» »

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

spenstar ::

Drugic pejte raje v Troho na pir. :))
SPENSTAR--builder

zmaugy ::

jest10 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...

Se pravi gre slovenček v Park restavracijo s pogledom na jezero in se čuti visoki ceni. Dobro da ni šel v Prešerna.

Pojdi v "drugo vrsto", ozeroma samo okoli vogla, pa so takoj nižje cene

“slovenček” z malo, ime restavracije z veliko. Kaj nam to pove?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Jaz bi kot gostinec v kafiču direkt ob jezeru nastavil ene 15eur za kofe s smetano :D
Ziher se najde dovolj azijcev... Aja saj res, azijcev letos ni
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jest10 ::

zmaugy je izjavil:

jest10 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...

Se pravi gre slovenček v Park restavracijo s pogledom na jezero in se čuti visoki ceni. Dobro da ni šel v Prešerna.

Pojdi v "drugo vrsto", ozeroma samo okoli vogla, pa so takoj nižje cene

“slovenček” z malo, ime restavracije z veliko. Kaj nam to pove?


Da ti rad jamraš

Kvinta ::

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...


Ja v vili bled pač tak to je :))

Sicer pa sploh ne vem kaj vidite na Bledu ... voda je umazana ,okrog in okrog vse zastarelo ,wc-ji pohcani ,cene navite itd

Meni je recimo najlepše na Bledu na Ojstrici najlepši razgled ne glede na letni cajt ,če že morem it tja.
A.C.A.B

Vazelin ::

Meni je recimo najlepše na Bledu na Ojstrici najlepši razgled ne glede na letni cajt ,če že morem it tja.

Aha fu* klopca, to si mislu :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

jest10 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jest10 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...

Se pravi gre slovenček v Park restavracijo s pogledom na jezero in se čuti visoki ceni. Dobro da ni šel v Prešerna.

Pojdi v "drugo vrsto", ozeroma samo okoli vogla, pa so takoj nižje cene

“slovenček” z malo, ime restavracije z veliko. Kaj nam to pove?


Da ti rad jamraš


Ne bi rekel...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

tikitoki ::

Ivo3 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Ne vem kaj vidite toliko na tem Bledu...
Veliko lepša in cenejša Bohinjska dolina z Bohinjsko bistrico in jezerom.

nima otocka pa gor cerkvico, nima skale nad jezerom pa gor pravljicnega gradu


Zeh...

mertseger ::

Jaz sem včeraj v okolici Lj plačal za espresso, kos torte in 2 dc gostega soka 16,6€ tako da se mi tole ne zdi nič pretiranega. Ni pa pocen za vsak dan preseravat.

gruntfürmich ::

ne zagovarjam bleda, ampak nekaj je treba vedeti o turizmu:

- se nikamor ne mudi,
- višje cene pomenijo manj gneče.

to slovenčekom verjetno ne bo nikoli kapnilo v trdo glavo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Glugy ::

Mene v bistvu ne mot cena; mot pa me da višja cena ne odraža višje kvalitete ponudbe. Rešuje jih sicer lepa narava; grad pa cerkvica na otočku ampak to je res šlepanje na to. Lahk bi se pri kakovosti še mčkn bol potrudl ne sam pri višanju cen.

jest10 ::

In če ima nek lokal dovolj prometa ob visoki ceni, je cena kvečjemu prenizka.

Likalnik ::

Jest prakticno zivim na Bledu...ze celo zivljenje (eno vas zraven) in Bled kot kraj je za domacina res neprijazen in dalec od tega, da bi hotel tam ziveti.
Bled je pac turisticno naravnan kjer so mu domacini in domaci gostje prej v breme kot kaj druzga.
Zastopim visoke cene katere so naravnane da turiste cim bolj ozamejo ( tudi ostali svetovni turisticni kraji so dragi) na zivce mi gre ker za tako ceno nudijo en drek od kvalitete...
- gres na kremsnito...cakas 15 minut, da narocis pa potem se 15 minut, da ti prinese racun....in je hitreje da sam ustanes in gres za sank placat
- ceste zelo slabe...Betina klanec ves luknjast, na drugi strani jezera vse luknjasto...enako stanje ze vec let
- javni wc-ji....sramota
- med vikendi oziroma ko je sezona rabis eno uro od Lesc do Bleda
- ni prakirnih prostorov
- v casu epidemije so bili po vecini SLO krajih parkirna mesta zastonj....na Bledu kateri je bil prazen...si dobil listek redarja
- domacini se vedno volijo istega zupana...ze tri ali stiri mandate...pa nic ne naredi
- kot domacin...je zelo tezko ziveti na Bledu...poleg vsega moras pa se prenasati vse te visoke cene...ker ce se samo malo zabunis...ze dobis nazaj...kako je treba razgled placat.
Ce bi naredil ze enkrat to obvoznico do Bohinja bi bilo veliko lazje...ne pa, da se ze 15 let prepucavajo glede zemljisc.
- ce bi bil Zoki zupan...grem stavt, da zapre pot okoli jezera za motorna vozila...samo se pes in kolesarska pot...obvoznica pa do Bohinja...glejte kaj je z Ljubljano naredil...center je prakticno zaprt...isto bi morali na Bledu...

Na koncu pa se to...oddajas stanovanje v centru Bleda....po ceni 450-500EUR na mesec in te zacnejo vsi napadati, ce je stanovanje zlato opremljeno oziroma ce imam obcutek, da sem na Havajih.....a za klincevo kremsnito pa kavo vam ni problem 10EUR odstet...kao se placas razgled.....potem se pa ne razburjat zakaj so najemnine na Bledu tako drage....placas razgled.

Bled nic oziroma zelo slabo ulaga v infrastrukturo...po eni strani hoce pridobiti najboljse goste...po najdrazji ceni a ne nardi za to nic....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

jocoj ::

Kaj volite, to imate. Očitno je večina domačinov zadovoljnih, če je isti župan toliko časa na stolčku.

jest10 ::

domacini se vedno volijo istega zupana...ze tri ali stiri mandate...pa nic ne naredi


Hja, če je le ta edini kandidat, protikandidati pa zaradi groženj ne vložijo kandidature... Sicer je pa župan na Bledu samo pijana lutka. Bled vodijo drugi

boldleaf ::

Ivo3 je izjavil:

ce bi jaz odlocal bi se bolj dvignil ceno, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Naj se gredo buticen turizem, manj turistov in visje cene. Ce ne premorete dovolj denarja kliknite na youtube in si oglejte blejske lepote zastojn. Uzivejte.


Si jih ze tako ali tako, s kolesom do tja, pojest sendvic na travi (papircke obvezno vreci mimo smetnjaka), spiti pivo iz trgovine potem pa naprej v Bohinj. In razni lokalni primitivci ne morete cisto nic za to...

Mogoce bi morali eno takole kolesarsko akcijo proti Jansi se proti Bledu usmerit, 1000 biciklov v peak turisiticne sezone malo kroge delat... ali pa organizirane objave kaksen poden je po razni travelers anketah dajat, recimo lonely planet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

jest10 ::

No tole višje je kar soliden primer dejanj in miselnosti povprečnega slovenčka.

Telbanc ::

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...


Cene so čist u redu. Dve kave v Pragi pri astrološki uri brez kremne rezine so ble še nekaj več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zimonem ::

boldleaf je izjavil:

Ivo3 je izjavil:

ce bi jaz odlocal bi se bolj dvignil ceno, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Naj se gredo buticen turizem, manj turistov in visje cene. Ce ne premorete dovolj denarja kliknite na youtube in si oglejte blejske lepote zastojn. Uzivejte.


Si jih ze tako ali tako, s kolesom do tja, pojest sendvic na travi (papircke obvezno vreci mimo smetnjaka), spiti pivo iz trgovine potem pa naprej v Bohinj. In razni lokalni primitivci ne morete cisto nic za to...

Mogoce bi morali eno takole kolesarsko akcijo proti Jansi se proti Bledu usmerit, 1000 biciklov v peak turisiticne sezone malo kroge delat... ali pa organizirane objave kaksen poden je po razni travelers anketah dajat, recimo lonely planet.

To se pa res hitro reši. Najprej kazen za vožnjo po cesti kjer je kolesarska, pod vplivom alkohola. Potem pa še štrafa na onesnaževanje.

Ladjar ::

V krajih kjer so nepremičnine krepko dražje in najemnine lokalov in podobnih zadev občutno višje kot drugje je nekako logično pričakovati, da bodo tudi storitve cenovno nekoliko nad povprečjem.

zmaugy ::

Ampak po kvaliteti pa ne pod povprečjem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Ladjar ::

To je pa že druga zgodba...

zmaugy ::

Recimo lani v Portorožu v Mignonu sredi sezone smo bili prijazno postreženi, nismo čakali dolgo in nimam nekih pripomb, cena mislim da se mi je zdela nizka.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

gruntfürmich ::

kot da je kje na tem svetu v turističnih krajih kaj drugače... ste hecni
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Vazelin je izjavil:

Problem je, ker tisto blejsko kremšnito po okusu preseka random špar/mercator kremšnita za eur :D

Meni je bila tudi boljša sachar torta v Šparu ali celo lokalni slaščičarni kot pa na Dunaju, kjer naj bi bila njihova specialiteta. PA tudi dunajski zrezek se mi zdi pri nas boljši, sploh pa če ga doma narediš. :)

zasekamroz ::

Za to ceno pričakujem 1kg kremšnito in 1l kave

PreviousUser ::

Lol 2,5 dcl radenske 2,5 €. Pa to je dražje kot prestižni viskiji. :D

Ivo3 ::

Ja, voda je umazana. Kot sem rekel, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Bled ni za masovni turizem. Si bil enkrat na bledu. Verjetno si. Ok. Zadost. Next please. Jamras nad ceno 3 eur za kavo. Please. Dal bi ti ceno 20 eur samo da vec ne prides. Kako nekateri se vedno ne razumete, da se tega bled ne more privoscit, masovnega pocen turizma.

dronyx ::

Ivo3 je izjavil:

Kako nekateri se vedno ne razumete, da se tega bled ne more privoscit, masovnega pocen turizma.

Kaj se dogaja s krajem zaradi masovnega turizma verjetno tiste, ki imajo od tega korist niti ne zanima. Poleg tega kaj pa bi se dalo naredi, razen da cene dvigneš tako v nebo, da ni nikogar več? Problem Bleda je tudi v tem, da se na YT pojavi v čuda nekih listah TOP sanjskih destinacij, pri čemer ponavadi pokažejo samo neke slike, kot iz pravljice, po možnosti posnete iz Osojnice ali kakšne druge vzpetine, ne pa slike dejanskega Bleda, kjer imajo turisti potem celo težave zvečer najti javni prevoz za nazaj v Ljubljano.

Dejstvo je, da je Bled predvsem po zaslugi YT postal naše Benetke ali Dubrovnik, kjer mase, zlasti Azijskih turistov romajo tja na enodnevne izlete da posnamejo sebka za na socialna omrežja in naredijo še eno kljukico na bucket listi sanjskih destinacij sveta. Ampak tak turizem bi morali po moje na nek način omejiti ali celo povsem ukiniti. Pridi za par dni, najemi neko prenočišče, vzemi si čas in si poglej Bled z okolico. Ne pa v istem dnevu Ljubljana, Bled, Postojnska jama, Piran in nazaj v Benetke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

Ivo3 je izjavil:

Ja, voda je umazana. Kot sem rekel, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Bled ni za masovni turizem. Si bil enkrat na bledu. Verjetno si. Ok. Zadost. Next please. Jamras nad ceno 3 eur za kavo. Please. Dal bi ti ceno 20 eur samo da vec ne prides. Kako nekateri se vedno ne razumete, da se tega bled ne more privoscit, masovnega pocen turizma.

Gužvo delat bomo prišli, če bomo hoteli, samo na kremšnito za 5 evrov ne. In ko sem bil nazadnje, ni bilo čisto nobene gužve v lokalih videt.

2dark ::

Ivo3 je izjavil:

ok, za slovenske razmere je drago ampak za eno izmed top svetovnih destinacij je relativno pocen, bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.


Pogled na surano jezero, polno alg je res pravljično. Na bledu ni nič pravljičnega.

Ivo3 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Ne vem kaj vidite toliko na tem Bledu...
Veliko lepša in cenejša Bohinjska dolina z Bohinjsko bistrico in jezerom.

nima otocka pa gor cerkvico, nima skale nad jezerom pa gor pravljicnega gradu


Vau noro, res. Za mene je bled tam zgolj, ker grem čez njega v Bohinj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

jest10 ::

Kup turistov ne deli tvojega mnenja. In za marsikoga je še tako algasto jezero kristalno čisto v primerjavi z njihovimi jezeri in rekami.

juroz ::

spet bled na tapeti :)):)):))
eni pa mate težave in kar rinete tja kjer se počutite nezaželjene in opeharjene. zakaj si to delate?

2dark ::

jest10 je izjavil:

Kup turistov ne deli tvojega mnenja. In za marsikoga je še tako algasto jezero kristalno čisto v primerjavi z njihovimi jezeri in rekami.


To se strinjam, sploh, če pridejo iz držav, kjer imajo jezera in reke usrane, po telh smeti se jim zdi Bled idila. Iz stališča domačina pa mi je Bled nezanimiv. Pač gledam iz osebnega stališča in ne iz stališča tujca.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Oberyn ::

Ivo3 je izjavil:

... bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.

Pravljični kotiček? Ajde no. Takih in lepših kotičkov je samo v zahodni Evropi na stotine. V severni Italiji v dolinah pod Dolomiti pa ob velikih jezerih v predalpskih krajih, V Avstriji v okolici Visokih Tur, v Franciji v podalpskih dolinah... Z jezeri ali brez, pod skalami ali pod veličastnimi skalnimi stenami ali brez tega, kar češ. Turistično razviti z nagravžnimi hoteli ali samo s prijetnimi penzioni ali brez tega, kar češ.
Meni se slava Bleda zdi bolj v tem, da so vsi slišali, da je lep in slaven in to od ljudi, ki so sami slišali, da je lep in slaven in so to potem pravili naprej. Podobno kot 10 let nazaj če se spomnite en ogaben kmetavzarski video od enega kmetavzarskega korejca ali kaj je že bil, ki je imel milijardo ogledov. Vsi so ga šli gledat zato, ker so ga vsi drugi šli gledat. Evo isto kot Bled.

feryz ::

Vsakih par let zavijem v Benetke, na sprehod, ko se glih mimo peljem. Potem grem do Markovega trga in se zunaj počim na stol. Ker zgledam bolj klošarsko, me ponavadi natakar opozori, da notri lahko kavo spijem bistveno ceneje. Seveda ga gladko ignoriram in naročim veliko kavo z mlekom in mineralno. Pride okrog 20 evrov.
In potem se zabavam, ko množica rulje hodi mimo, me opazuje in si misli, kakšen kreten je ta, ki se pusti tako oprati. V resnici je ravno obratno. Množice se valijo skozi mesto, ne kupijo popolnoma nič, zmatrani so kot konji, se pa doma, ali pa še prej, s selfiji duvajo, da so Benetke videli.

Enako velja za Bled. Sicer sem zaradi službe dokaj pogosto gor, vendar mi tak račun ne predstavlja popolnoma nobenega problema. Navsezadnje se ne greš vsakič davit s tisto njihovo peno. Enkrat letno jo pa že prebaviš. S ceno vred.
Popravek. Bi jo prebavil, če bi bila vsaj pogojno užitna. Ker pa gre za zgolj za obrobni dosežek kemije, ki drugega okusa razen sladkobe ne more ponuditi, tudi vam svetujem, da jo mirne duše preskočite. Ne zaradi cene, ampak zato ker je sranje. Pripravite si jo doma. Je ubijalska proti temu.

Ivo3 ::

2dark je izjavil:

Ivo3 je izjavil:

ok, za slovenske razmere je drago ampak za eno izmed top svetovnih destinacij je relativno pocen, bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.


Pogled na surano jezero, polno alg je res pravljično. Na bledu ni nič pravljičnega.

Ivo3 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Ne vem kaj vidite toliko na tem Bledu...
Veliko lepša in cenejša Bohinjska dolina z Bohinjsko bistrico in jezerom.

nima otocka pa gor cerkvico, nima skale nad jezerom pa gor pravljicnega gradu


Vau noro, res. Za mene je bled tam zgolj, ker grem čez njega v Bohinj.

Bled je bil pravljicen dokler ga niste zasvinjali turisti. Ja, res so dodali razni clanki v svetovnih najbolj branih revijah kot top destinaciji. Zato je resitev dviganje cen v nebo. da bo manj turistov. Kremsnite in kavice si nabavte v trgovinah, bo cenej. Zakaj sploh rabte Bled, sej ga ne. eNKRAT STE GA VIDELI IN ADIJO. Hvala za obisk. Zdej pa se umirte z obiskovanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ivo3 ()

starfotr ::

Telbanc je izjavil:

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...


Cene so čist u redu. Dve kave v Pragi pri astrološki uri brez kremne rezine so ble še nekaj več.


Če ne znaš iti eno ulico stran od centra dogajanja, potem pač padaj na turist trap-e in plačuj ko budala.

Ivo3 ::

Hvala bogu za karantene, da si narava vsaj malo opomore. Cetudi so ukrepi pretirani ali ne bo vsaj par mesecev oddiha za naravo. Pac se ne da drugace zment za resevanje narave kot vse zapret v karanteno. To bi jaz uvedel na vsake pol leta eno krajso karanteno za vse. Cene letalskih poletov bi dvignil v nebo. Ekzoticne destinacije bi si privoscil mogoce parkrat v zivljenju in to je to. Xakaj sploh rabimo vsako leto letet na drug konc sveta. Kaj ce bi vsaka oseba na planetu to pocela, to bi bila katastrofa.

feryz ::

S tem, ko bi to storil, dvigal cene, bi samo še bolj razslojil svet. Za bogate vse, za ostale nič. Dobre ideje imaš, ni kaj!

Utk ::

Seveda ga gladko ignoriram in naročim veliko kavo z mlekom in mineralno. Pride okrog 20 evrov.

Z osebnostjo kot si ti se to sicer ne more zgodit, ampak nekateri ljudje hodijo okoli z družino. In če bi se zraven tebe usedla še žena in naročila kakšno ekstra specialno kavo, in vsak froc nekaj, bi bil ceh blizu 100 evrov.
Niti ne razumem kako to prispeva k ogledu Benetk. Btw, sladoled tam v prvem kafiču takoj ko prideš z ladje, je sigurno cenejši od blejskega, in najbrž bi tudi kje sred Štajerske plačal vsaj tolk. Pri nekaterih stvareh se pri nas pretirava. Če je nek rovtar z gorenjske nekje slišal, da je kava lahko tudi draga, še ne pomeni, da je vsak kafič s pogledom na neko skalo tako strašno poseben.

Ivo3 ::

feryz je izjavil:

S tem, ko bi to storil, dvigal cene, bi samo še bolj razslojil svet. Za bogate vse, za ostale nič. Dobre ideje imaš, ni kaj!

A sploh potrebujemo obiskovat kraje na drugem koncu sveta. Ne jih ne. uzivas lahko tudi v evropi. Imamo taksne destinacije da dol pades Tudi kanarski otoki spadajo pod spanijo. Imas jadransko morje, imas toplice, cist dovolj za srecno zivljenje. Ko se morje se opomore od onesnazevanja pa sploh. Ker bo manj turistov bo tudi nizja cena. Ker bo nizja cena bos delal manj za stroske. Ker bos delal manj za stroske, bos bolj sproscen. Ker bos bolj sproscen bos bolj srecen, zdrav in bolj zadovoljen z zivljenjem. Za sreco ni potrebno veliko. Kar poglejte si otroke v revnih dezelah, nimajo nic a so sprosceni in veseli.

jest10 ::

Utk je izjavil:

Btw, sladoled tam v prvem kafiču takoj ko prideš z ladje, je sigurno cenejši od blejskega, in najbrž bi tudi kje sred Štajerske plačal vsaj tolk. Pri nekaterih stvareh se pri nas pretirava. Če je nek rovtar z gorenjske nekje slišal, da je kava lahko tudi draga, še ne pomeni, da je vsak kafič s pogledom na neko skalo tako strašno poseben.


Saj je tudi sladoled/kofe/pir/... v prvem kafiču, ko prideš na Bled cenejši, kot v 3 "nobel" kafičih tik ob obali jezera.

M-XXXX ::

Ivo3 je izjavil:

Hvala bogu za karantene, da si narava vsaj malo opomore. Cetudi so ukrepi pretirani ali ne bo vsaj par mesecev oddiha za naravo. Pac se ne da drugace zment za resevanje narave kot vse zapret v karanteno. To bi jaz uvedel na vsake pol leta eno krajso karanteno za vse. Cene letalskih poletov bi dvignil v nebo. Ekzoticne destinacije bi si privoscil mogoce parkrat v zivljenju in to je to. Xakaj sploh rabimo vsako leto letet na drug konc sveta. Kaj ce bi vsaka oseba na planetu to pocela, to bi bila katastrofa.

In kako točno si je narava opomogla v tem dobrem mesecu? Tako, da je par 100 nog manj stopalo po njej? Waw, nora razlika, bo sedaj ziher vsaj 100 več ptičkov letalo naokoli...

jest10 ::

Ivo3 je izjavil:

Hvala bogu za karantene, da si narava vsaj malo opomore. Cetudi so ukrepi pretirani ali ne bo vsaj par mesecev oddiha za naravo. Pac se ne da drugace zment za resevanje narave kot vse zapret v karanteno.


No samo problem blejske narave niso turisti, ampak v prvi vrsti ribiči, ter polivanje gnojnice okoli pritoka v jezero.
Še posebno letos so se fajn izkazali, ko so v jeseni z ribogojnice spustili usedalnik dreka v jezero in ga prav fletno pognojili

tikitoki ::

Ivo3 je izjavil:

Ja, voda je umazana. Kot sem rekel, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Bled ni za masovni turizem. Si bil enkrat na bledu. Verjetno si. Ok. Zadost. Next please. Jamras nad ceno 3 eur za kavo. Please. Dal bi ti ceno 20 eur samo da vec ne prides. Kako nekateri se vedno ne razumete, da se tega bled ne more privoscit, masovnega pocen turizma.


Ni problema, mi prinesemo pijačo in jedačo s seboj in vi mate od našega postanka se manj.

Ivo3 ::

Ja, ce ste egoisti, kar obiskujte in onesnazujte. Jaz v tem ne vidim smisla.

Utk ::

Ivo3 je izjavil:

Ja, ce ste egoisti, kar obiskujte in onesnazujte. Jaz v tem ne vidim smisla.


S čim pa onesnažujemo? In zakaj so gostinci tam lahko egoisti, mi pa ne smemo bit?

feryz ::

V čem pa vidiš smisel? Čepenju v bloku mesece skupaj? Saj se ti bo kmalu spet uresničila želja.
Jaz počakam še dva tedna in grem na en giro po Evropi. Vsaj 5 jurjev km bom naredil. In plačeval kot magarac. Kave po 10 evrov in podobno.
Hoteli bodo itak na pol zastonj. Pet zvezdic za ceno dveh. Zdaj se splača.

Dag ::

Lani sem dal 3,5€ za kavo na trgu zraven železniške v Zermattu. Oziroma 7€ za dve. Ne vem, no, men se zdi, da je Bled vseeno par svetlobnih let od Zermatta. Tako glede ponudbe, kot glede standarda ljudi.

Pa se spomnite mogoče pred leti, ko je župnik hotel uvesti električno ladjico, ki bi vozila na otok bistveno ceneje kot pletne? Kakšnih polen pod noge je bil deležen?

Bled zaudarja, in to ne zaradi umazanega jezera.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430165 (22987) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21721834 (15246) Vazelin
»

Dolžnost turista, da troši na destinacijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737931 (5226) e-marko
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615551 (12640) Utk
»

kam? Ljubljana ali Bled? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558505 (6670) trancer01

Več podobnih tem