» »

Katero miško kupiti za pisarniško/IT delo

Katero miško kupiti za pisarniško/IT delo

r0b3rt ::

Pozdravljeni,

večino delovnika presedim ob računalniku in bi zaradi tega kupil kvalitetnejško miško, saj želim preprečit potencialne poškodbe, ki bi utegnile nastati na dolgi rok.
Prosim za vaša mnenja ali ima smisel kupiti poševne oblike na primer "Logitech MX Vertical" ali je zadovoljiva že samo ergonomska oblika v smislu "SteelSeries Rival 310"?

Zaželjeni predlogi, hvala!
  • spremenil: r0b3rt ()

sirotka ::

Mene je zapestje že orenk matralo, sem si kupil najcenejšo vertikalno miško in od takrat nimam več težav (za delo ne potrebujem najboljše miške).

m0LN4r ::

Logitech Marathon M705 je kr solidna zadeva. Bolecine v zapestjih so lahko tudi posledica, npr. predvsem nepravilna drza, uporaba miske in naslanjanje na njo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

starfotr ::

logitech m570

Han ::

Od cenejših Logitech M500, za sproščeno zapestje pa npr. Logitech MX Vertical ali podobno.

JanK ::

Meni najbolj pase cim manjsa miska, s cimer je zapestje bolj iztegnjeno, kot pri vecji miski. Logitech M220
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

tico ::

Sem mel neko Trust vertikalno pa se mi je zdela prevelika.
Zdaj uporabljam logitech m570 pa je OK.

novak-t ::

Odvisno od velikosti dlani in drža roke. Jaz imam malo večjo dlan, pa sem imel z malimi miškami kar težave, ker sem imel prisiljeno držo dlani. Vertikalne miške so tko tko, imata sodelavca te miške (logitech vertical), samo meni ni všeč, zame to ni naravna drža roke. Če položiš roko na mizo v naravno držo in imaš prste na mizi, potem vertikalna miška ni zate. Sam imam logitech mx master 2s in sem zelo zadovoljen. Roka mi lepo leži na njej, je težja kar mi paše, poleg vsega pa ima še veliko gumbov, ki jih uporabljam pri 3d modeliranju

vratmatra ::

Sam uporabljam Logitech MX Master 2s, isto za pisarniško / IT delo + delo od doma in sem zelo zadovoljen.

chort ::

+1 za MX Master, odkar jo uporabljam nimam več težav z zapestji. 2s je fajn, ker baterija zdrži cca 2 meseca normalne uporabe, ta stara je zdržala cca 3 tedne.

Furbo ::

starfotr je izjavil:

logitech m570

+1
Jaz sem že na tretji ali četrti. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kekokekič ::

Bi si malo sposodil temo. Iščem neko pametno miš za pisarniško rabo. Imam že rahle težave z zapestjem, če preveč klikam in nebi rad, da se stvar še poslabša :|

Testiral sem vertikalno miško - Trust Verto in mi ne ustreza. Me je ob uporabi zapestje dejansk začelo še bolj boleti kot z navadno miško (oz me pri navadni ni, če nisem res 10h kliku. Pri tej me pa je tudi ob zmerni uporabi..) tako, da to ni to. Je treba poiskat neki druzga :D

Trenutno uporabljam M705 marathon in mi nekak ustreza. Okj mi je oblika, teža in vse ostalo. Mam jo že par let tko, da je že malo boga in bo počas čas za menjavo.

Zaenkrat je favorit v izboru Mx Master 3, čeprov ni ravno poceni. Namen jo mam tudi sprobati, če jo bom našel kje razstavljeno (mogoče kdo ve, če se jo da kje sprobati?). Drugače mi oblika zgleda ok in pa všeč mi je kolešček. Podoben je na M705 in sm se kr navadil na tale infinite scroll wheel. Super stvarca.

Gledam pa tudi druge zadeve: Razer pro klick tud zgleda super, sicer tudi precej draga in pa tud mogoče bolj gaming izbire: G502 SE, Razer Deathadder, SS rival 3/5 - katere so načeloma tud cenejše.

Namen jih imam čim več sprobat, vseeno pa bo kakšno mnenje prišlo prav. Je kdo, ki ima bolj občutljivo zapestje testiral katere od zgornjih mišk in kako se je na koncu odločil. Sprejemam tudi ostale predloge. Hvala.

Invictus ::

Kljub vsemu kopi vertikalno. Že par ljudi mi je povedalo, da je njihovo zapestje boljše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

ytodf ::

A mladini kaj takšnega spet ni več v redu?

mujek ::

Furbo je izjavil:

starfotr je izjavil:

logitech m570

+1
Jaz sem že na tretji ali četrti. :))

Jaz jih uporabljam že okrog 10 let. Težave z zapestjem so minile.
Sem pa lani moral na eni zamenjati tipko, ki se je obrabila :)

DamijanD ::

Karen ::

To zadnjo imam pa meni ne ustreza... ni vertikalna, bolj (pre)visoka. Imam skupaj z ms tipkovnico komplet... ce koga zanima pa pod privat. Mi pa sede navadna ms sculpt mouse.

novak-t ::

Kekokekič je izjavil:

Bi si malo sposodil temo. Iščem neko pametno miš za pisarniško rabo. Imam že rahle težave z zapestjem, če preveč klikam in nebi rad, da se stvar še poslabša :|

Testiral sem vertikalno miško - Trust Verto in mi ne ustreza. Me je ob uporabi zapestje dejansk začelo še bolj boleti kot z navadno miško (oz me pri navadni ni, če nisem res 10h kliku. Pri tej me pa je tudi ob zmerni uporabi..) tako, da to ni to. Je treba poiskat neki druzga :D

Trenutno uporabljam M705 marathon in mi nekak ustreza. Okj mi je oblika, teža in vse ostalo. Mam jo že par let tko, da je že malo boga in bo počas čas za menjavo.

Zaenkrat je favorit v izboru Mx Master 3, čeprov ni ravno poceni. Namen jo mam tudi sprobati, če jo bom našel kje razstavljeno (mogoče kdo ve, če se jo da kje sprobati?). Drugače mi oblika zgleda ok in pa všeč mi je kolešček. Podoben je na M705 in sm se kr navadil na tale infinite scroll wheel. Super stvarca.

Gledam pa tudi druge zadeve: Razer pro klick tud zgleda super, sicer tudi precej draga in pa tud mogoče bolj gaming izbire: G502 SE, Razer Deathadder, SS rival 3/5 - katere so načeloma tud cenejše.

Namen jih imam čim več sprobat, vseeno pa bo kakšno mnenje prišlo prav. Je kdo, ki ima bolj občutljivo zapestje testiral katere od zgornjih mišk in kako se je na koncu odločil. Sprejemam tudi ostale predloge. Hvala.


Odvisno od velikosti dlani in drža roke. Jaz imam malo večjo dlan, pa sem imel z malimi miškami kar težave, ker sem imel prisiljeno držo dlani. Vertikalne miške so tko tko, imata sodelavca te miške (logitech vertical), samo meni ni všeč, zame to ni naravna drža roke. Če položiš roko na mizo v naravno držo in imaš prste na mizi, potem vertikalna miška ni zate. Sam imam logitech mx master 2s in sem zelo zadovoljen. Roka mi lepo leži na njej, je težja kar mi paše, poleg vsega pa ima še veliko gumbov, ki jih uporabljam pri 3d modeliranju

doma imam g502, pa je tako, da za igre je ql, ko sem pa delal od doma / fušal, pa sem kar precej pogrešal mx2s. glede na to, da ti m705 povzroča težave, rabiš večjo miško. Tako da glej v smeri mx3 oz miško primerljive velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Kekokekič ::

Invictus je izjavil:

Kljub vsemu kopi vertikalno. Že par ljudi mi je povedalo, da je njihovo zapestje boljše...


Vertikalno sem dejansko kupil. Jo imam doma ampak mi povzroča bolečine. Mam filing, da če jo bom uporabljal še naprej bo šlo samo še na slabše in lahko rata tole kaj kronično. Pol sm ga pa na J..

novak-t je izjavil:

Kekokekič je izjavil:

Bi si malo sposodil temo. Iščem neko pametno miš za pisarniško rabo. Imam že rahle težave z zapestjem, če preveč klikam in nebi rad, da se stvar še poslabša :|

Testiral sem vertikalno miško - Trust Verto in mi ne ustreza. Me je ob uporabi zapestje dejansk začelo še bolj boleti kot z navadno miško (oz me pri navadni ni, če nisem res 10h kliku. Pri tej me pa je tudi ob zmerni uporabi..) tako, da to ni to. Je treba poiskat neki druzga :D

Trenutno uporabljam M705 marathon in mi nekak ustreza. Okj mi je oblika, teža in vse ostalo. Mam jo že par let tko, da je že malo boga in bo počas čas za menjavo.

Zaenkrat je favorit v izboru Mx Master 3, čeprov ni ravno poceni. Namen jo mam tudi sprobati, če jo bom našel kje razstavljeno (mogoče kdo ve, če se jo da kje sprobati?). Drugače mi oblika zgleda ok in pa všeč mi je kolešček. Podoben je na M705 in sm se kr navadil na tale infinite scroll wheel. Super stvarca.

Gledam pa tudi druge zadeve: Razer pro klick tud zgleda super, sicer tudi precej draga in pa tud mogoče bolj gaming izbire: G502 SE, Razer Deathadder, SS rival 3/5 - katere so načeloma tud cenejše.

Namen jih imam čim več sprobat, vseeno pa bo kakšno mnenje prišlo prav. Je kdo, ki ima bolj občutljivo zapestje testiral katere od zgornjih mišk in kako se je na koncu odločil. Sprejemam tudi ostale predloge. Hvala.


Odvisno od velikosti dlani in drža roke. Jaz imam malo večjo dlan, pa sem imel z malimi miškami kar težave, ker sem imel prisiljeno držo dlani. Vertikalne miške so tko tko, imata sodelavca te miške (logitech vertical), samo meni ni všeč, zame to ni naravna drža roke. Če položiš roko na mizo v naravno držo in imaš prste na mizi, potem vertikalna miška ni zate. Sam imam logitech mx master 2s in sem zelo zadovoljen. Roka mi lepo leži na njej, je težja kar mi paše, poleg vsega pa ima še veliko gumbov, ki jih uporabljam pri 3d modeliranju

doma imam g502, pa je tako, da za igre je ql, ko sem pa delal od doma / fušal, pa sem kar precej pogrešal mx2s. glede na to, da ti m705 povzroča težave, rabiš večjo miško. Tako da glej v smeri mx3 oz miško primerljive velikosti.


M705 mi bo normalni rabi niti ne povzroča težav. Kadar mam povečan obseg dela, velik klikanja, risanja, itd. Takrat se po nekih 10 urah pojavijo bolečine ampak nič hujšega. Je pa MX3 sigurno še vedno favorit in bom verjetno kar to vzel.

Zgodovina sprememb…

mambli ::

Pri meni ni glavno katera miška je, ampak kakšen položaj ima roka na mizi. Meni odgovarja, da je cela podlaht na mizi oz. da je naslonjalo za roko pri stolu na isti višini, kot je miza.

cronos1234 ::

r0b3rt je izjavil:

Pozdravljeni,

večino delovnika presedim ob računalniku in bi zaradi tega kupil kvalitetnejško miško, saj želim preprečit potencialne poškodbe, ki bi utegnile nastati na dolgi rok.
Prosim za vaša mnenja ali ima smisel kupiti poševne oblike na primer "Logitech MX Vertical" ali je zadovoljiva že samo ergonomska oblika v smislu "SteelSeries Rival 310"?

Zaželjeni predlogi, hvala!


Steelseries ne moreš zgrešit - meni se zelo dobro obnesejo pri delu. Model izbirno glede na budget/tip držanja

Kekokekič ::

Mene pa zanima, če je kdo kupil miško v ldilu zdej, ko so imel te ergonomske za 15€?

Js sm jo včeri sreču in sm jo za foro vzev. Tole bolj klasično z malo naklona, ki ni čisto vertikalna.

Sj vem, mal dnarja mal muske... Drugače oblika mi je okj, tud lev in desn klik sta ql. Kolešček ni slab. Me pa moti neki pri premikanju. Kot, da bi imel nek acceleration vklopljen (pa sem ga izklopil kjer se ga je dalo). Nekak cursor ne konča tam kjer bi mogu in tam kjer je končal pri ostalih miškah. Nisem tok natančen z njo k z mojo staro Logitech. Je možno, da je senzor tok slab? Drugače sem nazadnje na morju kupil eno Genius za 5€, ker sem svojo pozabil doma in tm ni blo nobenih težav. Mi je čudno, da bi se tuki to dogajal..

Bom probal še malo DPI-je znižat. A je mogoče še kdo nabavil in opazil kej podobnega?

Pat_MaGroin ::

Jaz sem vse težave z miško rešil z ergonomsko podlogo, ki jo na vsake par let menjam. Bolečine v zapestji so izginile.

styrian ::

Pravi računalničarji delamo brez miške. Vim rulez

sentiš ::

mujek je izjavil:

Furbo je izjavil:

starfotr je izjavil:

logitech m570

+1
Jaz sem že na tretji ali četrti. :))

Jaz jih uporabljam že okrog 10 let. Težave z zapestjem so minile.
Sem pa lani moral na eni zamenjati tipko, ki se je obrabila :)


+++ zelo priporočam. Sama imam m575 ergo in ne morem prehvaliti. Sem prej dolga leta uporabljala trackball iz Japonske (Sanwa) ki je bila zelo velika in mi je dlan lepo ležala na celotni miški. m575 je manjša od japonke, vendar uporabljam manjši tanjši povšterček za maksimum komfort. Brez zapestnih težav, brez rdeče pike na zapestju. Uporabljam jo tudi za igranje iger tako da se da hitro navaditi na visoko raven uporabe.

eventyrer ::

logitech mx master 3
ali
mx518

vres.ales ::

Na firmi imamo večina Cherry MW 4500 in je dobra miška

Jazon ::

Na firmi imam MX master 3 (nabira prah), v domači pisarni in na remote pa MX anywhere 2S.
Bolj mi odgovarja prenosna miška, torej MX anywhere 2s.
Roko imam položeno na mizo do komolca, dlan pa je kot pokrov od wc-ja (:D)

MX master 3 sicer ni slaba, je pa štorasta za hendlanje in princip dela s tako miško mi je nadležen, z vsemi tistimi koleščki in gumbki.
Uporabljam Flow in drsalna površina, ki jo potrebuje MX master 3 za prehod preko računalnikov/zaslonov je velika, kar pomeni da bi občasno moral miško dvigniti od tal (no go).

Skratka keep it simple --> mx anywhere 2s ... prvi generaciji se je baterija prehitro praznila, 2s pa mi drži več kot mesec dni.

DePalmo ::

Sem prav pogledal MX Anywhere 2S ker me je zanimalo koliko gumbov imaš. Imaš natanko dva manj od MX Master s tem da, vsaj osebno, mi horizontalni scroll zelo prav pride, če ga aplikacija le pravilno podpira. Thumb "gestures" pa nikoli ne uporabljam.

Sam sem pred MX Master imel različne od no name do kakšne Logitech, odkar imam MX Master ne menjam. Edino zamenjal sem da sem šel iz 1 na 3 in mi je miška super, dela povsod brez izjeme in mi je dovolj natančna. Pa všeč mi je da je malce težja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065504 (4204) yayo
»

Vertikalna miška?

Oddelek: Loža
242268 (1147) tony1
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028040 (9647) Kayzon
»

Vertikalna miška (se da probat?)

Oddelek: Kaj kupiti
368041 (4373) valdo

Več podobnih tem