» »

abit nf7-s + CNPS7000 cu

abit nf7-s + CNPS7000 cu

Veron ::

zanima me ali bo zalmanov cnps7000 uredu za amd2500+ socket a na abot nf7-s glede teže? ker tehta skoraj 800g...

oz. če ima kdo kak bolši predlog...
predvsem si želim bakreno stvarno.. ker sem na aluminijem ali al/cu obupal

piek ::

Nosilec mu bos malo porezal, da ne bo rinil v kondenzatorje, pa bo. Hladi pa noro dobro.
--- Finish it off if you started it! ---

Veron ::

ja ja to vem, glede tega rezanja... bol me zanima njegova teža.... ker ima skoraj 800g....

ni to malo veliko? škaltno "rad" premikam

piek ::

Ce mas plato zasraufano z vsaj 6-imi sraufi ne bi smel biti problem.
--- Finish it off if you started it! ---

Veron ::

plata je prtrjena na ohišje z usemi možnimi šraufi....

piek ::

Potem pa nc bat. Nima kam it. :D
--- Finish it off if you started it! ---

Jan987 ::

sam moras pa dobr namest ker če ne boš maš plato lohk tud 100x pršraufano pa bo preč padu!!!

Veron ::

dobr namestit misliš kot? npr... kaj je zate dobro nastavleno?

Sami ::

Na netu sem videl, da so bili že primeri, ko so se plate poškodovale zradi Zalmana 7000A-Cu, ker je pretežak. Socket A je narejen za coolerje do max 400g (ali celo manj, ne vem točno). Zato sem raje kupil 7000A-AlCu, ki je lažji ( 445g) in hladi dobesedno isto (na nekem testu, kjer so v extreme navijali compe je bilo razlike 1 stopinjo).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Veron ::

hm, ampak to povezave al/cu mi nekako ne dišijo... raje imam komplet al al pa cu....

Sami ::

AlCu je tud zakon, pahljača je 30% iz bakra in 70% iz aluminija, jedro pa je itaq pri obeh iz bakra.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

mislm da u bofu prodajajo eno kopijo tega zalman 7000 in je povsem bakren že za 6jurjev!!!!

Veron ::

sej cena ni problem.... uprašanje se nanaša na njegovo težo...

cena od zalmana pa mi povsem ustreza (mislim na Cu verzijo)

Jan987 ::

kot vidm mas dost dnarja in ce bos mal iznajdljiv si bos za 20jurjev naredu vodno hlajenje grafe proca in pa matične!!!!

gofra ::

Jah ne vem no, tistih 800g za moje pojme ustvarja že kar lep "navor" in glede na to, da je privijačen z dvema vijakoma...v relativno šibko plato...kaj pa vem. Če imaš vse skupaj nekje v miru, brez vibracij in raznj "vanjznogobutanj", potem bi še šlo. Sicer pa ti dejansko predlagam AL-Cu verzijo. Res hladi fenomenalno, kot pravi Sami...

Tale all Cu verzija bi bla fina v kakem dsktopu (beri: plata horizontalno)...

Veron ::

hja računalnik je pogosto pod močnimi vibracijami.... (pač obožujem glasbo glasbi :P)

glede vodnega... hja kaj točno use potrebujem?

sicer ladin radioator lahko dobim za slabih 500 sit... ostalo pa se mi še ne sanja...

aya.. če slučajno še omenim.... danes sem na grafo namontiral VF700 CU in temperature niso prešle 50°C na 9800XT.... res pa je da so se kar začeli pojavljati artefakti na 440Mgz jedo...

potreben voltmode za nadaljevanje?

glede vodnega pa mi še napišite kaj bo potrebno... edino merio je TIŠINA... seveda pa bakreni vodnui bloki....

Sami ::

Na zalmanovi strani piše tudi, da pogosto prenašanje compa z 7000A-Cu modelom lahko škoduje plati.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Jan987 ::

jest sem dal tle na forum oglas in mi je en poslov vse razn radiatorja s bakrenimi bloki za 15.000

LoLek ::

Sem ravno gledal te Zalmane CNPS7000B-AlCu in zaprepreden ugotovil, da so nekompatibilni s plato Abit NF7???
Kolikor pa sem tukaj razbral se da stvar vgraditi, če malo nosilec odrežeš. Ima kdo mogoče malo več informacij?
Ni nam lahko!

TommyLee ::

Js mam Vulcanota 12 na Abit nf7-s, ki je težki 700g in je vse kullll.
www.dornik.si

pinx ::

jaz tud Volcano12 in sicer na A7N8X-E Deluxe... nobenih blemov s težo

gofra ::

@ Lolek: ja, odrezati moraš cca. 0.5 - 0.7 cm nosilce, ki rine v kondenzatorje. Poskusi montirati pa bo točno videl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cooler za socket A

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91057 (899) BluPhenix
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241899 (1358) js
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594089 (3244) Sami
»

Vantec Aeroflow VP4-C7040

Oddelek: Kaj kupiti
131427 (1256) CirCA|PhP
»

Kiri ventilator za Barton 2500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381785 (1290) Dead_Eye

Več podobnih tem