5-6 km, bi ti vzelo maksimalno pol ure več na dan, kar ni v bistvu nič, koristi pa veliko večje.

Kvinta ::

Poglej si ti malo kenijce kak trenirajo tam v puščavi na 40+ stopinj vsak dan brez nevem kake opreme oz. tud sam nisem mel nikoli neke opreme razn supege pa še te ne neke top kaj sploh druga rabiš piješ lahko iz potoka al pa iz vodnjaka:))
A.C.A.B

jocoj ::

Kakšnih 40+ stopinj? Kenijci trenirajo zelo zgodaj zjutraj, ko je tam bolj hladno kot pri nas. Poanta je bila, da če že greš 2km tečt, je smiselno podaljšati na 5km, saj ti vzame minimalno več časa, moraš pa vse isto narediti (obleči,obuti, tuširanje).

Anney ::

20-40km na dan, ko imam voljo in čas (ravnina+rahli vzponi, strmih klancev ne maram, ker me ubijejo), s kolesom, seveda pa držim svoj maximum skozi celotne kilometre (včasih me vmes pobere, pa se v kakšnem kilometru postavim nazaj).
Pravkar grem eno turo 33km.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

IL_DIAVOLO ::

Grem na sobno kolo in si nastavim sam breg, ga ne rabim iskat par km dalec.

K0l1br1 ::

In potem se potiš ko prasec, ker ti veterček ne piha okrog ušes....

twom ::

c3p0 je izjavil:

Ni lepšega se te dni vstat tam ob 5-5:30 in it na tek v naravo, ob sončnem vzhodu. Skoraj nikogar nikjer, redno srečujem le enega rekreativca kolesarja.
Tega nisem nikoli razumel. Si na morju in vstaneš ob petih da greš gont kolo, ker je kasneje prevroče. Namesto da bi se folk crkljal..., gonijo kolesa in tečejo. Najbolj zdrav šport, tako kardio kot za sklpepe, je crklanje, pa lahko ga počneš ob vsakem vremenu, pa cel dan ni treba iz pojstle zlest, kaj šele iz bajte...

Mal provokacije, kdaj pa svoje bližnje crkljate, če cel cajt športate?

pa glede mojega prejšnjega posta..., razlika je med zmernim športom za užitek in pretiravanju v rangu profijev, gibanje mora biti pa raznoliko, tako kot prehrana in razmišlanje.
Zakaj mora biti gibanje raznoliko, probi zlest na drevo, se splazit pod mizo, se zasukat, sklont z rokami do tal ali pa naredit plug...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

IL_DIAVOLO ::

Se strinjam.

Moc, kondicija in mobilnost.

twom ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

moč, mobilnost
verjetno misliš žilavost in gibčnost

pirat ::

twom je izjavil:

Tega nisem nikoli razumel. Si na morju in vstaneš ob petih da greš gont kolo, ker je kasneje prevroče.

Je treba enkrat poizkusit. Potem razumeš.

Cruz ::

twom je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

moč, mobilnost
verjetno misliš žilavost in gibčnost
Krepkost in fleksibilnost. >:D
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Machete ::

twom je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni lepšega se te dni vstat tam ob 5-5:30 in it na tek v naravo, ob sončnem vzhodu. Skoraj nikogar nikjer, redno srečujem le enega rekreativca kolesarja.
Tega nisem nikoli razumel. Si na morju in vstaneš ob petih da greš gont kolo, ker je kasneje prevroče. Namesto da bi se folk crkljal..., gonijo kolesa in tečejo. Najbolj zdrav šport, tako kardio kot za sklpepe, je crklanje, pa lahko ga počneš ob vsakem vremenu, pa cel dan ni treba iz pojstle zlest, kaj šele iz bajte...

Mal provokacije, kdaj pa svoje bližnje crkljate, če cel cajt športate?


Jaz nisem skoten v pasje leglo, zato ne razumem vprašanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Eni so se nedosonencki in mislijo, da se je treba cel dan slatat.

Silici ::

A zna kdo ocenit koliko km znese takle pristop pri normalnem kolesarju?
E-kolo, 60% makedam ostalo asfalt. Povprečno 30km na dan. Na e-kolesu je hlajenje boljše, zaradi tega je popačena predstava obremenitve, občutek je kot hitra hoja, ko se ustavim špricne znoj z mene. Vse klance napadam na meji zmogljivosti. Čas rekreacije je 1 ura ali povprečje 30km/h.

Gagarin ::

To lahko približno ocenis samo sam. Meri si pulz, pojdi na isto progo z navadnim in e. kolesom pa na obeh goni toliko da boš imel enak pulz. Pa boš videl kolk km si naredil z enim kolk pa z drugim.

Machete ::

twom be like:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kvinta ::

jocoj je izjavil:

Kakšnih 40+ stopinj? Kenijci trenirajo zelo zgodaj zjutraj, ko je tam bolj hladno kot pri nas. Poanta je bila, da če že greš 2km tečt, je smiselno podaljšati na 5km, saj ti vzame minimalno več časa, moraš pa vse isto narediti (obleči,obuti, tuširanje).


Jaz sem bil 3x v Keniji na dopustu pa sem zmerom videl kak tečejo ne glede na čas tud ,ko je blo najbolj vroče 45 pa gor ..... nisem ravno vido Eliuda Kipchogeja samo je pa folk tam doli znal povedat da se na maraton pripravljajo ti ko zmerom tečejo.

Maš maratone po svetu tud v taki vročini recimo v Maroku ko po sahari tečejo al pa v Avstraliji čez puščavo tam je 50 stopinj :))

Na youtube pa tečejo vsi v senci ja.
A.C.A.B

jocoj ::

Ne vem, katere ciganjerose si ti to videl dol, ampak profesionalci Kenijci in Etiopijci imajo tekaške kampe, kjer tečejo v večjih skupinah. Nikoli, ampak res nikoli se ne teče sredi dneva, če je vročina. Več ali manj se delata dva treninga na dan, eden zelo zgodaj zjutraj, drugi zvečer. Eden je intenziven, drugi regeneracijski.

Drugo je tekma, tam si pač prisiljen tečt, ko imajo organizatorji svoj termin. Čeprav se tudi tukaj prilagajajo, recimo znan maraton Dubai so tekli sredi noči.

Gagarin ::

Bi se ti lohka mal manj rasistično izražal? Black lives mater pa to...

Kvinta ::

Maratonov na svetu je ogromno zato ne tečejo vsi na teh več al manj znanih po Londonu in Los Angelesu al pa Berlin ,Dubai itd ampak vrjetno grejo tud na take bolj ekstremne in če hočeš tečt po puščavi moraš tud trenirat v extremnih razmerah ,ne vem kak bi zgledalo to če bi treniral ponoči al pa ob zori pol pa štartal na 45+ vrjetno bi te po parih kilometrih zvilo:))
A.C.A.B

xx23 ::

Če hočete vroč tek, ne rabite it v Avstralijo, lani je bil julija 12-urni tek v Kranju (od 7.00 do 19.00), letos je odpadel seveda.

jocoj ::

Kvinta je izjavil:

Maratonov na svetu je ogromno zato ne tečejo vsi na teh več al manj znanih po Londonu in Los Angelesu al pa Berlin ,Dubai itd ampak vrjetno grejo tud na take bolj ekstremne in če hočeš tečt po puščavi moraš tud trenirat v extremnih razmerah ,ne vem kak bi zgledalo to če bi treniral ponoči al pa ob zori pol pa štartal na 45+ vrjetno bi te po parih kilometrih zvilo:))
Ja, ampak govoril si o treningih in nima smisla telo utrujat še z vročino, če se teče 200+ km na teden, kar je norma za profije. Profi afričani gredo tam, kjer so dobre nagrade, oziroma jim menedžerji zrihtajo tekme. Te ekstremne tekme so v manjšini in ponavadi niso denarno privlačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

dexterboy ::

Cruz je izjavil:

Na mesec:
Hoja(vsakodnevno, po ravnem, trenutno brez kakšnih tur): cca 210 km
Tek(po ravnem, 2-4x na teden): cca 100 km
Kolo(vsakodnevno + 1-3x na mesec manjša tura): cca 240 km
Bonus: Plavanje(2-3x na teden): cca 8 km

služba, družina, otroci, prijatelji, hobi... tega nimaš?
plavaš pa kje? bazen ali narava?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Cruz ::

dexterboy je izjavil:

Cruz je izjavil:

Na mesec:
Hoja(vsakodnevno, po ravnem, trenutno brez kakšnih tur): cca 210 km
Tek(po ravnem, 2-4x na teden): cca 100 km
Kolo(vsakodnevno + 1-3x na mesec manjša tura): cca 240 km
Bonus: Plavanje(2-3x na teden): cca 8 km

služba, družina, otroci, prijatelji, hobi... tega nimaš?
plavaš pa kje? bazen ali narava?
To je samo zadnja dva mesca, drugace ni toliko. Druzim se v sklopu rekreacije.

Drugace pa, kolo in hoja sta v glavnem uporabljena kot vrsta transporta, s tem, da vsak dan opravim en kratek sprehod(3-10km). Kar se tice rekreacije, je nekje 2h/dan(s sprehodom), sem mlad(polovica 20-ih). Nic ekstremnega, poznam dosti dosti hujse primere. Morda se samo zdi ekstremno, ker je raznoliko.

Plavam v bazenu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Kurzweil ::

Ker ravno vidim, da ste se nekaj lasali in grizli...

Moje osebno mnenje je, da je tek velika neumnost, sploh če je kakšen kilogram preveč, slaba obutev, asfalt... neprimerljivo boljše je plavanje, za tem pa seveda kolesarjenje, toliko kot lahko narediš za sebe s poštenim plavanjem, nista skupaj niti tek in kolo.

martincek1 ::

Plavanje je kul, ampak to gre lih ene tri mesece poleti, pa še to samo če si blizu jezera / morja.

Kurzweil ::

martincek1 je izjavil:

Plavanje je kul, ampak to gre lih ene tri mesece poleti, pa še to samo če si blizu jezera / morja.


A? Veš koliko je zaprtih bazenov in zdravilišč v Sloveniji?! Praktično ima vsako vsaj malce večje selo bazen...

martincek1 ::

Obstajajo že, ampak mi ni do plavanja v klorirani vodi. Sej vem, da je klorirana lih tolk mal, da še ni nobenih velikih stranskih učinkov razen zjebane kože, ampak vseeno..

energetik ::

39let, zadnja leta delam z biciklom nekje 2,5k in 20km višine letno. Ene 3x manj, kot bi rad, ampak ni časa, mali otroci...

Vsaj 1 dan med vikendom gremo vsi skupaj na izlet v gozd ali hribe, kar nanese dosti ur in malo km...

Cruz ::

Kurzweil je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Plavanje je kul, ampak to gre lih ene tri mesece poleti, pa še to samo če si blizu jezera / morja.


A? Veš koliko je zaprtih bazenov in zdravilišč v Sloveniji?! Praktično ima vsako vsaj malce večje selo bazen...
Jaz sem letos samo 4x bil v kopaliscu, drugo sem plaval doma. Inspiracijo sem dobil pri slovenski plavalki, ki je med karanteno plavala kar v garazi v bazenu, privezana na vrv/elastiko.

Ni idealno, mes drugim moras zadeti visino vrvice, ampak je cisto v redu home made solution.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117695 (11698) iso2000
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677673 (5850) AnjaNja
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222538 (20511) egonk

Več podobnih tem