» »

Vedska preteklost-primeri nagrobnikov in simboli na njih naših vedskih prednikov

Vedska preteklost-primeri nagrobnikov in simboli na njih naših vedskih prednikov

Ladjar ::

Vedska miselnost in življenje. Nekateri temu rečejo vedska kultura ampak sam nočem uporabljati tega izraza. Ker kult ima nek drug pomen, ki pa je zaradi neznanja prešel v vse pore naše družbe in življenja. Sama simbolika, kot sem že v drugih temah povedal, govori veliko ampak se vedno iz nekega razloga to izbriše in posledično še manj ljudi lahko nekaj več vidi napisanega o tem in znanja ter mnenja, ki obstajajo okoli simbolov tako ostajajo vedno bolj v ozadju in skrita oziroma prikrita.
Lep primer je npr. simbol svastike, ki je z drugo svetovno vojno bil v družbi omadeževan, ker ga je nacizem zlorabil in je tako postal nekaj kar ni sprejemljivo.
V sami resnici pa ta simbol obstaja že dolgo in nikoli ni veljal za nekaj slabega in ni predstavljal slabih lastnosti.

Primer "vedskih prednikov" -antov-STAROVERCEV- in njihovih grobov oziroma nagrobnikov.
  • spremenil: Ladjar ()

TineTone ::

Mi smo imeli kolovrat ne svastiko. Tega Hitler ni uporabljal pa boš vseeno naci če te kdo vidi z njim.
Run Hitler tudi ni uporabljal, pa jih vseeno hočejo prepovedati, so že označene za simbol sovraštva...

A sploh obstaja kaj iz zgodovine Evropejcev kar ni označenega za vrhunec sovraštva, ksenofobije, zlobe...?

videc ::

Motiš se. Svastika je tule http://staroverci.si/svastika/ oziroma na vodnjaku v Grosupljem in na konju na pasni sponi z Vaške situle z motivom dvoboja in simbolom svastike

Svastika je tudi na ornamentih izkopanih na Mostu na Soči, ...
Je pa dejstvo, da se pri nas dostikrat pojavlja kolovrat oziroma spirale poleg svastike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

TineTone ::

Slovani nikoli niso imeli svastike ampak kljukasti križ. Brez holiwuda nihče ne bi uporabljal istega imena za svastiko in simbol sonca slovanov (kolovrat), indijskega križa...

So stari simboli samo metati vse v isti koš, potem tudi krščanski križ lahko okličež za svastiko. Pa Mercedesov znak...


https://www.academia.edu/11165695/Swast...

Ladjar ::

Ja Tone res je. Nisem imel prej časa, da bi spremenil poimenovanje in res je svastika se zdaj govori in malo prej. Narobe sem zapisal iz tega pogleda. Sicer mi simbol večino poznamo pod tem imenom drugače imate pa vi prav. enakokraki križ , kako so mu pa dejansko prej rekli in ga poimenovali pa sploh ne vem

Svastika @ Wikipedia

Kolovrat je pa eden takih Svastika @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Ladjar ::

Razlage so pa večinoma napačne glede smeri in pa kaj taki kraki pomenijo. In sem verjetno eden redkih, ki ve da so v pomenu noge in spirala življenja.
Tudi danes se spirale pojavljajo povsod sploh Hollywood jih rad uporablja pa ljudje ne vedo zakaj. Tudi če ljudi vprašaš za kaj so volute na skoraj vsaki cerkvi se jim verjetno ne bo sanjalo o odgovoru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnji iz Auschwitza

Oddelek: Problemi človeštva
285184 (2993) Spajky
»

Kljukasti križi po Ljubljani (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14319108 (14863) bezerk
»

Janša bo podaril epoxi Marijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
854155 (4155) Shegevara
»

Kljukasti križ

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
207077 (7077) Matri[X]

Več podobnih tem