» »

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

1 2
3
4

Ladjar ::

Ales je izjavil:

Samo slepec bi tudi bral dalje od prve RITI. :))

Torej vi pripadate navijaškim ribiškim ritnikom al kako?

nergac ::

Za začetek morate ugotoviti, da je to resna tema.
Prav tako smeškoti delujejo tukaj zelo patetično, so samo odraz vaše nemoči.
Da ne govorim o junakih slovenskih portalov, ki so pokukali kaj se tukaj dogaja.
Ko ugotovijo, da tej temi niso kos, gredo nazaj v svoje luknje.

Ales ::

Aha, ok, se pravi alter ego?

Kul. Zdaj je malo bolj jasno.

nergac ::

Nisem Ladjar.
Sem depakin.
Nikoli nisem imel na nobenem portalu več imen.
Mogoče boste zasledili to ime na kaki šahovski partiji preko spleta ali na šahovskemu portalu.
Za depakin vesta še dve osebi, ki pa se ne gibljeta v teh krogih.
Prosim da tudi analizirate vsebino, ne samo obliko in stil pisanja, in boste kaj kmalu ugotovili, da Ladjar in depakin nikakor ne moreta biti ena in ista oseba.
Lahko pa tudi razmišljate malce simbolično, da Ladjar in depakin igrata partijo šaha na kakem plovilu sladkovodnega jezera.

Ladjar ::

In lovita ribe brezplačno. Tisti, ki pa v šahu zmaga pa mu pripada nagrada, da večji del rib odnese domov.

nergac ::

Tako je.
Preostanek pa nese domov poraženec.
Simbolično in dejansko pa so zmagovalci vsi, ki so uživali v igri.

ziga1990 ::

Ladjar se s svojim alter ego-om pogovarja, da mi vidimo da ni sam v njegovem moraliziranju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

ziga1990 je izjavil:

Ladjar se s svojim alter ego-om pogovarja, da mi vidimo da ni sam v njegovem moraliziranju


Če ti filmi Woody Allena niso preveč tečni, si poglej Zelig.

Je pa res, da film traja 2 uri, je črno-bel in sprva misliš, da gre za dokumentarec.
To se je tudi meni zgodilo, dokler nisem zagledal Mio Farrow ...

Ales ::

Ti Ladjar aka depakin si poglej Big Fish od Tima Burtona.

Odličen film o tem, kaj je realnost in kaj ni, pa še na to temo se prekrasno navezuje.

nergac ::

Sicer sem si sam zakuhal, da me označujete za Ladjarja.

Hvala za film. Bom si ga ogledal, če naletim nanj. Sem pa videl nekaj drugih njegovih filmov.
V zadnjih časih zelo redko gledam filme in nadaljevanke.
Nazadnje me je še najbolj "premaknil" Černobil.

Sicer pa sva zašla, spet po moji krivdi, ker sem začel s filmi.

Prosim da se držimo teme, predvsem vključno z mano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

ziga1990 ::

lepo ladjar da si pogruntal da si šel offtopic:)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

ziga1990 je izjavil:

lepo ladjar da si pogruntal da si šel offtopic:)


Pa sva se zmenila.
Samo ne bodi površen.
Ladjar bi moral napisati z veliko začetnico.
Treba je biti zelo natančen pri izražanju, stil pisanja ni pomemben,
sicer se vsebina spremeni in pride do nerazumevanja in zmede.

To velja tudi za programerje.
Posebej če programiraš v Borland Turbo Pascalu.
V DOS-u je prijetno delati z njim, te takoj opozori na sinktatično napako v njegovem okolju.

Danes imamo Free Pascal, ampak mi ne javlja sinktatičnih napak, tako da je preverjanje zelo mukotrpno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

ziga1990 ::

in gospod Ladjar gre spet offtopic
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

Ne, depakin bi bilo pravilno rečeno.
Ah, kaj naj bi povedal.
Poučevanje je težavna reč, posebej pri današnji mladini.
Ampak nimamo kaj, vedno so se ta stari pritoževali nad mladino.
To ni nič novega.

D3m ::

Strici so mi pravili. V življenju se je treba znajti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

torej Ladjar si učitelj po izobrazbi?

meni je čudno v službi predavaš nekaj a na forumih moraliziraš v drugo stran
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

Za Ladjarja ne vem, za depakina pa sam najdi na slo-tech-u, sem že povedal v preteklosti.
Ne bom ti vsega prinesel na pladnju.
Tukaj sem od 2017, z enim samim nickom.
Si pa preveč zabit da bi ti bilo to jasno.

ziga1990 ::

daj malo bolj jasno napiši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

Pa kaj še, glasbeno željo?

Daj začni ti, pa napiši nekaj o sebi ...

ziga1990 ::

nevem kaj bi napisal nisem kot ti, da bi moraliziral po forumih in se pretvarjal da sem dve osebi.

aja pa daj kake Avsenike zavrti kot glasbena želja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nergac ::

Saj se nisem pretvarjal da sem Ladjar.
Samo pisal sem v njegovem stilu.
Posebej zate: "Na Golici."
Nekateri celo menijo, da bi to morala biti slovenska himna.
Z njimi se ne strinjam.
Menim, da ne moraliziram.
Seveda pa nekateri menijo, da moraliziram.
Posebej tisti, ki me zamenjujejo z Ladjarjem.

-valvoline- ::

Lovis lahko brezplacno vsepovsod. Tudi indijsko gandzo lahko sadis vsepovsod. Fora je le da te ne dobijo.
:))

nergac ::

O pozdravljen, ti veliki ljubitelj avtomobilov z dušo.
Sicer je bila najina korenspondenca izbrisana, čeprav sva se razumela.
Vesolje nama ni bilo naklonjeno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Ladjar ::

ziga1990 je izjavil:

Ladjar se s svojim alter ego-om pogovarja, da mi vidimo da ni sam v njegovem moraliziranju


Pa kaj je z vami? A veste koliko ljudi je že na tem forumu dejalo, da uporabljam na istem forumu tudi drug vzdevek in še en račun. Pa od kje vam te ideje?

Imam samo ta vzdevek tukaj in nobenega drugega. Dajte se malo zresniti glede tega, če ne pa zaprosite moderatorja ali ne vem koga, da razišče zadevo, če hoče in naj pogleda IP naslove itd. Sem že odgovarjal na take zgrešene misli in je kar malo trapasto se ponavljati.

ziga1990 ::

po odnosu ti in tvoj alter ego imata zelo podobno razmišljanje ampak tvoj vzdevek Ladjar je pa bolj namenjen moraliziranju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ladjar ::

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?, tiste druge misli,ki vas zavajajo pa pustite ob strani in jim ne verjemite preveč.

nergac ::

Ladjar je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Ladjar se s svojim alter ego-om pogovarja, da mi vidimo da ni sam v njegovem moraliziranju


Pa kaj je z vami? A veste koliko ljudi je že na tem forumu dejalo, da uporabljam na istem forumu tudi drug vzdevek in še en račun. Pa od kje vam te ideje?

Imam samo ta vzdevek tukaj in nobenega drugega. Dajte se malo zresniti glede tega, če ne pa zaprosite moderatorja ali ne vem koga, da razišče zadevo, če hoče in naj pogleda IP naslove itd. Sem že odgovarjal na take zgrešene misli in je kar malo trapasto se ponavljati.


Tudi pri šahiranju preko spleta se včasih zgodi, da te obdolžijo goljufanja, češ da igraš s pomočjo enega od računskih strojev ... To se sicer zgodi redko, ampak za strokovnjake so redkosti različne. Tako da je red velikosti te redkosti tudi mene malce presenetil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?, tiste druge misli,ki vas zavajajo pa pustite ob strani in jim ne verjemite preveč.


Saj ribe niso tvoje.
Zakaj bi jih lovili zate?

Razen če je ribnik tvoj.
Potem jim to pošteno povej in jih pošteno plačaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Ales ::

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?, tiste druge misli,ki vas zavajajo pa pustite ob strani in jim ne verjemite preveč.

Ribe boš moral v življenju sam lovit in čim prej nehat živet v iluziji, da je tvoja "naloga" tukaj pridigat ljudem o tem kako "narobe" živijo.

Pisanje pod večimi nicki ti ne bo nič pomagalo, pridiganje tudi ne, ker ga realno nisi zmožen.

S svojimi težavami se boš moral spopasti kako drugače. Ne vem kako, ampak iskreno ti želim vso srečo.

Glugy ::

zasekamroz je izjavil:

Tipična slovenska miselnost. Če te ne dobijo nisi tat; nisi koruptivc; nisi ropar; nisi slepar; nisi zlobnež; nisi kradljivc; nisi nemoralen; nisi neetičen; nisi grd in imaš čisto vest. Če te ne dobijo nisi nič drugega kot "sposoben". Ja pol se pa čudte zakaj je tok korupcije v Sloveniji z tako miselnostjo.

če kaznivega dejanja ni možno dokazait, se ni zgodilo

Ni res. V pravu je to kristalno jasno. Imaš dokaze ki nedvomno dokazujejo da so se zgodila nezakonita dejanja pa se ti dokazi izločijo če je postopek zbiranja teh istih dokazov napačen. Sploh pa ta balkanska logika: "če te ne dobijo si nedolžen" ; negovanje te koruptivne kulture potem vodi do koruptivnih politikov in vlad. Ne bi radi da nas drugi nategnejo sami bi pa radi druge nategnili? To tako ne gre! To je res tipično vzhodnjaški način razmišljanja.

Ladjar je izjavil:

Glugy je izjavil:

zasekamroz je izjavil:


Glej kup dovolilnico pa ne kompliciraj si lajfa. A ti je tok pod čast tisto dovolilnico kupt? Sej za opremo za loveljenje tud neki daš; ni zastonj, boš pa še državi dal en krajcar zato da to nameni za skrb pri vzdrževanju naravne biotske raznolikosti ribje populacije. Sej ni tok drago če te veseli no. Sej skor vsak hobi več stane. To je v bistvu drobiž v primerjavi z mnogimi drugimi hobiji. Ne bit tok trmast no. Če bi bli vsi tak trmasti da bi vsepočez lovil bi imel bolj boge reke ; sladkovodnih rib pa bolj ko ne samo za vzorec. Delaj po principu sorazmernosti. Življenje ni črno ali belo; je kombinacija.


Ves čas meni nekdo komplicira lajf potem pa sem jaz označen kot komplikator. Ne morem se s tem sprijaznit. Ne gre se za čast ampak pravi in resnični princip in dejstvo.
Še noben tak denar s katerim se sedaj kupuje in dovolilnica nista dala življenja in ga tudi ne bosta ne meni ne vam in ne ribam. Za lovljenje obstajajo različni načini tudi brez kupljenih zadev. Državi bi dal toliko kot ona meni nič več in nič manj. Ne gre se za veselje ali hobi, gre se za golo preživetje, katerega pa mnogi danes očitno ne razumejo več.
Glede trme tako; se opravičujem ampak bom tukaj malo vulgaren, ne bi dejal da se gre za trmo, če te nekdo sili da se prikloniš in te hoče od zadaj posiliti (nategniti), gre se bolj za samo neodobravanje in lasten bran ter lastno osebno integriteto in obstoj. Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.


Sam si ga kompliciraš če ne kupš dovolilnice. Ne vem zakaj svojo odgovornost ker bi imel vse rad na pladnju prelagaš na druge? Če gre za golo preživetje si še vedno lahko ujameš ribo. Nič ni zastonj tud narava ne če še ne veš. Ravno tako kot se izpad elektrike v proizvodnji za par ur šteje za izpad dobička; za drag strošek; ravno tako se narava šteje za to ker če jo z zakoni ščitiš pomeni to toliko manj investicij in več komplikacij pri le teh. Torej ja niti narava ni zastonj. In če ti je mar za naravo boš pač plačal prispevek da se rihta biotsko raznovrstnost in se vzdržuje red v naravi da funkcionira tako kot je treba. Ne morš sam jemat iz narave vanjo pa nazaj nič vlagat z skrbnim ravnanjem neposredno ali pa posredno preko države in spoštovanja pravil.

Narava je last države; celo do te mere da kmetje zahtevajo odškodnine od le te zato ker jim volk drobnico ubije. Volk je tud del narave pač. Pač ne morš imet sam koristi ; odgovornosti pa ne sprejemat. Pa si ti last naravo pa izplačuj pol odškodnine pa nevem kaj še vse. Vse to pride z roko v roki. Zato pa je res. Naša država je še v bistvu zlo prijazna; lahko greš v katerikol gozd praktično in nabereš nekaj malega zase gob ali ostalih nabiralniških rastlin če ne pretiravaš pri tem. Tud če nisi lastnik.

nergac ::

Hmm, počasi se mi svita za kaj gre v tej temi.
Bolj se ribnik bistri, manj mi je ta tema zanimiva.
Sicer pa, upam, da se boste zmenili.
Sam ne morem kaj dosti prispevati, razen k pozivanju k strogosti napisanega.

Ladjar ::

Ales je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?, tiste druge misli,ki vas zavajajo pa pustite ob strani in jim ne verjemite preveč.

Ribe boš moral v življenju sam lovit in čim prej nehat živet v iluziji, da je tvoja "naloga" tukaj pridigat ljudem o tem kako "narobe" živijo.

Pisanje pod večimi nicki ti ne bo nič pomagalo, pridiganje tudi ne, ker ga realno nisi zmožen.

S svojimi težavami se boš moral spopasti kako drugače. Ne vem kako, ampak iskreno ti želim vso srečo.


Daj že nehaj napadati Aleš kjerkoli se pojaviš resnično polhen kufer te imam.
Nekateri ste pa s tem ko krivično trdite,da uporabljam več vzdevkov na temu forumu resnično začeli plavati v mrtvih vodah in niti približno ne v čistih, ki bi vam omogočale zdravi razum.
Pa če dopustite, da se nekdo igra z vami in se iz vas že norčuje na ta način, da mislite, da ima več vzdevkov in da mislite, da sem za njimi jaz verjetno to počne iz razloga, ker ne berete ali pa ne berete z razumom in vas ima že za norc*

Raptor F16 ::

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja...


Jaz sem kapitalist, ti si kapitalist, sosed je kapitalist, tvoj koleg aje kapitalist, tvoj šef je kapitalist... vsi smo kapitalisti.

In v tem je problem. Zato mora obstajati državna regulacija, da en sebičen kapitalist ne zavzame vseh naravnih virov zase in potem to prodaja ostalim, kar bi sicer pripadalo tudi njim.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ladjar ::

Raptor F16 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja...


Jaz sem kapitalist, ti si kapitalist, sosed je kapitalist, tvoj koleg aje kapitalist, tvoj šef je kapitalist... vsi smo kapitalisti.

In v tem je problem. Zato mora obstajati državna regulacija, da en sebičen kapitalist ne zavzame vseh naravnih virov zase in potem to prodaja ostalim, kar bi sicer pripadalo tudi njim.


Tukaj vas pa skoraj, da podprem v vsej vaši logiki le, da VEM, da vse to kar ste povedali sami veste samo z enega zornega kota, ki pa vam ne odkrije nekaj zelo bistvenega pa tudi večino drugim,ki to vedo, kar vi veste ne.

Zato bom morda ravno v tej sferi v prihodnosti tudi odprl neko novo temo, ki bo potrdila to kar ste napisali ampak razodela še nekaj, kar pa vas-nas ne bo postavilo v lepo luč.

Ladjar ::

Glugy je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Tipična slovenska miselnost. Če te ne dobijo nisi tat; nisi koruptivc; nisi ropar; nisi slepar; nisi zlobnež; nisi kradljivc; nisi nemoralen; nisi neetičen; nisi grd in imaš čisto vest. Če te ne dobijo nisi nič drugega kot "sposoben". Ja pol se pa čudte zakaj je tok korupcije v Sloveniji z tako miselnostjo.

če kaznivega dejanja ni možno dokazait, se ni zgodilo

Ni res. V pravu je to kristalno jasno. Imaš dokaze ki nedvomno dokazujejo da so se zgodila nezakonita dejanja pa se ti dokazi izločijo če je postopek zbiranja teh istih dokazov napačen. Sploh pa ta balkanska logika: "če te ne dobijo si nedolžen" ; negovanje te koruptivne kulture potem vodi do koruptivnih politikov in vlad. Ne bi radi da nas drugi nategnejo sami bi pa radi druge nategnili? To tako ne gre! To je res tipično vzhodnjaški način razmišljanja.

Ladjar je izjavil:

Glugy je izjavil:

zasekamroz je izjavil:


Glej kup dovolilnico pa ne kompliciraj si lajfa. A ti je tok pod čast tisto dovolilnico kupt? Sej za opremo za loveljenje tud neki daš; ni zastonj, boš pa še državi dal en krajcar zato da to nameni za skrb pri vzdrževanju naravne biotske raznolikosti ribje populacije. Sej ni tok drago če te veseli no. Sej skor vsak hobi več stane. To je v bistvu drobiž v primerjavi z mnogimi drugimi hobiji. Ne bit tok trmast no. Če bi bli vsi tak trmasti da bi vsepočez lovil bi imel bolj boge reke ; sladkovodnih rib pa bolj ko ne samo za vzorec. Delaj po principu sorazmernosti. Življenje ni črno ali belo; je kombinacija.


Ves čas meni nekdo komplicira lajf potem pa sem jaz označen kot komplikator. Ne morem se s tem sprijaznit. Ne gre se za čast ampak pravi in resnični princip in dejstvo.
Še noben tak denar s katerim se sedaj kupuje in dovolilnica nista dala življenja in ga tudi ne bosta ne meni ne vam in ne ribam. Za lovljenje obstajajo različni načini tudi brez kupljenih zadev. Državi bi dal toliko kot ona meni nič več in nič manj. Ne gre se za veselje ali hobi, gre se za golo preživetje, katerega pa mnogi danes očitno ne razumejo več.
Glede trme tako; se opravičujem ampak bom tukaj malo vulgaren, ne bi dejal da se gre za trmo, če te nekdo sili da se prikloniš in te hoče od zadaj posiliti (nategniti), gre se bolj za samo neodobravanje in lasten bran ter lastno osebno integriteto in obstoj. Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.


Sam si ga kompliciraš če ne kupš dovolilnice. Ne vem zakaj svojo odgovornost ker bi imel vse rad na pladnju prelagaš na druge? Če gre za golo preživetje si še vedno lahko ujameš ribo. Nič ni zastonj tud narava ne če še ne veš. Ravno tako kot se izpad elektrike v proizvodnji za par ur šteje za izpad dobička; za drag strošek; ravno tako se narava šteje za to ker če jo z zakoni ščitiš pomeni to toliko manj investicij in več komplikacij pri le teh. Torej ja niti narava ni zastonj. In če ti je mar za naravo boš pač plačal prispevek da se rihta biotsko raznovrstnost in se vzdržuje red v naravi da funkcionira tako kot je treba. Ne morš sam jemat iz narave vanjo pa nazaj nič vlagat z skrbnim ravnanjem neposredno ali pa posredno preko države in spoštovanja pravil.

Narava je last države; celo do te mere da kmetje zahtevajo odškodnine od le te zato ker jim volk drobnico ubije. Volk je tud del narave pač. Pač ne morš imet sam koristi ; odgovornosti pa ne sprejemat. Pa si ti last naravo pa izplačuj pol odškodnine pa nevem kaj še vse. Vse to pride z roko v roki. Zato pa je res. Naša država je še v bistvu zlo prijazna; lahko greš v katerikol gozd praktično in nabereš nekaj malega zase gob ali ostalih nabiralniških rastlin če ne pretiravaš pri tem. Tud če nisi lastnik.


Kaj če bi malo preleteli vse pogovore v temi in mi posledično ne boste očitali nekaj kar mi.

nergac ::

Ladjar je izjavil:

Ales je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?, tiste druge misli,ki vas zavajajo pa pustite ob strani in jim ne verjemite preveč.

Ribe boš moral v življenju sam lovit in čim prej nehat živet v iluziji, da je tvoja "naloga" tukaj pridigat ljudem o tem kako "narobe" živijo.

Pisanje pod večimi nicki ti ne bo nič pomagalo, pridiganje tudi ne, ker ga realno nisi zmožen.

S svojimi težavami se boš moral spopasti kako drugače. Ne vem kako, ampak iskreno ti želim vso srečo.


Daj že nehaj napadati Aleš kjerkoli se pojaviš resnično polhen kufer te imam.
Nekateri ste pa s tem ko krivično trdite,da uporabljam več vzdevkov na temu forumu resnično začeli plavati v mrtvih vodah in niti približno ne v čistih, ki bi vam omogočale zdravi razum.
Pa če dopustite, da se nekdo igra z vami in se iz vas že norčuje na ta način, da mislite, da ima več vzdevkov in da mislite, da sem za njimi jaz verjetno to počne iz razloga, ker ne berete ali pa ne berete z razumom in vas ima že za norc*


Moj namen ni imeti nikogar za norca.
Tisto, kar pa je po skromnem mnenju res, sem odebelil.

"Norec" nima nikogar za norca, to ne bi bilo niti smiselno, kaj šele razumno.

spam321 ::

dobre ribe so v diskačih

Raptor F16 ::

Ladjar je izjavil:



Tukaj vas pa skoraj, da podprem v vsej vaši logiki le, da VEM, da vse to kar ste povedali sami veste samo z enega zornega kota, ki pa vam ne odkrije nekaj zelo bistvenega pa tudi večino drugim,ki to vedo, kar vi veste ne.

Zato bom morda ravno v tej sferi v prihodnosti tudi odprl neko novo temo, ki bo potrdila to kar ste napisali ampak razodela še nekaj, kar pa vas-nas ne bo postavilo v lepo luč.


https://www.zzrs.si/page/ribolovne-dovo...

Ceneje te pride da greš do neke ribogojnice, kjer imajo "bajer" in vržeš trnek.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?



Danes sem okoli 30 komadov rib spekel za družbo na pikniku. Sveži brancini, škoda edino, da so bili gojeni in ne prostoživeči.

PreviousUser ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Rajši povejte, boste kdaj kako ribo ujeli zame?



Danes sem okoli 30 komadov rib spekel za družbo na pikniku. Sveži brancini, škoda edino, da so bili gojeni in ne prostoživeči.


A niso gojeni ful z neko svinjarijo futrani?

WizzardOfOZ ::

odvisno kje jih gojijo

PreviousUser ::

WizzardOfOZ je izjavil:

odvisno kje jih gojijo


Kje pa jih kupuješ?

WhiteAngel ::

Ladjar je izjavil:


Ljudje, ki so lovili za prehrano in so moralni ali bili moralni ne lovijo prekomerno in za svoj želodec ne potrebujejo več kot ta od njih zahteva.


In se plodijo in množijo. Potem pa pride en romantičen detajl, ki ne vem, zakaj si ga spustil. Če pomisliš na pračloveka ali divje živali, kaj se zgodi, ko so lačne in ni dovolj hrane za vse? Pobijejo se med seboj. Če so mladiči lačni? Pustijo jih poginiti.

Ladjar ::

----------------------------------------------------------------------POVZETEK TE TEME-----------------------------------------------------------------------------------------
Torej če povzamem vso temo in vse kontekste ter komentarje lahko razberem/o, da prebivalci Slovenije in morda tujci,ki sodelujejo na tem forumu v tej temi ODREKAJO človeku RIBO brezplačno, ali pa mora človek iti do obale in si ribo tam ujeti na že prej določen način.

Glede na miselne vzorce, ki so bili zapisani je tudi sklepati, da ne samo, da so trenutno v Sloveniji taki izmišljeni pravni zakoni, ki veljajo in jih nekdo producira ter izvaja nad drugimi ampak jih ljudje celo zavestno sprejemajo in podpirajo, vsaj v večji meri vsi, ki so sodelovali v tej temi in pri odgovorih na vprašanja,ki sem jih zastavil.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iz mojega pogleda je ta tema sedaj zaključena,ker sem dobil odtis ljudi, ki so v njej sodelovali in njihov zavestni mozaik odločanj,videnj,sklepanj...,ter moralnih vrednot.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sedaj pa za konec resnična moralna misel in moraliziranje, katerega sem bil večkrat "obtožen" na tem forumu in za katerega sam ne vidim zakonov in pravil, da bi bilo PREPOVEDANO.

--Odrekate pravico do žive hrane živemu človeku.
--Odrekate mu jo iz lastnih vzgibov in egoizma, ki se je naselil v vas in vas lažno skrbi, da za druge ne bi ostalo te hrane dovolj ampak vas skrbi, da je za vas ne bi bilo dovolj.
--Nihče od omenjenih ne bi delil svoje hrane, ki bi jo ulovil ali pa jo ulovil za človeka, ki je odprl temo in postavil vprašanja.
--V vas se je naselilo in živi mnenje in vera, da je okolje ter tudi živa hrana iz tega okolja vaša last in ste vi eden izmed mnogih,ki imajo pravico določati, soditi, razpolagati, kdo bo kaj imel, kdo kaj uporabil, ter kdo kaj jedel in od kod +plus na kakšen način si bo to lahko privoščil ali ne privoščil.
--Če bi bila zadnja RIBA v potoku, jezeru, reki,morju LE TE VI nebi dovolili drugemu, da jo vzame ampak bi se z vso svojo zavestjo in vnemo, prav tako telesom postavili "po robu" temu človeku in dali vse od sebe, da je ne dobi. Edino možnost, da jo vzame pa bi mu mogoče dali na način in ta bi bil PLAČAJ RIBO.
TOLIKO O RESNIČNIH MORALAH IN ETIKI, KI JO VAŠE SRCE IN PAMET PREMORETA. UPAM, DA SE OB TEM KAR SEM ZAPISAL VIDITE KOT V OGLEDALU, KAJ STE POSTALI
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POUK: ČE SE NE SPREMENITE:

-Če prišel bo dan VAŠE žeje ne zahtevajte vode zase, da bi se odžejali niti je prosto ne jemljite iz živih voda ampak glejte, da imate v žepu denar. Na odžejanje pa pozabite, sploh,če vam ob enaki žeji ali ob potešitvi le te nekdo vašo potešitev žeje odreče in vam je niti v zameno za plačilo ne privošči.

-Če prišel bo dan VAŠE lakote ne zahtevajte RIBO in hrane zase, da bi se nasitili niti hrane prosto ne jemljite s tega sveta ampak glejte, da imate v žepu denar.
Na hrano in RIBO pa pozabite, sploh, če vam nekdo ob enaki lakoti ali že sitosti vašo potešitev lakote odreče in vam je niti v zameno za plačilo ne privošči.

----------------Če morala-etika ne ŽIVI v VAS SAMIH potem je ne iščite drugod, ker je ne boste NAŠLI saj iz VAS ni MORALA uiti in se drugam NASELITI.--------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Raptor F16 ::

Ladjar je izjavil:

----------------------------------------------------------------------POVZETEK TE TEME-----------------------------------------------------------------------------------------
Torej če povzamem vso temo in vse kontekste ter komentarje lahko razberem/o, da prebivalci Slovenije in morda tujci,ki sodelujejo na tem forumu v tej temi ODREKAJO človeku RIBO brezplačno,... yarrr hurrr durrrrr REEEEEEEE


STFU:
Rationing @ Wikipedia

Natural resources! When human populations increase, wildlife populations decrease.

Ribičija je namerno zaračunana, saj tako ni potrebe po neživljenjskih omejitvah in nadzoru ali je slehernik res nalovil tisti dve ribi na mesec ali je goljufal sistem. Maš dovolilnico/nimaš ? Good enough system.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ales ::

Ladjarju se je od vznesenosti zataknil prst na tipkovnici, tam nekje med pomišljajem in antipsihotiki. :))

Stra ::

Komaj sedaj vidim da philosopher king Ladjar pridiga krščansko etiko in moralo: najprej pomisli na druge, šele na koncu pomisli nase, nastavi drugo lice, itd.

Ok, hvala za pojasnilo, potem pa namesto duhovne komune predlagam samostan, ti že obstajajo. Zna biti da imajo celo dostop do interneta, da boste lahko na moderen način pridigali še naprej.

Ladjar ::

Stra je izjavil:

Komaj sedaj vidim da philosopher king Ladjar pridiga krščansko etiko in moralo: najprej pomisli na druge, šele na koncu pomisli nase, nastavi drugo lice, itd.

Ok, hvala za pojasnilo, potem pa namesto duhovne komune predlagam samostan, ti že obstajajo. Zna biti da imajo celo dostop do interneta, da boste lahko na moderen način pridigali še naprej.


Naj vas besede ne zavedejo. Moja vera nima firme in podjetja ter ne poimenovanja. Najprej pomisli nase in ko boš sebe videl, lahko vidiš tudi druge. Če veš, da sam potrebuješ si lahko odgovoriš, da drugi tudi. Sebi pomagati ni slabo, ker če sebi pomagaš si sposoben pomagati tudi drugemu. Če drugemu pomagaš pa greš onkraj tebe in tam se lahko zgodi, da najdeš tudi nekaj sebe in za sebe.
Za drugo lice, da bi izvedeli me morate pa prvo na eno lice.

Ladjar ::

Ko ste ravno omenili krščanstvo.
Ste že slišali tisto, ko Jezus na križu reče "duhovniku", ko gre ta spodaj mimo, DOL ME SPUSTI ČE SI UPAŠ?

val46 ::

Ne, nisem slišal. A ti si? Si bil takrat zraven slučajno? Zakaj ga ti nisi spustil dol, če si bil tam? In če nisi bil, potem nas ne zavajaj z takimi izjavami, ki niso potrjene z dokazi. To, da je to nekdo v eno knjigo napisal, še ne pomeni, da je dejansko se zgodilo. To, da ti pa mi vsi tu "tumbamo" zakaj je tako, da ne morejo kar vsi povprek loviti rib iz naših rek in jezer, ti je pa tudi bilo večkrat razloženo. Sam ti kot kaže dejansko ne ali pa nočeš razumeti tega. Na reko in njen živeš moraš gledati kot na njivo ali sadovnjak. Nekdo mora z njo upravljati in skrbet za njo, enako kot skrbi in upravlja kmet z njivo in pridelek na njej. A ti bi tudi kmetu, ki vlaga svoj čas, denar in delo v pridelek na njivi, zahteval od njega, da ti tistih par kg krompirja ali česarkoli drugega mora dati zastonj, zato ker njiva in zemlja ni bila najprej od njega ampak od nas vseh? Najbrž da ne, ali pač?

Res se sprašujem, ali si resnično toliko "neumen" da teh stvari ne razumeš, ali morda res kot nekateri trdijo tu gor, da samo trolaš, ali pa si resnično toliko anarhista, da zate družbene norme ne bi smele veljati. Izjasni se kaj od tega si, bo potem nam toliko lažje razumeti, zakaj vedno na enak način moraliziraš zakaj bi moralo biti po tvoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9717344 (4131) Ben Dover

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21921048 (13011) 2dark
»

Bivanje v naravi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10714727 (11356) Aquafriend
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15842758 (24146) hammock
»

Krožna Ekonomija

Oddelek: Problemi človeštva
4210841 (9709) ZaphodBB

Več podobnih tem