» »

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

1
2
3

korenje3 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz drugače poskušam podpirat slovensko proizvodnjo kolikor gre. Ampak če me kdo vpraša za mnenje, mu bom rekel tace stran od Gorenja.

Meni je na novem bojlerju po 2 mesecih crknil grelec. Nesem na servis, kjer so ga zamenjali, a hudič po servisu še vedno ni delal.

Pa rezervni deli so tudi dragi. Za smoothie sem nabavljal dodatno posodico, pa je stala skoraj toliko kot cel aparat.


Potem ni crknil grelec?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MIHAc27 ::

korenje3 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz drugače poskušam podpirat slovensko proizvodnjo kolikor gre. Ampak če me kdo vpraša za mnenje, mu bom rekel tace stran od Gorenja.

Meni je na novem bojlerju po 2 mesecih crknil grelec. Nesem na servis, kjer so ga zamenjali, a hudič po servisu še vedno ni delal.

Pa rezervni deli so tudi dragi. Za smoothie sem nabavljal dodatno posodico, pa je stala skoraj toliko kot cel aparat.


Potem ni crknil grelec?

Ne vem kaj je bilo, ker sem se odločil za drugo rešitev, bojler pa z lepim popustom direkt iz servisa prodal. Novi lastnik pa je imel takoj isti problem kot jaz (bojler se niti vklopil ni).

Na mojo srečo se je potem odločil sam še enkrat nesti na servis v drugem kraju. Ampak prodajal sem delujoč bojler, prodal pa pokvarjenega, čeprav v garanciji in ravno iz servisa.

mlaky ::

GupeM je izjavil:

NE kupuj pomivalca Gorenje. Ga je imela sestra, nek srednji razred, nezadovoljna. Ga je imela tašča, višji razred, nezadovoljna. Obe sta mi rekli, naj zase ne kupim Gorenja, ker je zanič. Jaz budala sem vseeno kupil Gorenje, nižji razred, ker je bolj začasno. Nezadovoljen, čeprav mogoče malo bolj zadovoljen kot sestra in tašča.

V stroj moraš dati praktično pomito posodo, drugače še vse gor ostane. To so te neko eko A+++++++++++ fore energijskih razredov, kjer naj bi ti bo posodo pomil z 2 dl in na 33 °C ogrete mlačne vode. Posoda je slabo pomita, pa še vsa mokra ostane. Nazadnje ves tisti A+++++++++++ plačaš s pomivanjem na roke ali pa s ponovnim povimanjem v pomivalcu.

Pa še tableta za pranje se včasih kar ne raztopi. Ali se vratca ne odprejo dovolj, da bi tableta ven padla, ali kar tako malo ostane ... Za bruhat

Starši imajo kakšnih 15 let star Candy, pa dela bolje kot karkoli od Gorenja.



Se strinjam tudi mi smo se odločili za gorenje in mi je ful žal,indukcija je crknla že 2x v enem letu zaradi kratkega stika in je pancerko vn vrglo,sem klicu elektro,da js pršu zamenat in že več kot en mesec že čakam ,da mi vrnejo denar za menjavo varovalk.NIKOLI VEČ gORENJE

Invictus ::

Če ti je pancerko ven vrglo, imaš na svojem omrežju napačno varovalko. Ne bodo ti povrnili keša za pancerko, ker gre za tvojo napako...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mlaky ::

Samo gorenje ne
same težave
ko pa morajo plačati pa samo izgovori
NIKOLI VEČ GORENJE

Horas ::

spet en na podlagi ene slabe izkušnje pljuva po firmi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mlaky ::

Invictus je izjavil:

Če ti je pancerko ven vrglo, imaš na svojem omrežju napačno varovalko. Ne bodo ti povrnili keša za pancerko, ker gre za tvojo napako...

ares.ko je bil serviser pr nm jo je vn vrglo ker je bil stik v indukciji in je sem serviser reku da mi bodo povrnili,tko da ne pametuj

Invictus ::

mlaky je izjavil:

Samo gorenje ne
same težave
ko pa morajo plačati pa samo izgovori
NIKOLI VEČ GORENJE

Namesto prave varovalke imaš pa žebelj noter, krivo je pa Gorenje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mlaky ::

Invictus je izjavil:

mlaky je izjavil:

Samo gorenje ne
same težave
ko pa morajo plačati pa samo izgovori
NIKOLI VEČ GORENJE

Namesto prave varovalke imaš pa žebelj noter, krivo je pa Gorenje...

žebu maš ti u glav

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: RokX ()

DOOM_er ::

mlaky, ne nabiji. Da ti pancerko ven flikne pomeni da sploh nimaš varovane napeljave do porabnika. To je ponavadi recept za kakšen požar in zbiranje denararja po časopisih in SMS klubih. Pancerko imaš lahko 25A 32A, vmes med porabnikom pa imaš še kakšno 16A varovalko. Katero bi moglo vn vržt?
Robots will steal your job. But that's OK

mlaky ::

DOOM_er je izjavil:

mlaky, ne nabiji. Da ti pancerko ven flikne pomeni da sploh nimaš varovane napeljave do porabnika. To je ponavadi recept za kakšen požar in zbiranje denararja po časopisih in SMS klubih. Pancerko imaš lahko 25A 32A, vmes med porabnikom pa imaš še kakšno 16A varovalko. Katero bi moglo vn vržt?

gre za novogradno in s tem posledično vse meritve

Invictus ::

Očitno ne, drugače ti kratek stik na indukciji ne bi vrgel ven pancerke...

Poleg tega so na novogradnjah zdaj avtomatske pancerke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mlaky ::

Invictus je izjavil:

Očitno ne, drugače ti kratek stik na indukciji ne bi vrgel ven pancerke...

Poleg tega so na novogradnjah zdaj avtomatske pancerke...

mamo 3x 20A
sj tut serviserju ni blo čist jasn...

DOOM_er ::

mlaky je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

mlaky, ne nabiji. Da ti pancerko ven flikne pomeni da sploh nimaš varovane napeljave do porabnika. To je ponavadi recept za kakšen požar in zbiranje denararja po časopisih in SMS klubih. Pancerko imaš lahko 25A 32A, vmes med porabnikom pa imaš še kakšno 16A varovalko. Katero bi moglo vn vržt?

gre za novogradno in s tem posledično vse meritve


hahahhah :)), dve opcije, al lažeš kot pes, ali pa si imel kakšne "majstre" za izvajalce. Sem že videl svašta od napeljave, ampak da bi pancerko metalo ven pri 16A vmesni varovalki, si pa prvi.
Robots will steal your job. But that's OK

fujtajksel ::

mikhaair je izjavil:

Bistveno je, kot zgoraj napisano, odzivnost in kvaliteta servisa, ter trajanje garancije ali jamstva. Bosch ima sedaj neko akcijo za 5 let garancije. ...


Sem hotel uveljavljat garancijo za slabih pet let star Gorenjev pralni stroj.
Serviser bi prišel pogledat čez DVA TEDNA, pa tisoč izgovorov že vnaprej v klicnem centru da bo treba plačat čeprav to iz tega kar sem povedal ne bi smelo sledit oz ne morejo vedet.
Kvaliteta pod nivojem drugih zadev ki jih imam in ni prvič ko sem razočaran nad Gorenjevim servisom. Tolk da veste kam si lahko vtaknete garancije od Gorenja.

netopypy ::

resno vprasanje - kaj je res (bilo) narobe? so kaj obrazlozili, da je potrosni material?

dva tedna je groza za katerikoli pralni stroj, öe ga ne mores uporabljati.

fujtajksel ::

netopypy je izjavil:

resno vprasanje - kaj je res (bilo) narobe? so kaj obrazlozili, da je potrosni material?


Čakalna vrsta za serviserja, se zgledujejo po našem javnem zdravstvu :(
Še ne vem kaj in oni tudi ne, ampak kažejo zelo problematičen odnos.
Najbrž pri marsikom tako prihranijo strošek garancijskega servisa, ker tako kot jaz pokliče "plačljivega" zasebnika, ženske bi me pač pribile na križ če dva tedna ne bi mogli prat.
Javljam tu zato, da je vseeno ne bodo čisto zastonj odnesli. Kolikor sem razumel, se v klicnem centru kar zavedajo, da izkušnja z njihovimi garancijskimi storitvami ni ravno optimalna in da se jim zdi da bi ljudje ki kupujejo robo pod blagovnimi znamkami Gorenje/Hisense to nekako morali pričakovat!? Zato posredujem, da boste lahko upoštevali pri prihodnjih nakupih.

netopypy ::

katere znamke so bolj priporocene - beko, bosch, miele? za koliko okvirno vec denarja, da vzdrzijo in imajo bolje urejen servis? ce stane gorenjev pralec nekje 500 euricev, koliko bi bil pripravljen plaacati, da ne bi imel teh tezav?

darkolord ::

Načeloma je bil Gorenjev servis v preteklosti najbolje urejen. Ne vem, ali se je kaj sistemskega spremenilo (zmanjšanje št. serviservjev?). Tudi po tem, ko so vse prste imeli čez Kitajci, je servis še vedno bil OK. Dele so menjali tudi preventivno, izvengarancijska popravila so računali po normativih, čakati ni blo treba prav dosti.

Beko je bil super izbira, ko so bili cenejši od ostalih.

Z Bosch pomoje ne moreš falit, AMPAK vsaj serijo 6.

Miele je, če se nočeš zajebavat. So boljši, so tudi za večkratnik dražji (najcenejši je 1000 eur), potem pa seveda kupuješ še njihove kapsule za pranje, držijo sicer precej dlje; ne pa toliko dlje, da bi se cenovno to tudi na dolgi rok izplačalo.

Če ti sicer 6kg/1200 zadostuje, je recimo tole zelo težko preseči po "bang for the buck" kategoriji, kljub zgoraj omenjenim težavam s servisom.

netopypy ::

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

delavec44 ::

Jaz sem po več Bosh-ih rabil nekaj poceni za vikend in sem vzel TCL https://www.shoppster.si/p/2055799 pa moram reč, da je kar fajn.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

delavec44 je izjavil:

Jaz sem po več Bosh-ih rabil nekaj poceni za vikend in sem vzel TCL https://www.shoppster.si/p/2055799 pa moram reč, da je kar fajn.


Relativno poceni. Poročaj še kako se bo obnesel.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

BlackAdder ::

Še moja izkušnja z Gorenjem: pralni stroj z inverter motorjem (sicer ima motor garancijo 10 let) star sedem let in pol je pričel pri centrifugiranju glasno "ružiti" - tipičen zvok okvarjenega ležaja. V želji po zamenjavi ležaja pokličem servis Gorenje za oceno stroškov, nato pa hladen tuš: ležaja se ne da menjati, potrebna je zamenjava celotne pralne grupe (boben itd). Cena 190€ + delo 103€... Podoben nov stroj stane cca 350€.
Toliko za razmislek, ko kupujete pralni stroj. Gorenja pri meni več ne bo.
BlackAdder stroke again!

Ganon ::

In kaj misliš, da počnejo ostali? :)) To je novodobna praksa. Živiš v preteklosti, ko se je te stvari dalo zamenjati za drobiž. Ti časi so minili. Delničarji zahtevajo neskončno rast.

BlackAdder ::

Dvomim, da imajo vsi proizvajalci takšno konstrukcijo strojev. Bom preveril...
BlackAdder stroke again!

energetik ::

Od Gorenja imamo pomivalca. V 6 letih zamenjano pol stroja. Na srečo ta drage zadeve še v garanciji (elektronika, glavna črpalka, solnica). Sam sem po garanciji zamenjal košaro, zgornji propeler, aquastop cev, fedre, odtočno cev. Nima več kaj crknit, če je vse novo :))

Skratka prednost je zgolj, da imam prodajo servisnih delov 5min od šihta in da vse dele dobiš ponavadi že naslednji dan. Sicer nikoli več Gorenja. Čeprav - pečica nam pa dela že 7 let brez okvare.
vires in numeris

Utk ::

Dobro, kaj ti pa lahk pri pečici crkne? Imaš dobesedno 40 let stare pečice, ki še glih tako delajo.

Jaz sem sicer zmeraj najraje kupil gorenje, ampak zdaj so s to svojo nekvaliteto zapretiravali do konca, pa tudi na servis se čaka po en mesec, tako da niti to ni več neka prednost. Kakšen hladilnik morda še, drugega pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fujtajksel ::

BlackAdder je izjavil:

... V želji po zamenjavi ležaja pokličem servis Gorenje za oceno stroškov, nato pa hladen tuš: ležaja se ne da menjati, potrebna je zamenjava celotne pralne grupe (boben itd). ...


Mogoče tole preveri pri kakšnih neodvisnih serviserjih.

neutronium ::

Da izkoristim temo... ravno kupujem belo tehniko, indukcija, pečica, hladilnik. Ni važno ali je vse od istega proizvajalca ali ne. Verjetno gorenje indukcijskih plat po izkušnjah nekaj znancev ne bom vzel. Kako se pa obnesejo novejše pečice in hladilniki od Gorenja? Miele tudi zagotovo ne bom vzel, ker mi je predrag za to kar ponujajo.

Gledal sem po trgovinah aparate znamke Haier in nikjer ni nekih relevantnih info ali so ok ali ne. Vem, da so v Sloveniji že kar precej let zato me zanima koliko od vas je zadovoljnjih z njimi, če ima kdo njihovo belo tehniko? Kako je s servisi? Kaj vzeti od njih in kaj ne? Hvala.

fikus_ ::

fujtajksel je izjavil:

BlackAdder je izjavil:

... V želji po zamenjavi ležaja pokličem servis Gorenje za oceno stroškov, nato pa hladen tuš: ležaja se ne da menjati, potrebna je zamenjava celotne pralne grupe (boben itd). ...


Mogoče tole preveri pri kakšnih neodvisnih serviserjih.


Nič novega, mnogi cenejši PS imajo ležaje zalite v plastiki. Zato se kupuje cenejše PS s čimveč garancije, po garanciji ob okvari ga menjaš za novega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fujtajksel ::

fikus_ je izjavil:

...Zato se kupuje cenejše PS s čimveč garancije, po garanciji ob okvari ga menjaš za novega.


Ampak v novi Gorenjevi realnosti čakaš serviserja za pregled tedne, preden lahko uveljavljaš garancijo. Čakalna vrsta, so se naučili od zdravstva. Pravijo da so bogi ker menda ne dobijo serviserjev, no najbrž jih pač nočejo dovolj plačat, ker se je z neodvisnim dalo zment naslednji dan.
https://www.rtvslo.si/slovenija/na-popr...

puginho ::

fujtajksel je izjavil:

fikus_ je izjavil:

...Zato se kupuje cenejše PS s čimveč garancije, po garanciji ob okvari ga menjaš za novega.


Ampak v novi Gorenjevi realnosti čakaš serviserja za pregled tedne, preden lahko uveljavljaš garancijo. Čakalna vrsta, so se naučili od zdravstva. Pravijo da so bogi ker menda ne dobijo serviserjev, no najbrž jih pač nočejo dovolj plačat, ker se je z neodvisnim dalo zment naslednji dan.
https://www.rtvslo.si/slovenija/na-popr...


Ja ker od vseh ostalih znamk pa baje sami kličejo če lahko pridejo na preventivni pregled :))

fujtajksel ::

puginho je izjavil:

Ja ker od vseh ostalih znamk pa baje sami kličejo če lahko pridejo na preventivni pregled :))


Ne se norca delat, tud ti lahko nasedeš s pokvarjenim strojem, kupom žehte in operaterko znamke, ki ti pove da se boš za pregled v garanciji pokvarjenega stroja lahko dogovoril s serviserjem ko te bo poklical čez 2-3 tedne. In vidiš lahko link, da nisem bil edini, temveč so zaradi tega že prišli v cajtng.
In glede na to da sem se s prvim neodvisnim serviserjem lahko dogovoril za obisk naslednji dan, ne morem kupit izgovora, da serviserjev ni.
A bomo po novem mogoče lahko plačeval dodatno zavarovanje za preskok vrste pri garancijskih servisih???
Ne vem pa kako je pri vseh ostalih znamkah, bi prosil info za katere veste da imajo več kot teden čakalne dobe da pridejo pogledat.

korenje3 ::

neutronium je izjavil:

Da izkoristim temo... ravno kupujem belo tehniko, indukcija, pečica, hladilnik. Ni važno ali je vse od istega proizvajalca ali ne. Verjetno gorenje indukcijskih plat po izkušnjah nekaj znancev ne bom vzel. Kako se pa obnesejo novejše pečice in hladilniki od Gorenja? Miele tudi zagotovo ne bom vzel, ker mi je predrag za to kar ponujajo.

Gledal sem po trgovinah aparate znamke Haier in nikjer ni nekih relevantnih info ali so ok ali ne. Vem, da so v Sloveniji že kar precej let zato me zanima koliko od vas je zadovoljnjih z njimi, če ima kdo njihovo belo tehniko? Kako je s servisi? Kaj vzeti od njih in kaj ne? Hvala.


ravno plate so dobre od gorenja. pečice ok. hladilnik ok. pomivalni stroji ok.
edino pralni stroj in sušičec je slab.

kupiš "srednji" razred. to pomeni iz nabora modelov zameš nekaj srednjega po ceni.

Servis je ravno od gorenja najboljši, ker je za vsakim vogalom. Prav tako ni nobenih problemov z rezervnimi deli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darkolord ::

Pralni stroji so tudi OK, seveda z razumevanjem, da kupuješ stroj v nizkem cenovnem razredu.

Slopek ::

Imam gorenje indukcijo za 500EUR in je katastrofa.
V prejšnjem stanovanju smo imeli vse aparate Bosch, zdaj v hiši pa gorenje, kar se je izkazalo za precejšnjo napako. Plato bomo po letu dni kar menjali, saj sva oba z ženo z njo izredno nezadovoljna. Pomivalc je slab, če ga primerjam s prejšnjim. Sušilni stroj prav tako.
Pravim, gorenje je bila napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

fikus_ ::

Od kar so Kitajci prevzeli Gorenje, so (pro)dali servisno službo drugemu izvajalcu, privat firmi.

Še vedno trdim: Zato se kupuje cenejše PS s čimveč garancije, po garanciji ob okvari ga menjaš za novega.
Pogledaš, za katero firmo tehnike je v tvoji bližini dober servis.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

darkolord je izjavil:

Pralni stroji so tudi OK, seveda z razumevanjem, da kupuješ stroj v nizkem cenovnem razredu.

Ne, niso ok. Nekaterim že v garanciji zaruži ležaj, cel boben gre v nič. Kako je to ekološko, če zanemarimo vse drugo? Več kot 10 let pa ne bo od teh držal noben.

fujtajksel ::

korenje3 je izjavil:

Servis je ravno od gorenja najboljši, ker je za vsakim vogalom. Prav tako ni nobenih problemov z rezervnimi deli.


Ravno sem opozarjal, da si glede Gorenjevega servisa ne smeš delat preveč iluzij glede na morebitne dobre izkušnje izpred xx let.
To da pokličeš zaradi garancijske napake in da ti rečejo da te bo serviser za ogled kontaktiral čez 2-3 tedne se meni ne zdi kandidat za najboljši servis, prej britje norcev iz kupcev.
https://www.rtvslo.si/slovenija/na-popr...

koyotee ::

Mi ne pade na pamet da bi karkoli kupil od gorenja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

puginho ::

Slopek je izjavil:

Imam gorenje indukcijo za 500EUR in je katastrofa.
V prejšnjem stanovanju smo imeli vse aparate Bosch, zdaj v hiši pa gorenje, kar se je izkazalo za precejšnjo napako. Plato bomo po letu dni kar menjali, saj sva oba z ženo z njo izredno nezadovoljna. Pomivalc je slab, če ga primerjam s prejšnjim. Sušilni stroj prav tako.
Pravim, gorenje je bila napaka.


Imam dobro leto star sušilec gorenje in je top, prav tako nova pečica gorenje, 16 let stara indukcija gorenje dela normalno, ostalo ni od gorenja. Pomivalce je za Bosch včasih delalo gorenje, ne vem kako je sedaj. Bolj ali manj je v srednjem rangu bele tehnike vse tu nekje, ni takih razlik kot hočete tu eni prikazati.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Slopek je izjavil:

Pomivalce je za Bosch včasih delalo gorenje, ne vem kako je sedaj...
:

Tole si malo pomešal. V preteklosti je mariskdo delal pomivalce posode za Gorenje, med drugim Candy, B/S/H (Bosch) itd. Gorenje ni imelo lastne platforme za pomivalne stroje do nakupa švedske firme ASKO. Je svoje čase Gorenje delal določene hladilnike za B/S/H...

Lp

Jože

Utk ::

Mislim da je gorenje delalo pralne stroje za bosch. Ampak takrat so bli še dobri.

Slopek ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Slopek je izjavil:

Pomivalce je za Bosch včasih delalo gorenje, ne vem kako je sedaj...
:

Tole si malo pomešal. V preteklosti je mariskdo delal pomivalce posode za Gorenje, med drugim Candy, B/S/H (Bosch) itd. Gorenje ni imelo lastne platforme za pomivalne stroje do nakupa švedske firme ASKO. Je svoje čase Gorenje delal določene hladilnike za B/S/H...

Lp

Jože

Jože nauči se uporabljati citate.
Jaz tega nisem napisal. Prosim, če popraviš.

puginho je izjavil:

Slopek je izjavil:

Imam gorenje indukcijo za 500EUR in je katastrofa.
V prejšnjem stanovanju smo imeli vse aparate Bosch, zdaj v hiši pa gorenje, kar se je izkazalo za precejšnjo napako. Plato bomo po letu dni kar menjali, saj sva oba z ženo z njo izredno nezadovoljna. Pomivalc je slab, če ga primerjam s prejšnjim. Sušilni stroj prav tako.
Pravim, gorenje je bila napaka.


Imam dobro leto star sušilec gorenje in je top, prav tako nova pečica gorenje, 16 let stara indukcija gorenje dela normalno, ostalo ni od gorenja. Pomivalce je za Bosch včasih delalo gorenje, ne vem kako je sedaj. Bolj ali manj je v srednjem rangu bele tehnike vse tu nekje, ni takih razlik kot hočete tu eni prikazati.

Pravim, da so bili prejšnji Bosch aparati superiorni, napram tem, ki jih imamo zdaj-Gorenje.
Ne vem kaj bi rad povedal? Moram biti zdaj s temi enako zadovoljen, čeprav nisem? Indukcija za 500€ bo po letu uporabe menjana. Zakaj? Gotovo zato ker sem z njo tako zadovoljen.
Lahko jo pa kupis, ti jo prodam za 300.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

puginho ::

Ne rabiš bit zadovoljen, moj point je da Gorenje ne odstopa bistveno po kvaliteti od ostalih. V nekem cenovnem rangu ne more bit en proizvajalec superioren napram drugim ker to ni možno.

Slopek ::

puginho je izjavil:

Ne rabiš bit zadovoljen, moj point je da Gorenje ne odstopa bistveno po kvaliteti od ostalih. V nekem cenovnem rangu ne more bit en proizvajalec superioren napram drugim ker to ni možno.

Mogoče sva takrat res imela dražje Bosch aparate. Lahko da. Zdaj sem pa prav jaz navijal za gorenje, ker, da itak ne more biti take razlike. Motil sem se in nikoli več gorenja.
Indukcija, kot, da bi delala samo z eno močjo, z izbiro moči, pa reguliraš samo trajanje le te.
Se pravi na 9 dela stalno, brez izklopa, na 4 pa se vklopi na Max za nekaj sekund in potem ugasne, se spet vklopi, pa ugasne,...na tak način, ne moreš imeti lepega konstantnega vretja. Al ne dela, al pa na full.
Tudi moč je bistveno manjša napram Boschu. To kar je pri Gorenju 9, je Bosch dal od sebe pri 6-7.
Sam sem celo verjel, da bom pri Gorenju za enak denar dobil več. Zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

puginho ::

Jap, obstajata dve vrsti indukcije, zvezna in pulzna, samo je problem da to malo kdo ve ali kjerkoli piše, dokler ne priklopiš. Rešitev za tebe je posoda z debelim dnom, v tem primeru pulzno delovanje ne vpliva na vretje.

Slopek ::

puginho je izjavil:

Jap, obstajata dve vrsti indukcije, zvezna in pulzna, samo je problem da to malo kdo ve ali kjerkoli piše, dokler ne priklopiš. Rešitev za tebe je posoda z debelim dnom, v tem primeru pulzno delovanje ne vpliva na vretje.

Ne vem kakšno delovanje je to, ampak ne gre za najcenejšo ploščo. Posod pa itak ne mislim menjat, saj pravim, da je tudi moč veliko manjša kot pri prejšnji plati. Prej čebulo pražimo na 5-6, zdaj na 8. Pa nima konstantnega delovanja in to me blazno moti. Jbg smo si razlicni
Rešitev zame je ta, da ploščo menjam, hehe. To pa dobi stari ata, ki si itak samo kaj pogreje, skuha kavo,...

korenje3 ::

Slopek je izjavil:

Imam gorenje indukcijo za 500EUR in je katastrofa.
V prejšnjem stanovanju smo imeli vse aparate Bosch, zdaj v hiši pa gorenje, kar se je izkazalo za precejšnjo napako. Plato bomo po letu dni kar menjali, saj sva oba z ženo z njo izredno nezadovoljna. Pomivalc je slab, če ga primerjam s prejšnjim. Sušilni stroj prav tako.
Pravim, gorenje je bila napaka.


mal pokaž slike, ker tole izgleda kot lažnjivo nabijanje...

fujtajksel je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Servis je ravno od gorenja najboljši, ker je za vsakim vogalom. Prav tako ni nobenih problemov z rezervnimi deli.


Ravno sem opozarjal, da si glede Gorenjevega servisa ne smeš delat preveč iluzij glede na morebitne dobre izkušnje izpred xx let.
To da pokličeš zaradi garancijske napake in da ti rečejo da te bo serviser za ogled kontaktiral čez 2-3 tedne se meni ne zdi kandidat za najboljši servis, prej britje norcev iz kupcev.
https://www.rtvslo.si/slovenija/na-popr...


pa jade. pri men je bil naslednji dan. se zmeniš za uro in pride. to je to. pa ne pred 10 leti.

Utk je izjavil:

darkolord je izjavil:

Pralni stroji so tudi OK, seveda z razumevanjem, da kupuješ stroj v nizkem cenovnem razredu.

Ne, niso ok. Nekaterim že v garanciji zaruži ležaj, cel boben gre v nič. Kako je to ekološko, če zanemarimo vse drugo? Več kot 10 let pa ne bo od teh držal noben.


no je seveda laž.

še candyjevi ležaji, ki so drsni (os se dobesedno vrsti na laminatni lepljeni plošči) ne zaruži po par letih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

puginho je izjavil:

Ne rabiš bit zadovoljen, moj point je da Gorenje ne odstopa bistveno po kvaliteti od ostalih. V nekem cenovnem rangu ne more bit en proizvajalec superioren napram drugim ker to ni možno.


Itak da ne odstopa, prav zaradi tega, ker je proizvodnja mešana.

isto kot izpred leti folk jokca kako je petrol zanič in da je omv boljši... pol pa pridejo slike na plano kako petrol polni omv bencinske servise.

gre se čist za subjektivno nergačenje in škodoželjnosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Oddelek: Loža
427767 (6180) starfotr
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285498 (4041) Robert
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411943 (10902) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930332 (24854) anjabebler
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323435 (20531) Nummy

Več podobnih tem