» »

Miški Logitech MX Master 2S in Logitech Master MX 3

Miški Logitech MX Master 2S in Logitech Master MX 3

Kurzweil ::

Precej se ukvarjam z Adobe Programi, 3D programi (Blender), video in audio montažo in sem levičar, ki uporablja gumbe kot desničar, tako da klasična levičarska miška ne pride v poštev.

Torej omenjeni miški sta točno to kar potrebujem, imata lep design, ki ni gičast, gaming,... vse reviewe, ki sem jih gledal jo hvaliju in tudi tu na ST vidim večinoma samo pozitivne kritike.

Sedaj pa me zanima, če ima kdo v lasti Logitech MX Master 2S ali Logitech MX Master 3 in če je po možnosti celo levičar (ja, če niso miške pretirano desničarsko oblikovane,se jih da uporabljat, pač tisti "rokav" desno se uporabi za naslonit mezinca in prstanca).

Pri obeh miškam mi je všeč, tisti stranski/horizontalni scroll, ki seveda omogoča lepo premikanje po timelinu naprimer v Premiereu, ali pa za audio track,.. s tem, da pri miški MX Master 2S je tisti levi scroll wheel pred forward in back gumbom, ki sta nekako eden nad drugim, kar je težko upravljat, pri modelu MX Master 3, pa sta ta dva gumba pod tistim scolllom levo.

Logitech ima bojda tudi dober senzor, software za nastavitve tudi po večini hvalijo.

Kakšne so vaše izkušnje s katero izmed teh dveh mišk?
Je kdo slučajno levičar, ki to uporablja?


evo...

Logitech MX Master 2S:



Logitech MX Master 3:

Kurzweil ::

Mogoče pa bolje, da vzamem:

Logitech miška G305 Lightspeed Wireless Gaming, črna

... ta je vsaj univerzalna, da ne riskiram preveč.. hm

dolenc ::

G903 poglej, če bi rad da ma saj kolešček ki se vrti, pa kak dodaten gumb.

G305 je res čist osnoven miš, za špilat.

Kurzweil ::

dolenc je izjavil:

G903 poglej, če bi rad da ma saj kolešček ki se vrti, pa kak dodaten gumb.

G305 je res čist osnoven miš, za špilat.


Saj ta G305, kolikor vidim ima kolešček (onega sredinskega), ali si mislil tega na levi strani ob back/forward tipki?

Ni ravno nujno, da ima ta kolešček, ki ga zgoraj omenjam, ampak, če pa je možnost, pa se ga seveda ne bom branil... zna kdo v praksi povedat, če je sploh tako uporaben?

Ta G903 je preveč kičasta in "cyber"...

vratmatra ::

Imam MX master 2s in sem zelo zadovoljen. Logitech ima fajn podporo za nastavitev tipk, miška je kvalitetne izdelave in baterija zdrži zadovoljivo dolgo.
Edino kar me "moti" je da je polnilni kabel micro-usb, ampak miš pač je malo starejša.

Sem sicer levičar, ampak upoarbljam miš z desno roko že odkar pomnim, tako da tukaj ti težko pomagam.

Kurzweil ::

vratmatra je izjavil:

Imam MX master 2s in sem zelo zadovoljen. Logitech ima fajn podporo za nastavitev tipk, miška je kvalitetne izdelave in baterija zdrži zadovoljivo dolgo.
Edino kar me "moti" je da je polnilni kabel micro-usb, ampak miš pač je malo starejša.

Sem sicer levičar, ampak upoarbljam miš z desno roko že odkar pomnim, tako da tukaj ti težko pomagam.


Pa ni preveč za desničarje oblikovana... vsaj na prvi pogled izgleda tako.. probaj mogoče vsaj za 1 min, če si pri volji, dati miško v levo roko.. kot rečeno, bi mi ta miška idealno utrezaa, če res ni preveč čudna za levičarje..

Večino kolegov, ki jih poznam, ki so levičarji, uporabljajo desničarske miške,.. gre nekako... :8)

XLapsus ::

Imam taprvo verzijo Mx Masterja in to je tipicna desnicarska miska, v levo roko sploh ne pase. V bistvu se bolj desnicarska kot Mx Performance, ki sem jo imel prej.
Dodatni kolescek je pa meni zelo uporaben, saj sej sem ga nastavil kot back/forward v browserju in programih, gumba za naprej nazaj pa uporabil za premikanje po tabih naprej/nazaj.
Naslednja miska bo zagotovo spet mx master (model, ki bo takrat aktualen).

FTad ::

Sem sicer desnicar, ampak imam MX Master 1 in MX Master 2S. Pred leti sem kupil enko, mislim, da jo imam sedaj 5. leto za domaco uporabo in deluje se vedno brezhibno. Baterija prav tako zdrzi izredno dolgo.

Lani sem kupil potem se 2S, ki jo uporabljam v sluzbi. Je takorekoc ista, kot enka, samo da ima zmogljivejso baterijo in ima opcijo, da jo lahko uporabljas npr na dveh laptopih hkrati.

Verzije 3 nisem se videl v zivo, predvidevam pa, da je pac evolucija dvojke. Ima pa ze malce drugacno obliko.

Bottom line, z MX Mster ne mores zgresiti.

DePalmo ::

Tudi jaz imam MX Master a sem desničar. Miška ima manjše težave:
- v prve pol leta je odpovedal preklop med ratchet in free scroll, zamenjana v garanciji in od takrat dalje uporabljam samo free scroll
- pri polnjenju se zelo rado zgodi da se premikanje ustavi. Gumbi delajo, ampak jo moram ponovno prižgat da se spet normalno naprej premika
- kolešček za horizontalno scrolanje je neumno postavljen in ga večkrat premaknem medtem ko hočem uporabiti gumba naprej/nazaj
- v dobrem letu je odpovedal levi "thumb" gumb, ampak ker ga nisem uporabljal in ker je miško naredil neuporabno, sem jo razdrl in pocvikal kable
- gumba za naprej/nazaj sta preveč pomaknjena nazaj za udobno uporabo

Plusi:
- baterija zdrži kar dolgo, vsaj dva tedna pa je miška sedaj stara štiri leta
- free scroll! in dokler kitajci tega ne skopirajo, bom pač ob menjavi kupil naslednjo MX Master
- dela na vseh površinah in res na vseh, se mi še ni naredilo da mi kje nebi delala
- je občutno težja (ok, komu bo to minus) ampak meni odgovarja

Ko je MX Master 2S prišla na trg sem razmišljal o menjavi, ampak ker ni imela USB-C priklopa je pač nisem vzel, sedaj bom pa uporabljal trenutno dokler ne crkne. Za uporabo se mi dopade in je dejansko izpodrinila kitajske miške za do 10 EUR ki sem jih imel do takrat. Imam pa še kakšno v rezervi, za vsak slučaj.

Je pa to tipično desničarska miška, tako da si ne predstavljam kako jo boš uporabljal z levo roko.

dolenc ::

Bottom line, če si levičar si levičar, če ti ni levičarski miš, pa vzem simetričenga.

Je pa za produktivnost fejst met razne koleščke k se vrtijo v neskončnost, da greš lahk z njim tudi levo/desno in kake dodatne gumbe, na katere počiš makroje.

Mx master je super miš, ampak res čisti desničarski, te kr zalocka notri.

fuck_it_ ::

Kurzweil je izjavil:

vratmatra je izjavil:

Imam MX master 2s in sem zelo zadovoljen. Logitech ima fajn podporo za nastavitev tipk, miška je kvalitetne izdelave in baterija zdrži zadovoljivo dolgo.
Edino kar me "moti" je da je polnilni kabel micro-usb, ampak miš pač je malo starejša.

Sem sicer levičar, ampak upoarbljam miš z desno roko že odkar pomnim, tako da tukaj ti težko pomagam.


Pa ni preveč za desničarje oblikovana... vsaj na prvi pogled izgleda tako.. probaj mogoče vsaj za 1 min, če si pri volji, dati miško v levo roko.. kot rečeno, bi mi ta miška idealno utrezaa, če res ni preveč čudna za levičarje..

Večino kolegov, ki jih poznam, ki so levičarji, uporabljajo desničarske miške,.. gre nekako... :8)


ja, ta miš je povsem desničarska. Brez debate.

Je pa izjemno odlična.

Vzemi 305 in uživaj. Več od miške ne rabiš. G305 ima odlične tipke in perfekten senzor. Ne ukvarjaj se z vprašanjem kaj vzet saj na koncu boš vsako miš uporabljal enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

mzakelj ::

G305 je zakon miš. Sam jo imam, čeprav jo ne uporabljam ker mi ne sede v dlan. CSGO zahteva svoje ... Drugače pa kar sem testiral je odzivna, brez lagga, softwear je odličen za nastavljat. Priporočam ...

Kurzweil ::

Mogoče bi pa znala biti tole za mene rešitev?

MX Anywhere 2S



... tisti sctoll wheel se premika levo desno, kar bi verjetno pod nastavitvami miške lahko bilo isto možno nastavit, kot tisti kolešček na levi strani pri Master seriji? Govorim za pomikanje horizontalno po raznih timelineih in trackih v programih.

Zgleda kot MX Master, vsaj takole na hitro... s tem da ne ergonomsko oblikovana za desničarje in seveda tistih gumbov ob strani in scrolla...

rozman ::

Imel sem MX Master 1, zdaj imam MX Vertical.
Ne morem prehvalit Masterja. Miška je že sam po sebi super, odlično ergonomsko oblikovana, natančna, dela kot mora.
Pa še software, ki pride poleg je top. Od tega, da lahko za vsak gumb naštimaš neko bližnjico, kombinacijo tipk, pa do tega, da imaš lahko za vsak program, ki je nameščen na sistemu posebej bližnjice (npr scroll wheel na strani v Wordu naredi drugo zadevo kot pa v brskalniku).

Če imaš rad bližnjice, ti bo gesture button zlo všeč (5 bližnjic na enem gumbu na palcu).

Če imaš rad svoje roke, pa če imaš morda težave s karpalnim kanalom, si poglej še MX Vertical :)

Sem pa v trgovini sprobal MX Anywhere 1, pa mi je bila zlo neudobna, bolj udobno mi je bilo v roki držat tiste poceni brežične miške (kj podobnega Logitech B175), ampak to je samo moja roka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rozman ()

fuck_it_ ::

mah itak poznam ogromno levičarjev ki miško normalno držijo z desno roko.


Ampak ja, če je to problem kupi simetrično miš. Tisto ki si jo lahko privoščiš. Lahko nam limaš še 50 linkov in čakaš na mnenja.


End of discussion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Kurzweil ::

@Adventurer, meni osebno se zdi tole ena čist kul debata o miškah, sem mimogrede tudi hvaležen za odziv in mnenja, je pa to tudi lepa priložnost, da malce posodobim znanje o miškah, ker to pač naredim vsakih cca 5 let. Kar se denarja tiče, si verjetno Adventurer pozazil, da slednji ni nek problem, če sem pripravljen dat za miško +100€, če dobro prebereš, iščem predvsem miško, ki je uporabna za delo, kot sem ga opisal (3d, video, audio,...) in ker se miška ne kupuje ravno vsak drug mesec, je za tiste, ki poleg igranja iger počnejo še kaj drugega, seveda več kot dobrodošla takšna debata. Priročna je tudi zato, da lahko morda pa jaz komu kdaj svetujem, ali pa da vem kaj vzetu tudi v službi, predvsem pa, kakšna je situacija za nas levičarje, ki smo v manjšini.

Tako da "End of discussion" je morda zate, kar pomeni, da slednjega res ne rabiš pisat, edino, če je bilo mišljeno, da to pišeš v svojem imenu.

Bi pa šel v kakšno proper trgovino in to sam testiral, ampak več kot očitno, v tem trenutku to ne pride v poštev,... glede na to, da sprašujem na forumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32068442 (7142) yayo
»

Katero miško kupiti za pisarniško/IT delo

Oddelek: Kaj kupiti
293630 (1724) DePalmo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028898 (10505) Kayzon
»

PC miška z 2 koleščkoma

Oddelek: Pomoč in nasveti
215018 (4472) zavajon
»

Logitech infinity scroll miške

Oddelek: Strojna oprema
152486 (2206) SaXsIm

Več podobnih tem