» »

Nove življenjske navade po covid-19

Nove življenjske navade po covid-19

Vazelin ::

Prvi val epidemije je večino Evrope počasi prešel. V Italiji je najhuje že zdavnaj mimo, drugod podobno. Tole je bilo verjetno once in a lifetime dogajanje, ki mu bodo verjetno priča spet naši pra pra vnuki, če sploh. Pustimo v tej temi sedaj morebitne hude ekonomske posledice.

V "karanteni" smo hočeš nočeš prilagodili svoja življenja, sploh marca, ko se je vse začelo in do popuščanja ukrepov v drugi polovici aprila. Prvi mesec je bilo res mrtvilo. Ampak toliko bolj živahen forum s par cool temami.:)

Če zadeve zberemo v alineje je to pomenilo:
- možnost dela od doma za veliko ljudi
- nezmožnost potovanj in krajših izletov po Slo
- konec družabnega dogajanja (kino, gledališče, koncerti)
- ni obiskovanja in ogledovanja športnih prireditev
- posedanje po kafičih in restavracijah
- zelo omejeno nakupovanje
- skoraj nič prometa

Glede na dejstvo, da nekatere stvari v roku par tednov pri človeku lahko preidejo v navado, rutino me zanima ali boste kakšne novitete, ki ste jih uvedli v lifestyle ohranili tudi po koncu te epidemološke krize? Npr. ste ugotovili, da se kafičev niti ne rabi tolko, da se ni treba vlačit naokoli, da se imamo lepo, razkuževanje rok ostane v podzavesti, kaj tretjega?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Jaz bi še nadaljeval z delom od doma, pa me nekateri v službi preveč "pogrešajo". :D

styrian ::

- nikoli več ne bo več rokovanja (jaz se nikoli nisem rad rokoval)

Če mislite da je te krize konec, ste se hudo zmotili. Cepivo še vsaj 5 let ne bo prišlo do vas, zato bo karantena stalnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

fafko ::

styrian je izjavil:

- nikoli več ne bo več rokovanja (jaz se nikoli nisem rad rokoval)

Če mislite da je te krize konec, ste se hudo zmotili. Cepivo še vsaj 5 let ne bo prišlo do vas, zato bo karantena stalnica.


pravi introvertiran tip... pa še totalno črnogled...

RedDrake ::

Vazelin je izjavil:


Če zadeve zberemo v alineje je to pomenilo:
- možnost dela od doma za veliko ljudi
- nezmožnost potovanj in krajših izletov po Slo
- konec družabnega dogajanja (kino, gledališče, koncerti)
- ni obiskovanja in ogledovanja športnih prireditev
- posedanje po kafičih in restavracijah
- zelo omejeno nakupovanje
- skoraj nič prometa

Tole je zame bussiness as usual. :awkward.gif:
Tako, da z izjemo da bom spet klel promet vsakič ko bom kam šel je zame vse enako ves čas.
Hkrati mi je sedaj tudi jasno, zakaj je toliko ljudi ves čas brez denarja.
Vsi znanci so mi jamrali, kako ne morejo na kave, v gledališča, na koncerte, v restavracije.
Ugh.
Vsak obisk restavracije (sploh če gre familija) te olajša za minimalno 10+ EUR na osebo glede na stroške domačega prehranjevanja. Pa to so budget opcije.
In potem se čudim kako mi folk z 2k neto razlaga da se s tem ne da preživet v LJ ...

737 ::

Zame ne bo nič drugače, ker je vsa zadeva nateg. Virusa se ne bojim, kvečjemu bi se raje okužil čimprej, ker se dobi določena stopnja imunosti. Cepil se ne bom. V gostilne že prej nisem zahajal, v trgovino sem šel na dva tedna, kruh si pečemo sami. Večino tehnične opreme kupim rabljene preko oglasov, nekaj pa tudi na Mindfactory ali podobnih.

TineTone ::

fafko je izjavil:

styrian je izjavil:

- nikoli več ne bo več rokovanja (jaz se nikoli nisem rad rokoval)

Če mislite da je te krize konec, ste se hudo zmotili. Cepivo še vsaj 5 let ne bo prišlo do vas, zato bo karantena stalnica.


pravi introvertiran tip... pa še totalno črnogled...



Meni se zdi optimističen ne pa črnogled. Že letos bomo imeli prisiljeno cepljenje s "cepivi" za katere bojo še sami priznali da ne delujejo, samo so nujna ker razlogi.

Pa še poplava migrantov bo ker jih sedaj nismo hranili doma 2 meseca in se že derejo da smo mi krivi.

Razlogov ne rabijo, mamo človeške pravice in pa demokracijo.

showsover ::

Sam imam problem, ker sem nekak heavy-duty-hand-shaker, se ne vec naj ne bi rokovali, pride vcasih do (ne prehudo, upam) neprijetne situacije.
Eni dajo roko ampak komaj, eni pomahajao s komolcem, eni pa ne dajo ali pa si jo grejo takoj umit. vmes pa jo 'nosijo'.

vostok_1 ::

Dokaj malo sprememb.
Rokovanje...ajde, ga niti ne pogrešam tako veliko.

Mogoče se bodo dramatično spremenile, če bo ta lab-made virus v drugem valu spremenil v močno smrtonosnega, ali under cover vštulili kaj novega, smrtnejšega. Dokler ne bo nas Bill rešil, seveda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WizzardOfOZ ::

Rokovanje mi nikoli ni šlo od rok, tako da mi je vseeno.
Že prej sem šparal, sedaj pa še bolj, da bo še večja rezerva za novo krizo pripravljena.
Delam lahko od doma ali v službi, tako da tukaj tudi ne bo razlik.

Kar je novost, je to, da mi je ratalo všeč nakupovanje osnovnih potrebščin preko spleta in ti potem stvari pripeljejo domov, tako da se ti ni treba gužvat po trgovinah in to bo od sedaj naprej kar ostalo.

PrihajaNodi ::

Nevem, mi se doma sprašujemo kaj bo ob drugem valu. Država nima denarja, jasno je zato sprostila ukrepe. Moje življenje pa bo enako kot prej, mogoče bom sedaj poplev malo več zunaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

opeter ::

Vazelin je izjavil:

Tole je bilo verjetno once in a lifetime dogajanje, ki mu bodo verjetno priča spet naši pra pra vnuki, če sploh.


Sem vesel, da si takšen optimist.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Zame je to en velik krs od momenta. Glasbeniki imamo trenutno velik problem. In nic ne kaze da bo slo kaj na boljse.

To, da drzava sprosti ukrepe do te mere da dovoli prireditve z do 50 obiskovalci ni vzpodbudna stvar. Organizatorji bodo stevilke kot fix seveda vzeli in temu primerno ponudili tudi placilo. Kar se itak utegne kasneje razpasti do te mere, da bo nizja cena stalen izgovor do nadaljnega (npr. porivanje ideje v nedogled, da se organizator se ni postavil na noge ipd.).

Ti ukrepi funkcionirajo do neke mere za lokalne muzicarje in gazerje, kar pa itak ze samo po sebi ni bogvekaj, saj imajo prednost v tako centralizirani drzavi spet tisti, ki zivijo v LJ.

Kar ponovno pripelje do moje stalne kritike o centraliziranosti drzav! Jebenti, pol stvari sploh ne bi bilo problem danes v teh casih, ce bi razvoj v drzavi potekal enakomerno. Tako pa je zaprtje samo ljubljanske obcine dovolj, da stoji tretjina drzave. Bravo, kaj naj recem, sedi pet.

vostok_1 ::

Sorodno vprašanje:
A je kdo že opazil Karen-ish osebe, ki so ponotranjile propagando in se sedaj obnašajo overzealous?
Nekaj sem jih.
To bodo potencialni trendsetterji, ker bodo toliko težili, da jih bomo za lasten mir morali upoštevat.

I see dark times.

Jasno...elita še naprej fura legalne in malo manj legalne orgije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Ta korona bo zame en velik plus dolgoročno:
- na firmi se dejansk pogovorja sedaj o tem da bi se stalno dovolilo delat od doma in se je pošiljajo okol ankete kaj je lažje, kaj slabše, koliko % bi radi od doma... Mi bomo še vsaj cel maj doma recimo (je pa dovoljeno iti v službo kdor hoče), pa tut potem bo postopoma oziroma odvisno do kakega sklepa pridejo glede dela od doma (zaenkrat namreč kaže da se je efektivnost povečala na večina oddelkih, samo manjši subset je imel težave ki imajo tako specifično delo)
- v firmi bomo pomoje za vedno kot posledica korone prešaltali iz sejnih sob na Microsoft Teams za sestanke, enostavno je lažje in manj časovno potratno kot z vsem balastom ko je meating v živo (treba do tja prit, stoli, maks število ljudi, rezervacija sejne,...)
- nekaj sem vložil dolgoročno ko je nizko
- manj sem zapravil

Kratkotočno je bil minus zaradi socializacije.

kuall ::

1x na teden delo od doma bo vse, kar mi bo ostalo.
Pa ponovno spoznanje, da hodi po svetu veliko nestabilnih psihotov, ki se jim ob prvi 2 mesečni karanteni sfuzla in gredo protestirat proti diktaturi lol

harvey ::

Higiena in ostale zadeve vezane na to se niso bistveno spremenile, razen seveda maske, ker če prej nisi imel to v sebi, te tudi v bodoče to ne bo ravno preokrenilo. Prav tako nakupovanje, ni bistvenih razlik. Največja sprememba je zaenkrat potovanje.

Najpomembnejše pa je spoznanje, da nekatere ljudi iz svojega kroga, ki se jih imel za razsodne, ne jemljem več kot resne integralne osebe.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Scaramouche1 ::

Ne bo mi treba se počutit čudno ko bom pozimi zaradi pretiranega onesnaženja sprehajal z masko, bo tako kot na Kitajskem!

V trgovinah si bom sigurno brez problema roke dezinfeciral, tudi par let kasneje, ne boš čudak...

Ljudje se ne bodo tako z veseljem poljubljali in objemali kot se na Jugu ali Italiji!

Miki N ::

Boš čudak.

Takoj ko bodo "vunbacivači" nehali težiti z njimi si lahko prepričan da bo status čudaštva nazaj - oziroma verjetno boš bolj "Karen", ona nosi masko. Folk preprosto sovraži to sranje in tisti z masko bodo avtomatično asociirani s temi negativnimi občutki.

Jaz že zdaj s pomilovanjem gledam na ljudi z masko na ulici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Cruz ::

Rokovanje prav gotovo bo, kot tudi razkuzilo ob vstopu v sejno sobo.

Miki N ::

Cruz je izjavil:

Rokovanje prav gotovo bo, kot tudi razkuzilo ob vstopu v sejno sobo.



Jaz sem ravno včeraj ene znance in lepše polovice "posilil z rokovanjem"... me vedno zabava reakcija, samo zavrniti si pa ne upajo.

"Handshake rape" bi rekla Karen.

digitalcek ::

styrian je izjavil:

- nikoli več ne bo več rokovanja (jaz se nikoli nisem rad rokoval)

Če mislite da je te krize konec, ste se hudo zmotili. Cepivo še vsaj 5 let ne bo prišlo do vas, zato bo karantena stalnica.


Pa saj se dve tretjini ljudi ne želi/ne bo želelo cepiti...
Bi bilo dosti bolje, da bi razvijali le zdravilo.

Scaramouche1 je izjavil:

Ne bo mi treba se počutit čudno ko bom pozimi zaradi pretiranega onesnaženja sprehajal z masko, bo tako kot na Kitajskem!

No, če se boš pozimi z belo masko sprehajal po zasneženem Rožniku, ali mogoče Pohorju, se te pravzaprav sploh ne bo videlo... :D

Zgodovina sprememb…

kuall ::

maska je dobra za ogrevanje

nekikr ::

Pa saj se dve tretjini ljudi ne želi/ne bo želelo cepiti...

Saj ni potrebe. 99,99% prebivalstva naj namesto cepiva s sabo nosi - robček. Da se useknejo vanj, če slučajno kihnejo, ko bodo prebolevali to strašno, apokaliptično gripo. Tisti promil od promila, stacioniran in nepremičen v zadnjem stadiju smrtne bolezni, s tednom dni življenja pred sabo, naj pa le dobi cepivo/zdravilo. Da ne bo umrl za strašno apokaliptično gripo ampak zaradi tiste bolezni, ki bi ga v vsakem primeru odnesla znotraj dveh tednov.

LeQuack ::

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

dexterboy ::

fafko je izjavil:

styrian je izjavil:

- nikoli več ne bo več rokovanja (jaz se nikoli nisem rad rokoval)
Če mislite da je te krize konec, ste se hudo zmotili. Cepivo še vsaj 5 let ne bo prišlo do vas, zato bo karantena stalnica.

pravi introvertiran tip... pa še totalno črnogled...

Tako kruto... in tako resnično :(
Prihodnost NI ŠE NAPISANA! Folk pa že gleda "teti pehti" v oči... Žalostno, da je naša družba postala tako "zabita" v glavo.
Po svoje sem fouš starim dedkom, ki so živeli v najboljših letih obstoja te civilizacije.
Po drugi strani me pa veseli, ko sem živa priča kolapsu obstoječe civilizacije... :))

vostok_1 je izjavil:

Sorodno vprašanje:
A je kdo že opazil Karen-ish osebe, ki so ponotranjile propagando in se sedaj obnašajo overzealous?
Nekaj sem jih.
To bodo potencialni trendsetterji, ker bodo toliko težili, da jih bomo za lasten mir morali upoštevat.
I see dark times.
Jasno...elita še naprej fura legalne in malo manj legalne orgije.

Stari, MORAVA se prebiti med elito. Da vidiš, kaj šele zmorejo njihova dekleta... ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

LeQuack je izjavil:

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.


Mislim da se motiš. Zdej bo del delal v službi, ampak ta del dela samo 8 ur. Tisti del doma, pa lahko cel dan buzeriraš, tudi pozno popoldne. Saj ne veš kdaj so začeli, ne veš če še delajo, lahko pa jih pokličeš ob 17h in rečeš, do jutri rabim to in to. Pa bodo doma delal več kot 8 ur, da še tisto nekaj dodatnega naredijo, kar si jim popoldne naročil.

dexterboy ::

Pri nas v službi folk joka da je pri delu od doma več ali manj stalno za comopom, medtem, ko v službi vstaneš in greš domov. Tako, da ne pače vsem delo od doma. Da ne omenjam socialnega vidika življenja...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Meizu ::

Folk bo vedno jokal. Jokal bo ponavadi o taksnih stvareh ko ima dovolj denarja v zepu. 1st world problems in nic drugega.

LeQuack ::

Ja lej kolk na primer joka Elon Musk.
Quack !

zasekamroz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.


Mislim da se motiš. Zdej bo del delal v službi, ampak ta del dela samo 8 ur. Tisti del doma, pa lahko cel dan buzeriraš, tudi pozno popoldne. Saj ne veš kdaj so začeli, ne veš če še delajo, lahko pa jih pokličeš ob 17h in rečeš, do jutri rabim to in to. Pa bodo doma delal več kot 8 ur, da še tisto nekaj dodatnega naredijo, kar si jim popoldne naročil.

ugasneš službeni telefon ko oddelaš svoje

WizzardOfOZ ::

Večina to lahko naredi, nekateri pa ne moremo, oziroma ne smemo. 24/7/365 te lahko pokličejo. Seveda potem dobimo tudi dodatek k plači temu primeren, da si stalno dosegljiv.

LeQuack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Večina to lahko naredi, nekateri pa ne moremo, oziroma ne smemo. 24/7/365 te lahko pokličejo. Seveda potem dobimo tudi dodatek k plači temu primeren, da si stalno dosegljiv.


Če imaš zdravniški sindikat je ta dodatek lahko še en ali dvakratnik celotne plače, vse ostalo je nateg.
Quack !

zasekamroz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Večina to lahko naredi, nekateri pa ne moremo, oziroma ne smemo. 24/7/365 te lahko pokličejo. Seveda potem dobimo tudi dodatek k plači temu primeren, da si stalno dosegljiv.

če dobivaš primeren dodatek da si stalno dosegljiv, ne vidim problema v tem da te kličejo ob 1700

Jirzy ::

LeQuack je izjavil:

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.

Dvomim, da je fora v tem, da te zelijo videti 'fizicno trpeti'. Ljudje pac ubirajo vse mogoce bliznjice in pri delu od doma pac... ne bi delali. Lahko pac pustis vkljucene zvocnike, da slisis, ko dobis sporocilo na Teams (da bi dajal vtis prisotnosti), med tem pa kuhas kosilo. Na zalost je veliko primerov, ko je kdo izkoriscal situacijo, pa naj gre za dopust (== smucanje, nakupovanje... kakorkoli si kdo predstavlja dopust) med bolnisko ali zastonj kave v lokalu, ce poznas 'kelnarco'. Sefi potem pac izgubijo zaupanje.

Ze v pisarni je veliko 'glumcev', ki delajo ravno toliko, kot je potrebno, da se ne opazi zabusavaja. Ce bi delo v celoti/vecini preselili domov, bi bilo tega se vec. Na zalost smo si v vecini sami krivi.

Seveda obstajajo tudi diktatorji kot jih omenjas, vendar mislim (oz. upam), da niso v vecini.

PrihajaNodi ::

Zakaj bi sli nazaj? Ce se zadeva obnese firmi ni treba placevat nobenih poslovnih prostorov, snezilk idt...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LeQuack ::

Jirzy je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.

Dvomim, da je fora v tem, da te zelijo videti 'fizicno trpeti'. Ljudje pac ubirajo vse mogoce bliznjice in pri delu od doma pac... ne bi delali. Lahko pac pustis vkljucene zvocnike, da slisis, ko dobis sporocilo na Teams (da bi dajal vtis prisotnosti), med tem pa kuhas kosilo. Na zalost je veliko primerov, ko je kdo izkoriscal situacijo, pa naj gre za dopust (== smucanje, nakupovanje... kakorkoli si kdo predstavlja dopust) med bolnisko ali zastonj kave v lokalu, ce poznas 'kelnarco'. Sefi potem pac izgubijo zaupanje.

Ze v pisarni je veliko 'glumcev', ki delajo ravno toliko, kot je potrebno, da se ne opazi zabusavaja. Ce bi delo v celoti/vecini preselili domov, bi bilo tega se vec. Na zalost smo si v vecini sami krivi.

Seveda obstajajo tudi diktatorji kot jih omenjas, vendar mislim (oz. upam), da niso v vecini.


To kar ti izpostavljaš ni toliko problem delavcev kot pa vodij, ki ne znajo delegirat in preverjati narejenega dela.
Quack !

AcidicCarrot ::

LeQuack je izjavil:

Jirzy je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Mislim da čeprav so firme navdušene nad delom od doma bodo šle hitro nazaj na "morte bit 8 ur v pisarni". Tisti notranji mini diktator jim ne bo pustil, da ne bi nadzirali ljudi in ta miselnost, da "jih plačam za 8 ur" in valda mini diktator ne bo kar zaupal, da nekdo dela če ga fizično ne vidi da trpi.

Dvomim, da je fora v tem, da te zelijo videti 'fizicno trpeti'. Ljudje pac ubirajo vse mogoce bliznjice in pri delu od doma pac... ne bi delali. Lahko pac pustis vkljucene zvocnike, da slisis, ko dobis sporocilo na Teams (da bi dajal vtis prisotnosti), med tem pa kuhas kosilo. Na zalost je veliko primerov, ko je kdo izkoriscal situacijo, pa naj gre za dopust (== smucanje, nakupovanje... kakorkoli si kdo predstavlja dopust) med bolnisko ali zastonj kave v lokalu, ce poznas 'kelnarco'. Sefi potem pac izgubijo zaupanje.

Ze v pisarni je veliko 'glumcev', ki delajo ravno toliko, kot je potrebno, da se ne opazi zabusavaja. Ce bi delo v celoti/vecini preselili domov, bi bilo tega se vec. Na zalost smo si v vecini sami krivi.

Seveda obstajajo tudi diktatorji kot jih omenjas, vendar mislim (oz. upam), da niso v vecini.


To kar ti izpostavljaš ni toliko problem delavcev kot pa vodij, ki ne znajo delegirat in preverjati narejenega dela.


In spet smo pri nadzoru. Zaposleni je odrasla oseba, ki je podpisala pogodbo o zaposlitvi v kateri jasno piše kakšne so delovne naloge. Mu je tudi povedano kaj se pričakuje od njega. Torej bi delo moralo biti narejeno tudi če teoretično vodja ne obstaja. vodja naj bi bil nekdo, ki te vodi oz usmerja ti pomaga te uči, ne pa nekdo ki nad teboj izvaja nadzor. Žal pa kot je bilo že napisano ljudje doma hvatajo krivine, kuhajo, gledajo filme itd, ker jih pač noben ne gleda, zato so si ljudje sami krivi, da ta nadzor obstaja.

c3p0 ::

Sposoben šef zna merit opravljeno delo in ti ne rabi gledat v monitor. To kaže le na nesposobno vodstvo, ki je žal bolj ali manj pravilo.

Pri meni nekih sprememb ni, le kakšno potovanje sem moral izpustit, ali weekend getaway. Sicer se znamo zamotit, hobijev ne manjka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter bo tudi po pandemiji delal od doma

Oddelek: Novice / Ostalo
145947 (4687) mahoni
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484693 (3548) Tear_DR0P
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410753 (7623) Spura
»

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6617911 (13960) Ziga Dolhar
»

Delo od doma: kup motenj, a še vedno večja storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7318275 (15000) BlaiseM

Več podobnih tem