» »

Upscale na 4K

Upscale na 4K

dosy ::

Pozdravljeni,

zanima me vaše osebno mnenje in izkušnja kateri napravi najbolj zaupate funkcijo upscalinga na 4K.
Funkcija search mi ni dala nobenih rezultatov, vendar če je to že kje obdelano, bom hvaležen za link.

Osebno mi upscale najbolj kvalitetno delajo naprave v naslednjem vrstnem redu:
HTPC (AMD 3400G, ITX z izhodom HDMI 4K/60Hz)
AV receiver (Marantz SR6013)
TV (Samsung 75RU7092)

HTPC nekako najbolj kvalitetno predvaja 720p/1080p (plex ali vlc player) vsebino na 4K TVju. Izhod je 4K, receiver in TV ne dodata nobenih lastnosti video signalu. SD vsebina je večji izziv in se nekako izogibam uporabe SD posnetkov. (izjema otroci in slosinh risanke)
AV receiver mora upscailat IPTV sliko od A1, kateri rezultat HD kanalov je zadovoljiv, medtem ko SD kanali so bolj tko-tko.
TV upscail funkcija se uporablja v primeru zemeljskega TV signala, ker ni druge opcije. Rezultat je dokaj klavrn, saj se na tako veliki TV preveč vidi granulacija slike (razdalja gledanja je cca 3m).

S TVjem sem malo razočaran zato se načrtuje menjava. Velikost bo zamenjala kvaliteta (75RU022 -> 65Q85R) in upam da bo SD slika boljša.
Predvsem me zanima vaša osebna izkušnja/rešitve predvajanja SD vsebine na novih 4K TVjih.

lp,
M.

pegasus ::

Upscale ne dela naprava, upscale dela softver. In najbolj zaupaš tisti napravi, ki ti omogoča največ kontrole in nastavitev nad tem softverom.

mailer ::

Nvidia ima menda to kar dobro urejeno, videno na enem od linus videov na yt.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

začni z virom. Upscalanje SD contenta nebo nikol dal ok rezultatov.
#brezpodpisa

dosy ::

Jaz najbolj zaupam napravi/softare katere rezultat je najbolj všečen mojim očem. Sprašujem pa za mnenje in izkušnje drugih pri tem procesu.

SD source je zaenkrat še nenadomestljiv v specifičnih situacijah in bo verjetno prisoten še vsaj 3-5 let. SD vsebino bi tudi lokalno, kjer je to pač možno "preformatiral" v HD ali Full HD če bi s tem pridobil karkoli napram on-the-fly upscalingu. Ima kdo kake izkušnje s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dosy ()

hojnikb ::

pusti kot je. Kaj se da pridobit, če upscalaš živ content (kot so igre z DLSS) za video pa kaj pretirano dobrih rezultatov nebo, samo znamzki. Če ni to kaj ultra obskurnega, se sigurno najde že kakšna uradna HD pretborba. Če je posneto na film, potem je to defenitivno možno :)
#brezpodpisa

Ahim ::

dosy je izjavil:

Jaz najbolj zaupam napravi/softare katere rezultat je najbolj všečen mojim očem. Sprašujem pa za mnenje in izkušnje drugih pri tem procesu.

SD source je zaenkrat še nenadomestljiv v specifičnih situacijah in bo verjetno prisoten še vsaj 3-5 let. SD vsebino bi tudi lokalno, kjer je to pač možno "preformatiral" v HD ali Full HD če bi s tem pridobil karkoli napram on-the-fly upscalingu. Ima kdo kake izkušnje s tem?

O tej tematiki je na ExtremeTech objavljena serija prispevkov - mozak se je lotil upscalanja serije ST:DS9, ki jo ima na DVDjih, se pravi 720p. Tukaj je zadnji prispevek, mogoce najdes zase kaksno idejo/navdih.

dosy ::

Hvala Ahim,

točno tak prispevek sem iskal za lokalno/domače urejanje video materiala.

Na splošno pa po odzivu sodeč sklepam, da ljudje kaj veliko ne dajo na starejše posnetke, pač si raje priskrbijo novejši HD source in potem to gledajo na novih 4K zaslonih z on-the-fly upscalingom, v večini primerov prepuščeno TV napravi in njenim nastavitvam.

SmeskoSnezak ::

Mogoce vprasanje o "upscale na 4k"... Dell u3419w in HP Z38c sta trenutno brez driverjev in delata na 3k na Windows 10. Je mozno, da ce namestimo driverje, bi bila moznost za upscale? Bilokaksna moznost za 4K (fake) resolucijo?
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

Dell ima max ločljivost 3440×1440, HP 3840×1600. Upscale na 4K žal (fizikalno) ne gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546443 (27908) Anney
»

nVidia pripravlja program Battlebox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3317382 (10408) PrimozR
»

Štirikrat večji HD prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16145175 (36341) bluefish
»

Filmi na nosilcih Blu-ray ne nujno boljši od DVD-jev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
3815710 (13852) T-h-o-r

Več podobnih tem