» »

FLIK Pay

FLIK Pay

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

bluefish ::

Tudi s Flikom ga, če najemodajalec zadeve ne uporablja. Skratka, spet smo tam - potrebna je zadostna masa uporabnikov.

kuglvinkl ::

Ice-Heki je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ok, razumem. Kolk je dejanske potrebe po tem? A ni za prvo rundo dam jaz, za drugo ti sistem vec moderen? Kdaj se vraca?

Vsak mesec iščem IBAN s pogodbe za nakazilo najemnine ;)


to si ga dodaš men feature hitra plačiča v m- ali e-banko.
Your focus determines your reallity

svetidej ::

Če ne bi bilo Covida bi banke do 23.11.2020 implementirale SEPA instant payments. Prebrano iz ene EU dokumentacije. Tako kot kaže prihaja kmalu.

Ko bo to res bo tudi SEPA Revolut - slovenske banke instanten.

Pri Revolutu/N26 za vsako SEPA plačilo se ti shrani IBAN/ime prejemnika. Ko bo SEPA instant payments tudi pri slovenskih bankah bo to na en način "Flik"

Vprašanje pa je, če mislijo slovenske banke dodatno zaračunati pošiljanje denarja prek SEPA instant payments.
https://denar.svetidej.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetidej ()

mambli ::

Ali je kje kakšna nastavitev v programu, kjer ti pokaže samo uporabnike, ki imajo to aplikacijo?
Meni kaže vse in mi je potem aplikacija dost brezvezna, če ne veš komu lahko pošiljaš.

Drugače pa deluje super. Včeraj poslal iz BKS banke na NLB in je bilo par sekund.

GupeM ::

Verjetno ni te nastavitve. Drugače pa ni brezvezna. Saj se ponavadi prej zmeniš kako boš nekomu vrnil/kako ti bo nekdo drug vrnil denar. Če pa pošlješ nekomu brez aplikacije, pa mislim da itak dobi (reklamni) sms.

No, sem zdajle poskusil. Če klikneš na kontakt, ki nima Flik Pay, te opozori, da kontakt ni registriran in te vpraša, če mu pošlješ vabilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mambli ::

Saj po mojem se navadiš tudi na to. Imam tudi N26, ki ima to opcijo in se mi zdi koristno, da vidiš kdo ima možnost, da mu pošlješ denar na ta način. Po mojem ne bi bilo moteče, če bi imeli samo kljukico, kjer ti omogoča, da ti prikaže samo dejanske uporabnike.

Lonsarg ::

Implementacija teh instant paymentov je POPOLNOMA glupa.

To bi NUJNO moralo biti vezano na stevilko TRR, zadeva bi morala iti skozi ne glede na to kaka je banka na drugi strani (pac ce ne podpira instant je fallback obicna SEPA transakcija).

Za bruuuuuhat.

GupeM ::

Za to je (bo) instant SEPA. Da pa lahko nekomu nakažeš ali od nekoga zahtevaš preko tel. št. ali emaila, je pa tole vrhunsko. Telefonskih številk in emailov namreč imam kar nekaj. TRR-jev pač ne.

jabe ::

Meni je flik super. Zdaj grem najbrž lahko skozi temo, da se naučim, kaj vse me mora motiti in kaj vse je zanič, ampak do takrat je pa top.

lenovo2 ::

Ali lahko prek flika nakažeš nekomu na N26?

bastadu ::

Ne.

mambli ::

Danes je bila posodobitev aplikacije. Sedaj so možna tudi plačila preko NFC-ja v trgovinah.
Je že kdo probal?

jabe ::

Meni v Sparu ni delalo. Sem nastavila na privzeto. Ne samo odklep telefona, sem šla prav v flik, odklenila in kliknila plačaj med tistimi tremi ikonami in se je smo vrtel wirelles znak, sprovedlo pa ni...

profii ::

Jaz sem včeraj plačal z QR kodo v šparu na hitri blagajni. Fina zadeva za backup.

jabe ::

QR nisem probala samo NFC...

Mcsin ::

Tudi meni NFC ni delal... Je na posu napisalo napaka kartice... Nekaj takega... Je komu uspelo z nfc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

MrStein ::

destroyer2k je izjavil:

svetidej je izjavil:


QR koda ni prihodnost.

Prihodnosti so gumbi Google Pay ter Apple Pay v spletnih trgovinah.


S tem bi naredil monopol in vsi bi bili primorani delovati tako kot sta zamislila apple in google.

A monopol Visa/Mastercard pa je OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikonja ::

Meni tudi ni šlo z nfc, sem probal v Ikei in Decathlonu in javi napaka kartice ali neznana kartica. Bom jutri probal z qr v Hofferju.

settler ::

Kar jaz sem dobil imformacije NFC še ne dela, vsaj na SKB-ju ne.

GupeM ::

Nikonja je izjavil:

Meni tudi ni šlo z nfc, sem probal v Ikei in Decathlonu in javi napaka kartice ali neznana kartica. Bom jutri probal z qr v Hofferju.

Hoferjev QR ni za flik pay se mi zdi.

MrStein ::

svetidej je izjavil:


Vprašanje pa je, če mislijo slovenske banke dodatno zaračunati pošiljanje denarja prek SEPA instant payments.

Trenutno imajo doplačilo za "nujno" nakazilo, tako da...

(uporablja kdo tole nujno opcijo pri nakazilih?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gregyk ::

Meni nfc tudi ne dela. Probal v kafiču lokalnem.

jabe ::

Če plačaš preko qr kode - a je treba preferenco urediti v nastavitvah da takoj je vzame Google paya? Ker ok, fino, da se premika v to smer, ampak zaenkrat je pa se precej neuporabno, če samo v Sparu dela, drugje se bomo pa zafrkavali...

MrStein ::

(nadaljevanje iz druge teme)

martincek1 je izjavil:

Bolje N+1 in posledično tudi rešitev, kot N in še ta bolj slab. Pozdravljam Flik, Moneybeam in vse drugo.

Kakšna posledična rešitev? To je kot pri IM klientih. Ko pride en nov, moraš samo yet another app namestiti in jih imaš N+1. Pa še nove ID-je znancev moraš urediti/posredovati.

Če bi s Flikom lahko nakazal tudi na TRR strica, ki nima app-a, pa na TRR podjetja, kjer sem nekaj naročil, potem ja, ampak tega ne podpira. Da ne omenjam, če imam dve banki. Flik dela samo z eno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

MrStein je izjavil:

(nadaljevanje iz druge teme)

martincek1 je izjavil:

Bolje N+1 in posledično tudi rešitev, kot N in še ta bolj slab. Pozdravljam Flik, Moneybeam in vse drugo.

Kakšna posledična rešitev? To je kot pri IM klientih. Ko pride en nov, moraš samo yet another app namestiti in jih imaš N+1. Pa še nove ID-je znancev moraš urediti/posredovati.

Če bi s Flikom lahko nakazal tudi na TRR strica, ki nima app-a, pa na TRR podjetja, kjer sem nekaj naročil, potem ja, ampak tega ne podpira. Da ne omenjam, če imam dve banki. Flik dela samo z eno.

Imam dve banki, in mi na obeh dela Flik. En kot samostojen app, drug pa kot app od banke. Na enega mi lahko nakažeš preko tel. št, na drugega pa preko email naslova.

Poleg tega je zadeva od Bankarta, logično da ne dela nakazovanje na TRR?

MrStein ::

Kateri ima preko email naslova?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

in zakaj bankart nebi imel tvojega računa?
ker nima teh podatkov?
bankart ima vse podatke. zakaj? ker skrbi za bankomate in imajo bazo stanj in računov, da lahko računajo tvoje pravo stanje na računih.
ker če bi bil komitent nlb, pa bi dvignil na nkbm bankomatu, kdo bi takrat popravil na novo stanje na računu?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

GupeM je izjavil:



Poleg tega je zadeva od Bankarta, logično da ne dela nakazovanje na TRR?

Flik ni nič drugega kot nakazovanje na TRR.

Denar gre iz enega TRR na drugega.

Razen če misliš debato v stilu ali se prav piše kaša ali kasha.

Primerjaj eno "nakazilo" preko Flik, pa eno iz spletne banke (po "starem"), pa boš videl, da ni nekih razlik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Aha, ja. Možno. Sem malo pomešal, ker se spomnim, da je bilo treba vpisovati neke številke s kartice, pa sem kar predpostavil da zadeva gre preko kartičnega sistema. Še posebej zato, ker je zadeva od bankarta.

miko22 ::

Na prejšnji banki sem uporabljal FLIK. Sedaj sem prešaltal na intesa SaoPaolo bank. Kaj moram na sparkasse onemogočiti flik, da mi bo kolega lahko nakazal na novo banko? Glede na to da flik deluje po vseh bankah, kako vedo kam naj gre priliv?

WizzardOfOZ ::

Tvoja telefonska in račun sta povezana. Torej moraš na stari banki flik odstranit in ga vklopiti na novi banki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

miko22 ::

Ok, thanks. Sicer ne najdem nastavitve na intesasaopaolo kjer vklopim....kot da ima po defautu vklopljeno. Na sparkasse sem pa na disable.

clix ::

Kakšno pa je sedaj stanje glede NFC plačil na prodajnih mestih? Večina že podpira, ali še vedno ne?

Zadnjič sem probal plačati v lokalnem Mercatorju z DH Denarnikom, pa ni delovalo.

Kako sicer delujejo ta NFC protokoli za plačevanje? Je potrebna SW nadgradnja za vsak nov protokol (apple pay, google pay, flik,..), so potrebne menjave HWja, ali ti sistemi samo emulirajo kartico, in načeloma kakrsne koli nadgradnje niso potrebne, če POS pač omogoča brezstično plačevanje?

MrStein ::

POS omogoča plačevanje z Maestro, Mastercard in Visa, recimo.
Telefon pa to "emulira".
V bistvu niti ne emulira 100% ampak je dejansko recimo Mastercard.

Flik je nekaj drugega in rabi nadgradnjo tako POS kot telefon.

Z "telefon" mislim apple pay, Google pay, garmin pay itd.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WizzardOfOZ ::

MrStein je izjavil:

POS omogoča plačevanje z Maestro, Mastercard in Visa, recimo.
Telefon pa to "emulira".
V bistvu niti ne emulira 100% ampak je dejansko recimo Mastercard.

Flik je nekaj drugega in rabi nadgradnjo tako POS kot telefon.

Z "telefon" mislim apple pay, Google pay, garmin pay itd.

flik ni nič drugega. preko nfc da isti signal, kot bi ga dala kartica.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:

MrStein je izjavil:

POS omogoča plačevanje z Maestro, Mastercard in Visa, recimo.
Telefon pa to "emulira".
V bistvu niti ne emulira 100% ampak je dejansko recimo Mastercard.

Flik je nekaj drugega in rabi nadgradnjo tako POS kot telefon.

Z "telefon" mislim apple pay, Google pay, garmin pay itd.

flik ni nič drugega. preko nfc da isti signal, kot bi ga dala kartica.

Flik je SEPA nakazilo iz TRR na TRR.
Plačine kartice so nekaj čisto drugega.
Zdaj če so vmes kaj spremenili sistem Fklik, potem mogoče re dela tako kot plačilna kartica. Prej ni. Zato pa komplikacije z QR kodami in ne vem še s čim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Flik podpira po novem tudi mobile NFC placila (ekvivalent Google Pay) poleg obicnih Flik placil, niso sicer se vklopili teh NFC placil za vse banke.

Vsa NFC placila (Visa, Mastercard, Google Pay, Flik) uporabljajo EMV standard. Ne nujno iste funkcionalnoati od tega standarda, tak da je vseeno odvisno od terminalov ce podpirajo vse opcije, vecina terminalov v EU dandanes sicer podpira vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jabe ::

Je kje kaki seznam, katere banke to omogočajo?

miko22 ::

jabe je izjavil:

Je kje kaki seznam, katere banke to omogočajo?

Mater, je to tako teško?
https://flik.si/

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Flik podpira po novem tudi mobile NFC placila (ekvivalent Google Pay) poleg obicnih Flik placil, niso sicer se vklopili teh NFC placil za vse banke.

Vsa NFC placila (Visa, Mastercard, Google Pay, Flik) uporabljajo EMV standard. Ne nujno iste funkcionalnoati od tega standarda, tak da je vseeno odvisno od terminalov ce podpirajo vse opcije, vecina terminalov v EU dandanes sicer podpira vse.


Naštej trgovine oz. firme, pri katerih lahko storitev plačaš s Flikom. Razen Špar. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WizzardOfOZ ::

V vseh, ki imajo pos terminale.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jabe ::

Sprasujem placila v trgovini na POSu...

Mare2 ::

jabe je izjavil:

Sprasujem placila v trgovini na POSu...


Saj ti je Wizard odgovoril. Kaj, a on laže. A ni res? Prosim, preveri. :)
Da vidimo, zakaj je označen kot PNG.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mastazeko ::

Meni flik v Merkatorju na POSu ni delal. Moram še v Sparu probat..

Mare2 ::

mastazeko je izjavil:

Meni flik v Merkatorju na POSu ni delal. Moram še v Sparu probat..


Ne vem zakaj poslušate nakladače, ki imajo v profilu označeno Persona non grata. Konkretno Wizzard je eden izmed tistih nakladačev. Ne, s Flikom ni mogoče plačevati povsod, kjer imajo terminal. To ni res in še nekaj časa ne bo res.

Evo, tu je originalni odgovor:
------------------------------
Spoštovani,
sporočamo vam, da seznam trgovcev, ki podpirajo Flik takojšnja plačila še ni na voljo. Prodajna mesta z omogočenim sprejemom Flik takojšnjih plačil so označena z nalepko Flik.
------------------------
Se mi ne da sedaj še enkrat na dolgo in široko pisat, zakaj tako. Je pač Flik še na začetku svoje poti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WizzardOfOZ ::

Ti si en nakladač.

V registru flika so vsi računi v sloveniji. Potencialno bi lahko z vsemi posloval (kateremukoli od njih lahko nakažeš denar preko flika). Problem je da nekatere banke flika nočejo sprejeti. In na firmah, ki imajo pri teh nevključenih bankah račune, ne bo nikoli delal flik. Pri ostalih bi pa moral delat. Če se pa firme ne potrudijo, da bi dobile več denarja, je pa to samo slabo za njih. V sami osnovi, bi pa moralo delat na vseh posih od bank, ki so vključene v shemo.


Kaj je flik:
"Flik prenos je takojšnje plačilo, ki ga izvršite v mobilni banki takoj, kadar koli, 24 ur na dan, vse dni v letu. Prejemnik nakazila, ki je uporabnik Flika, bo vaša sredstva prejel v nekaj sekundah ne glede na to, pri kateri slovenski banki ima odprt transakcijski račun in ne glede na urnik poslovanja bank. Deluje na operacijskih sistemih Android in iOS.

Flik je slovenska plačilna shema za takojšnja plačila in je na voljo komitentom slovenskih bank, ki so pristopile k tej shemi."


Najboljša varianta je pa recimo wallet, kjer imaš kartice in še flik (nlb pay ima recimo to možnost). In ko prideš v trgovino, če nimajo flika, plačaš pa preko kartice naložene v nlb pay.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Boone ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V vseh, ki imajo pos terminale.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti si en nakladač.

Dejstvo je, da ne moreš plačevati na vseh POS terminalih. Samo tistih, ki to eksplicitno podpirajo. Ni to NLB Pay, ki je v bistvu tvoja kartica.
Sedaj pa nehaj nakladati.

Mare2 ::

Boone je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V vseh, ki imajo pos terminale.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti si en nakladač.

Dejstvo je, da ne moreš plačevati na vseh POS terminalih. Samo tistih, ki to eksplicitno podpirajo. Ni to NLB Pay, ki je v bistvu tvoja kartica.
Sedaj pa nehaj nakladati.


Vsak mesec se pojavi nekdo (morda je to ravno Wizzard), ki razširi dezinformacijo o plačevanju s Flikom povsod. Je še en forum tak. Vsakič sproži cel val novih uporabnikov, ljudje hodijo od Mercatorja do Tuša preverjat, če je to res. Nazadnje vsi slej ko prej ugotovijo, da dotični nakladači blefirajo (nabijajo v tri krasne), in to kar iz domačega naslanjača. :) Dejstvo je tako, kot sem opisal zgoraj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WizzardOfOZ ::

Dejstvo je, da bi že vsi, ki imajo pose, lahko prešli na flik. Infrastruktura je postavljena že nekaj časa. Flik uporabljam že vsaj eno leto. NLB pay pa še dlje (pri nlb-ju je flik zapakiran v nlb pay, ostale banke ga imajo posebaj. Pa na NLB so vklopljena instantna plačila za vse stranke, kar pomeni, da če je banka v sistemu instantnih plačil, da lahko delaš nakazila 24/7 tudi na druge banke - torej imaš 2 različni infrastrukturi flik in instantna plačila za 24/7 plačevanje).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dejstvo je, da bi že vsi, ki imajo pose, lahko prešli na flik. Infrastruktura je postavljena že nekaj časa. Flik uporabljam že vsaj eno leto. NLB pay pa še dlje (pri nlb-ju je flik zapakiran v nlb pay, ostale banke ga imajo posebaj. Pa na NLB so vklopljena instantna plačila za vse stranke, kar pomeni, da če je banka v sistemu instantnih plačil, da lahko delaš nakazila 24/7 tudi na druge banke - torej imaš 2 različni infrastrukturi flik in instantna plačila za 24/7 plačevanje).


Oprosti, jaz se s tabo ne bom več ukvarjal. :)

OK?
Tale tvoja trditev je velika laž.

WizzardOfOZ
:: včeraj, 11:49:44
V vseh, ki imajo pos terminale.

-------------------
Namesto, da bi se opravičil še naprej nakladaš in blefiraš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57394468 (160) gort
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19934346 (665) MrStein
»

SEPA Instant Credit Transfer - pri nas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7814743 (1107) trinitron1
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996139141 (28407) V-i-p
»

N26 z novimi storitvami za Slovence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13627261 (13271) dr.Akula

Več podobnih tem