» »

WIN 10 - Vklopi zaščito pred virusi

WIN 10 - Vklopi zaščito pred virusi

krofko ::

Operacijski sistem WIN10 Pro. Javi mi sporočilo, da je treba vklopiti Zaščito pred virusi.

 Sporočilo o napaki

Sporočilo o napaki



Prikaže se zgornje sporočilo, ko hočem vklopiti Windows Defender. Sem pa prijavljen kot skrbnik, pa zgleda, kot da je še en drug skrbnik. Gre se za domači računalnik, ni povezan v nobeno domeno, vse je lokalno.

Kaj mi svetujete, da rešim zgornjo težavo? Rad bi pridobil spet skrbniška pooblastila. Je to posledica kakšnega updata, ker do pred kratkim mi je vse delalo normalno?
  • spremenil: krofko ()

Han ::

solatko ::

Če imaš službeni windows ali korporacijski ključ, ima IT-jevec firme pooblastila za to.
Delo krepa človeka

krofko ::

@Han
Sem delal po tem vodiču, ampak rezultat je enak.

@solatko
Računalnik je rabljena delovna postaja, kupljena od Workstation4u. Zna biti, da je ključ korporacijski. Kdo je pa IT-jevec v tem primeru, pa nimam pojma. Se da narediti kakšen obvoz?

Lonsarg ::

Ti raje čimprej popolni reset sistema naredi (in backup prej). Kako si lahko upate kar uporabljat direktno prednameščene rabljene zadeve ko vam jih ljudje dajo? Po možnosti nek sistemc veselo gleda kaj delaš ker je tvoj računalnik očitno še vedno nastavljan da je "slave" od glavnega računalnika v firmi po erorju sodeč.

Skratka:
1. Naredi backup vsega nekam
2. Settings/Update&Security/Recovery/Reset this PC/Remove everything

solatko ::

krofko - Obvod ravno ne, lahko pa iz M$-jeve strani potegneš dol Windows iso tool, daš na ključek in potem instaliraš widows pro, ključek pa kupiš na netu. Vsi korporacijski sistemi, so zaradi podpore, vezane na odgovorne v korporaciji, ki lahko s svojimi gesli urejajo sistem, tudi, če si skrbnik, ne moreš določenih varnostnih zadev urejati, saj ima lahko korporacija varnostni sistem pri drugi firmi in takrat defenderja ne moreš vklopiti.

Potem pa registracijo zrihtaš po svoje ali kupiš ključ za pro na netu - od 3€ naprej, za domačo uporabo čisto v redu.
Delo krepa človeka

krofko ::

@Lonsarg
Ne poznam dobro te stvari. Je pa pri prvem zagonu bil operacijski sistem inštaliran do koraka, ko vneseš uporabniško ime in ostale nastavitve. Zgledala je čista instalacija.

@solatko
Hvala za pojasnilo. Prosil bi še za priporočilo, kje dobiti te ključe (lahko tudi na zs). Slišim različne zgodbice, da je na tem področju marsikaj odvisno tudi od sreče.

solatko ::

krofko - ti že imaš original OS, samo spremenit moraš tip iz korporacijskega na PRO ali HOME verzijo, morda ti bo celo aktiviral ob instalaciji.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211308283 (5663) anjica
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442858 (30077) bajar
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13150270 (42665) opeter
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
243963 (2979) Mare2
»

windows vista - prednaložen

Oddelek: Operacijski sistemi
301524 (1036) solatko

Več podobnih tem