» »

Bosa hoja-bosi podplati-bose noge

Bosa hoja-bosi podplati-bose noge

«
1
2 3 4

Ladjar ::

Bosa hoja-bosi podplati-bose noge

-Živimo v času, kot še nikoli do sedaj. Ogromen del človeštva je v in na čevljih z neprevodniki na podplatih (GUMA).

-Kot otrok, če si počel ali razmišljal, govoril "traparije" so ti dejali pojdi se malo ozemljit-prizemljit. To so govorili kot pregovor niso pa več imeli vede od kod ta pregovor prihaja in kako je nastal.
------------------------ --------------------------------- ------------------------------- -----------------------------
Kakšne vse so lahko posledice po vašem mnenju za človeka-človeštvo, ki ni več bos/o in ni več ozemljen/o in prizemljen/o?
Kaj vse si vi mislite o bosih nogah?

----------------------- ------------------------------------ ---------------- -------------

Forum ni moj in nisem jaz postavil ter ne postavljam pravil zanj.
V temi, ki sem jo odprl pa vas lahko v naprej PROSIM, da se vzdržite neprimernih komentarjev tako, da se na sam opis teme ne pišejo komentarji, ki bi želeli diskreditirati avtorja teme ali pa samo temo in tako posledično "pripeljati" samo temo čim hitreje do zaklepa, pozabe ali izbrisa.
No, to so moje želje, svoboda pa je vaša.
Hvala
  • zaklenil: bluefish ()

nergac ::

Že že, hodiš bos po zemlji, travi, produ ...
Po asfaltu pa je jeba.

Saj enako je s stoli. Ne smejo biti oblazinjeni - statična elektrika.

Sam bi takoj dal 200 e za usnjene superge, pa jih ni ...

Mi pa je Vibram podplat napredek ...

PreviousUser ::

Sam uporabljam superge, ki simulirajo bosonogi tek... Ni sicer to čisto to, je pa dober približek...

Drugače pa naj bi se, kot praviš, ob stiku bosih podplatov z zemljo razelektril in sprostil. Doma sem vseskozi bos, če imam karkoli gor, mi je odveč. Poleti pa zunaj povsod japanke.

starfotr ::

Žal je tako, da smo premalo v stiku z zemljo.

Karen ::

Ladjar je izjavil:


Kakšne vse so lahko posledice po vašem mnenju za človeka-človeštvo, ki ni več bos/o in ni več ozemljen/o in prizemljen/o?
Kaj vse si vi mislite o bosih nogah?
Hvala

Glede na zgodovino obuval in število ljudi bi povprečen človek sklepal da posebnih posledic ni, oziroma da ni mogoče sklepati na korelacijo med bos/obut in kakršnokoli signifikanto posledico. Vse ostalo je na nivoju gostilniških debat (če že diskusija potem jo raje odprimo na temo: kakšne so po vašem mnenju posledice za človeka-človeštvo glede "ujetništva" ženskih prsi v nedrčke - meni se zdi da ima to veliko bolj daljnosežne posledice kot obutev). Geslo: free the boobs (v času otrok cvetja so že vedeli to, hehe) :D

showsover ::

Bomo se prevec casa v stiku z zemljo :)

Dag ::

Jaz bi rad več bil bos, pa ne morem, ker imam ekstra občutljive podplate. Ni šans, da bi naredil več kot par korakov po produ. Boli kot da bi hodil po legokockah.

Po betonu in asfaltu me začnejo boleti pete, ker ni blaženja. Tako da sem lahko bos samo na finem pesku (mivki) in v stanovanju.

Poznam pa človeka, ki je večino časa bos, tudi pozimi (razen v snegu) in mu kar malo zavidam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

showsover ::

Poskusi to :)

Poldi112 ::

Jaz sem začel lani. Podplati se kar hitro utrdijo, malo bolj je problem, da se ne moreš preobuti ko prideš domov, ter da ti asfalt grdo zamaže nogo. Če te bolijo pete, narobe hodiš - stopaj nežno, kot mucka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tone31 ::

vec moras bos hoditi in se ti utrdijo podplati v nekaj casa

starfotr ::

Z bosonogo hojo se ti utrdijo podplati, zakrnele mišice se zopet prekrvavijo in začnejo delat, izvaja se masaža stopal, drža in hoja se popravita ipd.

Ozemljitev je pa še ena dobra lastnost. Če ne bi bilo potrebe po ozemljitvi, nas narava ne bi obdarila s prevodno kožo na stopalih, pač pa bi nas opremila s čim neprevodnim. Tako, da nekaj je na tem.

Slopek ::

Ko sem bil prešnja leta po dva meseca na leto na obali, sem bil skoraj ves čas bos. Vse je ok, razen asfalt je jeba, ampak sem se ga izogibal. Pri klasično dopustniških 14ih dnevih na leto, pa se podplati še utrdijo ne. Ostalih dni, pa žal ne morem koristiti za tovrsten stik z zemljo.

Ladjar ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz sem začel lani. Podplati se kar hitro utrdijo, malo bolj je problem, da se ne moreš preobuti ko prideš domov, ter da ti asfalt grdo zamaže nogo. Če te bolijo pete, narobe hodiš - stopaj nežno, kot mucka.


Zaenkrat sem vas izbral, da se dotaknem kakega komentarja na temo.
Najprej bi vas pohvalil in se vam zahvalil, tako za komentar oziroma deljeno izkušnjo kot za samo odločitev, da ste več bos in v lastni koži ter na lastnih nogah.

Svetoval bi vam pa, da se izogibate bosi hoji po asfaltu in vseh javnih površinah katere nimajo naravnih podlag (naravna tla). Na samih naravnih tleh pa izbirajte poti in podlago, ki vam najbolj ustreza na občutek v nogi ter ne pozabite, da svet že dolgo ne gleda na bose noge in so tudi naravna okolja lahko večkrat nevarna stopalom zaradi zavrženih smeti, odpadkov...,ki pa imajo lahko tudi tragične posledice za noge. Torej previdno pri vsakem koraku in v užitek in sprostitev naj vam bo.

starfotr je izjavil:

Z bosonogo hojo se ti utrdijo podplati, zakrnele mišice se zopet prekrvavijo in začnejo delat, izvaja se masaža stopal, drža in hoja se popravita ipd.

Ozemljitev je pa še ena dobra lastnost. Če ne bi bilo potrebe po ozemljitvi, nas narava ne bi obdarila s prevodno kožo na stopalih, pač pa bi nas opremila s čim neprevodnim. Tako, da nekaj je na tem.


Izredna pohvala od mene na vaš komentar.
Čudovito.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

starfotr ::

In še nekaj nasvetov za vse, ki bi želeli postati bosonogi.

Začnite res počasi. Prvi dan naredite en krog okoli hiše in nič več. Pojdite na sprehod in s sabo odnesite obutev ter se po nekaj 10 ali 100 m obujte. Res ne pretiravat, ker se vam hitro vname stopalo, katero se pa zdravi povsem konservativno, samo čakaš lahko, da se pozdravi in lahko traja kar dolgo. Pa še boli.

Šele, ko bodo noge utrjene, si lahko kupite bosonogo obutev. Priporočam Proalp.

Ne hodite z neutrjenimi nogami v bosonogi obutvi.

Utrjevanje lahko traja tudi celo leto ali 2. Ne se hecat in ne pretiravat.

Glede ozemljitve, priporoča se, da bi vsak dan v letu bil vsaj 15-20 min ozemljen, z nogami na zemlji. To je nekako isto, kot nasvet, da bodi vsak dan nekaj minut na soncu, da se to tvori vitamin D, da ob uporabi računalnika na vsakih 20 minut poglej za 20 s skozi okno 20 m daleč in podobno.

Ladjar ::

starfotr je izjavil:



Glede ozemljitve, priporoča se, da bi vsak dan v letu bil vsaj 15-20 min ozemljen, z nogami na zemlji.


Tukaj bi vas popravil pri priporočilu, če smem?.

Priporočeno in dano vam/nam je priporočilo ob rojstvu.
Vedno in povsod bodite ozemljeni in prizemljeni, če le lahko to varno storite.

VSE kar vas od tega nagovarja, usmerja pa vzemite za nasprotje tistega, kar ste in kar vam je namenjeno v dobro in korist.

starfotr ::

Drži.

Poldi112 ::

Ladjar je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Jaz sem začel lani. Podplati se kar hitro utrdijo, malo bolj je problem, da se ne moreš preobuti ko prideš domov, ter da ti asfalt grdo zamaže nogo. Če te bolijo pete, narobe hodiš - stopaj nežno, kot mucka.


Zaenkrat sem vas izbral, da se dotaknem kakega komentarja na temo.
Najprej bi vas pohvalil in se vam zahvalil, tako za komentar oziroma deljeno izkušnjo kot za samo odločitev, da ste več bos in v lastni koži ter na lastnih nogah.

Svetoval bi vam pa, da se izogibate bosi hoji po asfaltu in vseh javnih površinah katere nimajo naravnih podlag (naravna tla). Na samih naravnih tleh pa izbirajte poti in podlago, ki vam najbolj ustreza na občutek v nogi ter ne pozabite, da svet že dolgo ne gleda na bose noge in so tudi naravna okolja lahko večkrat nevarna stopalom zaradi zavrženih smeti, odpadkov...,ki pa imajo lahko tudi tragične posledice za noge. Torej previdno pri vsakem koraku in v užitek in sprostitev naj vam bo.



Ko hodim bos gledam, kam stopam. Asfalta se izogibam, ne vzamem pa zgolj zato čevljev s seboj in če moram čez asfalt pač grem. Letos sem spet povsem na začetku, ker so se mi čez zimo podplati "normalizirali", tako da zaenkrat hodim po lepi, negovani travi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ladjar ::

Ste poskusili med zimo biti bos?

Poldi112 ::

Ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Barakuda1 ::

Če si navajen bose hoje, lahko zlahka hodiš tudi po polju pravkar požete pšenice, kar je lahko tudi za izkušene bosonogce poseben izziv.
Če tega niste vajeni, pa vam takšno hojo iskreno odsvetujem.
Hoja bos pozimi, pa je vseeno malce ekstremna:|. Ne rečem za nekaj korakov po novem snegu, potem pa nazaj na toplo, kaj več pa ne8-).

Vazelin ::

Ladjar je izjavil:

Ste poskusili med zimo biti bos?

Da
Višek hedonizma
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Horas ::

jaz sem med tistimi ki sem vedno jokcal na morju na kamnitih plažah, in plažah z kamenčki! nosim copate za na plažo kako se jim reče? za v vodo jih mam. prav ne morem bit bos na takih površinah razen travi pa še tam da je fina redno košena :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zasekamroz ::

Zunaj ne hodim bos, ker pol bi moral prat noge

Kvinta ::

pa bacile pa gljivice dobiš pa zaskališ se .... jaz spijem špricer al pa dva pa se glih tak razelektrim 8-)
A.C.A.B

janezvalva ::

Ladjar je izjavil:

Bosa hoja-bosi podplati-bose noge...

bosa nova
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

IL_DIAVOLO ::

Fino ja, najprej zunaj po dreku, potem pa not na sedezno.

Rias Gremory ::

Ja, ampak si pa vsaj ozemljen.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PacificBlue ::

Sem navajen hoditi bos, v hiši vsak dan. Odzunaj, pa ponavadi med poletjem. Je bil kolega enkrat začuden, ko smo raziskovali sotesko reke Nadiže in sem tekal čez vse tisto kamenje kot da bi bil obut. Je tudi v umu velik, ko si prepričan, da je to normalno in se ne boš poskodoval. Pa mal je treba tud natrenirati podplate. Vse se da.

tone31 ::

ce vas moti kamencki potem morate vec hoditi po kamenckih

samo da ne elektricne napeljave popravljate bosi

nergac ::

Če doma nimaš preprog in če hodiš bos, boš imel bolj umazane noge kot pa če hodiš po kamnih, travi ali zemlji.

Pač doma je zelo fin prah.

Poldi112 ::

Kar te v praksi zgolj prisili, da bolj redno pomivaš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Superboyy ::

Ozemljiš se vsakič, ko primeš za pipo, radiator, katerkoli električni aparat s kovinskim ohišjem. To ne šteje, ker ne stopiš v travo in ne "čutiš narave"?

Pomoje je to bolj nostalgija. Sigurno pa je nek mentalni efekt, podobno kot da greš na sprehod v gozd v primerjavi s tekalno stezo.

nergac ::

Odvisno je od tega, kje živiš.
Če imaš stanovanje blizu ceste, ali pod njim neasfaltirano parkirišče ...
Ali pa hišo sredi zelenice pa 1. sosed 50 m stran ...

Preveč čistoče škodi. Tudi preveč tuširanja škodi. Ni dobro za kožo. Celo če uporabljaš skoraj vročo vodo, kot delam sam. Mi paše za okostje, pa še turška savna rata v kopalnici ...

tone31 ::

pa zakaj potem asfaltirati celotno drzavo? siriti avtoceste in parkirisca?

vse polno asfalta in zdaj pa se vidi, da clovek bos ne more hoditi po njem?

IL_DIAVOLO ::

Poldi112 je izjavil:

Kar te v praksi zgolj prisili, da bolj redno pomivaš.


Ali kupis hisne copate.

nergac ::

tone31 je izjavil:

pa zakaj potem asfaltirati celotno drzavo? siriti avtoceste in parkirisca?

vse polno asfalta in zdaj pa se vidi, da clovek bos ne more hoditi po njem?


Problem je, da se vse asfaltira, razen parkov.

Ko pride v mestih do kakega malo večjega naliva, pa so poplavce v kleteh ipd.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Kar te v praksi zgolj prisili, da bolj redno pomivaš.


Ali kupis hisne copate.


Se spomnite tistih plastičnih šolskih copat. Popoldne so čistilke še dale neko loščilo na parket. Po koncu pouka si sezul copate in so bile bolj svinjske kot le kaj.

Bolje bi bilo, da bi bili ves čas obuti v čevlje oz. superge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

sreda ::

Večkrat na mesec v gozd bos, kratkih hlačah in mikici. Tudi pozimi, najraje ko pada dež ali sneži. Letošnje leto je imelo sploh lepe deževne dneve brez grmenja.
Odsvetujem pa sprehode po snegu, ko temperature padejo pod ničlo po odjugi. Hoja po takem snegu je podobna hoji po razbitem steklu.

Ladjar ::

PROSIM PREBERITE ZELO POČASI IN VZEMITE SI ČAS, TO JE MOJE DARILO ZA VAS


Moja kratka in BISTVENA (BIT-VENA) kontraverzija na stroke in doktorate splošne medicine in poznavanja človeškega telesa

BOSE NOGE - nekaj posledic ozemljitve in stika z naravnimi površinami

Pri ozemljitvi naše telo pride do spostitve grobo rečeno statičnega napona-napetosti, kar privede do tega, da naše srce začne biti na drugačni frekvenci. Frekvenca srca-bitje-BIT-utrip se spremenita, kar pa vpliva na pritisk,črpanje krvi in reakcije v ožilnem sistemu in posledično tudi drugod.
Ožilni sistem, ki je povezan z vsemi organi v telesu posledično s pravilno uravnanim dotokom (pritiskom) krvi in napetosti v organe (ter organih) tako z naravno postavljenim delujočim mehanizmom in sklenjenim elektromagnetnim tokokrogom telesa z zemljo na pravi princip blagodejno in zdravilno vpliva na celostnega človeka tako telesno kot umsko in na samo bit.

Zaradi pravilnega delovanja telesa in procesov v njem in organih ter elektro in krvno žilnega sistema potem tudi možgani delujejo uravnovešeno s pravilnim nevronskim odzivom skozi katerega so tudi naše misli lahko potem krepko drugačne zdrave in "prizemljene"
(ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU)
-------------------------------------------------------------

Torej, če vam denimo "delajo" EKG in niste ozemljeni na pravi način ter dovolj časa ali pa ste že dlje neozemljeni-neprizemljeni je zelo lahko in logično pričakovati, da EKG ne bo pokazal pravilnega delovanja srca (motnje srčnega ritma-aritmijo...), kar pa lahko lažno zavede tako vas kot zdravstvenega delavca, ki vas glede na razultat merjenja in meritev usmeri naprej na zdravljenje, ki pa je lahko zelo škodljivo za vaše srce in telo sploh. Če bi se ob pravem poznavanju vedelo, da se v velikih primerih ne gre za bolezen kot tako ampak le "bolezensko" stanje zaradi posledično nepravilnega življenja ob odsotnosti ozemljitve in elektromagnetnih tokov-valovanj-tokokrogov..., bi bilo veliko manj srčno žilnih bolezni in drugih organskih bolezni ter smrti.
-------------------------------------------------------------
Moja zelo kratka in zbodljiva misel.: Če ti zdravnik ni dejal da bodi bos/a na naravnih tleh potem to ni pravi zdravnik ali pa je zdravnik, ki ne ve bistvenih zadev o človekovem telesu in njegovem delovanju. Če pa zdravnik to ve pa vam ne svetuje "bosih nog" o takem pa rajši ne izgubljam besed.
---------------------------------

Tukaj v povezavi pa so zapisani vzroki za nastajanje bolezenskih stanj v tem kontekstu, kot jih uči in našteva stroka ter znanost.
VIR: lek.si- https://www.lek.si/sl/skrb-za-zdravje/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

mahoni ::

Torej zdravilo za srcne bolezni bi bilo hoditi bos po zemlji?

Ladjar ::

Prvo in bistveno je to, DA.

Ladjar ::

Ladjar je izjavil:


"bikovi" troli saj vas imam tudi jaz na očesu , nič bati.
Skrivajte to od ljudi in pišite čimveč brez zveznosti, da bi šlo v pozabo.
Ampak na sodni dan se ponovno srečamo...

tone31 ::

daj se kaki link ki potrjuje te navedbe v kontroliranem preizkusu takem resnem?

Ladjar ::

tone31 je izjavil:

daj se kaki link ki potrjuje te navedbe v kontroliranem preizkusu takem resnem?


No to pa je tisto, kar potem mene lahko označi za "šarlatana" in da ne vem o čem govorim oz da lažem ali pa se motim.
Nisem doktor nimam doktorske disertacije in nikakršne pravno formalne izobrazbe s tega področja.
Sem človek in živo bitje kot drugi. Sem Oče in Sin človeka. Iz Zemlje in njenega prahu sem spočet in vanj naj bi se povrnil.
... in moje bitje in izkušnje s tega sveta mi povedo kaj je res in kaj drži.
Nimam linka, ki bi ga želeli videti, da bi se prepričali v to kar sem povedal in da bi vas dokazana znanstvena dognanja, ki so odkrita in javna lahko pomirila v tem vprašanju, ki ste ga zastavili. Ali so odkrita ali ne taka znanstvena dognanja in potrditve ne bom komentiral sedaj.
Lahko sklepate in potrjujete ter zavračate povedano sami s svojim življenjem in izkušnjami iz lastnega telesa in duha, kot to počnem sam.

Hvala za vprašanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Superboyy ::

Zakaj uporabljaš znastvene izraze, če priznaš da nimaš pojma o čem govoriš?

Namesto elektrostatičnega naboja, frekvenc, ozemljitve, pritiskov v ožilju, elektromagnetizmu, nevronih - stvareh, ki dejansko nekaj pomenijo - raje uporabljaj besede kot so čakra, energija, duh in podobno.

nergac ::

Mislim, da zato, ker je prišel na tehnični forum.
Ampak ne ve da se dosti tehničarjev ukvarja tudi z ezoteriko, meditacijo, študijem religij in podobno.

Ladjar ::

Superboyy je izjavil:

Zakaj uporabljaš znastvene izraze, če priznaš da nimaš pojma o čem govoriš?

Namesto elektrostatičnega naboja, frekvenc, ozemljitve, pritiskov v ožilju, elektromagnetizmu, nevronih - stvareh, ki dejansko nekaj pomenijo - raje uporabljaj besede kot so čakra, energija, duh in podobno.


Da nimam pojma je očitno vaš zaključek in sam nisem dejal tega. Znanje zame ne obstaja na papirju pa čeprav je tam opisano. Govorim z besedami in pišem prav tako. Če govorim o znanstvenosti ne vem zakaj ne bi uporabljal takih izrazov poleg tega se izražam tako, kot želim da se sprejme in razume.
Vaše "ezoterike" pa ne bi sedaj mešal v svoj kontekst misli.

Imate lahko svoje mnenje tega pa vam ne odrekam

nergac je izjavil:

Mislim, da zato, ker je prišel na tehnični forum.
Ampak ne ve da se dosti tehničarjev ukvarja tudi z ezoteriko, meditacijo, študijem religij in podobno.


Če vi rečete da ne vem ali ima to kakšno mesto v sami resnici, če pa me ne poznate in ne veste kaj vem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Superboyy ::

Ladjar je izjavil:

Da nimam pojma je očitno vaš zaključek in sam nisem dejal tega.


Ladjar je izjavil:

Nisem doktor nimam doktorske disertacije in nikakršne pravno formalne izobrazbe s tega področja.


Se opravičujem, da sem tole interpretiral kot: "ne me jemati preveč resno, ker govorim nekaj na pamet po svojih občutkih".

Ladjar ::

Superboyy je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Da nimam pojma je očitno vaš zaključek in sam nisem dejal tega.


Ladjar je izjavil:

Nisem doktor nimam doktorske disertacije in nikakršne pravno formalne izobrazbe s tega področja.


Se opravičujem, da sem tole interpretiral kot: "ne me jemati preveč resno, ker govorim nekaj na pamet po svojih občutkih".


Vem, kakšni so današnji pogledi v svetu na znanje, ki za seboj nima potrjenih diplom oziroma papirjev.
Iz tega razloga sem tudi tako napisal.
Če ne razumete širše bi bilo morda za vas iz moje perspektive še toliko bolj priporočljivo, da se ozemljite.
Glede občutkov bi vam pa tako dejal. Nobena diploma, noben doktor, ter noben papir mi ne bo bolj jasno dal vedeti, kakšna je moja bolečina kot pa moje lastno telo.
Če svoje občutke zavržete ste zavrgli samega sebe.

Kvinta ::

To se pravi da zvečer ,ko grem Tv gledat si dam malo zemlje v en emper pa dam noge not :P
A.C.A.B

Superboyy ::

Ladjar je izjavil:

znanje, ki za seboj nima potrjenih diplom oziroma papirjev


Diplomo in papirje lahko zamenjaš z dokazi.

Znanje, ki ga ne moreš dokazati ni znanje ampak hipoteza.

Lahko postaviš hipotezo, da bosa hoja zdravi ožilje, ampak jo moraš tudi dokazat, če hočeš da te kdo jemlje resno.

Zakaj je treba zraven tlačit medicino? A ne moreš samo rečt, bosa hoja pomirja duha? Ali kaj podobnega.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook je vedel, da vnaša razdor v družbo, in opozorila ignoriral (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5510771 (7774) Avenger
»

Vožnja avtomobila in (ne)primerna obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7814793 (6719) Spajky
»

najboljše obuvalo

Oddelek: Loža
4113060 (11819) destiny
»

Obutev za na golo nogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6620246 (17858) negot
»

Obutev- vibram fivefingers- je že kdo probal tole ?

Oddelek: Loža
254610 (3474) Gandalfar

Več podobnih tem