» »

Linkedin HRM "rakete"

Linkedin HRM "rakete"

Vazelin ::

Krmarim med "you may know" in podobno v Linkedin-u. Kjerkoli se pojavi (zelo) lepa ženska je skoraj apriori HRMjevka.

Vsaj jaz imam občutek, da je veliko več HRMjevk, kot HRMjevcev. In večina od teh punc je precej sladkih na pogled (+ profi slika običajno tudi verjetno naredi svoje). Je to neke vrste diskriminacija ali je to pač še en izmed poklicev, kjer prevladujejo ženske?

Ni s stališča kandidata vseeno, če te intervjuva lepa 25 leta gospodična ali plešast 40 letnik? Mislim, tam nisi zato, da gledaš in ocenjuješ v končni fazi.

Zakaj je tako, da ta poklic je tako priljubljen med (lepimi) ženskami?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Kripto mesi ::

Mater si bogi, da mores stare teme reciklirati: HRM rekruterke: 8-10/10 material

Vazelin ::

Gre za drugo stvar, če nisi razbral
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

Krmarim med "you may know" in podobno v Linkedin-u. Kjerkoli se pojavi (zelo) lepa ženska je skoraj apriori HRMjevka.

Vsaj jaz imam občutek, da je veliko več HRMjevk, kot HRMjevcev. In večina od teh punc je precej sladkih na pogled (+ profi slika običajno tudi verjetno naredi svoje). Je to neke vrste diskriminacija ali je to pač še en izmed poklicev, kjer prevladujejo ženske?

Ni s stališča kandidata vseeno, če te intervjuva lepa 25 leta gospodična ali plešast 40 letnik? Mislim, tam nisi zato, da gledaš in ocenjuješ v končni fazi.

Zakaj je tako, da ta poklic je tako priljubljen med (lepimi) ženskami?


Torej privlačne ženske tega ne bi smele početi, ker ti je nelagodno?

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Krmarim med "you may know" in podobno v Linkedin-u. Kjerkoli se pojavi (zelo) lepa ženska je skoraj apriori HRMjevka.

Vsaj jaz imam občutek, da je veliko več HRMjevk, kot HRMjevcev. In večina od teh punc je precej sladkih na pogled (+ profi slika običajno tudi verjetno naredi svoje). Je to neke vrste diskriminacija ali je to pač še en izmed poklicev, kjer prevladujejo ženske?

Ni s stališča kandidata vseeno, če te intervjuva lepa 25 leta gospodična ali plešast 40 letnik? Mislim, tam nisi zato, da gledaš in ocenjuješ v končni fazi.

Zakaj je tako, da ta poklic je tako priljubljen med (lepimi) ženskami?


To je zato, da te potegne noter. Sigurno si raje želiš delati v firmi, kjer prvi kontakt s tabo vzpostavi HRM "raketa" kot pa plešast 40-letnik. Mogoče ti lahko ponudijo slabše pogoje kot sicer, pa se boš še vedno odločil zanje in probal tekom službe, če imaš kaj šans pri HRM-jevki. :D

_Denny_ ::

Sicer zdaj ne najdem, je pa bil pred leti na Redditu post take zaposlene, kjer opiše kako je tam samo iz razloga boljšega pogajanja. Sramežljivi geeki bodo potem pristali na manjšo plačo, ceneje prodali projekt/kodo, itd. Ima pa firma tudi gay varianto tega zaposlenega za primer, če kdo ne pristane na žensko finto.

Edit: lol, sem zgleda postal čisto isto stvar v starem podobnem threadu :))

My job is to flirt with guys and make them feel nervous so that my boss can buy their projects for less money.
When my boss decides that he wants to fund or buy out a project, my job is essentially to throw the clients off their game so that when it comes to negotiating a deal, my boss will have the upper hand. Most of the guys that come in to pitch their ideas are tech guys and are really nerdy so they're fairly easy to manipulate. The girl that I'm replacing has been training me for two weeks now. This week is my first week going solo. I think that a lot of companies do this but I still feel kind of guilty about it - like I'm taking advantage of them or something.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

zasekamroz ::

_Denny_ je izjavil:

Sicer zdaj ne najdem, je pa bil pred leti na Redditu post take zaposlene, kjer opiše kako je tam samo iz razloga boljšega pogajanja. Sramežljivi geeki bodo potem pristali na manjšo plačo, ceneje prodali projekt/kodo, itd. Ima pa firma tudi gay varianto tega zaposlenega za primer, če kdo ne pristane na žensko finto.

Edit: lol, sem zgleda postal čisto isto stvar v starem podobnem threadu :))

My job is to flirt with guys and make them feel nervous so that my boss can buy their projects for less money.
When my boss decides that he wants to fund or buy out a project, my job is essentially to throw the clients off their game so that when it comes to negotiating a deal, my boss will have the upper hand. Most of the guys that come in to pitch their ideas are tech guys and are really nerdy so they're fairly easy to manipulate. The girl that I'm replacing has been training me for two weeks now. This week is my first week going solo. I think that a lot of companies do this but I still feel kind of guilty about it - like I'm taking advantage of them or something.

Tega se pa spomnim

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj je tako, da ta poklic je tako priljubljen med (lepimi) ženskami?
Bolj primerno bi bilo povedati, da je za ta poklic značilna lepa profilna slika. V realnosti ni vse tako lepo. Moja bivša je naredila _50_ slik, ko se je slikala za profilko.

Za HR ponavadi kandidirajo diplomanti psihologije, ekonomije, fdv, ti so pa večkrat ženske kot moški.

V živo na razgovorih brez problema srečaš moške iz HR, na spletu pa definitivno prevladujejo ženske, ker je na tak način najlažje pri moških povzročiti kratki stik. :)) Drugače pa, lepo je videti prijeten obraz, tako moški kot ženski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

poweroff ::

PreviousUser je izjavil:

Ni s stališča kandidata vseeno, če te intervjuva lepa 25 leta gospodična ali plešast 40 letnik? Mislim, tam nisi zato, da gledaš in ocenjuješ v končni fazi.

Em... ne.

Meni je bilo na razgovorih za službo bistveno, da so mi ljudje znali predstaviti kaj zanimivega počne njihova firma. Da smo imeli strokovno debato. In da sem dobil informacije o delu, plači, kolektivu.

Te informacije pa lažje dobiš od 40-letnega geeka, kot od 25-letne naličene gospodične.
sudo poweroff

Meiniken ::

Pač prevladuje med ženskami, nimaš kej. Sploh pa za žensko ni problem "uredu" zgledat ker imajo tolk ličil, da se ven ne vidiš. Še naličen pujs verjetno boljš izgleda kot pa moški brez vsega :))

+ Ti kot moški tko nimaš ravno nekih prehudih standardov. Sej vsi vemo kako je s tem iz kakih tinder raziskav (80% žensk lovi 20% moških, nekako tko če se ne motim) :) Valda da ti potem vsaka ženska zgleda kot nek fotomodel.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

bbbbbb2015 ::

Vazelin je izjavil:

Krmarim med "you may know" in podobno v Linkedin-u. Kjerkoli se pojavi (zelo) lepa ženska je skoraj apriori HRMjevka.

Vsaj jaz imam občutek, da je veliko več HRMjevk, kot HRMjevcev. In večina od teh punc je precej sladkih na pogled (+ profi slika običajno tudi verjetno naredi svoje). Je to neke vrste diskriminacija ali je to pač še en izmed poklicev, kjer prevladujejo ženske?

Ni s stališča kandidata vseeno, če te intervjuva lepa 25 leta gospodična ali plešast 40 letnik? Mislim, tam nisi zato, da gledaš in ocenjuješ v končni fazi.

Zakaj je tako, da ta poklic je tako priljubljen med (lepimi) ženskami?


Od kod imaš občutek, da so lepe? Ker vidiš sliko na LinkedIn-u?
To je tak fail, da si ne moreš predstavljati.
Svojčas sem si delil pisarno s šestimim HRMjevkami, oz. recruterkami. Pisarna je bila sicer 200+ kvadratov, mi smo imeli sicer s steklom ločen del. Glej, tako ti povem...
Od šestih so štiri imele slike iz svojih študentskih let. Gospica stara 45+ je imela sliko na profilu iz časov ko je študirala. Ena je imela realno sliko, ampak ne povsod. Ena pa je imela... ...tujo sliko od sestrične. Ki je bila 5+ let mlajša, ji je bila podobna, obe natur blond. Sestrična je bila lepotička, tale naša Bolgarka pa je rabila nekaj mm pudra in nekaj opleska, da se je spravila na isti standard.

Šefi niso rekli nič. One bi lahko dale gor slike od marsovk, če bi to kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

V bistvu je malo čudno ja, da kar vsi izgledajo v prime 20ih:)

Ena je imela realno sliko, ampak ne povsod.

Kako misliš povsod. Misliš druge medije in ne Linkedin?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

SeMiNeSanja ::

Vazelin je izjavil:

V bistvu je malo čudno ja, da kar vsi izgledajo v prime 20ih:)

Ena je imela realno sliko, ampak ne povsod.

Kako misliš povsod. Misliš druge medije in ne Linkedin?

Na Tinder je najbrž dala drugo? (fake) :))
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vazelin ::

Malo gledam en profil na Linkedin. Sigurno ima enih 30 rekruterjev pod connections lol.

Kaj pa vi, dodajate razne rekrutorje, folk ki ste ga videli morda 2x ali se strogo limitirate na tiste, ki jih dejansko poznate ali ste z njimi delali?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Jaz kar dodajam rekruterje, v fazi iskanja službe ti vsak connection pride prav.

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Jaz kar dodajam rekruterje, v fazi iskanja službe ti vsak connection pride prav.

Mnja vprašanje kako ti nek lev rekruter koristi, ko ni na trgu veliko služb recmo

Mi je pa malo hecno, ko ima nekdo 500+ kontaktov. Od tega je 50+ rekrutorjev :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska dela na Nizozemskem (ob študiju)

Oddelek: Programiranje
152109 (1155) DolLoad
»

Delodajalec ne pošlje obvestila o neizbiri

Oddelek: Loža
313728 (2222) akrk

HRM rekruterke: 8-10/10 material

Oddelek: Loža
435382 (3524) Mavrik
»

Določanje spola pri pogovoru v angleščini

Oddelek: Loža
415993 (4977) Invictus
»

slovenke, hrvatice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416937 (13486) Bob Rock

Več podobnih tem