» »

Šola za pilota --> PPL(A)

Šola za pilota --> PPL(A)

eric_cartman ::

Živjo!

Zanima me ali se najde kdo tu gor, ki lahko priporoča kakšno šolo za pilota v okolici LJ?

Gre se izključno za PPL licenco, ker me v komercionalno/profesionalno letenje ne vleče, pa tudi služb ni oz. jo že imam.. :)

Vprašanje pa je ali počakat, da se kot napoveduje politika ustanovi nova slovenska letalska družba Air Slovenia in če bodo v njihovem sklopu imeli tudi šolanje ali jit na privat šolanje? No, če je kdo bil na tem programu in priporoča kakšno šolo bom vesel (lahko tudi na ZS) :)

Hvala

showsover ::

Ja, daj vtipkaj v gugl in sam poisci kaksno podezelsko letalsko solo, kjer nimajo navala (hehe).

pegasus ::

Kaj razumeš kot okolico lj? ;)

Adrijina šola je bila pri nas nekako referenčna, a mislim da je izpuhtela skupaj z Adrijo. Zato se razglej med aeroklubi, kateri ti odgovarja glede na lokacijo letenja in interestantna letala, s katerimi leti. Predavanja se ponavadi začnejo na jesen, leteti se začne spomladi. Imaš pa tudi nekaj privatnih pobud, npr. pipistrelova akademija.

JeBelaCesta ::

JanezLet ima šolske prostore v Ljubljani, letiš pa v Divači ali pa na Brniku
lep pozdrav iz višav ;-)

Kvinta ::

ker me v komercionalno/profesionalno letenje ne vleče, pa tudi služb ni


Tak je en moj frend tud reko zdaj pa vozi za Luft Hanzo :))

eric_cartman ::

haha :) Ne ..Predvsem nisem pripravlljen plačat 100 k€ za to, da vozim letalo potem zastonj naslednjih 5 let..

Drugače pa pogooglat znam.. Kar tudi sem.. Vidiš, da imaš v Sloveniji šol za pilote nebroj.. Pravzaprav ne vem kako je mogoče, da je šol za pilote več 10?

Drugo pa je če ti nekdo priporoča na način. Bil sem tam in tam v tej in tej šoli.. Inštruktorji so super, potrpežljivi, res dobro razložijo vsako zadevo in se ti prilagajajo glede na urnik etc.. Na google-u tega žal ne najdeš.. :)

Okolica LJ do cca. 40 minut vožnje stran od LJ kar se zadeva praktičnega usposabljanja z letalom..

pegasus ::

Torej ti Celje, Lesce in Postojna še pridejo v poštev?
Ena podrobnost, ki se jo še spomnim je, da je letenje na manjših letališčih ceneje, ker je šolski krog krajši, plačuje pa se po minuti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

jernejl ::

Itak moraš naleteti določeno minimalno število ur (mislim da 45 za PPL), tako da vprašanje, koliko te pride ceneje, če je šolski krog krajši.
Je pa najbrž bolj zabavno in sproščeno leteti tam, kjer je manj prometa, a je po drugi strani verjetno to tudi malce slabši trening.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca za ultra lahko letalo

Oddelek: Loža
105920 (324) ReRMh
»

Ali grem lahko pa pilota?

Oddelek: Loža
61426 (1011) icek
»

Poklicni pilot letala/helikoperja

Oddelek: Loža
142322 (1601) iggy
»

Predstavljeno letalo Airbus A380 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11217824 (15468) cryptozaver
»

Kdo vse igra letalske simulacije?

Oddelek: Igre
363906 (3410) Caligula

Več podobnih tem