» »

Lastnik računa in pooblaščenci

Lastnik računa in pooblaščenci

fur80 ::

Pozdrav,
ker vem, da ste tudi tu pravniški guruji imam eno vprašanje. Obstaja lastnik bančnega računa, ki ima dva pooblaščenca. Če en pooblaščenec dvigne denar brez vednosti lastnika, je to kraja? Se splača it na policijo prijavit, ali bodo rekli, da se s tem ne bojo ukvarjali. Gre se pa za znesek okoli 500€? Hvala!

Scaramouche1 ::

Kako je kraja če je pooblaščen? Ti si tisti ki je zaupal napačni osebi!

koyotee ::

Here we go again.
http://www.pravniki.info/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fur80 ::

Saj to me zanima, ponavadi si narediš pooblaščenca, če si kje v tujini in da ti plačuje razne stroške v Sloveniji... če ti pa vzame dol denar nevede in ga porabi za druge stvari si ne moreš kaj?

fur80 ::

koyotee je izjavil:

Here we go again.
http://www.pravniki.info/

Hvala ti, bom povprašal še tam! ;)

ziga1990 ::

fur80 kriv si v osnovi ti, ker si pooblastil osebo ki te je izkoristila
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

fur80 ::

Vem ja... sem mislo, da je kaka splošna praksa glede tega, da grem na policijo, gredo do njega pa mi da denar nazaj, dam policiji 50€ in pa sodstvu 50€ pa je... :) Grozit in napadat ne morem, ker je JRM=okoli 500€ in sem na nuli... komu plačat je tudi brez veze, ker za 500€ ne bo kdo delal iztrejave. Prekinem sodelovanje pa je...

Jarno ::

Nekako se predvideva, da je pooblaščenec v dobrih osebnih odnosih z lastnikom računa in se lahko tudi pogovorita. V tej temi se piše, kot da so mostovi povsem pogoreli.
#65W!

fur80 ::

So ja... :) Sem mislil, da če nekoga pooblastiš, da ne more brez tvojega vedenja dvigovat denarja in ga porabljat za druge stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

fur80 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Here we go again.
http://www.pravniki.info/

Hvala ti, bom povprašal še tam! ;)

550 Mailbox is full / Blocks limit exceeded / Inode limit exceeded

To je razlika med drugimi forumi in tem... :)

Lonsarg ::

To čisto preveč splošno sprašuješ, nima veze pooblastilo samo, veze ima kaj in kako sta se dogovorila in na kak način in v kolikšni meri ta dogovor krši. Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...

To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

K0l1br1 ::

fur80 je izjavil:

So ja... :) Sem mislil, da če nekoga pooblastiš, da ne more brez tvojega vedenja dvigovat denarja in ga porabljat za druge stvari.

Imaš prav.

Pooblaščenec lahko dvigne koliko hoče, sme pa ga dvigniti toliko, kot sta se dogovorila. Dve različni stvari.

Machete ::

Lonsarg je izjavil:

Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...
To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Dober dan, jaz imam ustni dogovor z Elonom Muskom za pooblastilo za njegov račun. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fur80 ::

Lonsarg je izjavil:

To čisto preveč splošno sprašuješ, nima veze pooblastilo samo, veze ima kaj in kako sta se dogovorila in na kak način in v kolikšni meri ta dogovor krši. Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...

To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Sem mislil, da je kdo že imel tak problem, čisto običajno, daš pooblastilo človeku na banki, da lahko dvigne denar, da ti plača stroške v kolikor ti ne moreš. Potem vidiš, da ti na računu manjka okoli 500€. Greš sedaj na policijo, ali se ti bodo na policiji smejali ali ne.. imaš kako pravico, da človeku ne zagroziš in rešiš to po normalni poti, ker denarja nazaj ti ne bo dal... ;)

K0l1br1 ::

Machete je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...
To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Dober dan, jaz imam ustni dogovor z Elonom Muskom za pooblastilo za njegov račun. :D

Nimaš pojma.

fur80 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

To čisto preveč splošno sprašuješ, nima veze pooblastilo samo, veze ima kaj in kako sta se dogovorila in na kak način in v kolikšni meri ta dogovor krši. Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...

To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Sem mislil, da je kdo že imel tak problem, čisto običajno, daš pooblastilo človeku na banki, da lahko dvigne denar, da ti plača stroške v kolikor ti ne moreš. Potem vidiš, da ti na računu manjka okoli 500€. Greš sedaj na policijo, ali se ti bodo na policiji smejali ali ne.. imaš kako pravico, da človeku ne zagroziš in rešiš to po normalni poti, ker denarja nazaj ti ne bo dal... ;)

Pej na policijo, kaj jočeš na forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

fur80 ::

K0l1br1 je izjavil:

Machete je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...
To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Dober dan, jaz imam ustni dogovor z Elonom Muskom za pooblastilo za njegov račun. :D

Nimaš pojma.

fur80 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

To čisto preveč splošno sprašuješ, nima veze pooblastilo samo, veze ima kaj in kako sta se dogovorila in na kak način in v kolikšni meri ta dogovor krši. Zelo veze ima tudi če je ta dogovor zgolj ustni ali kaj več...

To je taka kmečka osnova brez pravniškega znanja, za kaj več pa rabiš pravnika :)


Sem mislil, da je kdo že imel tak problem, čisto običajno, daš pooblastilo človeku na banki, da lahko dvigne denar, da ti plača stroške v kolikor ti ne moreš. Potem vidiš, da ti na računu manjka okoli 500EUR. Greš sedaj na policijo, ali se ti bodo na policiji smejali ali ne.. imaš kako pravico, da človeku ne zagroziš in rešiš to po normalni poti, ker denarja nazaj ti ne bo dal... ;)

Pej na policijo, kaj jočeš na forumu.

Haha, ne jočem, vidim, da pa da ti še nisi imel opravka z našo sodnijo... raje tu napišem par vrstic, ko pa da imam še pa par 100EUR več stroškov, pa ne gre se mi toliko za denar ko pa za princip,... lahko grem zagrozi človeku in izterjat svoje, samo kaj ko me bo prijavil in kršenje javnega reda in miru v Sloveniji je 500EUR in potem se ti kregaj na sodišču...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

K0l1br1 ::

fur80 je izjavil:

vidim, da pa da ti še nisi imel opravka z našo sodnijo...
Ne bi verjel, ne kolikokrat, ne kje vse sem bil.

fur80 je izjavil:

ne gre se mi toliko za denar ko pa za princip,
Samo ornk idiotom se gre za princip, ki ga povrh vsega sploh ne razumejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

fur80 ::

Hvala ti, vidim, da si pametnejši, zato bom raje odnehal...

K0l1br1 ::

Na policijo pejd.

fur80 je izjavil:

Hvala ti, vidim, da si pametnejši

To je pa res. Težko bi bil manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

fur80 ::

K0l1br1 je izjavil:

Na policijo pejd.

fur80 je izjavil:

Hvala ti, vidim, da si pametnejši

To je pa res. Težko bi bil manj.


Ne maram pa plavih,ki imajo isti princip ko pa ti... npr... haha kaj pa nisi poštudiral... a zaj ko pa nas rabiš si pa tu... hohoho... Zanimalo me je samo je to kraja ali ne,... saj pa to ni nek prvi primer in ali se plača ali ne.

Gagatronix ::

fur80 je izjavil:

Vem ja... sem mislo, da je kaka splošna praksa glede tega, da grem na policijo, gredo do njega pa mi da denar nazaj, dam policiji 50€ in pa sodstvu 50€ pa je... :) Grozit in napadat ne morem, ker je JRM=okoli 500€ in sem na nuli... komu plačat je tudi brez veze, ker za 500€ ne bo kdo delal iztrejave. Prekinem sodelovanje pa je...


In potem se stajerci cudite zakaj se ostala drzava dela norca iz vas...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Furbo ::

fur80 je izjavil:

Saj to me zanima, ponavadi si narediš pooblaščenca, če si kje v tujini in da ti plačuje razne stroške v Sloveniji... če ti pa vzame dol denar nevede in ga porabi za druge stvari si ne moreš kaj?

Ne kaj dosti, pa tvoja ideja namena pooblaščenca je zgrešena.
Raje si naredi trajnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fur80 ::

Mi je že žal, da se sploh vprašal. Ti bom po Ljubljansko napisal... Včasih se mi zgodi, da ker delam v tujini, nimamo internetne povezave, saj več 3. svet. Pa sem prjatlu, dal pooblastilo, da ga pokličem, da lahko gre na banko in mi plača določene stroške, če je treba. Sedaj, pa ne vem ZAKVA, mi je tišček dol potegnu 500€ in kva, naj ga zaj grem prjavit našim organom, ali bom mel dodatne stroške. Zanima me ali to je kraja, ker se nisma tako zmenila, ali zaključim in pozabim na to ter ga dam na ignor?

Furbo ::

Kot prvo, skenslaj pooblastilo. Kot drugo, mu najprej malce zagrozi z organi, če ti ne vrne. Morda se bo usral.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fur80 ::

Furbo je izjavil:

Kot prvo, skenslaj pooblastilo. Kot drugo, mu najprej malce zagrozi z organi, če ti ne vrne. Morda se bo usral.


To sem ga itak dal..., sem mu pa zsagrozil in je reko, da me bo prijavo ker mu grozim,... haha pač vprašam, pa še slab dan mam.... :D

Furbo ::

Zdi se mi, da imaš opravka s prekaljeno barabico, od kje ti ideja takemu dati pooblastila?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fur80 ::

Furbo je izjavil:

Zdi se mi, da imaš opravka s prekaljeno barabico, od kje ti ideja takemu dati pooblastila?


TOčno to! Najprej se ti delajo lepe, najraje bi šel preverit kolko ljudi je že na tak način ogoljufal. Potem pa pridemo do varstva podatkov, pa tak naprej.

Kvinta ::

Splošna praksa je sao štil od krampa ...
A.C.A.B

Gagatronix ::

Zdrava kmecka pamet zatrokirala ? Aja, stajerci...

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Kvinta je izjavil:

Splošna praksa je sao štil od krampa ...

Pa ti maš ACAB v podpsu, pa me pošiljaš na policijo... :D

fur80 ::

Gagatronix je izjavil:

Zdrava kmecka pamet zatrokirala ? Aja, stajerci...


Je ja, zato se pa vpraša, če se da kaj naredit, v tej naši Sloveiniji al je treba po balkansko.

MadMicka ::

Normalno, da gre za kaznivo dejanje, ne sme on jemati denarja iz tvojega računa za namene, za katere se nista dogovorila, pa četudi je bil dogovor usten. Ne gre ravno za tatvino, verjetno gre za zatajitev 208. člen KZ-1. Pregon se začne na zasebno tožbo. Glede na znesek niti nima smisla k odvetniku, reči mu, da če ti ne vrne takoj, boš zadevo predal policiji. Potem pa, če bo treba, greš v resnici na policijo, če bodo kaj naredili, super, če ne, pač pošlješ ustrezen dopis na kazensko okrajno sodišče in od tu dalje vidiš kaj in kako.

fur80 ::

MadMicka je izjavil:

Normalno, da gre za kaznivo dejanje, ne sme on jemati denarja iz tvojega računa za namene, za katere se nista dogovorila, pa četudi je bil dogovor usten. Ne gre ravno za tatvino, verjetno gre za zatajitev 208. člen KZ-1. Pregon se začne na zasebno tožbo. Glede na znesek niti nima smisla k odvetniku, reči mu, da če ti ne vrne takoj, boš zadevo predal policiji. Potem pa, če bo treba, greš v resnici na policijo, če bodo kaj naredili, super, če ne, pač pošlješ ustrezen dopis na kazensko okrajno sodišče in od tu dalje vidiš kaj in kako.


Hvala ti, to bom mu pripopal na nos, pa upam, da ma še kaj od prej:
(1) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki mu je zaupana, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če je vrednost zatajene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(3) Če stori dejanje iz prvega odstavka tega člena skrbnik, se kaznuje z zaporom do treh let.

(4) Če je zatajena stvar posebnega kulturnega pomena ali naravna vrednota ali če je zatajena stvar velike vrednosti in si je storilec hotel prilastiti tako stvar ali stvar take vrednosti, se kaznuje z zaporom do petih let.

(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(6) Pregon za dejanje iz prvega, drugega in petega odstavka tega člena se začne na predlog.

Uradni list RS, št. 50/2012 z dne 29. 6. 2012: 208. člen KZ-1

Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4
Če ne pa po balkansko tak ko je ETI3n reko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

tikitoki ::

fur80 je izjavil:

Pozdrav,
ker vem, da ste tudi tu pravniški guruji imam eno vprašanje. Obstaja lastnik bančnega računa, ki ima dva pooblaščenca. Če en pooblaščenec dvigne denar brez vednosti lastnika, je to kraja? Se splača it na policijo prijavit, ali bodo rekli, da se s tem ne bojo ukvarjali. Gre se pa za znesek okoli 500€? Hvala!


Gre za krajo. CE se ti splaca zaradi tega v tozbo je pa druga stvar.

Gagatronix ::

Clovek pooblasti debila ki mu krade denar, on sprasuje na forumu namesto da bi skenslal pooblastilo in sel direktno na policijo. Jao boze. Nic cudnega da smo tu kjer smo.

tikitoki ::

Lahko je biti pameten. Recimo, da pooblastis oceta in nato ugotovis, da je sociopat in lopov. Si res debil, ce si mislil, da lahko zaupas lastnim starsom?
Tezko govoriti, ce ne ves koga in zakaj ga je pooblastil.

BRBR ::

to bom mu pripopal na nos

Fajn, če ti bo verjel. Če pa ne, ti pa zdaj povem da si z državo ne moreš nič pomagat.
To je tam napisano zaradi lepšega.

fur80 ::

BRBR je izjavil:

to bom mu pripopal na nos

Fajn, če ti bo verjel. Če pa ne, ti pa zdaj povem da si z državo ne moreš nič pomagat.
To je tam napisano zaradi lepšega.


Grem jutri na našo policijo z vsemi členi, da bom malo pripravljen, pa ne ko en kmet, ko se mu je slučajno zogdila krivica pa javim... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Gagatronix ::

tikitoki je izjavil:

Si res debil, ce si mislil, da lahko zaupas lastnim starsom?


Starsem. In ja.

UganiKdo ::

tikitoki je izjavil:

fur80 je izjavil:

Pozdrav,
ker vem, da ste tudi tu pravniški guruji imam eno vprašanje. Obstaja lastnik bančnega računa, ki ima dva pooblaščenca. Če en pooblaščenec dvigne denar brez vednosti lastnika, je to kraja? Se splača it na policijo prijavit, ali bodo rekli, da se s tem ne bojo ukvarjali. Gre se pa za znesek okoli 500€? Hvala!


Gre za krajo. CE se ti splaca zaradi tega v tozbo je pa druga stvar.


Načeloma, gre v takih primerih za zatajitev in ne krajo, saj je pooblaščenec načeloma imel privoljenje lastnika za razpolaganje z njegovim premoženjem in je to zaupanje zlorabil tako, da si je neupravičeno prisvojil del le tega. Razlika je pomembna v samem postopku, ker eno se preganja po uradni dolžnosti drugo pa zgolj na predlog oškodovanca.

pviran3 ::

Čimprej skenslaj pooblastila.
Pokliči bivšo pooblaščeno osebo, pejta na kavo in se zmenita...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMS od nekoga drugega napisan in poslan s telefona dementne osebe

Oddelek: Loža
181612 (990) Jarno
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
275986 (5003) toplakd
»

Ukradena domena (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6010306 (7328) Maxtor2000
»

Pravila igre-stanovanjski problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912986 (10760) Aston_11
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310646 (9169) St235

Več podobnih tem