» »

Ali grem lahko pa pilota?

Ali grem lahko pa pilota?

listje123 ::

Pozdrav vsem!

Trenutno hodim v drugi letnik mehatronik operaterja, prejšnje leto sem končal s prav-dobrim uspehom in nimam nekih posebnih težav z ocenami.
Zanima me kako naprej oziroma če se je sploh možno šolati za pilota potniškega letala po končanem 3. letniku.
Kako mi vi svetujete. Na katero šolo se moram prijaviti?
Koliko približno stanejo leti ki jih bom moral imeti?
Upam da se najde kdo ki ima izkušnje in mi malo svetuje.

Hvala

Lp

mailer ::

Blinder ::

a ni en kup pilotov na trgu dela, ker so letalske družbe na pol sfalile in se zdaj tepejo za tistih 5 prostih mest v celih USA za bit letalski škropilec njiv?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ramiz?! ::

Blinder kaj če bi raje postregel s kakšnim podatkom? Ker drugače je tvoj stavek nič vreden.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

jernejl ::

Različne letalske družbe imajo svoje letalske šole. Tudi Adria:
http://www.adria.si/sl/storitve/letalsk...
http://www.afcc.si/index.php/training-p...

Cene za vse skupaj so nekaj deset tisoč eur.
Začneš z licenco za pilota športnega letala (PPL), kolikor vem lahko začneš s 17imi leti.

Šimpanz ::

Če želiš biti pilot potniškega letala si naberi vsaj ene 50K eur, da boš plačal šolo letenja. Aja ne pričakuj službe v kokoški, ker je pilotov povsod preveč.

icek ::

Trenutno stanje na zaposlitvenem trgu pilotov ni ravno rožnato.

Načeloma se šolanje za pilota začne s PPL (private pilot license) licenco. To licenco lahko pridobiš v raznih letalskih šolah po sloveniji, od Adrie, Solinair do aeroklubov in privat šol.
Licenca PPL ti omogoča privatno letenje. Naslednja stopnja je licenca CPL (commercial pilot license). Ta ti že omogoča opravljanje komercialnih letov. Pogoj za opravljanje CPL mislim, da je 150 naletenih ur in opravljena CPL/ATPL teorija. Za prometnega pilota potrebuješ ATPL (airline transport pilot license). Ta ti potem omogoča zaposlitev v letalski družbi. Pred tem seveda potrebuješ še en kup prešolanj, ratingov... (ME, IFR, type ratingi in ostala abeecda).
Danes ob vsej množici pilotov letalske družbe izbirajo takšne pilote, ki imajo že opravljena vsa šolanja za zgoraj omenjeno abecedo. Ker je tudi takih dosti, se pogleda tudi stopnja izobrazbe, kjer se pričakuje vsaj sedma.
Za celotno šolanje do prometnega pilota računaj na finančni vložek vsaj 40-50k€.
Rider of Theli
www.air-tv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pilot - šolanje, finance..

Oddelek: Šola
92902 (2598) geniuus
»

Poklicni pilot letala/helikoperja

Oddelek: Loža
142319 (1598) iggy
»

Predstavljeno letalo Airbus A380 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11217790 (15434) cryptozaver
»

Kdo vse igra letalske simulacije?

Oddelek: Igre
363898 (3402) Caligula

Več podobnih tem