» »

Tiskalnik ki tiska na CD ??

Tiskalnik ki tiska na CD ??

#000000 ::

Rad bi nabavil tiskalnik ki lahko poleg papirja tiska tudi na CD-DVD medije, pa da ni predrag :)

Če kdo ve za kak model ?? LP

Brane2 ::

Sem vzel EPSON-ov Stylus Phot R265. Odtis je dober, CCS ga "ne šmirgla" ( čakam novo verzijo), nikjer na netu ni navodil, kako refillati njegove kartuše (bom moru sam eno odpret in probat).

Drugače je neka Canonova Pixma, ki je mogoče vredna ogleda (4300 ?). Sam ej nisem vzel, ker ima 5 barv, jaz mam pa svoje v kompletu 6-tih in se mi ni dao preizkušat, če moje barvno pašejo na to čudo.

Pri R265 mi je všeč to, da je videti bistveno bolj ne sicer robusten ( pri Epsonu je itak vse plastik-fantastik) ampak z več rezerve kot predhodniki R220 itd.

Drugih vtisov še nimam, saj mam printer mogoče 2-3 tedne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Tole sm najdu v eni spletni štacuni za 30 jurjev, in zgleda kr ok. Sam sem se zdele spomnu, da pol rabm še posebne CD-DVD je verjetno ??

Brane2 ::

Rabiš printable ploščke sli posebne nalepke ali poseben papir, ki ga razrežeš po printanju.

Najboljši so printable ploščki in poseben samolepilni papir, tisti, ki je že narezan za CDje, je pa bolj crap..
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Sploh nisem vedu za te nalepke 8-O tenx

Pol bom pa rajš tele nalepke nabavu in še pršparam :D

Kje pa bi jih dobu, al pa kaka firma za priporočit ? LP

Jackal ::

Za ta namen uporabljam Canon Pixma MP500 - v bistvu multifunkcijska naprava z možnostjo printa na CD/DVD. So pa printable CD/DVDji dražji ca. 200 SITod navadnih pri tortici s 25. mediji.

Rezultati so zelo impresivni. Morem priznat, da je tale print na CD/DVDje zadeva, ki te lahko hitro zasvoji in potem zmečeš veliko denarja za kartuše - sploh če imaš v navadi veliko stvari snemat na CD/DVDje. K sreči se lahko kartuše polnijo (Brane, brez skrbi - je kompatibilno - barvna je klasična CYM, sta pa 2 črni - ena za tekst, druga za slike - seveda vse termo).

Točno za tega Canona je tudi članek o polnjenju kartuš - Polnjenje Canon CLI-8x kartuš. Mislim, da enake kartuše uporabljajo tudi novejši tiskalniki iz Pixma serije (4300, 5200..)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Brane2 ::

Eee, je*i ga. Če bi to vedu, bi vzel Pixmo 4300... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

kar se nalepk tiče, tisti papir s keramičnim dodatkom sploh ni tako zelo poceni.

1m2 pride kakih 1500 SIT sli nekaj takega. Mogoče je bolje plačat pribitek za printable CDje in se ne zafrkavat z rezanjem,,,
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Ja tele sm gledu LINK in še te LINK
zdaj prvi mi bolj dišijo, ker jih je 200 komadov, tko da imam lep cajt mir pol.

LP

Brane2 ::

Za*ebi tole. Hermo imam še vedno nekje po predalih. Bla je dobra rešitev tako za doma ene 7 let nazaj.Danes je katastrofalna rešitev.

Raje plačaj tistih par extra tolarjev za printable ploščke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jackal ::

Razlika med Navadnimi DVDji in Printable DVDji - Se splača komplicirat?

Poleg tega nimaš nobenih problemov z lepljenjem nalepke, centriranjem nalepke (vse opravi tiskalnik), morebitnim kasnejšim luščenjem nalepke s plošče...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

#000000 ::

Ja vem da se ne splača komplicirat ko je govora samo o ploščkih, ampak kva če mi dva printerja ?? Ker v bistvu res nisem vedu da obstajajo take nalepke oz. se nism niti spomnu da bi lahko obstajale :D

Zdej metat 30 jurjev stran je pa res neumnost, sploh če printer že imaš. LP

Brane2 ::

Problem je v tem,d a se dober papir dobi v roli na 25m2 in da ga je treba potem ročno razrezat. In da seveda rola stane ene tolk kot ta novi inkjet.

Pa da je treba potem izdelat orodje za izrez CD krogov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Phoebus ::

Ma teli krogci za lepit na CDje so sranje. s časom se ti odlepijo, razcentrirani so če nisi totalno natančen, ipd ipd ipd.
Lepo printer za CD/DVD pa je. Jaz imam pixmo 4200 pa sem popolnoma zadovoljen.

Brane2 ::

No,saj če si sam narediš ročni cutter, potem z lepljenjem ni takih težav.

Svojčas sva tako s kolegom sproducirala parsto CDjev na mesec z našo revijo ( torej tudi zapekla), tako da vem iz izkušenj... :D

Ko si enkrat vajen, lahko nalepko iz lista izrežeš v cca 10 sekundah pa še ene 10 sekund rabiš, da jo dobro zalimaš.


Se mi še ni zgodilo, da bi se katera pozneje odlimala.

Je pa rezultat z namenskim MacTac papirjem lahko videti RES bogato.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

#000000 ::

OK. stari škrtac se predaja :D

Ste me prepričal, bom kupu novga, sej v bistvu starega uporabljam samo za kake dokumente printat, pomojem se mu je barvna kartuša posušila ker ene dve leti nisem sprintal nobene barvne kopije :D

No kva pa zdej, kva naj kupim, da je poceni cca 25-30 čukov, da ima glavo na kartuši (baje je to dobr-ne vem pa zakaj) da se lahko doma filajo kartuše al pa da so tolk poceni da se to ne splača delat :)

Uglavnem kaka ideja za čim ceneje dobit zadevo :D ja ja vem. LP

#000000 ::

Kerga vzet ??

CANON PIXMA IP4300

HP PhotoSmart D5160

EPSON Stylus Photo R265

Če kdo ve še za ker model ki ima tole za tiskat CD-DVD-je naj prliep kakšen link. LP

tomaz- ::

jaz bi ti svetoival pixmo. Sam imam pixmo 3000 in mp500 .

Za oba dobim neoriginal kartuše po precej ugodni ceni v Fenix-trade-u. Delujeta oba brez težav, print je carski, težav z glavami pa zaenkrat nimam, glede na to, da niso na kartušah. Menjam pač takoj, ko vidim, da barve zmankuje in nimam problemov. Se mi pa zdi, da je Canon najboljše razmerje glede na ceno, kvaliteto in stroške printa..

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7211513 (8436) s1m0n
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304013 (1811) gyga
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252657 (2203) 1marjan
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496220 (3642) r0b3rt
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
405010 (3644) TESKAn

Več podobnih tem