» »

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

««
«
1 / 7
»»

zobnik ::

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Vazelin ::

Haha resno računajo za kavo s smetano 3.5eur?:D Strong
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zobnik ::

-valvoline- ::

Sej slovenistan je druga svica, no problemo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

anketar ::

jah lejte, razgleda pa zrak se plačata, ni to đabe

Ivo3 ::

ok, za slovenske razmere je drago ampak za eno izmed top svetovnih destinacij je relativno pocen, bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.

Goran's Blog ::

Ne vem kaj vidite toliko na tem Bledu...
Veliko lepša in cenejša Bohinjska dolina z Bohinjsko bistrico in jezerom.

Vazelin ::

Nisi edini, ki se to sprašuje:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ivo3 ::

Goran's Blog je izjavil:

Ne vem kaj vidite toliko na tem Bledu...
Veliko lepša in cenejša Bohinjska dolina z Bohinjsko bistrico in jezerom.

nima otocka pa gor cerkvico, nima skale nad jezerom pa gor pravljicnega gradu

Utk ::

Ivo3 je izjavil:

ok, za slovenske razmere je drago ampak za eno izmed top svetovnih destinacij je relativno pocen, bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.

Dobro dobro, ne pretiravaj. V Italiji, Franciji, Avstriji, Nemčiji, da ne govorimo o vzhodu, imaš en kup glih tolk pravljičnih lokacij in veliko bolj svetovno znanih, pa mislim, da se teh cen ne bi nikjer sramovali. Monte Carlo pa Bled vseeno ni.

Heisenberg ::

Vsakič ko slišim za Bled mi rata slabo.
Ta kraj mora propasti, da se nato lahko na novo sestavi.
Od arhitekture, prijaznosti do cen.

Nazadnje sem bil tam lahi, žal nisem imel izbire, ker smo bili druščina in je bilo tako določeno da se gre na Bled na kremšnito.
Prvo je bilo da smo čakali (pri skoraj praznem lokalu) 10minut na postrežbo, nato smo ugotovili, da gospodična ne zna prav veliko slovensko, čistoča je na dnu, kemšnite pa povprečne oz. daleč od tega kar so bile 10 let nazaj. Cene pa itak da te na rit fukne.

Bled, ne hvala.

Miki N ::

Bled je celo za slovenske razmere eden grše pozidanih krajev. In to ne leti toliko na sam "beton" kot na zazidavo napačnih stvari na napačnih mestih - rezultat da je treba "pravljične kote" iskati s posebnimi fotografskimi tehnikami izmikanja. Bled je bil verjetno nazadnje lep v 19. stoletju ali tam nekje.

Goran's Blog ::

Vseeno ne morete cen primerjati s tujino.
Verjetno na Bledu piva 0,33l ni 10€ ali pač je kot recimo v Nici v Franciji ali pa kakšna mesta kot so Milano (katedrala)... ?

fikus_ ::

Pojdite v IT, npr. Benetke, kava za "šankom ena cena, kava pri mizi z razgledom na trg pa x2-x5.

Na Bledu se branijo klošarskih turistov, ki niso pripravljeni plačati kave po tej ceni. Ali jim bo zneslo, ali pa bodo jamrali, bo pa pokazal čas.

Ivo3 ::

Utk je izjavil:

Ivo3 je izjavil:

ok, za slovenske razmere je drago ampak za eno izmed top svetovnih destinacij je relativno pocen, bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.

Dobro dobro, ne pretiravaj. V Italiji, Franciji, Avstriji, Nemčiji, da ne govorimo o vzhodu, imaš en kup glih tolk pravljičnih lokacij in veliko bolj svetovno znanih, pa mislim, da se teh cen ne bi nikjer sramovali. Monte Carlo pa Bled vseeno ni.

monte carla ni med top 10, bled pa je med top 1o najbolj pravljicnih

zobnik ::

Jim dišijo evri, sem vsak teden kje tam okol pa Bovec, Kranjska Gora...dnar ni problema, sam jim ga NE dam. Oderuhi naj gredo v 3PM.

Utk ::

monte carla ni med top 10, bled pa je med top 1o najbolj pravljicnih

Sej se mi je zdelo, da tam ne živijo v čisto pravi resničnosti...

Ivo3 ::

ce bi jaz odlocal bi se bolj dvignil ceno, bled ima prevec turistov in to ga unicuje. Naj se gredo buticen turizem, manj turistov in visje cene. Ce ne premorete dovolj denarja kliknite na youtube in si oglejte blejske lepote zastojn. Uzivejte.

Utk ::

Sej za gledat ne rabim it na kremšnito. Tist, ki prodaja kremšnite, pa ni lastnik razgleda, jezera, otoka in ne vem česa.

Miki N ::

Bled je iz tiste pravljice, ko gre sedem palčkov srat v jezero.

Urbano#Desno ::

fikus_ je izjavil:



Na Bledu se branijo klošarskih turistov


Dokler se ne vrnejo azijske kobilice bo potrebno preživeti s klošaji, kar pomeni dunajc pa pivo za €7 (€5 v akciji) :)) pa kufe po evro in pou.

nirm ::

če vpišete slovenija pod google slike bo 80% slik bleda. več kot dovolj zgovorno, da smo ga leta turistom prodajali kot prvega paradnega konja.
seveda so se turisti usuli na bled in zgodilo se je tako, kot z vsako ultra turizem destinacijo - prometa je bilo preveč in so dvignili cene do kjer pač gre. še zmeraj so v sezoni mize na polno zasedene, turisti pa pač plačajo 15e namesto pol manj, kot bi bilo normalno za slovenske razmere.

kritika gre na račun škrtih gostincev, ki šparajo na kvaliteti in ponudbi. če kremšnito prodaš za 4.7e ob strošku, ki stane pol evra se pa le lahko potrudiš pri kvaliteti sestavin in peki (in vsak dober gostinec to ve). mislim, da problem nastaja z outsourcanjem. ne vem, koliko teh placev sploh še dela svoje kremšnite. vsak dodaten člen v verigi pa pomeni svojo maržo in svojih 22%ddv.
da ne govorim o tem, da namesto da bi primerno plačali slovenskega delavca raje uvažajo cenejšo tujo delovno silo.

je pa po tem gostinskem fenomenu na splošno znan mediteran. če greste v centru sarajeva na čevape bodo dobri in ne predragi. boste pač čakali na mizo.

-valvoline- ::

Zivele ovce. ;((

Vazelin ::

kofe, kremšnita, sok in dunajc in si ob 30eur8-)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Samo bedaki in konji
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

-valvoline- ::

Vazelin je izjavil:

kofe, kremšnita, sok in dunajc in si ob 30eur8-)

Suzenjska dnevnica.

nirm ::

sicer pa so me že tudi v lokalu 5km iz centra lj olupili za dobre tri evre za vrečko cedevite. na bledu vsaj veš, kaj lahko pričakuješ.

Vazelin ::

Zame je itak Bled samo en izmed krajev do Bohinja:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ales ::

nirm je izjavil:

... ne vem, koliko teh placev sploh še dela svoje kremšnite. vsak dodaten člen v verigi pa pomeni svojo maržo in svojih 22%ddv.

Nisem čisto prepričan, če veš, kako DDV deluje. Kar se marž tiče pa vsekakor, ampak to je stvar izračuna tistih, ki take verige podizvajalcev uporabljajo. Menda sami vedo, kaj se jim splača.

Sicer pa se strinjam s tem, da je ta bolj množična ponudba na Bledu slaba in da je v zadnjih letih šel na žalost kraj kot destinacija za karkoli še dodatno navzdol, tudi zaradi množičnosti obiska.

KAVINSKY ::

nirm je izjavil:

sicer pa so me že tudi v lokalu 5km iz centra lj olupili za dobre tri evre za vrečko cedevite. na bledu vsaj veš, kaj lahko pričakuješ.



Ravno pisal. Postrežnina ob kavi 1€, presni piškotek 1,20€, slab kapučin 1,80€. Na petični lokaciji blizu Šentjakobskega mostu. Na Bledu pa kava v Rock Cafe dobre 1,60€ (pred par leti sicer, dvomim da lokali kateri niso tik ob obali držijo tako visoke cene).

PrimoZ_ ::

Men je pa Bled čist fajn. Tja prideš s kolesom, mimo vsega pleha, usedeš se ob jezero in spiješ cedevito iz flaše v nahrbtniku. Če si razsipen pa še kupiš kremšnito ali dve v mercatorju.

10/10, se bom še vračal.

Ales ::

Morda če ujameš kak trenutek, ko okoli tebe ni nepregledne trume sprehajalcev. Mislim da sem lani bil po ne vem koliko letih in me je kap zadela, koliko ljudi se je uspelo natlačiti okoli jezera. Naslednjič ko/če bom šel, bo to dobesedno ob zori.

blackbfm ::

Ivo3 je izjavil:

bled je eden izmed najbolj pravljicnih kotickov na svetu in to ima svojo ceno.


To naredi predvsem adobe photoshop, realnost ni lih tolk pravljicna. Sploh ko pades v prometno konico ko vse stoji in smrdi bencinu/nafti, bi si sel najraje žile rezat

Smurf ::

Ales je izjavil:

Morda če ujameš kak trenutek, ko okoli tebe ni nepregledne trume sprehajalcev. Mislim da sem lani bil po ne vem koliko letih in me je kap zadela, koliko ljudi se je uspelo natlačiti okoli jezera. Naslednjič ko/če bom šel, bo to dobesedno ob zori.

To je dokaz, da so verjetno cene se prenizke.

Je pa tako, vcasih grem s poslovnimi strankami pogledati kaksno slovensko znamenitost in najbolj vsec so jim praviloma Bled, Postojnska jama, vecer v Ljubljani in pa Piran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

BuDi79 ::

zobnik je izjavil:

http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...

A to so lanske cene?
Ker glede na center Ljubljane (= Cacao / Zvezda) sploh ni tako hudo oz. je tam-tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Utk ::

To je dokaz, da so verjetno cene se prenizke.

Ja, ampak katere cene? Bencina, nafte, avtov, vinjet? Ker kremšnite ti tam ni treba kupit...

Ivo3 ::

Ales je izjavil:

Morda če ujameš kak trenutek, ko okoli tebe ni nepregledne trume sprehajalcev. Mislim da sem lani bil po ne vem koliko letih in me je kap zadela, koliko ljudi se je uspelo natlačiti okoli jezera. Naslednjič ko/če bom šel, bo to dobesedno ob zori.


no vidite, cene so se vedno prenizke, se vedno je prevec turistov, cene dvignit

showsover ::

Smurf je izjavil:

Je pa tako, vcasih grem s poslovnimi strankami pogledati kaksno slovensko znamenitost in najbolj vsec so jim praviloma Bled, Postojnska jama, vecer v Ljubljani in pa Piran.

Ja veš de, samo so prefini, da bi ti rekli za razvrat, ki bi se še na stare leta spominjali :)

dronyx ::

PrimoZ_ je izjavil:

Men je pa Bled čist fajn. Tja prideš s kolesom, mimo vsega pleha, usedeš se ob jezero in spiješ cedevito iz flaše v nahrbtniku. Če si razsipen pa še kupiš kremšnito ali dve v mercatorju.

10/10, se bom še vračal.

Točno to. Kdo pa pravi, da moraš na kremšnito za 5€ v lokal? Če pripelješ s seboj še kolo lahko parkiraš nekje izven mesta, kjer ni parkirnine in se potem s kolesom pripelješ v mondeni Bled. Meni osebno je bistveno bolj všeč Bohinj, ker tam običajno ni bilo take gužve in si bolj v stiku z naravo.

rejven ::

Jaz moram rečt, da se mi cena za dobro lokacijo ne zdi pretirana. Napram pajzlom v lj in okolici ni niti 3x cene. Bo pa tole leto streznitev za marsikoga.
Bolj me čudi vsa ta "fama" okrog bleda, ne rečem, kot je že nekdo pred mano napisal z nekaj "punktov" se, da narediti lepo razglednico. Severna sprehajalna pot je ok, na južni strani, s katere imaš, dejansko lep pogled na grad (ki sicer lepo zaokroži celoto in razgled z njega, drugače pa podpovprečen za ogled recimo muzeja..) pa vonjaš izpušne pline avtomobil v koloni. Tudi arhitekturno ni nek presežek, niti vlaganje v izgled kraja sploh glede na dohodke.
Sam sem tam dvakrat letno, za lep spomladansko/jesenski izlet, ko je v Bohinju malo premraz, pa tudi kremšnito pojem :)

ripmork ::

PrimoZ_ je izjavil:

Men je pa Bled čist fajn. Tja prideš s kolesom, mimo vsega pleha, usedeš se ob jezero in spiješ cedevito iz flaše v nahrbtniku. Če si razsipen pa še kupiš kremšnito ali dve v mercatorju.

10/10, se bom še vračal.


Pametno.
Prejšnji vikend bil po dolgem času; ni bilo veliko ljudi, tako da je bilo super. Cene so pa kar konkretne, ja. Kapitalizem pač, ni za zamerit. Za 3x na leto kaj spit in pojest tam je ok, redneje pa že zaradi gneče tja ne zahajam. Mi je pa osebno pot precej bolj pestra, kot tista okoli Bohinjskega jezera (mogoče tudi zaradi dolžine) :)

PS: za dva eura več dobiš namesto kremšnite dejansko kar dober burger sedaj na Bledu - definitivno raje slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

asdf_jklc ::

Saj vas nihče ne sili tja hodit. Poleg tega so ceniki vedno objavljeni - vsak ga lahko preveri, ko se usede za mizo. Če je predrago, gre pač drugam. Zase vem, da mi na kraj pameti ne pride, da dam za kremšnito 4.7 EUR ali kavo toliko kot je tu. Raje grem v supermarket po red bull ali pa Petrol po coffee to go.

Sicer pa, so rekli, da imajo dovolj tujih turistov in da slovenci nismo zaželjeni. Evo dajmo jim priložnost, da se letos izkažejo :) :)

zmaugy ::

fikus_ je izjavil:

Pojdite v IT, npr. Benetke, kava za "šankom ena cena, kava pri mizi z razgledom na trg pa x2-x5.

Na Bledu se branijo klošarskih turistov, ki niso pripravljeni plačati kave po tej ceni. Ali jim bo zneslo, ali pa bodo jamrali, bo pa pokazal čas.

Mene bolj nervira kvaliteta tistih znamenitih blejskih kremšnit. Kadarkoli sem jo tam jedel, je bila zanič. Brez okusa. Prazna.
Res ne razumem tega hypa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

showsover ::

Gre za cel komplet, celotno dozivetje, ce nisi ravno vsak vikend tam.

ETI3n ::

zmaugy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pojdite v IT, npr. Benetke, kava za "šankom ena cena, kava pri mizi z razgledom na trg pa x2-x5.

Na Bledu se branijo klošarskih turistov, ki niso pripravljeni plačati kave po tej ceni. Ali jim bo zneslo, ali pa bodo jamrali, bo pa pokazal čas.

Mene bolj nervira kvaliteta tistih znamenitih blejskih kremšnit. Kadarkoli sem jo tam jedel, je bila zanič. Brez okusa. Prazna.
Res ne razumem tega hypa.

Zato ker jih ziher nabavijo kje v mercatorju, te pa jih prodajajo kao da so home made, kar itak niso, in jih bedaki veselo mlackajo.

zmaugy ::

Ivo3 je izjavil:

Ales je izjavil:

Morda če ujameš kak trenutek, ko okoli tebe ni nepregledne trume sprehajalcev. Mislim da sem lani bil po ne vem koliko letih in me je kap zadela, koliko ljudi se je uspelo natlačiti okoli jezera. Naslednjič ko/če bom šel, bo to dobesedno ob zori.


no vidite, cene so se vedno prenizke, se vedno je prevec turistov, cene dvignit


A lahko prosim še kvaliteto? Hvala.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

showsover je izjavil:

Gre za cel komplet, celotno dozivetje, ce nisi ravno vsak vikend tam.

Problem je, ker tisto blejsko kremšnito po okusu preseka random špar/mercator kremšnita za eur :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

showsover je izjavil:

Gre za cel komplet, celotno dozivetje, ce nisi ravno vsak vikend tam.

Nekaj čas nazaj sem tja povabil nekaj ljudi iz tujine in smo prebili dan na Bledu. Gužva nenormalna, parking ni bil problem in sem telefonsko podaljševal za vse parkirane, problem je bila precej meh ponudba. Kosilo ob obali je bilo dokaj v redu, potem malo sprehoda do pletne, nato na otok, kjer nimaš kaj počet, ko čakaš da pride naslednja runda (greš pozvonit, pogledaš tisto plačljivo cerkev, spiješ kavo/čaj).
Kremšnita brezvezna - v bistvu potrata dovoljenega dnevnega vnosa kalorij v telo, boljše bi bilo, če bi jo plačal in se je ne dotaknil, ker ni bila vredna tega. In tečna, zoprna gužva.
Letos sem spotoma enega kolega peljal tja, ker je imel željo videt Bled, sem mu povedal, da se lahko peljeva nekam blizu obale, greva do jezera in se razgledava in nato po želji, le da je ponudba bolj švoh.
Sva prišla do jezera oba šokirana zaradi rdečega sranja v vodi. Je rekel po petih minutah da je videl dovolj...
Kvaliteta ne štima, to je prvo.

Lahko da bo še dolgo časa gužva in se bo dalo od tega lepo služit, ampak vsak obiskovalec, ki bo prišel tja, bo domov odnesel slab vtis. Več ko bo obiskovalcev, več bo negativne reklame. In po določenem času bo kraj dobil imidž, ki se ga ne bo več rešil.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Ivo3 ::

vi, ki zivite v sloveniji in veckrat obiscete bled se vam to zdi samoumevno, tako kot domacinom v benetkah ali domacinom v dubrovniku ga gledat vec ne morjo. Ampak turistom je to nekaj vrhunskega. Tako kot mi ki obiscemo kaksno tujo znamenitost pa je mogoce manj lep kot bled. Ne veste kaj imate in ne znate cenit, ker vam je bled prevec lahko dostopen. Bled obiscejo mogoce enkrat v zivljenju in cena se vedno ni previsoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ivo3 ()

jest10 ::

zobnik je izjavil:

Včeraj tole našel na FB:


http://shrani.najdi.si/?2z/DE/ZVeE9d/1/...

Se pravi gre slovenček v Park restavracijo s pogledom na jezero in se čuti visoki ceni. Dobro da ni šel v Prešerna.

Pojdi v "drugo vrsto", ozeroma samo okoli vogla, pa so takoj nižje cene
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430139 (22961) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21721826 (15238) Vazelin
»

Dolžnost turista, da troši na destinacijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737927 (5222) e-marko
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615542 (12631) Utk
»

kam? Ljubljana ali Bled? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558504 (6669) trancer01

Več podobnih tem