» »

Kako izmerit velikost

Kako izmerit velikost

Fracjidol ::

Ker vas je tukaj kar nekaj ki se spoznate na dosti vsega bi imel eno vprašaanje.Imam sliko ene nalepke iz mopeda za katero vem zagotovo (100%) da je široka 20 mm.A obstaja kaka možnost da bi glede na ta podatek lahko izmeril na računalniku širino ostalih črt?Prilagam sliko da se bo vedelo kar mislim.
 k

k


Hvala
LP
  • spremenilo: Fracjidol ()

MadMax ::

V slikarju bereš koordinate (piksle) nato pa matematika.
X pix = 20mm
nn pix = 20/X*nn
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fracjidol ::

To je težko izvedljivo.A ne obstaja kaka lažja rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

TRIROG ::

Kaj je pa lažje kot predlagana metoda? A to da nekdo drug to naredi zate?

Pogledaš koliko pixlov ti v sliki predstavlja trak za katerega veš da je širok 20mm in potem narediš križni račun ker veš koliko mm je en pixel.
Če ti ni mar za natančnost povečaj sliko na ekranu toliko, da bo tista nalepka na ekranu velik 20mm in potem pri isti povečavi pomeri kar te zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

K0l1br1 ::

Naredi približno in še vedno bo na število črt preveč natančno.

Od oka so 20/13 mm debeline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Fracjidol ::

Anney hvala za informacijo vendar ne iščem grba rog ampak one zastavice nad in pod grbom rog.Se jih sicer prodaja ampak nobena ni identična originalu ampak le nek približek.Jaz pa za obnovo rabim res identične kopije originalnih nalepk.Ker jih pa ni za dobit pa bom prisiljen naredit sam svoje.Sem sicer že nekaj naredil po eni kopiji pa to ni glih originalu podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fracjidol ()

Fracjidol ::

TRIROG je izjavil:

Kaj je pa lažje kot predlagana metoda? A to da nekdo drug to naredi zate?

Pogledaš koliko pixlov ti v sliki predstavlja trak za katerega veš da je širok 20mm in potem narediš križni račun ker veš koliko mm je en pixel.
Če ti ni mar za natančnost povečaj sliko na ekranu toliko, da bo tista nalepka na ekranu velik 20mm in potem pri isti povečavi pomeri kar te zanima.

jaz od nikogar ne čakam nič.Sem sam mojster za vse in rad sam naredim večino stvari.Kar pa nevem pa vprašam kot sem tudi tukaj vprašal.Kot vidiš nisem nikogar prosil da mi naredi ampak sem prosil za nasvet kako to najlažje narediti in da je najmanj komplicirano.Kot vidiš na priloženi sliki sem že vse sam naredo le prave mere teh zastavic rabim.Ostale dve varianti pa so pomerjene iz originala direkt iz mopeda in so tako čista identična kopija originala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fracjidol ()

Fracjidol ::

Križnega računa pa ne morem uporabit ker vem le širino celotne nalepke in ne posameznega traka

MadMax ::

Pa v word rukni sliko, obreži po višini, nastavi višino na 200mm, natisni in z ravnilom izmeri.
Seveda boš moral vsak odčitek delit z 10,kar bo najbrž spet pretežko....

V času, ko pišeš en prispevek oz. čakaš da kdo drug naredi bi imel že narejeno... Po več metodah in z izračunanimi povprečki.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

K0l1br1 ::

Potem tako kot je predlagal zgoraj. Slika, povečat in merit. Pri veliki povečavi bo napaka minimalna.

Cange ::

A/B = c/x

B = znana razdalja
A = razdalja znane razdalje na nalepki
c = neznana razdalja pomerjena na nalepki
x = rezultat

mirator ::

MadMax je izjavil:

V slikarju bereš koordinate (piksle) nato pa matematika.
X pix = 20mm
nn pix = 20/X*nn

Hvala za idejo.

MadMax ::

Ni za kaj.
Obstajajo pa tudi programčki, kjer virtualno ravnilo premikaš po ekranu. Merilo se da nastavit na pixle, pa je.
Le ne spomnim se zdaj točno katerega sem uporabljal www.arulerforwindows.com bi znal bit uporaben (jih je pa kar veliko, le da niso vsi majhni/praktično uporabni, moj je bil standalone mali.exe brez instalacije).
Matematika ki sledi pa seveda ostane enaka.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mzakelj ::

bluefish ::

mirator ::

MadMax je izjavil:

Ni za kaj.
Obstajajo pa tudi programčki, kjer virtualno ravnilo premikaš po ekranu. Merilo se da nastavit na pixle, pa je.
Le ne spomnim se zdaj točno katerega sem uporabljal www.arulerforwindows.com bi znal bit uporaben (jih je pa kar veliko, le da niso vsi majhni/praktično uporabni, moj je bil standalone mali.exe brez instalacije).
Matematika ki sledi pa seveda ostane enaka.

Matematika mi ne dela težav. Sem pa se pogosto srečeval s primeri, da sem moral določene objekte, zaradi nedostopnosti, fotografirati iz oddaljenosti. Nisem pa se spomnil ali pomislil na slikarja. V vsakem primeru, pa je potrebno takšne rezultate sprejeti z določeno previdnostjo ali kot bi se reklo z "avgenmaso".

garamond ::

Tole vprašanje je konceptualno enako kot v eni legendarni temi na forumu: Kater TV je tole in kaksne velikosti?
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

atubbuta ::

Mislim, da je edina metoda izdelava 3d modela, poiskati pravi perspektivni pogled ter nato korigirati nalepko dokler se ne ujema v popolnosti. Pa še tu je možnost določenih napak (zaradi eventualno napačnih interpretacij fotografije - sence, ostrina, ...)
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za risanje?

Oddelek: Zvok in slika
151775 (1185) acookook
»

Mikroskop/lupa + pc kamera

Oddelek: Zvok in slika
131200 (976) AnotherMe
»

Tiskalnik ki tiska na CD ??

Oddelek: Kaj kupiti
172046 (1889) tomaz-
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759410 (8488) Barakuda1

Več podobnih tem