» »

Obresti na kriptovalute

Obresti na kriptovalute

ElNuncio ::

Pozdravljeni
se opravičujem v najprej, če je slučajno že kaka tema odprta na to tematiko, jaz je nisem videl, zato pišem pod novo.

Opazil sem, da je vedno več denarnic in menjalnic, ki ponujajo tudi pridobivanje obesti na kripto valute. Obresti so veliko višje kot če bi imel denar na banki, predvsem za tako imenovane stablecoine (usdt, dai, pax itd.). Gledal sem recimo Celsius network lahko dobis 8% na stablecoin, na banki je to nemogoče...
Ima kdo kake izkušnje s tem? Vem da če svojega kripto denarja nimaš na domačem privatnem ključu pomeni da nekdo drugi opravlja s tvojim denarjem in tvegaš da ga ne boš videl več, zato je vsekako najbolj varno imeti vse pri sebi, ampak tudi na banki je denar pri drugem. :)
Te visoke obresti se mi zdijo kar mikavne, samo varnost me muči...
Kaj vi mislite o tem?

Hvala za odgovore!

buttcrack ::

Sam imam nekaj na nexo, kjer imaš obresti tudi na fiat.

KriptoKekec ::

V kripto se ne hodi za 8%. Še posebej ne v low cap shitkojne s sumljivimi APR-i.
V času, ko so obrestne mere centralnih bank 0% ali celo negativne so ponudbe za risk-free 8% obresti zelo sumljive. Samo čakam, da se spet zgodi hack neke DeFi platforme, da bo raja videla svojih 8%.
Vsi mislijo, da je DeFi naslednji hit pri izposoji denarja, medtem pa pozabljajo, da veliki playerji kot FTX/BitMEX nudijo dosti bolj realna in ugodnejša posojila.

DeFi = decantraliziran neo-Bitconnect iz 2017

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

ElNuncio je izjavil:

Pozdravljeni
se opravičujem v najprej, če je slučajno že kaka tema odprta na to tematiko, jaz je nisem videl, zato pišem pod novo.

Opazil sem, da je vedno več denarnic in menjalnic, ki ponujajo tudi pridobivanje obesti na kripto valute. Obresti so veliko višje kot če bi imel denar na banki, predvsem za tako imenovane stablecoine (usdt, dai, pax itd.). Gledal sem recimo Celsius network lahko dobis 8% na stablecoin, na banki je to nemogoče...
Ima kdo kake izkušnje s tem? Vem da če svojega kripto denarja nimaš na domačem privatnem ključu pomeni da nekdo drugi opravlja s tvojim denarjem in tvegaš da ga ne boš videl več, zato je vsekako najbolj varno imeti vse pri sebi, ampak tudi na banki je denar pri drugem. :)
Te visoke obresti se mi zdijo kar mikavne, samo varnost me muči...
Kaj vi mislite o tem?

Hvala za odgovore!


Ne da te sekiram, ampak primerjat kripto banko in "navadno" banko ni ravno primerno. Svoj denar imaš na banki, ampak če ne bo prišlo do globalnega gospodarkskega zloma, ta denar lahko vedno dobiš. Pri kripti pa temu ni tako

ElNuncio ::

Točno taka mnenja iščem na temo DeFi, ker zadnje čase se veliko omenja, vse skupaj izgleda zelo mikavno, zakaj bi imel na banki denar, če lahko dobim 8% obresti drugje, vendar se mi zdi vseskupaj tudi zelo sumljivo in tvegano. Vsekakor večjih količin denarja si ne bi upal nalagat na te platforme. Vidim pa da so ljudje kar navalili na te zadeve.

ElNuncio ::

ElNuncio je izjavil:

V kripto se ne hodi za 8%. Še posebej ne v low cap shitkojne s sumljivimi APR-i.
V času, ko so obrestne mere centralnih bank 0% ali celo negativne so ponudbe za risk-free 8% obresti zelo sumljive. Samo čakam, da se spet zgodi hack neke DeFi platforme, da bo raja videla svojih 8%.
Vsi mislijo, da je DeFi naslednji hit pri izposoji denarja, medtem pa pozabljajo, da veliki playerji kot FTX/BitMEX nudijo dosti bolj realna in ugodnejša posojila.

DeFi = decantraliziran neo-Bitconnect iz 2017


Točno taka mnenja iščem na temo DeFi, ker zadnje čase se veliko omenja, vse skupaj izgleda zelo mikavno, zakaj bi imel na banki denar, če lahko dobim 8% obresti drugje, vendar se mi zdi vseskupaj tudi zelo sumljivo in tvegano. Vsekakor večjih količin denarja si ne bi upal nalagat na te platforme. Vidim pa da so ljudje kar navalili na te zadeve.

Baja ::

ce se ne motim, sem nekaj casa nazaj zasledil da nekatere platforme omogočajo lastno hranjenje kljucev. sredstva zaklenes, podobno kot vezana vloga.

ce bos slucajno kaj investiro kam, ne izprazni celega trr-ja ;) preberi tudi pogoje! na nekatarih platformah lahko posojaš za margin trading, ampak se zna zgoditi da ob likvidiciji izposojevalca ostaneš brez vsega.

vglavnem, previdno

svecka ::

Kripto je mrtev, sedaj pa je na vrsti ponzijeva shema nalaganja denarja, katero bo ćez leto dni šlo v stečaj.

Vse smrdi.

anketar ::

bingo, ponzi pa nč druzga, sploh če pride še do enga zloma

Jaki-1 ::

ElNuncio je izjavil:

Točno taka mnenja iščem na temo DeFi, ker zadnje čase se veliko omenja, vse skupaj izgleda zelo mikavno, zakaj bi imel na banki denar, če lahko dobim 8% obresti drugje, vendar se mi zdi vseskupaj tudi zelo sumljivo in tvegano. Vsekakor večjih količin denarja si ne bi upal nalagat na te platforme. Vidim pa da so ljudje kar navalili na te zadeve.

Ena stran za splošen pregled.
https://loanscan.io/
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

krucymucy ::

buttcrack je izjavil:

Sam imam nekaj na nexo, kjer imaš obresti tudi na fiat.

Si poizkusil kdaj tudi withdrawal?

kow ::

Ne bodi neumni z raznimi Nexoti ipd.
Pri centraliziranih ponudnikih ne veste zakaj vam lahko nudijo take obresti (kako premetevajo vase vlozke). Verjetno jim samo posojate fiat, da grejo long v kripto. Bog nedaj, da uporabljajo kaksen vzvod in da trg mocno pade.

Mato989 ::

Ce ze delas tole nalozi crypto na binanse ali kraken in dam daj obrestovat, obojni majo na voljo..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin naskakuje rekord (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25249658 (37177) kakob
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511665 (7299) Sparkxl
»

Lendf.me in Uniswapu ukradli za 23 milijonove evrov kriptovalut

Oddelek: Novice / Ostale najave
157420 (4630) kow

Več podobnih tem