» »

Iz nelegalno do legalno win7pro

Iz nelegalno do legalno win7pro

SkiroWalk ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi nasvet. Pred kakšnim mesecem sem kupil rabljen notebook - PIARA. Na njem je nalepka z win7 pro. Sedaj pa mi je notebook požrl nastavitve namizja in javlja da so windowsi nelegalni (ob nakupu je bilo rečeno, da je notebook brez win).
Zanima me ali obstaja način preiti iz nelegalnih win7 pro na legalne win10 z nadgradnjo, brez da izgubim podatke, dokumente, ki so shranjeni na notebooku?
Hvala za vsak nasvet,

Lp
M

cekr ::

A je tudi key gor napisan?

Če je, ga lahko uporabiš tudi za Win10.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m0LN4r ::

Razen, ce je ta key ze nekdo aktiviral
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cekr ::

m0LN4r je izjavil:

Razen, ce je ta key ze nekdo aktiviral


Se strinjam.
Samo to je OEM verzija in bi morala biti samo na te škatli.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Invictus ::

Pokliči na MS, da tu ga ponovno aktivirajo.

Bo pa tisti drugi izgubil aktivacijo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alf__ ::

To so super prenosniki ;)

Lahko da se je nalagalo kaj na prenosnik zaradi cesa bi potem windowsi imeli težavo z legalizacijo - kakšni neoriginalni programi itd... najbolje telefonska aktivacija microsoft...

ninjaxx ::

Jaz sem mel tudi nelegalne win 7 in sem samo prenesel z ms strani Win 10. In zdaj imam legalno 10 pro verzijo, z vsemi podatki.

darkolord ::

Če si nadgradil iz nelegalnega win 7 na win 10, potem je ta še vedno nelegalen - ne glede na to, da ne jamra.

loveJDM ::

pa kaj ma veze legalen/nelegalen če je za domačo uporabo...Aktivator s partisa in je zadeva rešena

ninjaxx ::

darkolord je izjavil:

Če si nadgradil iz nelegalnega win 7 na win 10, potem je ta še vedno nelegalen - ne glede na to, da ne jamra.

Ja zakaj, se pa ima na računalniku nalepko win7, to velja da je win legalen, mogoče se motim.

solatko ::

ninjaxx - Če gre za kolektivno registracijo, potem z odprodajo fizični osebi, licenca za OS ne velja več. Lepo je napisal, da je prenosnik kupljen brez sistema.

Vsi računalniki, ki pridejo iz Nemčije in se pri nas prodajajo, imajo nalepke, vendar nobena koda ne prime, saj so licence pred prodajo odpovedane.

Včasih kak IT-ijevec pozabi zbrisat licence, pa se najde še kakšen vmes, kjer gre aktivacija brez problemov, v večini pa ne.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

S klicem na MS se vse reši. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

subby ::

Videl sem že dosti primerov, kateri so imeli Home Premium licenco na prenosniku pa jim je sosedov mulc namestil Ultimate, ker najbrž še nikoli ni mel posla z originalnimi.
Najprej preverit, če se nameščena verzija in tista na nalepki ujemata. Sicer pa če hočeš Win10, raje backup podatkov, namestiš sveže in v njih vpišeš ključ od Win7.

andromedar ::

ninjaxx je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če si nadgradil iz nelegalnega win 7 na win 10, potem je ta še vedno nelegalen - ne glede na to, da ne jamra.

Ja zakaj, se pa ima na računalniku nalepko win7, to velja da je win legalen, mogoče se motim.


Govoril je o tebi, ne o OPu.
Eh?

solatko ::

andromedar - Nalepka ne pomeni, da imaš legalni windows 7, saj so za podjetja licence na pogodbo, glede na število uporabljenih naprav in, ko gre taka naprava iz podjetja, nima več licence.
Zato se to prodaja, brez sistema.
Delo krepa človeka

andromedar ::

To že, ampak ninjaxx in darklord nista debatirala o tem.
Eh?

borisk ::

Če je nalepka OEM, gre licenca zraven prenosnika, ne glede na to kaj piše prodajalec. nekako tako kot kupiš iphone z Ios al kaj je že.

solatko ::

borisk - Si si kdaj prebral pogoje?
OEM licence so za podjetja neuporabne, razen za mala podjetja, v večjih se uporablja skupinsko licenco, ki pa ni prenosljiva iz firme.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

solatko je izjavil:

borisk - Si si kdaj prebral pogoje?
OEM licence so za podjetja neuporabne, razen za mala podjetja, v večjih se uporablja skupinsko licenco, ki pa ni prenosljiva iz firme.

In od kdaj pride skupinska licenca z nalepkami za na opremo?

Če je na prenosniku nalepka, je lahko od OEM ali retail verzije. Če je OEM, je zadeva vezana na prenosnik in je veljavna. Če je retail, pa jo je lahko lastnik prenesel na drug računalnik.

Kliči Microsoft, pa bodo točno povedali, za kaj se gre.

Jupito ::

Stoprvič (čeprav vem, da ne bi smel dajati otrokom avtomatskega orožja v roke): SLP OEM kode ne primejo, ker so po defaultu blokirane (razen, če je kak brihtol že delal reinštalacijo). Blokirane so pa zato, da se prepreči ljudem, da bi naredili še eno inštalacijo, ker se (do vključno win7) originalna aktivira samo spomočjo SLIC tabele (nič on-line, nikoli se ni treba sploh povezati z aktivacijskim strežnikom).

Posledično to tudi pomeni, ja (in ja), da če imaš SLIC v biosu, rabiš samo še možgane in internet.

Zdaj pa hitro tržni inšpektorat klicat, pa jim povedat, sa spet piratstvo spodbujam. Najboljpoštenforum, majkemi!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Mare2 ::

solatko je izjavil:

borisk - Si si kdaj prebral pogoje?
OEM licence so za podjetja neuporabne, razen za mala podjetja, v večjih se uporablja skupinsko licenco, ki pa ni prenosljiva iz firme.


Solatko, odkar si pred kakim mesecem podal v tem forumu napačne podatke glede licenc, ti nič več ne verjamem. Očitno si bral lcenčne pogoje pred desetimi leti in potem nikoli več.

Brez veze se tule šopiriš in daješ napačne podatke. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Mare2 - Če so se pravila korporacijskih licenc spremenila, me boš pač podučil, kolikor je meni znano, so enaka, kot so bila pri XP, Visti in w7.
Delo krepa človeka

darkolord ::

Vedno je bilo tako, da je OEM licenca bila čisto normalno veljavna za vse. Celo več, v nekaterih primerih si moral/moraš za osnovo imeti veljavno OEM/FPP licenco, vse ostalo so pa samo nadgradnje nad tem.

McMallar ::

solatko, za katerokoli enterprise licenco rabis PC z veljavno licenco. Se pravi, tudi ce ima firma MS Enterprise Agreement mora se vedno kupiti racunalnik z OEM Windowsi, so pa zaradi njih lahko tudi Windows 95. Pogodba jim pa potem omogoca, da enostavno naredijo upgrade/downgrade na katero koli verzijo zelijo.

Sem dal skozi ze nekaj sestankov na to temo, ce pa ne verjames pa poklici na MS in ti bodo vse lepo razlozili. Skratka, nalepka na PC-ju bi morala delati in tistega ne mores kar "deaktivirati" in gre kar lepo dalje s PC-jem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Mare2 - Če so se pravila korporacijskih licenc spremenila, me boš pač podučil, kolikor je meni znano, so enaka, kot so bila pri XP, Visti in w7.


Solatko, v temi o Windows 10 si že dobil informacijo o tem, to je bilo kak mesec ali dva nazaj. Ti pa še vedno vztrajaš. Kot da se ni nič zgodilo.

Če se že ukvarjaš s tem bi bilo korektno do tvojih strank, da preveriš trditev na Microsoft-u Slovenija. :)

Pa tudi to smetenje po tem forumu ni več apetitlih.

Bilo je nekoč... sedaj ni več.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712524 (7963) Pimoz
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015178 (8413) Dman
»

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
305942 (2148) starfotr
»

Original windows 10 po smešni ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8023449 (12347) scipascapa
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520580 (17028) PrimozR

Več podobnih tem