» »

čiščenje verige kolesa

čiščenje verige kolesa

zero_max ::

Živjo,

prihaja pomlad in v naslednjih dneh bom malo očistil kolo. Na verigi sem opazil nekaj rje. Nabavil bom 3 sredstva:

a. za odstranjevanje rje z verige,
b. za odstranjevanje nečistoč z verige,
c. za podmazanje verige.

Vprašanji:
1. Kateri vrstni red 'nanašanja' sredstev na verigo je najbooljši (abc?)?
2. Je poceni univerzalni razmaščevalec (za čiščenje po hiši, itd.), ki se ga dobi v večjih živilskih trgovinah (Spar, Mercaor...), dovolj dober za čiščenje verige?


Hvala za pomoč in lep pozdrav!

Heisenberg ::

WD40 je za vse od a do Žnj :)

drugače pa:

echo ::

Wd40 je dobr sam v reklami. Podmaži z namenskim oljem, jaz sem ga kupil kar v bauhausu, je kot dan in noč (prej sem 1x tedensko sprical z wdjem)

Siddh ::

WD40 sploh ni za mazanje.
Rjo odstrani z WD40 in žično krtačo, potem pa namaži z oljem ali pa kakšno mastjo za verige.


blackbfm ::

če maš pri roki uporabi za ciscenje bencin/univ. razmascevalec, namazes z motornim oljem in je..bv kupovat neke specialne namenske zadeve

Heisenberg ::

a je kdo od vas sploh pogledal video ?

IL_DIAVOLO ::

Namocis v razredcilo. In nato premazes verigo direkt na zobnikih kolesa. Vmes seveda vrtis pedalke.

Silver ::

Majstr v videu malo pretirava glede verige - kot da košta celo premoženje, ni to motor.

Rjo in maščobo super odstrani WD-40, za mazanje pa uporabi namenski sprej. So različni, za suho/mokro vreme, dobiš celo za tiste bolj umazane, ki veliko vozijo po blatu in prahu. Samo ne zapravit več na sprejih, kakor stane nova veriga. ;)

Pa nikar razredčilo! Razlog je, da požre gumice in verigo uničiš. Če že, potem namoči v petrolej ali v skrajni sili bencin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silver ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebit teh madežev na avtu??

Oddelek: Na cesti
398617 (6747) mat xxl
»

kontakt spray

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2910371 (7778) lebang1
»

podmazovanje graficne

Oddelek: Strojna oprema
172183 (1657) gavro
»

ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211668 (974) dadooo
»

Kako odstraniti nalepko, brez da bi poškodoval plastiko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2416455 (15883) bastadu

Več podobnih tem