» »

Microsoft bo na Poljskem investiral milijardo dolarjev

Microsoft bo na Poljskem investiral milijardo dolarjev

vir: Pxhere

vir: Reuters
Reuters - K naložbi sodi tudi odprtje novega podatkovnega centra, z njim pa tudi nove Microsoftove regije za podatkovne centre na stari celini, skupaj se nekaj drugimi investicijami v t. i. Poljsko digitalno dolino. Namen naložbe je pospešitev digitalizacije gospodarstva in državne uprave. Poljskega partnerja predstavlja družba Chmura Krajowa (Nacionalni oblak), znani ponudnik oblačnih storitev, ki je v lasti tamkajšnje največje banke PKO Bank Polski in Poljskega razvojnega sklada. Microsoft se je za naložbo odločil pol leta zatem, ko je podobno partnerstvo s Chmuro Krajowo sklenil Google Cloud.

Partnerstvo naj bi trajalo sedem let, v tem času pa bo Microsoft zagotovil tudi izobraževanje Poljakov na področju oblačnih tehnologij.

Poljska in ZDA sta tudi sicer močno ekonomsko povezani, njuna menjava je lani znašala 21,6 milijarde USD, v zadnjih 30 letih pa so ZDA v državi investirale 62,7 milijarde USD, tam pa posluje tudi okoli 1500 ameriških podjetij, ki zaposlujejo 300.000 ljudi.

90 komentarjev

«
1
2

RockyS ::

Nič novega. V Pragi so že izčrpali vse opcije in kadre, sedaj gredo na drugo lokacijo, kjer je ogromno dobre in stroškovno ugodne delovne sile.

Meizu ::

Ce bi le mi slovani znali to znanje kulminirat podobno kot kitajci ter udarit nazaj s se boljsimi !koncnimi! izdelki bi bile take investicije dejansko dobrodosle.

Tako pa vecina ljudi znanje zadrzi zase ter ga nekam outsorca oz. zacne doma neko proizvodnjo specializiranih kosov, ki jih nato naprej izvaza v tujino, kar za tega posameznika sicer funkcionira, za nacionalno gospodarstvo pa prav nic.

PrihajaNodi ::

RockyS je izjavil:

Nič novega. V Pragi so že izčrpali vse opcije in kadre, sedaj gredo na drugo lokacijo, kjer je ogromno dobre in stroškovno ugodne delovne sile.


Čudno da ne v Slovenijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

Meizu ::

Smo predragi.

PrihajaNodi ::

Eh saj zato pa tako cveti domace gospodarstvo. Med in mleko se cedita firme se pa odpirajo kot po tekocem traku. Magna se stoji:)?

Za poljake pa romune naj vas ne skrbi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

Meizu ::

Hja, ceska je tudi npr. zbombardirana z miljardo investicij iz tujine pa njihov gdp per capita prakticno linearno raste z nasim.

PrihajaNodi ::

Kaj to pomeni? Da postaja Slovenija svetovna velesila? Juga je prednjacila pred vsemi vzhodnoevropskimi drzavami, sedaj so ze krepko pred nami.
Javi se ko bo v Slovenijo prisla firma z 2k in vec delovnimi mesti. Aja, smo predragi pa prevec usposobljeni. No ja, bo pa zavod za zaposlovanje bolj poln.
Magna se stoji?
Gorenje bo slo zdaj zdaj ven.
Letalisca itak nimamo...mamo pa visok bdp, to pa:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

Meizu ::

Se enkrat, ceska ohranja prakticno vsaj od leta 2000 cisto isto porast bruto domacega proizvoda kot slovenija:

https://www.google.com/publicdata/explo...

Pojska je trenutno nekje vstric s hrvasko. Pa tudi prakticno identicen rastni koeficient s slovenijo.

Ne vem o cemu vedno tako govorite, kako ostali tako zelo prednjacijo. Od kje vam te stevilke? Ali gledate drzavni BDP pa vam ni jasno kako ima Poljska vecji bdp od slovenije? Ja vendarle, to se tudi jaz sprasujem. :|

Kar se tice vzhoda smo se vedno najdonosnejsa drzava. Ko preklopimo na zahod pa od nekdaj prakticno 2x manj od sosednje avstrije.

Letalisca itak nimamo...mamo pa visok bdp, to pa


Ja in kaj zate pomeni BDP - Bomba Diskont Popust?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

PrihajaNodi ::

Se enkrat, ceska ohranja prakticno vsaj od leta 2000 cisto isto porast bruto domacega proizvoda kot slovenija:


Se enkrat. Mene zanimajo delovna mesta, kje so in kaj pridni slovencki delajo za ta bdp? Maribor bi ze crknil brez Avstrije

Kar se tice vzhoda smo se vedno najdonosnejsa drzava. Ko preklopimo na zahod pa od nekdaj prakticno 2x manj od sosednje avstrije.


A zato se 20k slovencev vozi na delo v Avstrijo?
Jaz vidim investicije samo v vzhodnih drzavah. Nas pa prosim ti rasvetli kje so pri nas? Razen magne, pa se ta ni obstala nihce noce investirati v "kuro". Pa saj Slovenija tujcev ne rabi ima svojoh korporacij kot so Huawei dovolj lolz

Ja in kaj zate pomeni BDP - Bomba Diskont Popust?


Bdp je zakoreninjen pri butalcih kot nek superioren indikator, kot inflacija, ki je skoraj ni, cene nepremicnin so pa zrasle do neba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

Meizu ::

BDP je univerzalno merilo za vse drzave. Ali mogoce namigujes da imajo vzhodne drzave drugacno bdp statistiko?

V prakticno vseh drzavah se je cena nepremecnin dvignila v nebo. Kar povprasaj prebivalce Berlina.

PrihajaNodi ::

Nisi mi odgovoril na vprasanje strawman. Bdp je najvisji v Kaliforniji, vecina pa revezev.

V prakticno vseh drzavah se je cena nepremecnin dvignila v nebo. Kar povprasaj prebivalce Berlina.


Za razliko od Nemcije, Romunom drzava daje super posojila.

PrihajaNodi je izjavil:

Nisi mi odgovoril na vprasanje strawman. Bdp je najvisji v Kaliforniji, vecina pa revezev. Tako, da si ta indikator nekam vtakni

V prakticno vseh drzavah se je cena nepremecnin dvignila v nebo. Kar povprasaj prebivalce Berlina.


Za razliko od Nemcije, Romunom drzava daje super posojila.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

Vazelin ::

Haha čez 20 let bodo poljaki v Slovenijo hodili po žene!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Meizu ::

Nisi mi odgovoril na vprasanje strawman. Bdp je najvisji v Kaliforniji, vecina pa revezev.


Pa poglejmo mediane:

Median income @ Wikipedia

Vazelin ::

Nodi, kaj ima bogata Romunija veze v tem topicu?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Meizu ::

To je predvsem problem desnicarske politike. Uneducated guesses, ki skozi maso nepismenih in nizko izobrazenih ljudi skozi manicno ponavljanje postanejo resnica.

Z drugimi besedami: Slisim kar zelim slisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

dexterboy ::

MaliMehki sploh še ne ve, kako poceni bi prišel skozi v naši predragi kokoški... še kawo bi mu plačali!
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Nodi, kaj ima bogata Romunija veze v tem topicu?


Ima. Zda imajo ogromno nalozb tudi v Romuniji.

Meizu je izjavil:

To je predvsem problem desnicarske politike. Uneducated guesses, ki skozi maso nepismenih in nizko izobrazenih ljudi skozi manicno ponavljanje postanejo resnica.

Z drugimi besedami: Slisim kar zelim slisat.


Desnica, levica vedno je nekdo kriv. Vazno je da ima Skovenija visok bdp, ceprav ni nobenih investicij v to drzavo. Slovenija je pravzaprav kot S. Koreja, vse zmore sama samo vecji bdp je. Lolz:))

Vazelin je izjavil:

Haha čez 20 let bodo poljaki v Slovenijo hodili po žene!


ze veliko prej. Politika molze narod, saj pa to ni normalno 250 zupanov in obcin za 2 miljonski narod.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

joze67 ::

Koliko hrupa za manj 25 km železniške proge...

PrihajaNodi ::

25km je drugi tir
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

bbbbbb2015 ::

Meizu je izjavil:

Ce bi le mi slovani znali to znanje kulminirat podobno kot kitajci ter udarit nazaj s se boljsimi !koncnimi! izdelki bi bile take investicije dejansko dobrodosle.

Tako pa vecina ljudi znanje zadrzi zase ter ga nekam outsorca oz. zacne doma neko proizvodnjo specializiranih kosov, ki jih nato naprej izvaza v tujino, kar za tega posameznika sicer funkcionira, za nacionalno gospodarstvo pa prav nic.


Sigurno se to fovš sliši, če človek to tako komentira, kot bom to jaz.
Najprej ta "investicija". Sigurno je to investicija in Poljaki bodo dali stavbo, pa ceste, pa cestne svetilke. Ampak neprekinjeno napajanje bo pa od firme CAT, denar bo iz ZDA prišel (če bo, mogoče bo iz irske oaze), ter bo šel direktno v ZDA, ali pa zopet v kako oazo. Enako računalniška oprema, klimatizacija, ipd.

Zelo zelo malo denarja bo ostalo prav na Poljskem. Tudi glede kadrov sicer nekaj jih bodo na Poljskem imeli, samo načeloma podatkovni centri ne rabijo dosti ljudi.

Kar se pa tiče blagovne menjave z ZDA in Poljsko. Poljska je "anti" USSR (pardon Rusija) in proameriška. Poljaki so kupili F-35 avione in vse te ameriške firme, ki poslujejo na Poljskem, tako ali drugače živijo od poljskega proračuna.

Da ne grem preveč v zgodovino, Poljaki, kljub temu, da so kar velik narod, so nekajkrat nasrkali do daske. Nazadnje pred 10+ leti, ko se jim je pobilo celo državno vodstvo v letalski nesreči, kamor so šli proslavit poboj - celega (vojaškega) vodstva, kar so jih nekoč pobili Rusi. Nekako nimajo sreče.

Sicer eni bodo rekli, ja v redu, vojaški reaktivci, mi pa še tega nimamo. To je res in je celo argument na mestu.

Samo bom rekel takole. Od teh silnih miljard bo malo malo denarja ostalo prav na Poljskem. Ne vem, če bi si jaz želel take investicije v Sloveniji. To se je bolj ameriška mašinerijska storitvena hobotica vsedla na poljska tla. To bi bil še najboljši izraz.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sej slovenska mentaliteta in fovsija je vedno taka: "mi tega ne rabimo". Ibm je zelel odpreti klicni center z 800 pozicij pa je sel na hrvasko ker slovencki raje obirajo grozdje in hodijo na delo v AT. Pa ce pogledamo drugace, Amazon mogoce ni ravno dober delodajalec je pa boljsi od slovenskega saj so placila zaposlenim redna. Vse kar je Slovenija dobila v zadnjih 10 - 20 letih je usrana lakirnica Magna. Pa se ta bo sla ven, skupaj z gorenjem.
Lahko se tolazite "ha, pa saj to ni nobena investicija, itd" ampak na dolgi rok jo bodo poljaki bolje odnesli kot slovenci.

Bdp pa raste ja, to pa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

MadMen ::

Nodi, če maš ti glavo v pesku kot nek noj, še ne pomeni da se v zadnjih 10 letih ni nič naredilo v Sloveniji. Niso vse službe samo v fabrskah, kar očitno samo ti vidiš.

Sicer pa očitno pozabil pisati iz svojega drugega vzdevka po imenu valvoline. So že leta problem?

PrihajaNodi ::

Bos pa moral podati konkretne stevilke podati kaj in kje se je kaj odprlo. Outsourcanje, projektno delo in delo od doma za tuje firme ne steje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Jaz sem samo vesel, da je ostanidoma prizemljil legendarne romunske kombije - glede na to kako fino se imajo doma so ti Rumuni čisto preveč švigali po naših cestah. :D

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Jaz sem samo vesel, da je ostanidoma prizemljil legendarne romunske kombije - glede na to kako fino se imajo doma so ti Rumuni čisto preveč švigali po naših cestah. :D


A tako kot slovenci v AT:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Ja samo mi smo reveži. Oni pa imajo investicije - nimajo kaj hoditi okrog #ostanidomajsku!

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Ja samo mi smo reveži. Oni pa imajo investicije - nimajo kaj hoditi okrog #ostanidomajsku!


A ves tisto, ko odpres oglase v Sloveniji, pa ti nudijo kavo ne pa place:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mr.B ::

Miki N je izjavil:

Jaz sem samo vesel, da je ostanidoma prizemljil legendarne romunske kombije - glede na to kako fino se imajo doma so ti Rumuni čisto preveč švigali po naših cestah. :D

Sedaj pa z letali, ker drugaöe ne morejo priti v AT.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Sedaj pa z letali, ker drugaöe ne morejo priti v AT.


Vsaj imajo letalisce, slovencem so pa meje zaprli pa ne morjo po cestah gor:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

djabi ::

Meizu je izjavil:

Smo predragi.


Ni samo to. Enostavno za tuje firme pri nas ni "primernega" kadra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

RockyS ::

Te firme niso od boga poslane ampak gredo tja, kjer se jim investicija povrne v najkrajšem možnem času. Seveda bi prišli v Slovenijo, če bi država dala 100 milijonov za zemljišče, subvencije dela in ne vem kaj še vse. Aja, to pa ne, ker kapitalistov mi ne podpiramo.

Mesec ali dva nazaj je bil članek kako je neka država zapravila par milijard za prihod foxconna od katerega ni bilo nič. Vi bi v takem primeru bili na ulici, metali granitne kocke, ali pa tukaj na forumu pisali kako ste že od začetka vedeli da iz tega ne bo nič.

Težko je vse zadovoljiti, vsi bi imeli službe, velike firme 1000+ zaposlenimi za 2k neto. A kaj se dogaja v ozadju vas ne briga, dokler nekak ne gre narobe.

FireSnake ::

Meizu je izjavil:

To je predvsem problem desnicarske politike. Uneducated guesses, ki skozi maso nepismenih in nizko izobrazenih ljudi skozi manicno ponavljanje postanejo resnica.

Z drugimi besedami: Slisim kar zelim slisat.


Tu jaz ne bi rekel desni, ker so levi isti.

To je rak-rana slo-techa. Vsi to počnejo. Nabijajo tako dolgo, da "zmagajo".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TineTone ::

Grem staviti da bojo naredili isto kot v Ameriki. Domače bojo zamenjali z Indijci ki jih imajo dobesedno v sužnjskem lastništvu.

V Ameriki jim je Trump naredil probleme z uvozom neskončnih količin zastonj delovne sile, jih bojo sedaj pa preselili na Poljsko ki nima zakona ki prepreči tuji firmi da pripelje svoje delavce in jih stiska za vrat.

Nekaj časa je bilo tudi pri nas popularno da se zaposluje tujce preko agencije za 100€ na teden in brez kakršnihkoli stroškov za penzijo in zdravstvo.

Dag ::

Še ena tema, kjer prevladuje tipična mentaliteta, da je domače zanič, vse tuje pa zlata vredno. No, ni.

Nekateri padate na MS in Google samo zato, ker so IT podjetja. Dejansko pa te firme ne hodijo na vzhod iz enakih razlogov kot je šla na vzhod druga proizvodnja. Cenejša delovna sila, manj stroga zakonodaja (če ne pa se hitro 'zrihta'), manj delavskih pravic. Zdaj če je to razvoj, ki bi si ga Slovenija želela ...

Včasih je dobro pogledati širšo sliko in ne pasti na kolena, ko se pojavijo v igri IT imena.

bbbbbb2015 ::

Dag je izjavil:

Še ena tema, kjer prevladuje tipična mentaliteta, da je domače zanič, vse tuje pa zlata vredno. No, ni.

Nekateri padate na MS in Google samo zato, ker so IT podjetja. Dejansko pa te firme ne hodijo na vzhod iz enakih razlogov kot je šla na vzhod druga proizvodnja. Cenejša delovna sila, manj stroga zakonodaja (če ne pa se hitro 'zrihta'), manj delavskih pravic. Zdaj če je to razvoj, ki bi si ga Slovenija želela ...

Včasih je dobro pogledati širšo sliko in ne pasti na kolena, ko se pojavijo v igri IT imena.


Saj ne padamo. Gre se za to, da se je Poljska izrazito vezala na ZDA. Koliko je to dobro ali slabo, ne vem. Poljaki imajo relativno slabo oborožitveno industrijo, kar so rešili tako, da so kupili vse ameriško. Kar ima za posledico, da je zdaj ogromno ameriških firm odprlo vrata za servis in vzdrževanje opreme, ki so jo prodali. Seveda zaposlujejo Poljake, pa plačo jim tudi dajo, da ne bo pomote. Plačo, ne kave.

Samo Poljaki imajo nenormalen neto denarni odliv. To pa je slabo. Da se razumemo, tudi Slovenija ima neto denarni odliv. Nemčija ima recimo pozitivnega.

TineTone ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Samo Poljaki imajo nenormalen neto denarni odliv. To pa je slabo. Da se razumemo, tudi Slovenija ima neto denarni odliv. Nemčija ima recimo pozitivnega.



WUT? Nemčija ima ogromen denarni odliv ker migrantski delavci 90% zaslužka pošljejo nazaj domov, medtem ko Poljaki v UK delajo isto. Ne vem od kje imaš ti v glavi neto denarni odliv? Mi reveži svoj zaslužek pošiljamo v Nemčijo? WTF??

PrihajaNodi ::

Dag je izjavil:

Še ena tema, kjer prevladuje tipična mentaliteta, da je domače zanič, vse tuje pa zlata vredno. No, ni.

Nekateri padate na MS in Google samo zato, ker so IT podjetja. Dejansko pa te firme ne hodijo na vzhod iz enakih razlogov kot je šla na vzhod druga proizvodnja. Cenejša delovna sila, manj stroga zakonodaja (če ne pa se hitro 'zrihta'), manj delavskih pravic. Zdaj če je to razvoj, ki bi si ga Slovenija želela ...

Včasih je dobro pogledati širšo sliko in ne pasti na kolena, ko se pojavijo v igri IT imena.


To niti podrazno ne drzi. Firme tipa Oracle, Molsoon Coors, Heiniken, Bombardier, Samsung vse v Romuniji. Le kako? Dalec od tega da je vse IT. IT te firme tako ali tako outsourcajo iz Indije. Pa ne bomo o tem, kaj prevec ker sem delal v njih in mi je malo bolj znano kako delujejo kot zaplankanim slovencim, ki bi se sli turizem niso pa sposobni imeti lastnega letalisca in prevoza do centra glavnega mesta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

bbbbbb2015 ::

TineTone je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Samo Poljaki imajo nenormalen neto denarni odliv. To pa je slabo. Da se razumemo, tudi Slovenija ima neto denarni odliv. Nemčija ima recimo pozitivnega.



WUT? Nemčija ima ogromen denarni odliv ker migrantski delavci 90% zaslužka pošljejo nazaj domov, medtem ko Poljaki v UK delajo isto. Ne vem od kje imaš ti v glavi neto denarni odliv? Mi reveži svoj zaslužek pošiljamo v Nemčijo? WTF??


Nemški proračun beleži presežke, kar so v bistvu davki na dobiček, ddv in prispevki na plače. Firme, kot je VW, BMW, Mercedez in še ogromno bom rekel "manjših" firm, kot je MAN in recimo MTU, ki dela dieselske motorje za ladjarsko industrijo, so beležile presežke.

Pravim, "so". Ker VW zgublja denar še od njihove goljufije naprej, Deutsche Bank pa od krize 2008 zgublja denar. Za DB se ena kriza konča... ...ko se začne druga.

Tako da se bodo Nemci zdajle morda morali bolj spotiti (t.j. švicati) če hočejo živeti kot v Švici.

Za Slovenijo pa je, da ponovim še enkrat, to idealna priložnost, da se odlepimo od tega famoznega nemško-ne vem kakšnega vlaka, kjer bi mi lahko na vlaku špilali kvečjemu samo nadomestno rezervno pomožno zavoro. In Slovenija se mora znebiti Evra pod nujno.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::


Za Slovenijo pa je, da ponovim še enkrat, to idealna priložnost, da se odlepimo od tega famoznega nemško-ne vem kakšnega vlaka, kjer bi mi lahko na vlaku špilali kvečjemu samo nadomestno rezervno pomožno zavoro. In Slovenija se mora znebiti Evra pod nujno.


Ce se Slovenija znebi Eura bo to Venezuela v 2.0. Samo pomisli, imamo 250 fakinig obcin, plus miljavznt uradnikov, pa se nihce ne pritozuje kako sploh ta apparat uspeva.
Ne skrbi ti za nemce.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

TineTone ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Nemški proračun beleži presežke, kar so v bistvu davki na dobiček, ddv in prispevki na plače. Firme, kot je VW, BMW, Mercedez in še ogromno bom rekel "manjših" firm, kot je MAN in recimo MTU, ki dela dieselske motorje za ladjarsko industrijo, so beležile presežke.


Meni se zdi da je Nemški uspeh samo še na rokah poceni delovne sile iz tujine / v tujini.

Saj če pogledaš Kalifornijo je tudi finančno najboljša, na ulicah pa iztrebki, igle in klošarji.

bbbbbb2015 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Za Slovenijo pa je, da ponovim še enkrat, to idealna priložnost, da se odlepimo od tega famoznega nemško-ne vem kakšnega vlaka, kjer bi mi lahko na vlaku špilali kvečjemu samo nadomestno rezervno pomožno zavoro. In Slovenija se mora znebiti Evra pod nujno.


Ce se Slovenija znebi Eura bo to Venezuela v 2.0. Samo pomisli, imamo 250 fakinig obcin, plus miljavznt uradnikov, pa se nihce ne pritozuje kako sploh ta apparat uspeva.
Ne skrbi ti za nemce.


Ja, te občine so res faking nadležne, samo zaugajo denar in nepotizem in pajdaštvo. To se strinjam. Ne strinjam pa se z Evrom. Glej, denarna politika je ena core politik. Zdaj smo odvisni od ECB, kjer lahko slovenski guverner cipele čisti unim kekcem nemškim, francoskim in kaj jih je še težkokategornikov.

Ta liga je premočna za Slovenijo.

PrihajaNodi ::

Ta zgodba je pasé.


Jup, nastala je Zlovenija z dvema miljonom preb. ki ima 250 obcin, miljon revnih, 500k penzicev in 500k zaposlenih v JS in z nadpovprecnimi placami. Davek biti pod Avstrijo bi bil manjsi kot pod lastno vlado.

Po razpadu Juge je pravzaprav vse propadlo, medtem ko sta vam Kucko in Jansa prodajala pravljice o novem dnevu so vas oropali iz vseh koncev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

Eni v tem vidijo usodo vseh afriških držav, vse so šle v kuratz, ko so črnci dobili oblast.


A kitajce bos pa izpustil ko so nagnal angleze po opijskih vojnah? Lepo se je odprla zahodu in zahod jo je nekaj casa porival v *** v tem casu je bila pridna in se ucila, sedaj dela obratno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Lahko bi imeli posebno temo v kateri bi Švico primerjali z Romunijo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

A ni slovenija nova Svica al kako? Kako kaj oglasi za delo? Podravska se prednjaci:)?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()

TineTone ::

PrihajaNodi je izjavil:

Eni v tem vidijo usodo vseh afriških držav, vse so šle v kuratz, ko so črnci dobili oblast.


A kitajce bos pa izpustil ko so nagnal angleze po opijskih vojnah? Lepo se je odprla zahodu in zahod jo je nekaj casa porival v *** v tem casu je bila pridna in se ucila, sedaj dela obratno.


Ah, saj lahko vsak vidi kaj se z južno afriko dogaja sedaj. Sploh ko jih Kitajci dobivajo v roke.

Liberija mora biti vsa na ravni USA ker so od njih pobrali konstitucijo?

The Liberian Constitution of 1847 was the first constitution of Liberia. Largely modeled on the Constitution of the United States, it remained in effect from its adoption on 26 July 1847 until its suspension by the People's Redemption Council on 12 April 1980.

bbbbbb2015 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Eni v tem vidijo usodo vseh afriških držav, vse so šle v kuratz, ko so črnci dobili oblast.


A kitajce bos pa izpustil ko so nagnal angleze po opijskih vojnah? Lepo se je odprla zahodu in zahod jo je nekaj casa porival v *** v tem casu je bila pridna in se ucila, sedaj dela obratno.


O čem ti to? Koga so Kitajci nagnali? Angleži so jih natolkli do te mere, da so z nekimi železnimi parniki s topovi stolkli vse kar je bilo kitajskega. Kitajci so se takrat obnašali naduto. Angležem so rekli, da gre za kup domorodcev na nekem kupu skal. Dokler jim Angleži niso zasegali direktno srebra od pobranih davkov, se niso zganili.

Pa še takrat so jim Angleži vzeli otoček, ki se mu je reklo Singapur. Ki so ga Angleži sicer nedavno (za kitajske pojme) dali nazaj.

To sploh niso naše zgodbe. Ampak resnici na ljubo, Angleži sonaredili z Brexitom kapitalno napako, kar bi za Slovenijo lahko bila prilika.

PrihajaNodi ::

To sploh niso naše zgodbe.


Vase zgodbe? Katera pa je to? Gradnja par kilometrov ceste ali tunela po vec let? Propad celotne industrije?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo na Poljskem investiral milijardo dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9010900 (8477) ginekk
»

Google posodablja in ozelenjuje svojo evropsko infrastrukturo

Oddelek: Novice / Ostale najave
215755 (4469) joze67
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339772 (6366) gruntfürmich
»

V katere delnice investirati denar

Oddelek: Loža
387423 (3501) retrz
»

Apple: namesto safirja dve milijardi dolarjev vreden podatkovni center (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9927483 (22854) Nummy

Več podobnih tem