» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
957 / 1134
»»

Reaper ::

Imam Wraith Prism na 2700X in ni slišat nekega hrupa. Predvidevam, da gre za enak hladilnik.

gregc1 ::

kupil bi gamerski računalnik. samo kišto. proc matično rame grafa. (1000EUR) se splača počakat mesec ali dva? bo prišlo kaj novega v tem času?

iščem pa tudi tablico. surface. mogoče kej drugega na windovs?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

neo5468 ::

Intel ma announcement novih cpujov 27. aprila.

Mr.B ::

AMD pride tudi ven..
Zaradi pomanjkanji , no virusa so cene...

Če se ti ravno ne mudi, sej vem nimaš zarai corone nič za delat, počakaj še dober mesec.
Intel tudi če pride nova verzija proca ven... no recimo 6700K nov se še vedno prodaja okoli 300€ brez hladilnika. pa verjeno za tako ceno vsak raje kupi 3700X ki je s hladilnikom in cenejši.. i7-7700 ne k je okoli 350€.. dobiš pa i5-9600T za 300€:)) To je vse skupaj bolj mrtva platforma, vključujoč 27 aprila izdana serija... lahko zagotovo pozabiš da bo intel izdal naslednjo generacijo ki bo pašala na to plato kamor paše samo 27 aprila izdana serija... Mora AMD potem ko maja objavi 4000 serijo konkretno za-JJ-jat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gregc1 ::

ok. ni mi panike počakat mesec ali dva. ker ta mi Še mal dela. Mal umera. počas ampak zihr. :) Pridejo vn. se pravi že za prodajo, ali samo predstavijo? za prodajo bo pa enkat konc leta?

Mr.B ::

gregc1 je izjavil:

ok. ni mi panike počakat mesec ali dva. ker ta mi Še mal dela. Mal umera. počas ampak zihr. :) Pridejo vn. se pravi že za prodajo, ali samo predstavijo? za prodajo bo pa enkat konc leta?

AMD prenosnike lahko kupiš v manj kot 1 mesec po izidu. Enako je veljalo za Zen2 serijo. Intel je pa itak verjetno paper no marketing, rabijo samo toliko da so hitrejši.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gregc1 ::

Mr.B je izjavil:

gregc1 je izjavil:

ok. ni mi panike počakat mesec ali dva. ker ta mi Še mal dela. Mal umera. počas ampak zihr. :) Pridejo vn. se pravi že za prodajo, ali samo predstavijo? za prodajo bo pa enkat konc leta?

AMD prenosnike lahko kupiš v manj kot 1 mesec po izidu. Enako je veljalo za Zen2 serijo. Intel je pa itak verjetno paper no marketing, rabijo samo toliko da so hitrejši.

prenosniki me ne zanimajo. ampak ja. bom počakou. načeloma bi itq kupu amd. ker procesorja najbrš ne bom nikol obremeniu do konca :)

hvala za info :)

__Devil__ ::

Kar se tiče tišine PC-ja se splača zamenjat ventilatorje v ohišju za Be Quiet 140mm. 2 sprednja 120mm sem zamenjal z 2x 140mm in se občuti, da ventilator potiska več zraka v ohišje, ventilatorji so tišji, boljši po pretoku zraka glede na Fractal Design priložene. Takoj je padlo ~5°C na procesorju. Najbrž bom v prihodnosti še zgornji in zadnji (exhaust) ventilator zamenjal z BeQuiet za 11€ na kos, ker se mi zdijo odlični za to ceno in pretok zraka. Najboljši so pa tako Noctua, vendar 1x dražji.

Tilen88 ::

Tudi silent wings 3 niso ravno poceni.

sm4rt4ss ::

550W bo verjetno dovolj za 3700x in GTX 1660Ti, ne?

edi45 ::

sm4rt4ss je izjavil:

550W bo verjetno dovolj za 3700x in GTX 1660Ti, ne?


uf ne se hecat, vzami vsaj 1200w platinum za vsak slučaj:O bo ja še prek teče

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

hojnikb ::

Ce mas namen vzet intla v prihodnosti, vzami vsaj 850W, cous you never know. Do 2025 lahko prlezemo do "120W" TDP/500W porabe :))
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

V bistvu iščem spodnjo mejo do katere lahko grem, v karanteni se malo zabavam in delam reserach za zmogljiv/varčen pc, vsaj v teoriji. 3700x sem zbral ker je 65W TDP, naslednji Ryzen (3800x) je 105W, 1660Ti ima 120W porabe, najvarčnejša RTX 2060 pa ima mislim da 150W s samo 10-15% več zmogljivosti :D

Zato sem nardil en tak fancy pointless all black anti rgb quality build za 2k:

AMD Ryzen 7 3700x tray
be quiet! Dark Rock Slim/Noctua NH-U12S chromax.black
MSI B450M MORTAR MAX
Crucial Ballistix Black 32GB Kit
EVGA GeForce GTX 1660 Ti (black) XC Gaming
Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND
2x Samsung 860 EVO 2TB 2.5" SATA3 V-NAND TLC 7mm
Corsair RMX Series RMX550x
PHANTEKS Enthoo Evolv Micro-ATX, Tempered Glass - black

A man can dream :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

matobeli ::

Lhko "vzameš" tud 1660 super, je lih mejčken slabša od Ti

Calaway ::

Zdravo!

Sestavil sem eno mašinco, pa me zanima vaše mnenje.
Manjka mi še ohišje, kaj bi mi priporočali tam nekje do 100 €?
SSD in HDD pa že imam ;)



Lp

Uni0 ::

Mene pa samo zanima če kdo ve, če se procesor obnaša "normalno"
Danes sem kupil matično Tomahawk max, Ryzen 5 3600, 2x8gb DDR4 3200 Team Group

Vse sem sestavil, priključil in pač dela. Ampak me malo moti, da procesorju temperatura poskoči na 70°C če samo brskam malo po spletu. Sicer se potem umiri, ampak vseeno. Najnižja temperatura katero sem danes dosegel je 44°C. Ko sem zagnal igro RDR2 in sem naredil 4 različne benchmarke, je najvišja temperatura bila 82°C. Je to normalno? Trenutno uporabljam stock cooler. V računalniku imam pa vse skupaj 5 ventilatorjev...3 spredaj, 1 zadaj in 1 zgoraj.
Prejšnji procesor (i5 4460) je dosegel maksimalno temepraturo pri 72°C. Ko sem normalno brskal po spletu, temperatura ni šla čez 50°C. Je pa res, da sem imel malo boljši hladilnik. Sicer že razmišljam o nakupu novega hladilnika, vendar ne vem katerega bi kupil. Razmišljal sem o nakupu enega izmed teh
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Kateri bi bil najboljši?


Je morda problem v termalni pasti, ki je bila nameščena na hladilnik?
http://prntscr.com/s2skvm
Tako je pa skakala temperatura, v tem času ko sem tu pisal in copy/pastal linke od mimovrste (med 53-72°C)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uni0 ()

Han ::

alexxloow3 ::

Živijo!
Jst se tudi odločam o nakupu novega hladilnika. Nikoli nisem imel vodnega hlajenja. Nekako me najbolj mika kupiti tega https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Bi bila dobra izbira? Ali je bolje vzeti kakšnega s hladilnikom in ventilatorjem, kot je na primer priporočil Han?

Lp

FireSnake ::

neo5468 je izjavil:

Intel ma announcement novih cpujov 27. aprila.


Se že ve. Nič omembe vrednega. Razen, če trzaš na visoko porabo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

j0ker94 ::

Mi lahko prosim priporočate nek rabljen soliden gaming računalnik do 700€ ?

Redorange ::

Mi lahko kdo pove, če gredo te komponente skupaj. Imel bi ga priklopljenega na TV za youtube, filme,...
Ne vem pa še kaj izbrat za procesor, napajalnik in ležeče ohišje.

Asus MB PRIME A320M-K, AMD AM4, DDR4, mATX
RX 550
Western Digital SSD disk Green 120 GB, M.2
2x Kingston DDR4 4GB PC2400

Procesor?
Napajalnik?
Ohišje - ležeče?
Pa še tipkovnico s trackpadom?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

grafike nerabis, ssd vzami 240gb
ram lahko en stick 8gb

procesor 3000g
ohisje vzami itx z napajalcem, recimo 1402mi
tipkovnica k400+
#brezpodpisa

Mr.B ::

Redorange je izjavil:

Mi lahko kdo pove, če gredo te komponente skupaj. Imel bi ga priklopljenega na TV za youtube, filme,...
Ne vem pa še kaj izbrat za procesor, napajalnik in ležeče ohišje.

Asus MB PRIME A320M-K, AMD AM4, DDR4, mATX
RX 550
Western Digital SSD disk Green 120 GB, M.2
2x Kingston DDR4 4GB PC2400

Procesor?
Napajalnik?
Ohišje - ležeče?
Pa še tipkovnico s trackpadom?

Vzemi plato z 450 chipsetom. 320 chipset verjetno "ne bo" podpiral zadnje generacije AMD-ja. Čez tri leta ko boš nadgradil z boljšim procesorjem , bo verjetno to glavni faktor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

chuck ::

Potrebno bo nadgraditi stari i5-2500k na nekaj novejšega. Pa tudi SSD mi prikazuje 88 days estimated lifetime (upkeep 2145 dni).

Računalnik uporabljam za emaile, brskanje, programiranje, photoshop, adobe illustrator, gledanje filmov, iger ne igram na njemu.
Na njemu imam pomembne službene podatke in mi je pomembo, da jih ne izgubim. Računalnika ne ugašam, čeprav bi ga rad nastavil tako, da se ugasne kadar ga ne uporabljam in ga lahko preko remota zbudim.

Uporabljam monitor Eizo FlexScan EV3285 (Displayport 1.2)

Pomembne lastnosti:
neslišen ali skoraj neslišen (na starem sem imel seasonic fanless in samo eden ventilator pri procesorju)
zanesljivost in stabilnost (da bo zdržal še naslednjih 5 let recimo 16 ur dnevne uporabe)
Starega imam stlačenega v vitrini od pisalne mize (od zadaj je odprto) in še vedno živi.
Čim manjši, ampak dovolj velik, da ne bo vplivalo na hlajenje.

Tole sem na hitro sam sestavil
AMD Ryzen 7 3700X, 8x 3.60GHz, boxed (100-100000071BOX) 241EUR ali
AMD Ryzen 9 3900X, 12x 3.80GHz, boxed (100-100000023BOX) 358EUR
G.Skill RipJaws V schwarz DIMM Kit 32GB, DDR4-3200, CL16-18-18-38 (F4-3200C16D-32GVK) 125EUR
Seasonic Prime Fanless PX-450 450W ATX (PRIME-Fanless-PX-450) 112EUR
MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC, 2GB GDDR5, HDMI, DP (V809-2498R) 67EUR
Corsair Force Series Gen.4 PCIe MP600 1TB, M.2 (CSSD-F1000GBMP600) 181EUR

Nisem prepričan, če bi vzel i9 ali Ryzen 9 ali 7.
Tudi glede RAMa je mogoče 32GB overkill, samo 60EUR tukaj prihraniti ni ne vem koliko.
Glede napajalnika nisem prepričan, če je 450W preveč ali premalo.
Je potrebna dodatna grafična kartica, zaenkrat sem uporabljal integrirano?

Glede matične je smiselno vzeti s PCIe 4 ali je dovolj 3? Vpliva PCIe na hitrost delovanja trdega diska? PCIe 4 so precej dražje.

Glede ohišij je veliko opcij, ni pomemben izgled, samo da pripomore k hlajenju in tišini. Prav tako veliko opcij pri hladilniku za procesor.

Gledal sem tudi fanless ohišja, ampak so precej visoke cene ali pa vodno hlajenje?

Priporočila glede proizvajalca matične ali točen model? Kateri proizvajalec DDR4 je med najbolj kvalitetnimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

Redorange ::

Potem če vzamem to ploščo in ne rabim grafične, bi lahko vzel že sedaj malo boljši procesor.
B450M
Kako priporočilo?

Pa še enkrat bi za ohišje in napajalnik, ohišje bi rabil ležeče, ker bo al zdraven reciverja ali spodaj na polici. Pa če gre atx napajalnik v ohišje ne rabim, ker mam enega 650 novega.

matobeli ::

Če rabiš za zraven recieverja poglej mal proti Silverstone kištam. Sicer koštajo prek 100eur, ampak so res lepo narejene (front plate iz propper aluminija), dobiš jih v hifi črni in srebrni. Itak maš pa tako kišto precej let, pa še ceno relativno dobro držijo ko se odločiš za prodajo.

Silveratone Grandia gd04 ima tudi prostor za ATX napajalnik in full size grafično če bi kdaj rabil, se pa dobi tudi nižje z SFX napajalnikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tilen88 ::

@chuck s temi procesorji boš potreboval tudi grafično kartico

Jancheq99 ::

Je že kdo naletel na težavo random 1-2 sekundnega black screena (med igro, browsanjem,...) zaradi display kabla, ki je v stiku z ostalimi kabli (2x AC za monitor + HDMI kabel)? Med iskanjem rešitev sem naletel na random odgovor, da do slednjega lahko pride zaradi tega. Display kabel sem nato odmaknil od ostalih (routanega sem imel skozi za to namenjeno zadevo na nosilcu monitorja skupaj z ostalimi), težave od takrat dalje (za enkrat) ni več. Sem že popizdeval, ker sem mislil, da gre za težavo rx 5700 xt grafe, ki jo imam v novem buildu (zaradi vseh premletih težav z driverji, ki naj bi bile sicer po večini že rešene). Imam pa sicer dual monitor setup (1x 1440p 144hz, 1x 1080p 60hz) - težava se je pojavljala samo na prvem, na drugem preko HDMI kabla pa ne.

matobeli ::

jaz sem mel nekaj podobnega na DP kablu. menjal kabel pa je blo rešeno.

Mi pa telefon v sližbi občasno ven meče sliko če me kdo kliče in je telefon na pravi lokaciji pod zaslonom.

Jancheq99 ::

Hm, očitno nisem povsem odpravil težave. Danes med delom se mi je ponovno ponovilo, 2x v roku minute, potem pa spet nič. Bom poizkusil še z menjavo Display Port kabla, hvala.

Robert ::

Potrebujem nasvet za zamenjavo PC računalnika-komponente bi bile:
Matična plošča Asus pogoj 2 mrežni kartici zadaj,
Procesor: i7 ali i9 intel, ustrezen noctua hladilnik,
Ram: 16 ali 32gb DDR4,
Grafična kartica: Ati Radeon,
Napajalnik: ustrezen komponentam po moči.
Uporaba računalnika: video obdelava: corel, pinnacle...vse skupaj do nekje 800€

hojnikb ::

Robert je izjavil:

Potrebujem nasvet za zamenjavo PC računalnika-komponente bi bile:
Matična plošča Asus pogoj 2 mrežni kartici zadaj,
Procesor: i7 ali i9 intel, ustrezen noctua hladilnik,
Ram: 16 ali 32gb DDR4,
Grafična kartica: Ati Radeon,
Napajalnik: ustrezen komponentam po moči.
Uporaba računalnika: video obdelava: corel, pinnacle...vse skupaj do nekje 800€

pise se leto 2020, atija ni vec, amd je king of the hill. Malo pobrskaj za kaksnim buildom par strani nazaj
#brezpodpisa

Reaper ::

Mogoče tudi predvideni budget ne bo zadoščal glede na želje? Za ta denar se mogoče dobi CPU + GPU.

globoko grlo ::

Na bolhi maš malo morje ryznon do 800 ojrov, mal nej pobrska pa se eventuelno za ceno še mal spogaja.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

edi45 ::

Pod loadom v igrah sem imel na stock tudi 75c+ zato sem danes še navil procesor na 4.8ghz @1.265v in imam pod loadom v igrah med 55-60c. Tako da sem zelo zadovoljen, ker vem kakšne pečice so 9 gen, je že to 4. i7 9700K do zdaj in upam da zadnji haha

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Hynix ::

Lep pozdrav!

Moj i5 4690k ni vec to kar je nekoc bil in nameravam malce posodobit zadeve. Najbolj se mi gre za gaming, on the side pa tudi glasbena produkcija.

Odlocil sem se za x570 chipset, 3600Mhz rame in 3600x cpu. (cez kaksna 3 leta +- nameravam 3600 prodat in ubavit ryzen 4 ali 3900 serijo)
Zdej pa.... katere komponente?

Handpicku sm zaenkrat naslednje zadeve:
16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3600 DIMM CL16 Dual Kit (ja, mal RGBja more bit za atmosfero)
Gigabyte X570 Gaming X mama plata
3600x procesor.
be quiet! Pure Base 500DX ohisje.
Graficno (RX5700XT), napajalnik (Corsair RM850W), hladilnik Bequiet dark rock 3 in SSDje ze imam.

Bi kej spremenil? Mogoce drugacen ram, boljso maticno? Kupujem na mindfactory.
Za 3600Mhz rame sem se odlocil pa zaradi razlik v igrah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hynix ()

6151 ::

Na ramu lahko zlo prišparaš (ballistix 3000MHz, OCjaš sam na 3600, gredo vsi brez problema)
3600 namesto 3600x

Hynix ::

6151 je izjavil:

Na ramu lahko zlo prišparaš (ballistix 3000MHz, OCjaš sam na 3600, gredo vsi brez problema)
3600 namesto 3600x



Kakšni so pa tajmingi na tem Crucialu? Domnevam, da gre zadeva po navitju najmanj na CL18. In najbolj relevantno, does it have RGB? :D

Tilen88 ::

več ali majn vse rame dobiš tudi v RGB izvedbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

6151 ::

Hynix je izjavil:

6151 je izjavil:

Na ramu lahko zlo prišparaš (ballistix 3000MHz, OCjaš sam na 3600, gredo vsi brez problema)
3600 namesto 3600x



Kakšni so pa tajmingi na tem Crucialu? Domnevam, da gre zadeva po navitju najmanj na CL18. In najbolj relevantno, does it have RGB? :D


CL16/19/14/14

matobeli ::

napajalc se men zdi tud malo overkill, sej vem da je radeon, sam 850W pa tud ni ravno malo.

6151 ::

napajalc že ima, tko da nima smisla novega kupovat

Hynix ::

matobeli je izjavil:

napajalc se men zdi tud malo overkill, sej vem da je radeon, sam 850W pa tud ni ravno malo.



Svoj cas sm furu 2x r9 290 nitro in je bla potreba. Vse kar mislim menjat je ohišje, plata, ram in proc. Se prav sm good to go? Razn rama seveda... bom sou kr z g-skillom, se mi namrec ne da drkat z navijanjem rama. Pa mal researcha sm se okol plate naredu in prisel do spoznanja, da vse kar je cenovno pod Gigabyte Aorus Elite, je drek kar se tice VRMjev. (Rad bi meu nukeproof vrmje za ryzen 4000 serijo pri upgrejdu v prihodnosti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hynix ()

Horas ::

3600 vzami 3600x se ne splača! premal razlike.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

j0ker94 je izjavil:

Mi lahko prosim priporočate nek rabljen soliden gaming računalnik do 700€ ?


Z nasveti iz te teme si lahko za ta denar sestaviš novo Ryzen mašino.
Je kakšen poseben razlog, da želiš rablene komponente?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

Ponavad se dobi višji performance za enako ceno.

Ampak trenutno ni popolnoma tako.

Iz tujine se vzame novo B450, ryzen 5 3600, komkot tudi 7 2700, odvisno od akcij, 16G rama, najmanj 3000MHz, najmanj 250G m.2 SATA SSD. Rabljeno pa vzame kakšno GTX 1060 6GB, ohišje in lahko tudi napajalec če se dobi kakšnega solidnega, načeloma imajo dolge garancije (5, 10let).

FireSnake ::

Na nekaj podobnega sem jaz ciljal.
Če se ravna po tem mu niti celih 700€ ni treba zapraviti.
Kaj imaš lepšega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

K0l1br1 ::

Še kupujete pc-je? V rusiji bodo v kratkem prodali vse za prodajo razpoložljive zaloge pšenice...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dvihtelic ()

Senior Dev ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Rabil bi tu malo pomoči pri izbiri matične plošče. Sestav je lahko okoli 2000€ (najboljše za ta denar), tudi predlogi o menjavi kakšne komponente ne bi bili odveč. Hvala.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Han ::

««
957 / 1134
»»