» »

Čiščenje kolesa ter verige

Čiščenje kolesa ter verige

vilonja ::

Pozdravljeni,

zanima me malo kako kaj čistite kolesa in s kakšnimi sredstvi, da najceneje skozi pridete ter da postopek ni zamuden?

Jaz kolo najprej sperem z vodo ter nato z gobo in Prilom očistim umazanijo s kolesa (nimam diskov).
Verigo pa kar našpricam z megliotom ter s tisto napravo ki jo nataknes na verigo očistim.
Zobnike enako našpricam z megliotom in jih s ščetko opucam. Na koncu pa še temeljito z vodo sperem.

Zanima me, če je meglio prehud razmaščevalec in če kej škoduje ležajem npr. spredaj pri gonilki ali zadaj pri kaseti?

Dobrodošli tudi nasveti, ki ste jih z leti čiščenja kolesa pridobili.

Killermode ::

Kako pogosto pa ga čistiš tako podrobno?

Sam sem kolo pral samo po blatni/deževni turi ko je blo res en kup blata vsepovsod.
Prej sem se na samopostrežnem vapu ustavu in vrgu žeton not in opral okvir in gume z felgami ter pazil da nisem šprical kje drugje z pritiskom.
Pral samo z vodo, po tem fajn obrisal na suho in pošprical z čemer sem pač imel za mazanje.
Ponavadi kar teflonski sprej za motorje ker se je na njega manj svinjarije nabralo, ketna pa je tekla bolj tiho kot na nekih fancy kolesarskih sprejih.

Drugače pa parkrat na leto konkretno z Muc-off roza (kupil 5 litrov za cca 12 eur u eni akciji in uporabljamo že cca 5 let). Našpricaš z peno in vse steče dol iz kolesa, kar ostane ponoviš še parkrat, za ketno in zobnike kaka stara majica iz bombaža pa kaka stara zobna ščetka, malo spereš, obrišeš na suho, fajn podmažeš.

vilonja ::

Čisto odvisno, tudi od vremena, verjetno 1x na mesec. Govorim za cestno kolo. Sicer mi pa postopek ne vzame vec kot 20 min.

Samo mal me skrbi, da je meglio prevec agresiven.

sunshine403 ::

Odkar uporabljam wax namesto olj in sprejev za mazanje verige so mi ti problemi cudezno izginili :) V najslabsem primeru vzames cunjo in obrises, realno pa samo z vodo splaknes ko peres kolo... pa sem na mtb, na cestnem bi bilo verjetno se lazje :)

vilonja ::

@Sunshine403
Če ni skrivnost, lahko poves kje kupujes wax in postopek voskanja verige? Je voskanje tisto, ko verigo snames dol in jo namocis?

mit3k ::

Odkar uporabljam "Squirt" je ciscenje verige preteklost.

sunshine403 ::

@Vilonja... navaden parafin. Ce nikjer drugje, ga prodajajo v Kamniku na kile. In ja... novo verigo ociscis in razmastis, potem pa potopis v segret parafin. Vsakih 300-500km (odvisno od vremena) ponovis vajo (brez ciscenja in razmascevanja). Jaz sem jo vceraj cetrtic v sezoni in mi vzame manj kot 5min dela. Glede na to, da sem prej, sploh pri suhem vremenu cistil in mazal verigo po vsaki voznji, je tole neprimerno lazje. Pa po vseh testih nekajkrat boljse kot vsa ostala mozna maziva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852723518 (1809) issak
»

KATERI in KJE kupiti čistilo za notranjo enoto klime v stanovanju.

Oddelek: Loža
3628948 (6858) easyrider3
»

čiščenje verige kolesa

Oddelek: Na cesti
72976 (2904) Silver
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156084 (5302) Map
»

kontakt spray

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2910390 (7797) lebang1

Več podobnih tem